Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

Cariotka - masz rację oczywiście🙂 Ja - przyznaje bez bicia - reaguje alergicznie tylko na dwie osoby na tym forum i wolałabym się z nimi nie spotykać🙂 Ale jak będzie trzeba to walne kielicha i zatkam uszy 😀
A z reszta - spotkanie, zabawa, ognicho i piwko w zajemnym poszanowaniu - dla mnie rewelacja!
Atea - oczyszczenie atmosfery to dobre określenie! Jestem za :kwiatek:
[quote author=milenka_falbana link=topic=11961.msg1322260#msg1322260 date=1330540370]
Wrotki - faktycznie popełniłam wpadkę ale teraz widze, że Ty sie nawet nie zorientowałeś jaką!!! hahaha😀 świetne. Musisz jeszcze raz użyć google. A na inne tematy z Toba nie rozmawiam bo nie ma o czym🙂
[/quote]cala twoja obecnosc na jexdxieckim forum, to jedna wielka gafa, skrzyzowanie bezrefleksyjnosci z egzaltacja i ignorancja...a wystarczy tylko przestac sie bac i sluchac sprawdzonych recept😎
zeby do konca obnazyc twoja podlosc, tak kokieteryjnie skrywana za sztafazem zyczliwosci, zapytam tylko, jakie haslo trzeba wpisac w Google, wczesniej tego nie wiedzac i nie znajac filmu,zeby dostac informacje, ze opera "Pajace" byla fragmentem sundtrucku filmu "Nietykalni"...ladnie tak podsrywac lepszym od siebie frustratko?...znow mi "s***" na PW napiszesz?
Cariotka   płomienna pasja
29 lutego 2012 19:04
a mi się wydaję że również od Tych dwóch osób nie usłyszałabyś nic przykrego...a może mądrego.
W Krakowie były spotkania ,,Naturalnie..." z Kasią J. jako klasyk (ale nie zagorzały) bardzo miło wspominam te spotkania, bo naturalna nie była praca na kantarku tylko praca zgodna z motoryką konia...i żeby wychowanie konia nie było bezstresowe, ale żeby nie było też patologią.
Carotka - ciesze się, że tak to wspominasz bo Kasia Jasińska to fajna osoba a przede wszystkim ...trzeba byc otwartym🙂
Co do EliPe i Wrotkiego to ja sie juz chyba przez nich staczać zaczęłam... Usłyszałam same niemiłe rzeczy i może jakąś jedną mądra od Eli. Mam już dosyć "osobistych wycieczek" które są z resztą zabronione na forum i poprosiłam bardzo Moderację o interwencje.
o tych wszach, co w sznurkowym watku pisalas, tez moderacji zglosilas?
A co do Kasi jedynego licencjonowanego instruktora PNH w Polsce, tu znanej jako Remedioss...zal mi entuzjastow jej "kunsztu"
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 lutego 2012 19:22
[quote author=milenka_falbana link=topic=11961.msg1322260#msg1322260 date=1330540370]
Wrotki - faktycznie popełniłam wpadkę ale teraz widze, że Ty sie nawet nie zorientowałeś jaką!!! hahaha😀 świetne. Musisz jeszcze raz użyć google. A na inne tematy z Toba nie rozmawiam bo nie ma o czym🙂
cala twoja obecnosc na jexdxieckim forum, to jedna wielka gafa, skrzyzowanie bezrefleksyjnosci z egzaltacja i ignorancja...a wystarczy tylko przestac sie bac i sluchac sprawdzonych recept😎
zeby do konca obnazyc twoja podlosc, tak kokieteryjnie skrywana za sztafazem zyczliwosci, zapytam tylko, jakie haslo trzeba wpisac w Google, wczesniej tego nie wiedzac i nie znajac filmu,zeby dostac informacje, ze opera "Pajace" byla fragmentem sundtrucku filmu "Nietykalni"...ladnie tak podsrywac lepszym od siebie frustratko?...znow mi "spierdalaj" na PW napiszesz?
[/quote]

