KOTY

Moje koty się wypięły na GranatęPet i Catz Finefood. A właśnie zamówiłam 24 puszki  🙄  Mam plan, żeby dawać ze dwa, trzy dni Applawsa i Bozitę, a potem dać znowu codzienne jedzenie - może tak się uda.
Alvika  sorry, już doczytałam 🙂 szybkie czytanie czasami zmyla 🙂  ta szczęśliwa-bio też zle nie wygląda 🙂 w sobote bede musiała iść do największego zoolog. i tam się znów rozejrzec. Co do barfa to jasne mam komplet recept juz podrukowanych, ciągle dokupuje pudełka do mrożenia i mam juz liste produktów zrobioną. Ale jak na razie nie wchodzi to w gre. Dopiero skonczylam podawac probiotyk, za 2 tyg. kolejna seria proboptykowa. Do tej pory podawałam co jakiś czas mięso jakis kawalek watrobki, czy serduszka kurze, jednak teraz wszystko jest Fuj. Podaje teraz najtańszą karme, w której jest więcej sosu niż mięsopodobnych kawałkow, jednak na razie Lucy tylko to zjada. Na razie odczekam troche z barfem, Mampo prostu w tym momencie podejrzenie, ze wszystko co kupie pojdzie do śmietnika, a szkoda by było wszystko wyrzucić. Także na razie szukamy jakiegoś rozwiązania z kawalkami miesa w sosie. Chyba, że ktoś zna sposób jak przyrządzić sos do mokrej karmy. Bo zapewne u Lucy by to przeszło. Niestety w necie nie bardzo jest cokolwiek :/
podwójna wiadomość się napisała... nie wiem jak usunac post :/
ja jak się napatrzyłam na Koraty wistry to chyba teraz bym umiała odróżnić.. Ruski mają taką bardziej długą głowę, a koraty bardziej okrągłą, no i Ruski chyba jednak odrobine smuklejsze są... mam rację?

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203371873520738&l=2944900502508519988 filmik z wystawy w Toruniu...

no i ten był słodki.. Scotish FOLD
RUS mają głowę w kształcie klina, KOR w kształcie serca  😉


Chociaż Szymborskiej nie przebije nikt 😍

Wiosna idzie na całego! Kot, jak tylko ma okazję, to siedzi na balkonie, ile wlezie! Wpada do domu, robi szybką rundkę, żeby sprawdzić, czy wszystko jest i leci znowu krzycząc, żeby ją wypuścić 🙂
Słuchajcie mam na przedaż za nie wielką kwotę mały zestawik dla kotów z przewlekłą niewydolnością nerek. W jego skład wchodzi 10 tacek animonda integra protect (5 z kurczakiem i 5 z wieprzowiną) takich jak te: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_specjalistyczne/uklad_moczowy_i_nerki/schorzenia_nerek/32225
taka samą suchą karmę 250g - karma została otwarta ale ma zamknięcie dzięki któremu nie wietrzeje, nic z niej nie zdążyło ubyć itaz opakowanie IPACTINE 50-cio gramowe z kotrego ubyło może z 7 gram. Czena 40zł już z przesyłką. Moja kicia przegrała walkę ale szkoda żeby się zmarnowało.

Jezeli ktoś był by zaintreresowany proszę pisać na PW.
A na miau nikt nie chciał? Tam też dawałaś to ogłoszenei
Dawałam, ale jedna osoba chiała ale zapłacić jak dostanie przesyłkę, no i niestety nie mam aż takiego zaufania niestety.
To działa tez w drugą stronę, na miau masz raptem 6 postów, Anna ma 30tys...

Co nie znaczy że muszę odrazu komuś ufać bo ma więcej postów. Ja nie mam pretensji że ona nie ufa mi że jej wyslę przesyłkę. Sądzę że dyskusja o ilości postów i zaufaniu jest tu zbędna, jeżeli ktoś będzie chciał to kupi.
Co tu taka cisza? Pokazywać wiosenne kotuchy  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 lutego 2014 18:27
A co tu pokazywać, jak mój dalej zimowy? Mimo otwartego balkonu woli leżeć z pyskiem między żeberkami grzejnika. I jeszcze próbuje łapy tam wpychać, ale jest za mało giętki. Jakoś przy mrozach to się darł, żeby go wypuścić na balkon, a jak jest 10*, to jemu za zimno  😵
Mój wiosenny kotuch tak gubi kłakyyy, że już świra dostaję  😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 lutego 2014 18:30
A propos! Czym czesać krótkowłosego, chudego kota? Miękką szczotką z dość sztywnym włosiem (taką jak do konia, tylko mniejszą)? Podejrzewam, że przy takiej metalowej to on by się wściekł...
Ja czeszę metalową lub gumową. Ale najlepszy i tak jest furminator
Mój kot nie lubi się czesać :/ gryzie i drapie  szczotke :/. Jedyny moment, kiedy mogą czesać Lucy to wtedy jak "memla" poduszke.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 lutego 2014 18:48
Trochę drogie te furminatory...
W ogóle to ja muszę najpierw sprawdzić, co on powie na czesanie  🤣 Nigdy nie był, ale jego wszechobecne kłaczory już mnie do szału doprowadzają. Zwłaszcza, że zepsuł się odkurzacz i trzeba dywany zmiotką zamiatać...
Facella, nie mam oryginalnego, mam podróbę - http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6279&cat=204

