Prestige

Rakieta za bardzo podniesie.
asds   Life goes on...
17 września 2011 09:37
Perlica, to jest pierwsze siodło "dwułękowe", tu masz filmik:

http://www.youtube.com/user/spogahorse#p/c/1/nT2UPKUY6mM



Wygląda bardzo ciekawie 🙂


Ciekawe jaka cena? 
asds, nie mam pojęcia 😉 - znalazłam to na filmiku ze Spogi.
Z to ta ujeżdżeniówka, która została tam pokazana - Roma, będzie niedługo dostępna w Polsce i z tego co wiem, ma być w bardzo fajnej cenie 🙂. Ja jestem jej bardzo ciekawa.
Rakieta za bardzo podniesie.


Hmmm a jakiś taki piankowy wkład?? Znajomy ma podkładkę z takiej właśnie pianki z korektą. Ale jest to naprawdę niewielka "wypukłość" więc nie powinno ci zbytnio podnieść. POszukam gdzieś w necie, może znajdę.
Dzieki  :kwiatek: Pamietam wsadzilam zel podnoszacy tyl i tragicznie mi sie siedzialo.

Masz taka na mysli?

[[a]]http://www.gnl.pl/podkladka-podnosz%C3%82%C4%85ca-p-419.html[[a]]

Nie wiem ktora  😡

http://www.okser.pl/pfiff-podkladka-pod-siodlo-p-4840.html?currency=PLN
Croopie podkładka ok, podniesie tył,ale niestety przód też, inaczej, zwęzi przód, rozstaw przedniego łęku będzie za wąski.
Narazie dramka i tak jest odstawiona od jazdy..  😕  😕

No wlasnie Bogdan , tez o tym pomyslalam.

http://www.gnl.pl/podkladka-siodlo-equi-theme-p-1539.html ta jest bardzo podobna.
Bogdan, aa to zależy jeszcze w jakim siodle. Używam, co najśmieszniejsze, do o rozmiar za wąskiego siodła, opadającego tyłem i tylko z nią jest naprawdę ok 🙂
Dramka, twoje siodło potrzebuje podkładki podnoszącej tylko tył, z przodu to jest nie wskazane.
Croopi każdy przypadek jest inny, konie też są różne. To skoro masz za wąskie siodło i dajesz jeszcze taką podkładkę to jest ok?
Bogdan, tak, na okres przejściowy dla tego konia jest ok 😉
równie dobrze można po prostu wyciąć taką podkładkę żeby była jak rekieta 😉 U nas  w stajni często stosuje się takie wycięte wkładki, żeby skorygować siodła na konie szkółkowe.
Ehh poza tym, jesteśmy w wątku Prestige, którego przedstawiciele świadczą usługę dopasowania siodła. Dopchanie tyłu to naprawdę nie jest w tej chwili żaden wyczyn, mało tego, pasowacz robi to nawet na miejscu. 😉
xxagaxx masz rację, podkładki jeśli jest taka potrzeba należy zmodyfikować....nie ma jednego leku na wszystko 🙂
Ehh poza tym, jesteśmy w wątku Prestige, którego przedstawiciele świadczą usługę dopasowania siodła. Dopchanie tyłu to naprawdę nie jest w tej chwili żaden wyczyn, mało tego, pasowacz robi to nawet na miejscu. 😉

oczywiście,ze tak pod warunkiem,że panele siodła nie są lateksowa. Close contacty głownie opierają się na poduszkach lateksowych i co wtedy?
kiedy przód pasuje a tył jest za nisko?

Ja bardzo ciesze się,że tak jest, mam więcej pracy 🙂
croopie no właśnie 😉 to co powiedział Bogdan. Ja to przerabiałam z moim siodłem. Nie ma opcji dopasowania. NIE DA SIĘ zmodyfikować paneli.
Ehh poza tym, jesteśmy w wątku Prestige, którego przedstawiciele świadczą usługę dopasowania siodła. Dopchanie tyłu to naprawdę nie jest w tej chwili żaden wyczyn, mało tego, pasowacz robi to nawet na miejscu. 😉


Jasne...poszerzenie tez zaden wyczyn a jednak robie ludzie w balona  😤

Bogdan Masz racje musze kupic "rakiete" bo nie wierze w swoje mozliwosci dopasowania podkladki do siodla/konia.
Gillian   four letter word
18 września 2011 10:02
ech jakby się dało dopchać Prestige'a to dalej bym jeździła na swoim ukochanym zamiast być kilka miesięcy w ogóle bez żadnego 😉
a jakby poszerzali mialabym teraz arezzo  😉
Czytam książkę Pallmana i on tam też pisze troszkę o siodłach i szczególnie dobrze wypowiada się o francuskich siodłach ich szkoły kawalerii chwaląc to, że nie miały one tendencji lecenia w tył bo zamki (a tym samym puśliska i strzemiona) są montowane dalej do tyłu - pod najgłębszym miejscem siodła. On twierdzi, że jeśli zamek wypada nam za blisko przedniego łęku to często jeździec będzie przenosił siłą rzeczy siedzenie (swoje) bliżej tylnego łęku i taki dosiad (prowokowany przez brak linii biodro, zamek, puślisko, strzemię, pięta - wszystko mniej więcej powinno być tam gdzie popręg) powoduje to, że tak wiele siodeł wymaga ciągłego dopychania tyłu. I potem siodło (z zamkami nie wystarczająco pod środkiem ciężkości jeźdźca) aby jeździec mógł siedzieć w równowadze ma nieproporcjonalnie do tego, do czego ma służyć (np. skoki- bo on o skokowych pisze) wypchany tył, który utrudnia czucie konia - efekt siedzenia na poduchach... które może i długofalowo jeźdźca usadzają bardziej prawidłowo ale wiele koni pozostaje z bólami pleców.

Kupiłam w koncu taka podkladke: http://www.gnl.pl/podkladka-siodlo-pfiff-espuma-p-5329.html

Biorac pod uwage kiepska jakosc, mam nadzieje ze szybko zsiadzie i nie bedzie tak duzo podnosic tył  😎

Jezeli ktos szuka sydney jest na allegro  😉
to już cieńsza była w amigo - Dramka - z pianki cieńskiej bo mam akurat,  nie z tej gąbki, bo ona tak szybko nie siada 🙂
tak, mam ją, kiedyś używałam - ma ok 1-1,5 cm grubości
Dzieki  :kwiatek: juz zamowilam  😀

Czasem dobrze ze w tych sklepach trzeba czekac 2 tyg na towar, jest czas na zmiane zdania  😉
no na pewno jest cieńsza  o wiele niż tamta z gąbki bo tamtą też miałam  😉
to super, bo ja musze tylko ciut podniesc tyl
Niestety rakieta za bardzo podnosi tyl, musze odeslac  😵
co dobrego do smarowania do naszych siodełek ?  🙂 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się