Siodło skokowe

abrakadabraś
specjalnie dla Ciebie cyknełam dzisiaj fotki siodła na Mojej Niuni(na nia siodło zostało kupione docelowo,na poprzednim na koniu znajomej)
wybacz za jakosc komórkowa ale aparat u siostry 😉

zdjecia za duze
Polecam wszystkim siodło STUBBEN EDELWEIS. Świetnie wygodne siodło do skoków i pasuje mi na wszystkie cztery konie.
Zastanawiam się jeszcze nad STUBBEN ROXANE, też próbowałam na czterech koniach, ale tylko na dwóch mi najbardziej odpowiada.  😉
gunia92 dzięki, że specjalnie dla mnie robiłaś, ale nie zdążyłam zerknąć zanim zostało usunięte. wrzuć mniejsze, albo prześlij mi na maila :kwiatek:
Mam nadzieje ze teraz sa ok i ze o takie Ci chodziło,moge zrobic inne jesli chcesz to nie ma problemu 😉
Ktoś, przyznam że nie zajarzyłam, w sumie nie wiem jak ono wyglądać będzie.
Perlica, a to nowe HBC to już będzie "Duck fashion"?Mariusz Kleniuk ma przecież ksywkę "Kaczor" 😉
wrotki, nie znam takiej ksywy, myślę że ma jednak inną ksywkę  😀 przynajmniej w swoich rodzinnych stronach
Siodło Mariusza to kompletnie odrębny model- nazywa się Exellent, a moje to dawny model Wrotki czyli obecnie Winner.
...o siodło skokowe się kłóciłaś, że wiesz lepiej- teraz nie ryzykuj kłótni w sprawie "Kaczora". pamiętaj, że w "rodzinnych stronach" to On jest po dłuuuuugiej nieobecności  😎
wrotki, czy ja się kłócę? Piszę tyle co wiem, bo u nas to jest Super Mario po prostu w skrócie zwany SM  😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 października 2012 17:20
Perlica, zapytaj w Polsce o Kaczora...wszyscy będą wiedzieć o kim mowa...tak,jakby zapytać o Policjanta albo o Paula 😉
niestety nie znam pozostałych dwóch również...jestem inna 😂
[quote author=Ktoś link=topic=1249.msg1547251#msg1547251 date=1349713253]
Perlica, zapytaj w Polsce o Kaczora...wszyscy będą wiedzieć o kim mowa...tak,jakby zapytać o Policjanta albo o Paula 😉
[/quote] strzegomiak (dawny) "Królik" też jest  😉
Z przykrością muszę się rozstać z moim ukochanym siodłem Prestige Meredith. Koń mi się tak rozrósł, że nic nie da wymiana łęków. Zostało mi zaproponowane siodło Pessoa Generation-X, ktoś ma jakieś opinie?
Wczoraj również zaczęłam się zastanawiać nad Stubbenem, nawet poczyniłam już kroki i niedługo przyjedzie do mnie Pani z testerami, ale nigdy w życiu nie miałam z nimi do czynienia. Jak oceniacie jakość skóry i zużycie? Wiem, że Prestige bardzo się popsuł jeżeli chodzi o nowe siodła, a jak jest ze Stubbenem?
moneczka, nowe Stubbeny jakościowo są bardzo dobre. Pessoa też fajne, ale ososbiście wybierając między tymi dwoma formami wybrała bym Stubbena. Osobiście baaardzo polecę najtańszy model Amerigo, jest to model Vega Jump 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
11 października 2012 09:18
moneczka, znajoma w wakacje kupiła pessoa generation-X. I bardzo sobie chwali. Skacze coś około 130 cm, siodło spisuje się bardzo dobrze. Wcześniej jeździła w prestige green star.
Niestety tylko tyle mogę napisać. W każdym razie jej opinia jest jak najbardziej pozytywna.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
11 października 2012 11:01
Od małego jeżdze w stubbenach, swojego miałam laurusa i było to wspaniałe siodło skokowe .
Co do skóry moge powiedziec że jest świetna jakościowo ,elastyczna grubsza nie tak łatwo sieę przeciera jak np prestige .
Są to siodła na lata .
moneczka od kilku lat jezdze w Pessoa, mam dwa modele: Special Envoy i Legacy XP3. Nie ma rzeczy, do ktorej moge sie przyczepic. Jakosc wykonania, wygoda podczas jazdy pierwsza klasa. Poza walorami uzytkowymi, po prostu pieknie sie prezentuja i ciagle mnie ktos pyta co to za cuda.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 października 2012 19:01
Nowe Stubbeny świetne jakościowo...poważnie?
Jakoś nie odniosłam takiego wrażenia
firstlight, a kto dopasowywal? Jaki rozmiar siedziska masz legacy?
Arimona, nie mam dopasowanych do konkretnych koni, bo zakladam na rozne. Oba to 17,5.
Ok, rozumiem. A duze to 17,5? Masz porownanie do jakiegos prestige?

