Młode Konie

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 sierpnia 2010 19:47
a my z dzisiaj-
wg Lindy Telling Jones masowanie  końskich dziąseł jest idealnym sposobem na rozluźnienie konia - sprawdzone działa 🙂 dodatkowo wiem że kobyła mi krzywdy nie zrobi a ona musi mi na tyle ufać aby dać sobie dotknąć pysk.

A tak poza tym po staremu 🙂 przesuwanie zadka;] pilnowanie aby kobył się rozluźnił ;]
moje dziecko po ponad 2 tyg. przerwie wraca do pracy! na razie tylko lonza bo nie moge wsiadac. dzisiaj generalnie mial za duzo sily, udawal pegaza na oczach koni rekreacyjnych ktore nie wiedzialy zupenie o co chodzi i jak tak dalej pojdzie to zmienie dyscypline ze skokow na ujezdzenie  🏇  😁

Averis   Czarny charakter
21 sierpnia 2010 00:22
galopada, jaki lans w niebieską kratkę! Olbrzym  😜 I zdrowia Tobie życzę 😉
zabeczka, dziękować  :kwiatek: Muszę przyznać, ze zainspirowałas mnie do zagłębienia się w tajniki masażu i przy następnej okazji zrobimy sobie z Karsonem małą sesję.

Jako, że mój koń będzie niedługo statecznym trzyipółletnim chłopczykiem, postanowiłam po raz kolejny pokazać Wam jak mi koń wyrósł  😁
  Roczniak:



obecnie



😂

I tak Wam powiem, że fajne konisko wychowałam. Mądre to, spokojne i kochane. Teraz chadzamy w górzyste tereny. Fajnie mój koń się odnajduje na pagórkach, nie pędzi, nie podkłusowuje. Koń terenowy jak nic.  Na nowo odkryłam uroki leśnych wędrówek. A nasze szkolenie zaprzęgowe idzie do przodu. Już umiemy skręcam, cofać, zatrzymywać się i poruszać w 2 chodach  ! 😁 Im dłużej go mam tym bardziej jestem przekonana, że zajeżdżanie to będzie po prostu frajda. Dla obojga.
Averis super zmiana! ja tez kiedys ogladalam zdjecia mojego od dnia urodzenia do teraz - szok - niesamowicie fajne uczucie  😍 

to dodam jeszcze troche

musze stawac na palcach zeby dostac, a jak calkiem podniesie glowe to jest po mnie  😵  😂



i fruwajacy bo okazja do pofruwania jest zawsze  😎

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 sierpnia 2010 11:04
Super Averis widać że z niego kochane konisko 🙂

Wczoraj odrobaczałam moją młodą, zastosowałam technikę masowania dziąseł- słuchajcie zero zarzucania głowa,zero dyskomfortu konia, zero spięcia ( niektórzy wyciagaja język) itp.
Wiedziała że coś dostanie, obwąchała strzykawę i w trakcie masażu górnej wargi wstrzyknęłam sprawnie pastę w boczny kącik pyska. Jej reakcja?: - To wszystko? Czy masz coś jeszcze zaplanowane na wieczór?  😲 😁 😜 😜
Moja kobyła jest bezbłędna 🙂  😍 😍
galopada_ piękny padzik! On jest taki wielki czy Ty malutka?  👀 Piękne z niego konisko  😍
nerunia no to jemu sie uroslo troszke...  😁 przerosl ojca i matke, jakas mutacja nastapila chyba  😂
Averis   Czarny charakter
21 sierpnia 2010 12:20
galopada_, mutacja mówisz. Mój koń sięga mi może nieco powyżej ramienia 😁
Galopada uwielbiam Twojego konia 💘

🚫 Jest wiekszy od Jafara? 🙂
Averis no patrz kurcze, moj jako roczniak to mi moze siegal do ramienia bo jak mial 18 miesiecy to wygladal tak  😁 :




shakeyourbody dziekujemy! wiesz co... teraz mozliwe ze sa rowni albo niewiele wyzszy. Jafar zawsze byl wiekszy a szczegolnie dluzszy. moj jest taki no... krotki i wysoki. ale ostatnio mu sie uroslo wiec zalozmy ze w najgorszym wypadku sa rowni  😜 mam nadzieje ze te 2 cm jeszcze podskoczy w gore  👀



A ile ma Jafar wzrostu? On jest do sprzedania nie, czy coś mi się pomyliło?

Ja za to dzisiaj zrobiłam treserowi i kobyle niespodziankę.
Akurat odbywało się pierwsze wsiadanie w stajni. Treser się "gramoli" na kobyła, a ja im wyszłam centralnie "zza winkla" za dupę kobyły, na co ona zareagowała oczywiście odgalopowaniem do boksu  😵 potem tylko wywalała gały, ale stała bez ruchu na kilka kolejnych prób wsiadania  😅
pokemon w maju mial 174-5? tak jest na sprzedaz. na razie jest w zakladzie treningowym w boguslawicach. po polowce okreslony jako jeden z najlepszych ruchowo z predyspozycjami do uj..  jak trzeba bylo robic zmiane w galopie po przekatnej to inne konie przechodzily do klusa a on sobie lotna pykal  🤔 juz na kwalifikacjach sie dziwili ze taki wielki kon a ma super rownowage. pozwole sobie wstawic zdj autorstwa  armary ( jeszcze raz dziekuje za zdjecia!  :kwiatek: )






i jeszcze sie pochwale naszym mlodzikiem o wdziecznym imieniu Jack Danniel's ze byl super grzeczny przy pierwszym wsiadaniu! teraz juz smiga bez lonzy, wieczorem porobie zdjecia. Kurcze zaluje strasznie ze nie moge jezdzic bo to ja mialam na niego wsiadac  😕

