Rękawiczki

Anderia   Całe życie gniade
11 sierpnia 2010 10:32
A może mi ktoś coś powiedzieć o tych rękawiczkach?
[[a]]http://sklepkarina.pl/r%C4%82%C5%9Ekawiczki-fair-play-action-p-3094.html[[a]]
planuję sobie kupić 2 pary takich: czarne na co dzień i białe na zawody. Nadadzą się?  😉
kodusiowata, szczerze nie polecam. Sama nie mialam, ale juz od wielu osob slyszalam, ze to badziewie.
Rece sie w tym bardzo poca, kolor zabarwia skore a i niszcza sie szybko.
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 sierpnia 2010 17:04
przez ostatni rok jeździłam w rękawiczkach MacWet. nie mogę na nie narzekać - były zawsze bardzo wygodne i dobrze się prały. ale udało mi się je porwać (wodzami), więc przyszła pora na nowe rękawiczki. staneło na kingslandach i jestem super zadowolona 😀

ale polecam i jedne i drugie - wygodne rękawiczki, ale niestety macwety raczej nie do ekstremalnych zadań 😉
moje macwety padły po 2 miesiącach jazdy na kilku koniach dziennie. przetarły się wszędzie. Nabyłam letnie, cienkie kenigi i też ich śmierć przyszła szybko...
Hej 🙂 Właśnie dostałam na urodziny wymarzone Roeckle Grip  😅


No więc przeprowadziłam doświadczenie i wyszło mi, że ta gumowana warstwa ściera się po około 2 miesiącach jazdy kilka razy w tygodniu. Rękawiczki nie są przetarte na wylot, ale w miejscu trzymania wodzy postrzępiła się lub całkiem starła (do zwykłego materiału) guma. Nadal można normalnie w nich jeździć, ale nie ma się już tego magicznego uczucia przyklejenia do wodzy. W sumie to trochę dobrze, bo w połączeniu z gumowanymi wodzami czułam się jakbym miała palce poprzyklejane do wodzy. Chociaż pomagało na wysuwanie wodzy w galopie (przy pracy ręką).
w Roeckle Grip jest guma?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 października 2010 20:21
kocham moje Roeckl Grip miłością wielką 💘 mają już pół roku i zaczynają się przecierać, ale jak tylko polegną, kupię kolejne.

A czy ktoś miał styczność z rękawiczkami Fair Play?

model Grippi Winter


model Karo


w bardzo przystępnej cenie 60zł

Lub niezawodne Roeckl Grip w wersji zimowej, za 150zł. Z Roeckl nie ma o tyle problemu, że znam rozmiar (chyba 😁 lub mogę przymierzyć w Amigo) i zamówić 0,5 rozmiara większe, a z tamtymi w ogóle nie mam 'rozeznania' a nie mam ich gdzie przymierzyć i 'zmacać'.
Ja dziś dokonałam szalonego zakupu dokładnie tych:

http://www.equiversum.pl/horze-horze-rekawiczki-skorzane-kontrastowym-szyciem-p-2614.html

za całe 70zł - mam nadzieję, że będą ciepłe i w miarę "klejące" się do wodzy 🙂
ja wlasnie tez se zastanawiam nad jakimiś zimowymi i nie wiem czy nie wezme znowu roeckli

Strucelka jeśli chodzi o te roeckl grip ja juz je mam prwie rok i powiem Ci, że myślałam, że krócej wytrzymają bo dość szybko mi się zaczęły przecierać (tzn robić jaśniejsze w miejscach trzymania wodzy ale bez dziur) ale dalej się z tym nic nie dzieje i się super trzymają! Tak więc jak dla mnie nie dość, że super wygodne to jeszcze warte ceny bo naprawdę ich nie oszczędzam.

