Prestige

masakra wiem  🤔wirek: ale tak mi " doradził wielki znawca ze stajni " a ja wtedy laikowo z siodlami to posluchalam  😵 po pewnym czasie , stwierdzilam ,ze facet ma cos z glowka i kazdemu proponuje 18  🤔 , pocieszajace jest to ,ze chce jej sie pozbyc  😁
ciezko bedzie sprzedac 18  🙁

Koles chcial kiedys od mnie siodlo kupic ktore bylo na niego idealne, ale ktos madry mu doradzil ze zima jak zalozy kalesony bedzie za male  😁
😵 hah

a ktore z siodel prestige , nie usadzaja fotelowo ?
żadne nie usadza fotelowo...
jak jest dobrze dopasowane i Ty potafisz dobrze usiąść to nic takiego nie powinno się dziać
tak tak wmawiaj sobie dalej , duzo opini bylo ,ze golden i venezka usadzaja fotelowo i taka jest prawda , przez tylko klocek noga źle sie ustawia
Naciau, Tak, tak, wmawiaj sobie dalej. 😉 To nie wina klocków.
Większość siodeł prestige [venezia, green star, silver star, golden star, meredith, nie wiem czy michael robert, ale chyba też, choć nie mam pewności] leci w tył dlatego, że mają mocno ścięte poduszki -> środek ciężkości przesuwa się do tyłu -> a to oznacza, że siodło jest źle dopasowane. To samo będzie się działo w jakimkolwiek innym siodle lecącym w tył/ze środkiem ciężkości przesuniętym w tył. Prestige z racji budowy mają to tak jakby "ułatwione". No i z racji rozmiarówki - prestigowskie 32 jest malutkie tak naprawdę, ale przez to, że te siodła tak troszeczkę "siadają" po pół godzinie jazdy, ludziom często wydaje się, że ten łęk jest ok, podczas gdy powinni mieć szersze siodło. Nie sądzę, żeby prawidłowo zrównoważone prestige samo z siebie usadzało fotelowo. Takie GP nie usadza fotelowo.
Tylko, że, żeby mieć prawidłowo zrównoważonego np. silver stara, trzeba byłoby zamówić wersję z dodatkowo wypchanymi poduchami. Tak myślę, ale nie próbowałam.
Sankaritarina zgadzam się z Tobą z tym leceniem w tył. Większość prestigów leci bo ten ich standard to nie wiem na jakie konie jest. Każdy powinien praktycznie mieć siodło szyte na miarę żeby poduchy były wystarczająco duże. Ja dlatego jeźdżę z korektą tyłu bo inaczej nie ma opcji żeby Meredithka leżała ok.

Mogę nie używać korekty tyłu na młodziaku którego czasem jeżdżę bo jest po prostu mega przebudowany zadem.
jakoś dziwnie mi wygląda ta skokówka 🤔

I wogóle co się stało ze stroną Prestige? cały czas w przebudowie...
Perlica, to jest pierwsze siodło "dwułękowe", tu masz filmik:

http://www.youtube.com/user/spogahorse#p/c/1/nT2UPKUY6mM
o raju-1 raz coś takiego widzę 😀
niestety nie mam głosu na tym kompie i pewnie Pan po germańsku zasuwa więc i tak nie pokumam 😁

A co daje takie siodło 2 łękowe? większy komfort dla konia?
Sankaritarina zgadzam się z Tobą z tym leceniem w tył. Większość prestigów leci bo ten ich standard to nie wiem na jakie konie jest. Każdy powinien praktycznie mieć siodło szyte na miarę żeby poduchy były wystarczająco duże. Ja dlatego jeźdżę z korektą tyłu bo inaczej nie ma opcji żeby Meredithka leżała ok.

Mogę nie używać korekty tyłu na młodziaku którego czasem jeżdżę bo jest po prostu mega przebudowany zadem.


Moja meredith nie leci na tył, leciala jak byla za waska..o ktorych poduchach mowisz?
Te poduchy z tyłu- one są bardzo niskie
Dramka to jest niby to zdjęcie na którym ona na tył NIE leci ???  😎
D+A już ci odpowiedziała  :kwiatek:

hmm co do zdjęcia to ja bym też powiedziała że powinno być ciut podniesione z tyłu.
Według mnie siodło powinno leżeć tak:


oczywiście to jest mettes z korektą.


a tu z żelem
Dramka to jest niby to zdjęcie na którym ona na tył NIE leci ???  😎
tak.

Ale caly sens takiego siodla zeby te poduchy byly "niskie"

Po co podnosic tyl?
żeby była równowaga. Nie wiem czy sensem są niskie poduszki. Poduszki i siodło powinno pasować do konia.
Jeżeli siodło nie jest za wąskie poduszki pasują.  🤔

Trzeba pamiętać ze podnosząc tył, przód zaczyna uciskać na kłąb i nie ma równowagi.  🤔

Dramka nie zawsze siodło leci w tył bo jest za wąskie. To zależy od budowy konia!! Jak już pisałam na mojego konia muszę ubierać korektę a siodło mam ciut za szerokie, za to na połowię węższego konia, ale przebudowanego zadem moja meredith leży idealnie.