A niby w czym jesteś lepszy od Milenki ,przepraszam ? Bo zauważyłam ,że jarasz się swoją osobą jak Londyn w 1666 :/ A jeździsz też przez internet ???
Wątek trwa od listopada 2009 . Nie zbliżył stanowisk. Może by go zamknąć już?
Bardzo dobry pomysł Taniu :kwiatek:
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 lutego 2012 19:25
taaaaaaaaaaaaak  😅
Cariotka   płomienna pasja
29 lutego 2012 19:26
mi nikogo nie jest żal....🙂 aż tak się Tym nie stresuję że ludzie kochają wujka Pata i ciocię Lindę...
taaaaaaaaaaaaak  😅
i zamykac, bo nieudacznikom przykro? Bo taki watek utrudnia wyparcie rzeczywistosci?
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 lutego 2012 19:35
[quote author=Ronin. link=topic=11961.msg1322355#msg1322355 date=1330543553]
taaaaaaaaaaaaak  😅
i zamykac, bo nieudacznikom przykro? Bo taki watek utrudnia wyparcie rzeczywistosci?
[/quote]

Wątek był fajny dopóki pewien nieudacznik nie zaczął głosić w nim swoich "mądrości" ,które wszyscy już słyszeli  🤦
Cariotka   płomienna pasja
29 lutego 2012 19:36
Ronin. piszesz o sobie?
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 lutego 2012 19:38
Ronin. piszesz o sobie?


ja akurat w tym temacie miałam 2 wątki góra. I ja nie obrażam w moich wątkach wszystkiego co się rusza.
Cariotka   płomienna pasja
29 lutego 2012 19:39
a wrotki jest od początku tego wątku więc z Tego wynika że ten wątek nigdy nie był fajny? więc o kim mowa 😁
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 lutego 2012 19:41
Nieee zaczęła Tania i do tego momentu wątek był jeszcze fajny ,dopóki nie odezwał się wrotki  😵
Wrotki się załamie jak wątek zostanie zamknięty🙂
Cariotka   płomienna pasja
29 lutego 2012 19:42
czyli z tego wynika że wrotki jest szalenie ważny skoro odgrywa taką ważną rolę na ten wątek?
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 lutego 2012 19:43
[quote author=milenka_falbana link=topic=11961.msg1322395#msg1322395 date=1330544510]
Wrotki się załamie jak wątek zostanie zamknięty🙂
[/quote]

Wtedy nie będzie miał gdzie się wyżyć  😂
[quote author=milenka_falbana link=topic=11961.msg1322395#msg1322395 date=1330544510]
Wrotki się załamie jak wątek zostanie zamknięty🙂
[/quote]dlaczego mam sie zalamac? Przeciez bede tym samym miec legitymacje, do recenzowania glupoty naturalsow, w ich wlasnym watku 🏇
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 lutego 2012 19:52
A myślisz ,że wszyscy przejmą się zdaniem takiego miszcza jak ty ?  😂 Daj sobie spokój  🤔wirek:
Bo to świadczy jedynie o twojej głupocie.  🤔wirek: Nie masz co w domu robić ?  🤔wirek:
nie ma tolerancji dla glupoty! Nie ma tolerancji dla klamstwa! Nie ma tolerancji dla mitomanow!


No świat się wali! Wrotki zaczął uprawiać samokrytykę. Niesłychane!
Ronin,to raczej ja bede musial Darkowi powiedziec, ze jego corce estrogen zaczyna strzelac i musi zwrocic na nia baczniejsza uwage, bo dziewczyna zaczyna swirowac na internetowych forach 🤔
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 lutego 2012 19:59
Prosze nie mieszać w to mojej rodziny
dlaczego Ronin? W Bialogorze na zawodach bedzie duzo czasu na rozmowy, bo to i konkursy dlugie, a wieczorem tradycyjny dzik...zawsze warrto pogadac- sam tez mam corke, wiec wiem jak na dzieci trzeba uwazac
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 lutego 2012 20:05
🤔 skąd wiesz ,że jadę do białogóry ,śledisz mój życiorys ??
masz jeszcze jakies pytania, na ktore chcialabys poznac odpowiedz Ronin?
TO ja mam pytanie do naturalsów.
NIe jest złośliwe, chciałabym, żeby mi tylko ktoś odpowiedział.