Ps. Mam jeszcze pytanie gdzie widziałaś te ocieplane za 150? bo ja widze wszedzie ponad 170... (w amigo tez...;/)
Strucelka, ja mam Karo już drugi rok i je bardzo lubię 🙂 ciepłe wygodne i śliczne 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 października 2010 20:47
A może mi ktoś coś powiedzieć o tych rękawiczkach?
[[a]]http://sklepkarina.pl/r%C4%82%C5%9Ekawiczki-fair-play-action-p-3094.html[[a]]
planuję sobie kupić 2 pary takich: czarne na co dzień i białe na zawody. Nadadzą się?  😉


Ja je mam, używam od września i już są dziury. Fakt że ich nie oszczędzam i robię w nich wszystko: jeżdżę, lonżuję, czyszczę. Więcej ich nie lupię. Z tego typu za najlepsze uważam Tattini.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 października 2010 20:50
Magdzior chociażby w krakowskim Horse-Trade 😉

Roeckl Grip zimowe

Burza powiadasz? 🙂 czarne czy brązowe masz? a fociszę jakąś posiadasz?
Strucelka, czarne, mam je na ostatnich zdjęciach wszystkich. Nie porwały się jak dotąd ani nie zniszczyły co mnie szokuje 😁

A co do tych Fair Play o które pyta kodusiowata najlepsze z tej serii są Tattini- przerobiłam i je i FP i Yorki.
http://www.gnl.pl/rekawiczki-crochet-p-5386.html

a ja teraz mam takie rękawiczki. Cena- 25 zł  😲 a ich wytrzymałość pierwsza klasa. Mam je od początku wakacji i zupełnie nic im się nie dzieje, a dostają w kość naprawdę konkretnie 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 października 2010 21:18
Burza ok, dzięki :kwiatek:
jak wytrzymam, to wstrzymam się jeszcze do katowickiej parady i tam może na stoiskach gdzieś sobie wyczaję, bo w ofercie krakowskich sklepów nie widziałam, a zmacać bym wpierw chciała 🙂
Strucelka, oj takie rękawiczki z dodatkowym wypełnieniem, żadne kosmiczne technologie 🙂 ale macaj 😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 października 2010 21:23
Burza wiesz, jakby mieli jakieś fajne promocje na stoiskach, to bym wtedy zaszalała z Roecklami 😉 ja zmarzluch jestem, a choć halę mamy, to namiotową i zimniej w niej niż na zewnątrz 😤
Normalnie umarłam  😂 😂 bosko to wygląda:

Posiadam roeckl ocieplane light grip ale nie polecam na zime, chyba że ktoś posiada ogrzewaną hale  😀

W tej chwili uzywam fouganza i jestem zachwycona.

Burza, a masz porównanie rozmiarówki do roeckl?
bo chcę kupić karo a nie mam pojęcia jaki rozmiar wziąć
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 listopada 2010 19:58
Ja Roeckls noszę 6,5-7, a Karo mam Ski.
ja noszę 7, ale 7,5 też są dobre
6.5 zamałe, czyli wziąć M-ki?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 listopada 2010 20:05
Myślę, że tak 🙂
ok, dzięki  :kwiatek:
Strucelka ja posiadałam FP Grippi Winter i szczerze nie polecam. Nie przetrwały nawet całej zimy, a już nadawały się do kosza. 😵 Cały materiał się poprzecierał, porobiły się dziury, szwy na palcach puszczały. Ponad to wcale nie były ciepłe.
a ma ktoś może Roeckl Polartec? miałam juz je w tamtym roku kupić bo bardzo przyjemnie i ciepło wyglądają ale nie wiem jak z ich trwałością...
Dołączam się do pytania Magdzior :kwiatek:

Poprzednią zimę przejeździłam w rękawiczkach polarowych z decathlonu, dokładnie w tych: http://www.decathlon.com.pl/PL/ciep-e-r-kawiczki-training-22985760/ ale mimo, iż były ciepłe i dosyć wytrzymałe, to miałam wrażenie, że mocno ograniczają ruch i nieszczególnie się rozeszły mimo intensywnego użytkowania. Koniec końców zaginęły gdzieś w akcji, więc czas poszukać czegoś nowego.
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
01 grudnia 2010 16:19
a ma ktoś może Roeckl Polartec? miałam juz je w tamtym roku kupić bo bardzo przyjemnie i ciepło wyglądają ale nie wiem jak z ich trwałością...


One raczej nadaja sie na pozna jesien i lekka zime. Przy takich mrozach jak u nas dzisiaj (ok -17) niestety nie daly rady, paluszki zamarzly na amen. Ale bardzo dobrze uszyte i mega wygodne.

Czy z takimi mial ktos moze do czynienia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się