popręg

🤔
A to niby ja mam dużego araba...  😲
Gaga masz rację ale my tutaj we trójkę o arabach gadamy więc mniej więcej rozmiarowo powinny (teoretycznie) być zlbliżone 😉
Też nie koniecznie
Inny popręg będzie na araba o wzroście 140 inny na araba 162... są taki i takie
Inny na konia w kondycji zblizonej do wyścigowej, inny dla konia w kondycji hodowlanej / opasowej 😉
No, faith ma wysportowaną mini maszynkę to jeszcze się nie dziwię ale kobyła Murat też raczej w kondycji opasowej i rosła a tu takie różnice 🙄
larabarson no no  🤬 Sama się skarżyłaś na brzuch u swojego, a teraz tu "kondycjami opasowymi" rzucasz  😉
Murat ale żeby było sprawiedliwie napisałam, że Twoja kobyłka "też" w kondycji opasowej co jednoznacznie wskazuje, że i mojego do opasów zaliczam 🤣 I jak się okazuje całkiem słusznie 😂
No dobrze... Wybaczam.  😉
No moja ma tak.. ze 153cm? 152 moze, wiecej na pewno nie 🙂
Popreg wyglada tak jak ponizej, moglaby byc 40stka, ale nie udalo mi sie upolowac a 45 zapinala sie na ostatnie dziurki przystul i nie bylo pola manewru za bardzo -.-
Do wszechstronnego mam 110cm z gumami🙂
A, zdjecie przed jazda czyli przed finalnym dopieciem, ze 2 dziurki na luzie jeszcze idzie w gore🙂
faith, z obu stron masz tak nisko popręg?
Jak Ty to dopinasz z siodła? 🤔
Sprzączki jej nie obcierają za łokciami?
Moja miała jeden tak leżący popręg, to wystarczyła jedna jazda, żeby wytrzeć całą sierść do skóry po obu stronach.
Gdzieś wpadła mi w oko informacja, że kasztany mają wrażliwszą skórę i są bardziej podatne na obtarcia niż inne maści - a już wiem, gdzie, w Ode mnie dla was Robertsa w rozdziale o likwidowaniu niechęci do popręgu, że niby "syndrom popręgu" zdarza się najczęściej u kasztanów. Ciekawe, czy to prawda.  ❓
Dokładnie, mojego też obtarły chyba te sprzączki dlatego na tymczas muszę zakładać ten bawełniany 80 cm.
Ale nie bardzo ogarniam gdzie sprzaczki maja obcierac? one leza w rekawie neoprenownym wiec w ogole nie dotykaja skory 🙂
Gaga_ jak siedze w siodle to sa juz troche wyzej, ze 2 dziurki 😉 jeszcze z jedna-2 podchodza w trakcie jazdy, daje rade siegnac 🙂
Aaaa chyba że tak. To już chyba wiem, jaki typ popręgu masz. Ale to jest zwykły prosty? Moja w ogóle prostych nie toleruje.
Prosty neopren najzwyklejszy na swiecie 🙂  miekki, nie obciera, latwo sie czysci, dla mnie ideolo, z braku 40stki niech bedzie ta 35 😉
Wyszukiwarka nic nie pokazała opinii o tym popręgu:
http://www.gnl.pl/popreg-ujezdzeniowy-kerbl.html

może ktoś posiada/używa i mógłby coś napisać, czy warto kupić?? Czy posiada gumy (na zdj, nie widac) ?

:kwiatek: :kwiatek:
Ktoś tu kiedyś szukał futra na popręg z fartuchem. Przypadkiem się natknęłam: [[a]]http://justriding.pl/sklep/produkty/le-mieux-os%C5%82ona-na-popr%C4%99g-skokowy.html[[a]]
Czy miał ktoś do czynienia z tym popręgiem? Jest trochę tańszy niż większość popręgów z naturalnym futrem, jestem ciekawa jak z jego jakością? http://br-konie.pl/popreg-ujezdzeniowy-z-naturalnym-futrem-owczym/produkt/644/
Ktoś tu kiedyś szukał futra na popręg z fartuchem. (...)