Kiedy podnosisz tył KTÓRY LECI, sprawiasz ze siodło leży w równowadze!! a nie uciska.

Środek siodła ma być najgłębszym miejscem siedziska. U ciebie, jakby położyć tam długopis czy kulkę, byłby zdecydowanie za bardzo z tyłu.
Mialam na mysli kiedy podnosisz tyl siodla za waskiego uciska przod  😉

Moj kon jest przebudowany zadem, ale nie nalezy do waskich..

Wedlug mnie zel za bardzo podnosi tyl twojego siodla.
Dramka żel zmienia się pod wpływem ciężaru. Niestety tego już na zdjęciu się nie da pokazać. Zresztą z żelem juz od dawna nie jeżdżę. Ale chciałam pokazać różnicę pomiędzy tym jak leży twoje siodło a jak powinno leżeć według mnie.

Ale to już dyskusja na inny wątek. Generalnie chodziło o to ze Prestige robi właśnie siodła w STANDARDZIE na konie przebudowane zadem. I tez raczej niezbyt wykłebione. Inaczej bez podkładek się nie da.
I na waskie 😉
Ale to gdzie ma dokładnie wypasć środek ciężkości (mówię o fotach dramki i tych poniżej) zależy od długości uda jeźdzca. Osoba z dłuugą nogą nie bedzie mogła siąść tak blisko przodu bo w krótszych strzemionach kolano wypadnie poza poduszką. Znów osoba mnijsza, gdy środke cieżkości wypadnie jak na zdjęicaciach u Dramki będzie rzeczywiscie miała siodła, które dla niej leci w tył, bo nie podstawi stopy pod własny środek cięzkości tylko zrobi się dosiad fotelowy.
kotbury dlatego do osoby dostosowuje się jeszcze rozmiar siedziska i rozmiar tybinki 😉 Nie wystarczy do konia dobrać. Ja mam siodło 18 cali i tybinkę XL żeby mi się noga mieściła.
Środek ciężkości ma zawsze wypadać w tym samym miejscu bo wtedy dopiero ciężar jest równo rozłożony. I nic nigdzie nie uciska.
No ale większych niż 18" nie robią... i np. taki Łukasz Kaźmierczak musi mieć środek ciężkości dalej, bo gdyby miał blizej przedniego łęku to tybinka by przed konia musiał wystawać😉
kotbury wybacz ale teraz piszesz bzdury. Nie powinien mieć nigdzie przesuniętego środka ciężkości bo ma w tym momencie niedopasowane siodło! To ze tak ma, to zupełnie inna kwestia, nie pierwsza i nie ostatnia osoba która ma w dupie komfort konia. Po to się szyje siodła na miarę, żeby takiego problemu nie było.

Należy też dodać że Meredith wypada naprawdę dość mała, wydaje mi się że przez kształt siedziska. Jak siedziałam ostatnio w 18 MICHEL ROBERT to mogłabym prawie że jeszcze jedną osobę wcisnąć.
Może i ma niedopasowane na konia ale przy takim wzroście nie na każdego konia da się idealnie dopasować siodło. Czasem po prostu zabrakinie konia z tyłu. Żawsze będzie musiał mieć środek cieżkości bardziej z tyłu siodła, co nie znaczy tym samym, że siodło ma na tył lecieć. To są dwie różne kwestie - miejsce w którym wypada idealnie akceptowalny środek ciężkości a lecenie siodła na tył. IMHO na zdjęciach Dramki środek ciężkości siodła (najgłębszy punkt siedziska) nie wypada poza akceptowalną granicą. Teraz należałoby wsadzić na to siodło jeźdźca i mu walnąć fotkę w ruchu- czy do jej budowy nie będzie ten środek za bardzo do tyłu przesunięty.
nie wiem jak środek ciężkości może wypadać z tyłu i siodło ma przy tym nie lecieć na tył?? Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Siodło po coś ma przedni łęk, tylni i środek. I chodzi o to żeby dupsko lądowało na środku. Skoro siodło leci w tył, tyłek ucieka w tył, nie siadamy NA ŚRODKU tylko na tylni łęk. Gdzie tu poprawność??

Jak ktoś ma 2m wzrostu to niestety musi sobie siodło uszyć na miarę. I nie ma nic trudnego w uszyciu tybinek mega wysuniętych do przodu. Długość konia nie ma nic do rzeczy.

Nie uważam żeby siodło Dramki pokazywało jakąś tragedię, ja osobiście bym je podniosła odrobinę do góry ( w sensie tył). Co dalej nie zmienia faktu, od którego zaczęła się dyskusja, że Prestige robi dość dziwne siodła.
xxagaxx  Nie czuje żeby siodło leciało pod mną do tyłu i przez to żeby mnie źle usadzało.  🤔

Ja mam wrażenie ze oprócz tego ze meredith ma małe siedzisko to tybinki tez ma krótkie i pasuje idealnie dla osób nie obdarzonych wzrostem  😀

Jak tu minimalnie podniesc tylny łek? Reczniczek?
wg mnie leci trochę do tyłu

może miękka rakieta
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się