A tak Glitne lubi czesanko:





Facella   Dawna re-volto wróć!
22 lutego 2014 18:53
wistra, dla mnie 4 dychy to prawie całe kieszonkowe  😁 Muszę się przejść do zoologicznego i popatrzeć, co tam mają.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
22 lutego 2014 18:53
Facella, zestaw uniwersalny dla ulizańców:


Facella   Dawna re-volto wróć!
22 lutego 2014 18:55
Co to jest to trzecie? Wygląda dla mnie jak klocek Lego.
Krótkowłosy potrzebuje tego wszystkiego, zwykła szczotka mu nie wystarczy? Boję się, żeby zaraz nie był łysy. Ma fajne, mięciutkie, błyszczące futerko i tak by mogło zostać, tylko kłaczorów latających po domu chcę się pozbyć.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
22 lutego 2014 19:18
to szczotka plastikowo-gumowa z Trixie, kształt rombu. Genialna. Na tyle giętka i lepka (guma), że świetnie zbiera martwe włosy, a na tyle twarda (plastik), że samym materiałem nie wyrywa podpuchu. Jestem jej wierna już enty rok.

a zgrzebło gumowe sprawdza mi się ostatnio najlepiej do... czyszczenia tapicerki z futra 🙂
co do zbieranai klaków z dywanów... zadna szczotka, bo ona polowy nie zbierze... ściągaczka do okna. Na sucho przejedz po dywanie, zbiera wszystko, z drzewka siersc tez zbierze i z kanapy również. Od lat używam ściągaczki do zbierania sierści.
W USA ściągaczkę do wody podpisali Pet Hai Magnet, dodali R w kółku i sprzedają to za chore pieniądze  😜
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
22 lutego 2014 20:58
Zależy jakie masz podłogi/dywany/wykładziny. Ściągaczka do okien i mięsisty, długowłosy dywan... nie widzę tego.
Przedstawiam jeszcze jeden cudowny wynalazek prosto z salonów fryzjerskich - silikonowia miotła:
http://www.fryzjerskie.com/1715,szczotka-gumowa-do-zamiatania-wlosow-i-siersci-konrad.html
Ot, taka większa siostra gumowego zgrzebełka do tapicerek.
Wczoraj byliśmy u znajomego, który ma kota wychodzącego - przybłędę. Ktoś go tak skopał, że skóra z żuchwy wisiała po samą szyję, uszkodzony ogon, ogólnie pokopany i wystraszony. Przyszywaliśmy tę skórę i przy okazji ciachnęliśmy jajka. Zabiłabym gołymi rękami jakbym zobaczyła tego, kto zrobił krzywdę temu kotu.

Mój kastrat ma się bardzo dobrze. Na drugi dzień już skakał i się bawił, jakby nigdy nic. Siedzi teraz koło mnie na krześle i z pogardą patrzy na psa zakopującego się w kołdrę 🙂
Można powiedzieć, że znajomy przyłożył rękę do takiego stanu kota.


Alvika - mam tę szczotkę już 2gi czy 3ci rok. Jak mi się nie chce wyciągać odkurzacza to jadę nią dywany (ale mam z krótkim włosiem). To prawda, że działa  😅
Znajomy przygarnął tego kota. Karmił go itp., ale tamten jeszcze nieufny człowiekowi, wpół dziki. Mam nadzieję, że zacznie trzymać się domu.

A ja się rozglądam nad kolegą dla mojego kocura. Zawsze chciałam maine coona, znacie jakieś sprawdzone hodowle?
Bischa   TAFC Polska :)
22 lutego 2014 21:37
Czy lepiej zostawić, czy przecierać czymś (poza rumiankiem, którego lepiej nie stosować, to wiem) Łatce podrażnione oko? Prawdopodobnie zacharowała Łatce pazurem oko Luna w zabawie/bijatyce. Łatka je przymyka i dość obficie łzawi, nic poza tym się nie dzieje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się