Siodło skokowe

"z tych co wymieniłaś to już chyba wybrałabym używane CWD i ratowała się podkładkami gdy tego potrzebujesz."


niestety musi być nowe 🙁 to warunek którego nie mogę przeskoczyć.
Myślałam jeszcze o equipe Expression
Czy dla początkującego skoczka (człowieka - mówię o sobie  😉) lepsze będzie siodło CWD SE02, CWD SE06 czy Equipe Synergy Special?

Możecie mi coś doradzić? Bo nie chcę brać wszystkich na przymiarkę na raz, tylko celować raczej w coś pod siebie (licząc, że trafię w 10). Mam długie nogi i długą kość udową (170 wzrostu). Celuję w rozmiar 17".

Co byście mi mogły tak od serca doradzić, w co celować w pierwszy strzale? Co do konia do w galerii są zdjęcia siodła (Kentaur Charon) na moim małopolaku. Koń ma wielkie łopaty, krótki grzbiet. Zależy mi, żeby jak najszybciej zamówić siodło, bo w pt będzie u nas fajna i sensowna saddle fitterka  🙂
vissenna   Turecki niewolnik
16 czerwca 2020 19:17
Meise
cwd 02 ma pógłębokie siedzisko a 06 głębokie. Equpie jest naleśnikiem.
Jeśli ma to być dla początkującego, to zdecydowanie wybrałabym któreś z cwd, bo płaskie siodła na początek będą trudniejsze.
Jako pierwszą skokówkę lepiej wybrać coś, co Ci pomoże w skoku z równowagą - szczególnie, że jesteś wyższa i masz dłuższe nogi. Płaskie naleśniki to już na duże podskoki i raczej dla ludzi z pewną równowagą którzy potrzebują głównie swobody.

No i z mojego doświadczenia jednak CWD są bardziej pasowne do konia.
Meise, trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale na pewno celowałabym w CWD Se02, bo to mój ulubiony model. Ale czy będzie Twój ulubiony?
Przy takim koniu CWD z systemem RT powinno fajnie leżeć, bo uwalnia łopatkę i może sobie swobodnie pracować .
Equipe Synergy mi akurat niezbyt pasowało.
W standardzie tych siodeł jest jak vissenna, napisała, ale trzeba mierzyć, bo mogą mieć niestandrdowe klocki czy poduszkę pod kolanem czy tybinkę, bo zarówno w Synergy jak i SE02 te rzeczy możesz sobie wybrać , czy chcesz mały czy duży klocek przy nowym, więc w musisz spytać jaki jest np. klocek w tych co będziesz mierzyć.
Polecam SE02.
Hmmm, to ja już nie wiem. Nasza Gill, mówi, że Equipe super zasysa i pewnie się siedzi nawet na wysokich skokach, a z CWD ją właśnie wywalało  😁

Mi się wydawało, że to właśnie CWD są super płaskie i w ogóle nie usadzające. Ale nigdy nie siedziałam ani w CWD ani w Equipe.

Trochę mnie załamuje temat siodeł, bo mam wrażenie, że jakimś cudem jak dopasuje siodło do F. to na pewno nie będzie na mnie pasować (a mi się marzy tybinka na moje długie udo i wysunięta bardziej w przód... co chyba nie ma racji bytu przy łopatkach mojego konia, albo się nie znam...). 

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 czerwca 2020 21:02
Czy Bruno wypada jakos mniejsze niz inne siodla? Dostalam zdjecia 17,5 i wydaje mi sie strasznie malo miejsca pomiedzy przednim a tylnym lekiem. Tak jakby malo bylo plaskiej czesci siedziska?
Czy po oznaczeniach typu 4A można dojśc dla kogo bylo zrobiona tybinka?
Meise, bo co tyłek to opinia, mnie Equipe nie zasysało , miałam jedno przez 2 lata.
CWD są świetnie wyważone, więc dają oparcie mimo małego klocka.
Nie wiem kim jest Gill, ale albo siedziała w CWD 2GS , który jest wstrętny dla mnie i bujał mnie jak łódź na fali albo miała CWD które nie leżało na koniu po prostu dobrze.

Możesz mieć wysuniętą tybinkę i CWD z systemem RT, jedno drugiemu nie przeszkada.
Weż na testy oba: Equipe i CWD Se02 , porównasz sobie jak leżą i jak ci się siedzi.

domiwa Bruna sa mniejsze, bo miałam przed CWD nowiutkie Bruno robione na zamówienie.
Meise, chyba możesz wziąć na próbę po prostu? Musisz sama przetestować, np. mi nikt rozsądny by nie zaoferował siodła CC dość płaskiego (bo siedzę jak ciota), a takie przez chwilę miałam i jeździło mi się zajebiście 🤣 Nikt ci nie powie jakie będzie dla ciebie dobre, bo co tyłek to opinia.
Tybinka ma rację bytu, jak sobie weźmiesz mniejsze siedzisko :P No i chyba większość? nowych siodeł ma te systemy wolnej łopatki czy inne cuda na kiju.
budyń, prawdziwą wolną łopatkę to ma tylko CWD.

domiwa, 4A to tybinka normalna na długość, ale wysunięta do przodu. Jeśli siodło ma cut away to będzie krótsza, a jak normal to będzie ciut dłuższa.