Dodam, że Mattes ma różne takie futra w swojej ofercie 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2014 09:47
Czy miał ktoś do czynienia z tym popręgiem? Jest trochę tańszy niż większość popręgów z naturalnym futrem, jestem ciekawa jak z jego jakością? http://br-konie.pl/popreg-ujezdzeniowy-z-naturalnym-futrem-owczym/produkt/644/


Ja mam i bardzo polecam. Właśnie zamówiłam kolejny dla drugiego konia.
Orientuje się ktoś może czy i gdzie dostanę popręg ujeżdżeniowy, najchętniej neoprenowy, 80cm, profilowany hmm.. w kształcie litery c-  tak by odpowiednio daleko położone siodło nie było ściągane przez popręg do przodu i z gumami przynajmniej z jednej strony, a najchętniej z dwóch? Znalazłam tylko w koniku, ale do 70cm i bez gum.  Chętnie w dobrej cenie.  😉
Jaki popręg do ujeżdżeniówki lepszy skórzany czy neopranowy? Muszę kupić nowy i nie wiem na co się zdecydować  😵 Zawsze do skokówki kupowałam skórzane ale nie wiem czy teraz też taki kupić.
ash czy w tym BR futerko jest na stałe, czy można wypiąć? (ułatwiłoby mi to pranie...) będę wdzięczna za info 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
28 listopada 2014 23:22
Jest na stałe
Hej, ma ktoś z Was przedłużki do popręgu i mógłby podzielić się opinią? Chodzi mi o coś takiego http://www.sprzetjezdziecki.com/dawmag-przedluzka-do-popregu-p-9638.html . Zmieniłam ostatnio przystuły w siodle i popręg z fartuchem się nie dopina, a nie za bardzo pali mi się kupować nowy. Zastanawiam się, czy puślisko/strzemię nie haczy o te paski? Nie obciera konia? Jest to wgl praktyczne?  😉
Ja posiadam taką z Daw Maga właśnie i jestem zadowolona, dobra i wytrzymała 😉
ciaciurka, jeśli potrzebujesz przedłużki tylko na poczatku, żeby podpiąć popręg to śmiało możesz brać. Natomiast do popręgu skokowego czy jakiegokolwiek asymetrycznego nie używałabym przedłużki do jazdy. Popręg się wtedy źle układa, leży krzywo. Sama to przerabiałam jak Edi się przestał mieścić w swoje popręgi i bez przedłużki nie dało się dopiąć. Dopiero po chwili stępa mogłam wypiąć przedłużkę.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 listopada 2014 22:25
Orientuje się ktoś może czy i gdzie dostanę popręg ujeżdżeniowy, najchętniej neoprenowy, 80cm, profilowany hmm.. w kształcie litery c-  tak by odpowiednio daleko położone siodło nie było ściągane przez popręg do przodu i z gumami przynajmniej z jednej strony, a najchętniej z dwóch? Znalazłam tylko w koniku, ale do 70cm i bez gum.  Chętnie w dobrej cenie.  😉


Dzisiaj coś takiego rzuciło mi się w oczy, tylko że podają 75 lub 85 cm
Anatomicznie Profilowany Popręg Ujeżdżeniowy z Neoprenu
xxagaxx, dziękuję za odpowiedź  :kwiatek: chyba w takim razie zdecyduję się na dłuższy popręg 😉
.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 grudnia 2014 20:19
Używał ktoś?
http://www.arpav.pl/sklep/42,,758,stubben_popreg_equi-soft.html

[s]I szukam popręgu 30-40cm, najlepiej poniżej 50zł. Może ktoś widział taki w polskim sklepie jeździeckim? Nie chcę zamawiać z Niemiec...[/s]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się