Dotyczy mega wpadki Monty'ego R. na Torwarze.
Przyprowadzono (30-kilka km w ręku konia, który panicznie bał się wejścia do przyczepy. Pokaz się udał, koń wchodził do przyczepy jak dziecko.  Dlaczego sztuczka nie udała się przy powrocie do domu? Czemu koń znowu pokazał, że nie chce wejść, mimo metod pana M.R, ktory w efekcie dał dyla z pakowania konia?

Czym się różni bat pomarańczowy od zwykłego? Są panikujące konie, którym zwisa kolor. Bat = zło. Pomarańczowy kij = dobro. W czym tkwi różnica, skoro tak bardzo o niej krzyczycie?

Ja mam swoje zdanie co do naturalowców. Zgadzam sie z głosami, że to marketing. I pięknie brzmi. Ale chciałabym się szczerze dowiedzieć, na zasadzie dialogu (wszak błądzić rzeczą ludzką, człowiek się uczy całe życie - może zyskam nowy pogląd na sprawę?!) Na razie widzę, że można konia z problemem zajeżdżać naturalnie przez 2 lata. Zamiast postawić na swoim i wyegzekwować od konia posłuch ( nie mówię o łamaniu go, tylko ustaleniu hierarchii, wcale nie wiążąc i lejąc po wszystkim i czymkolwiek, co trafi w ręce) trwonić czas bez sensu (wiem, kasa leci!)

Mając konia około 10 lat nie mam z nim problemów, pracuje ciężko pod siodłem, a mimo wszystko rży na mój widok, przychodzi, tuli się. Na kantarze też mogę jeździć, ale to nie jest cel. Często na lożnowniku chodzi bez lonży i sławetne połączenie mamy po chwili. Skąd się to bierze?

Dlaczego konie "naturalsów" (oczywiście nie wszystkie, ale bardzo często się widuje takie "kwiatki"😉 zachowują się dużo gorzej niż konie użytkowane normalnie? Teoretycznie znam odpowiedź, ale chciałabym się dowiedzieć od osób, które się tym zajmują 🙂

Jaka jest prawidłowa reakcja na zachowanie młodego konia, który ma zabawę w skakanie człowiekowi na plecy? Bierzemy linkę i mówimy "nie, nie, nie, nie rób tak!" ? A, zapomniałam - ogierom mówimy nie ;p
Czemu naturalsi mają wypadki na konisiach, skoro tak bardzo duże jest zaufanie i konia do człowieka, i człowieka do konia?

Tylko czy kastrowanie konia to takie naturalne? Zabierzmy siodła, zabierzmy wędzidła, ale kastrujmy?

To ja już zupełnie nic nie rozumiem 🙂

Zupełnie bez złośliwości pytam i proszę o odpowiedź kogoś zajmującego się tym :kwiatek:
[quote author=wrotki link=topic=11961.msg1322214#msg1322214 date=1330538356]
nie ma tolerancji dla glupoty! Nie ma tolerancji dla klamstwa! Nie ma tolerancji dla mitomanow!


No świat się wali! Wrotki zaczął uprawiać samokrytykę. Niesłychane!
[/quote]
A ja dodam : nie ma tolerancji dla chamstwa ! (wrotkowi zapomniało się napisać  🤔wirek: ).Coś wybiórczo traktuje on negatywne cechy .... hmmm , ciekawe dlaczego ??
Cariotka   płomienna pasja
29 lutego 2012 20:18
konikkoniczyna ja osobiście mam CS różowo czarnego...i kupiłam go dlatego że nawet klasycznie wygodniej mi się pracuje🙂 jest po prostu sztywniejszy. Zwykłego bata wgl nie lubię, do lonżowania używam takiego bata wędkowego🙂 Jak mam zapakować konia do przyczepy lub pracuje z młodym lub mniej obytym używam CS bo jest mi wygodniej🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się