Meise
Musisz przetestować, tak jak dziewczyny piszą-co tyłek, to opinia...
Mój tyłek jest wybredny, a kucyk wymagający-krótki grzbiet i wielka łopatka
Po wypróbowaniu 15 różnych siodeł skokowych, w tym dwa Equipy, ze trzy Prestige, Kentaur, Devo (niestety, na kucyku za cholerę nie chciało leżeć), DawMag GP - w końcu udało się nam wpasować w Amerigo Vega
Ale miałam ostatnio na testy CWD SE02-i mój tyłek oraz odnóża pokochały to siodło- mega wygodne, fajnie usadzające. No i na koniu też fajnie leżało, ale nie miało systemu wolnej łopatki i chyba dlatego mu się nie do końca spodobało. Ale jak dorwę takie z systemem RT, to wyrywam na testy zaraz!
No i siedzisko wypada spore, bo ja normalnie jeżdżę w 18", a tu się spoko w 17,5 zmieściłam. No i miało przedłużaną i wysuniętą do przodu tybinkę (3C)-jak patrzyłam  na stronie CWD na używki, to większość miała tybinkę 3C...
Perlica, mówię o forumowej Gillian, która stratowała regularnie 140, a w domu skaczą i parkury 150, więc sprawdzała te siodła na niezłych wysokościach  😉

Hmm, z tego co piszecie to to CWD 02 by nam pasowało. Jeżeli chodzi o skoki, to ja nie czuję, żebym potrzebowała jakiegoś trzymającego/pomagającego siodła (ale nie zmienia to faktu, że skoczkiem jestem początkującym), nie czuję, żebym jakoś traciła równowagę w skoku, ale wiadomo, na młodym czasem jest tak, że się zabierze jak dzik w żołędzie, a czasem jeszcze dotupta i mi wyskoczy spod przeszkody jak sprężyna. W niedzielę fiknęłam przez przód i rozbudowałam stacjonatę  😉

Dobra, wezmę chyba na testy to CWD. Mam nadzieję, że nada się też w teren i że jest miękkie?

Szkoda, że tylko brązy, ale trudno, najwyżej będzie wieś na zawodach, siodło brązowe, sprzęt i koń czarny. Wyniki się liczą  😉 I fun...
Gillian   four letter word
16 czerwca 2020 21:59
Potwierdzam, tak było, regularnie leciałam z CWD 😀 było płaskie i okropne. Equipe zupełnie inaczej usadza, siedzę w każdym jak przyklejona. Jestem zdania, że trzeba brać na testy i jeździć jeździć jeździć, szukać aż będzie szał pod dupą.
vissenna   Turecki niewolnik
16 czerwca 2020 23:43
Meise a masz zamiar w najbliższej przyszłości 140cm jeździć? Equipe jako plakacz pewnie będzie dobry wtedy  😉

Ja sobie cenię bardzo CWD jako osoba z antytalentem do skoków i zdecydowanie nie lubiąca dosiadu "z kolanami pod brodą" mogłam sobie na nich ustawić długość puślisk jak w ujeżdżeniówce, usiąść i pojechać w wygodzie. To wygodne i miękkie siodła. A do tego z punktu widzenia grooma - proste i łatwe do czyszczenia - "bez bajerów" ze skóra która nie niszczy się od krzywego spojrzenia 😉
Meise, a mi Equipe totalnie nie leży. Jeździłam w kilkunastu i zero chemii, wręcz wielkie bleeech. W 2GS jeździłam 3, w tym w jednej nówce i gdyby nie moja ogromna milość do Mereditki to jest szansa, źe bym kupila. Zatem serio co tyłek to opinia.
vis, zdecydowanie nie nasze wysokości na ten moment (i pewnie kiedykolwiek😉), aczkolwiek mój koń jak to młodziak, czasem jak poleci to ja sama się zastanawiam ile tam zapasu zrobił  😁

Mi się właśnie wydawało, że to CWD są na wysokie parkury i są siodłami "trudnymi" dla początkujących. Ale no racja, co tyłek to opinia. Niestety. Najgorsze jest to, że siodło musi być króciutkie, jestem pewna, że mój Kentaur 17,5 jest za długi i z tego wynika problem z podstawieniem zadu i podniesieniem pleców. Bo jak koń odpoczął 5 dni od siodła i pracy, to jak wróciłam to dałabym sobie rękę obciąć, że albo trener go rzeźbił jak szalony, albo mi konia podmienili. Odczucia miałam niemal orgazmiczne jak koń się niósł, podstawiał i radośnie oparł na równym lekkim kontaktem, a ja sobie "podróżowałam" jak królowa.