Strasznie mi się ten koń podoba. Ale podejrzewam, że po zakładzie to pójdzie szybko i za większą kasę  🙂
miejmy nadzieje ze w dobre rece i ze bedzie mial mozliwosc rozwoju! bo jest super nie tylko z wygladu ale i z zachowania. taki wielki mis  😍 ale w sumie jak wszystkie nasze  😁 moge sie jeszcze pochwalic jedna mloda?  👀
Dawaj ! 😅 😍

Kurdee Twój i Jafar to poprostuuu 😍 😍 🍴 😜 😜
nasza ruda ktora byla 2 w zakladzie na swoich pierwszych zawodach miala dwa bezbledne przejazdy a debiutowala razem ze swoja zawodniczka. wczesniej moze z 5-6 razy w ogole skakaly 😁 pozniej podrzuce zdjecia bo na razie ide lonzowac mojego smoka 🙂


edit. I obiecana Druzja





i moj z dzisiaj i juz uciekam bo chyba przekroczylam limit zdjec na miesiac!  🤬

galopada wpadaj na Podlasie mi konia "zajeżdzać"

galopada_, dawaj więcej Druzji!
[quote author=galopada_ link=topic=1199.msg682451#msg682451 date=1282393462]
pokemon w maju mial 174-5? tak jest na sprzedaz. na razie jest w zakladzie treningowym w boguslawicach. po polowce okreslony jako jeden z najlepszych ruchowo z predyspozycjami do uj..  jak trzeba bylo robic zmiane w galopie po przekatnej to inne konie przechodzily do klusa a on sobie lotna pykal  🤔 juz na kwalifikacjach sie dziwili ze taki wielki kon a ma super rownowage. pozwole sobie wstawic zdj autorstwa  armary ( jeszcze raz dziekuje za zdjecia!  :kwiatek: )



[/quote]
🚫 o! a na nim moja koleżanka 😉
galopada

Nie ma za co 😉
Jafar ruchowo jest super, a w obsłudze to taka sympatyczna przerośnięta dzidzia  😜, jedyne co mi się w nim nie podoba to wygląd, mam wrażenie że Twój jest dużo bardziej urodziwy. No i na tle innych jest gigantyczny, wysoki i kościsty z taaakimi kopytami.

A tak btw to chyba udany rocznik w ZT wszystkie takie chłopaki grzeczne, ale to pewnie dlatego, że dziewczyny jeżdżą 🙂

A Druzja cud miód, dawaj więcej  🏇 Ona w końcu nieźrebna ?
to za chwile wstawie Druzje jeszcze. Zrebna, zrebna Frazesem 😍 jest w 4 msc - wet zezwolil na start  🙂

w sumie mamy w tym roku pokryte i potwierdzone 1xSword xx, 1xBerlin Bej ( w koncu sie doczekalam!), 1xFrazes, 2xHuzar  😅
Ooo ale będzie dzieciaczków  😜
Będę mamusiom kibicować, kiedy pierwsze wyźrebienia  👀 ?

A Druzję wstawiaj i nie pytaj  🤬, Ciapka jak masz to też dawaj bo dawno jej nie widziałam.
Nie wiem dokladnie, wydaje mi sie ze jakos luty/marzec.

i ruda, ktora ma zdecydowanie barytowe oko i widzi wszystko dookola, ale nie ma problemu z wylamywaniem czy stopami. po prostu lubi sie pogapic troche dla zasady  😁











margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
22 sierpnia 2010 15:08
moj blody  😍 za 2tyg bedzie mial  2 lata


Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
22 sierpnia 2010 15:26
margaritka już dwa lata? Ale ten czas leci  😲
Nie tak dawno wstawiałaś zdjęcia maleństwa, a tu już taki mężczyzna rośnie. Ładny strasznie ten Twój Młody  🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
22 sierpnia 2010 15:34
byl taki malutki a teraz to kawalk konia  😲 nie wyobrazam sobie ze za rok zaczniemy cos robic, przeciez to male bobo  😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 sierpnia 2010 20:33
margaritka ... gwiazdeczka wyrosła  😉🙂 piękny jest 🙂 ile ma w kłębie? 👀 pewnie nawet nie mam co porównywać do mojej ... 😁

Możecie mnie zlinczować ale nie mogę się powstrzymać....
margaritka

Ależ ten czas leci, pięknie Ci chłopak wyrósł. Troszkę chyba wyhamował z tym wzrostem  i poszedł wszerz, chyba ?

Juniorrro
Jakoś tak dziewczęco wyszedł  😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 sierpnia 2010 20:54
armara Juniorro 🙂 cudną ma strzałkę na pyszczku 🙂 słodziak kochany 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 sierpnia 2010 13:10
zatrzymal sie na 165cm 😁 jak na niespelna dwulatka to kawalk konia  😲 w sumie to sie nie dziwie jak na zmiane wcina trawe i sie bawi, a wybiegi sa fajne z gorkami  😁

dzieki baby  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się