Nie mam porownania, nigdy nie mialam Prestige. Moge ci jakos zmierzyc.
[quote author=Zapnij się link=topic=1249.msg1545784#msg1545784 date=1349558477]
Zastanawiam się jeszcze nad STUBBEN ROXANE, też próbowałam na czterech koniach, ale tylko na dwóch mi najbardziej odpowiada.  😉
[/quote]

Ja mam Stubben Roxane S De Luxe i kocham je miłością najszczerszą  😍 Jeśli chodzi o jakość wykonania to powiem tylko że ciuram je od prawie roku, codziennie 2-4 konie i kompletnie nic złego się nie dzieje.  A kupiłam używkę-mało wyjeżdżoną, ale jednak. Wiadomo,  trochę się wytarły napisy na klapie na przystułach, ale to by było na tyle 🙂
Mój trener też je bardzo lubi (powiedziałabym nawet, że za bardzo  :rozga🙂, ostatnio dałam się karnąć koleżance i też się zakochała, teraz poluje na takie samo 😉

A producentów Stubbena proszę o jakieś gratisy za taką ładną reklame  😎
Jeździłam dziś w Pessoa Generation-X i jestem średnio zadowolona, strasznie mi noga uciekała do przodu i nie daje w ogóle innych możliwości (ja wolę raczej płaskie siodła), dodatkowo jestem rozczarowana jakością skóry.  🙄 Inne Pessoa odpadają, ponieważ nie mogę mieć siodła na lateksie. lusia722 jakie masz doświadczenie z nowymi Stubbenami? Jakość się pogorszyła? Widziałam nastoletniego Stubbena i wygląda znakomicie.
A ja wam powiem, że miałam dziś pierwszą jazdę w Daw-Magu Millenium i jestem bardzo zadowolona  💃
Przestrzegałyście mnie, że ten model siodła może lecieć w tył, ale na szczęście na koniu, na którym jeżdżę, leżało naprawdę okej, w równowadze.

Co do samej jazdy, to siodło fajnie usadza, ale nie zakleszcza jeźdźca i mi bardzo pomogło we właściwym trzymaniu nogi - łydka nie latała mi w przód i w tył, jak do tej pory 🙂  Poza tym absolutnie nie usadziło mnie fotelowo.
Ponadto, mimo że siedzisko w moim siodle (jest to model kilkuletni, używany) jest twarde, to nie wpływa to negatywnie na komfort jazdy. Jednym słowem po jeździe nie bolał mnie tyłek (ani żadna inna część ciała) 😉
I czułam się w tym siodle po prostu bezpiecznie. Zostawiam je sobie i nie szukam innego.

Kupiłam je za 950zł (w stanie b.dobrym), więc chyba niezły interes  😀
a ja jeżdżę w starym jak świat Passierze Comet i wreszcie jest mi wygodnie na koniu. Miałam dwa Daw-magi GP i Prestige Meredith, oba fajne ale to nie było TO 🙂 No i wreszcie usiadłam. Siadłam w siodło i siedzę W siodle, a nie gdzieś w przestworzach. Nie mam problemu z fruwającymi łydkami, jak przestaję kombinować i jadę rozluźniona to nogi wiszą tam, gdzie ich miejsce a nie na zadzie czy łopatce 🙂
Gillian, a jak poszlo odswiezenie? robilas cos z nim?
jeszcze nie... ciągle nie mam na to kasy, bo wszystko idzie w konia i jego leki 🙂 ale w koncu się za to wezmę. Grunt, że skóra nie pęka dalej i nic się kompletnie nie dzieje. A w jeździe nie przeszkadzają mi usterki 🙂
bo te usterki, to wlasnie takie nieprzeszkadzajace 😉
to fajne siodlo, ktos o nie nie dbal, ale to porzadne, stare siodelko. takich juz nie robia 😉
ja generalnie mam wielką słabość do Passierów. Jeździłam trochę w innym modelu i byłam zakochana po uszy, niestety było krzywe i bałam się o plecy. Kiedyś kupię sobie model M. Ehning, bo jest genialne... ale to kiedyś 🙂
A czy ktoś może coś powiedzieć o tych siodłach?  👀
http://www.wowsaddles.com/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się