Czyli koń ma krótkie plecy i wielkie łopaty, a ja mam długie nogi - team idealny  😉
Wczoraj chyba z godzinę gadałam przez telefon z naszą forumową OK. Zobaczymy, może jakimś cudem spadnie nam z nieba pasujące siodło.
Meise, Na pewno OK coś ci znajdzie  😉

Właśnie na razie nie wygląda to różowo, bo muszę ustalić, czemu siodła lecą na prawo. Tzn ogólnie wiadomo - koń jest asymetryczny, tylko teraz trzeba znaleźć najlepsze rozwiązanie, które ten problem odrobi  😉 w pt będzie u nas fajna saddle fitterke, wymęczę ją.

Plus do siodeł, które sobie upatrzyłam jest długa kolejka  😁
Moon   #kulistyzajebisty
17 czerwca 2020 09:09
Meise, musisz się uzbroić w cierpliwość :P Tzn jak już będziesz wiedzieć co chcesz  😜  Mi Brunusia szukała chyba z miesiąc, ale udało się 😍
Moon, właśnie ma jednego Bruna teraz K. w ofercie, tylko dosyć wysłużony. Mi to nie przeszkadza ogółem  😉 Najgorsze jest to, że chyba przyjdzie mi kupić brązowe siodło. Zaczęłam coś marudzić OK. przez telefon, że koń czarny, siodło czarne mi się marzy, a tu się okazuje, że nie ma tak dobrze, to nie Era 😉



Kształ terlicy Bruno nie koniecznie pasuje do koni dużo łopatkowych ....
Moon   #kulistyzajebisty
17 czerwca 2020 09:30
Meise, wiesz, są czarne BD... Tylko ustrzelić takie pasujące to jak wygrać w Lotto :P
Meise, czarne są gorsze xD skóra farbowana gorzej się starzeje i nie jest aż tak miękka. Wiele osób ma brązowe siodło I czarny osprzęt. I wcale to nie przeszkadza.
aga, Ty rasi...oops  😁 wiem, wczoraj OK. mnie oświeciła w tym temacie  😀

Moon, nie liczę nawet, że mi się trafi, zresztą na BD czarnego na oczy nie widziałam 😉

Perlica, niestety, mam wrażenie, że te łopatki to duży problem... i nie wiem, w co celować, żeby je uwolnić.
Moon   #kulistyzajebisty
17 czerwca 2020 10:39
xxagaxx, tak, też to słyszałam, o jakości skóry.
Meise, pamiętaj, że brązowe siodło można mocno ściemnić olejami (np olej Equipe - polecam!) i finalnie, nawet jak będziesz mieć brązowe siodło i resztę czarną to nie będzie widać. 😉
A macie zdjęcia na których jest brązowe siodło i czarny sprzęt?

Jak patrzę na tego delikwenta to nic mi do głowy nie przychodzi...:



Koń-łopatka  😉
Meise, Siwka ma jeszcze gorszą opcję - jest szeroka + wykłębiona mocno + ma ogromne wystające, szerokie, łopaty (bo nie łopatki 😁 ). Kombo 😉

Mierzyłam spoooro siodeł, leżały dobrze, lepiej, gorzej, wcale. Za to wszystkie 3, szerokie CWD które do mnie trafiły leżały gdzieś pomiędzy dobrze, a bardzo dobrze 😁
Nirv, czyli miejsce na kłąb jest? A masz foty grzbietu swojej?  🙂
Meise, wejdź na insta - napisałam 🙂
mils   ig: milen.ju
17 czerwca 2020 11:00
Meise a jakby dobrym olejem brązowe siodło przyciemnić i kupić fajne brązowe ogłowie, to IMO będzie super. Jestem natomiast nieobiektywna, bo brązowy sprzęt kocham i na karych ciemny brąz jest w moich oczach też git. 😀 Tripple X jest skary chyba, chodził w ciemnym brązie, zobacz sobie. 🙂
Tutaj masz trochę to pomieszane, gdyby amazonka była na czarno ubrana, to według mnie nie rzucałyby się w oczy różnice w kolorach tak bardzo. 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 czerwca 2020 12:11
aga, Ty rasi...oops  😁 wiem, wczoraj OK. mnie oświeciła w tym temacie  😀

Moon, nie liczę nawet, że mi się trafi, zresztą na BD czarnego na oczy nie widziałam 😉

Perlica, niestety, mam wrażenie, że te łopatki to duży problem... i nie wiem, w co celować, żeby je uwolnić.


Czarne Bruno wisi w ogloszeniach. Przynajmniej wczoraj było 😉

No dobra a co oznacza np. 4X3 albo 4A4M w Bruno.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się