wrzody żołądka

flygirl, możesz jeszcze skonsultować z wetem suplementację wit. B, jeśli do tej pory jadł, a przestał. Ja też zaczęłam podawać, choć moja to generalnie była grymaśna wcześniej, jeśli chodzi o jedzenie, dlatego jakoś wielkich nadziei sobie nie robię, że dzięki temu coś jej się odmieni. Na razie przynajmniej na mokro je bez większych oporów, aczkolwiek na każdy nowy dodatek jest dość podejrzliwa, więc za dużego pola do manewru nie mam 😅

Zostały mi jeszcze (teoretycznie) 3 tygodnie kuracji mizoprostolem i kontrolna gastroskopia. Nie mam zielonego pojęcia, czego mam się spodziewać, bo raz jest ok, a na drugi dzień znów koń ma jakieś swoje wizje. Dzisiaj przy kowalu takie cuda odstawiała, że ręce mi opadły. Czasem jest w porządku, a czasem jest tak nieznośna (ale to akurat nie tylko wrzody... trochę ma zryty beret). Po cichu liczę (i mój portfel też), że jednak coś się ruszy w tej kwestii i jakoś dojdziemy do końca tej kuracji.
Czy dawanie ulgastrolu w przypadku objawów ma sens? Czy robić gastro?
martrix dostaje od miesiąca już kompleks witamin B z witamina K. Jak mu zmoczylam obiad i kolacje na dziś, to nadal zostawił, ale mniej niż wczoraj. Mesz je ze wszystkimi suplementami szybciej niż normalnie. Nie wiem, mam wrażenie że on jednak od tych leków ma taką fazę. Od jutra będzie dostawać połowę dawki, zobaczę jak to się rozwinie.
Mam na sprzedaż 2 equinory po kuracji jakby ktoś potrzebował 🙂
Ktoś dawał gastro mesz z hipolita?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 kwietnia 2022 10:35
J0anna, Ja, właśnie dziś rano dostał ostatnią porcję. Zużyłam duży worek cały.
Zadowolona jesteś? Ma fajny „terapeutyczny” skład, widzisz poprawę?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 kwietnia 2022 10:46
J0anna, Ciężko mi powiedzieć o jakimś faktycznym wpływie, bo koń nadal na lekach, plus "pierdyliony" supli. Nie potrafię Ci powiedzieć czy podawanie tego miało jakiś realny wpływ na stan żołądka. Koń zaczął marudzić na Asecurol już wiec zmieniłam na ten mesz, jest super smaczny wg niego 😉 Dawkowanie nie duże wiec cenowo spoko w ogólnym rozrachunku, ładnie się gluci, ładnie pachnie, ale czy działa to nie wiem tak na 100%.
Moja niezbyt chętna jest do tego meszu.... mi w sumie też trochę "wali kokosem" więc zapach mnie trochę odrzuca. No ale właśnie. Dostaje pierdyliony innych supli, więc ciężko stwierdzić, czy sam mesz daje jakąś poprawę. Jakoś w połowie maja mamy kontrolną gastroskopię. Wtedy się dowiem, jaki mamy stan.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 kwietnia 2022 12:15
martrix, kokosem? 🤔 Dla mnie pachnie mlekiem w proszku.
zembria,
SKŁAD
otręby ryżowe, biotechnologicznie procesowane siemię lniane poddane obróbce mechanicznej, włókno kokosowe, babka płesznik, suszowy owoc rokitnika, mieszanka suszonych owoców (jabłka, aronia, czarna porzeczka), Probio Vital Complex, wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy, kompleksu ziół o standardzie farmaceutycznym

no wali kokosem :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 kwietnia 2022 17:12
martrix, ale ja nie twierdzę, że Ci nie wierzę, ja tam po prostu kokosa nie wywąchałam 🙃 A teraz już nie dam rady sprawdzić, bo się skończył 😉
Dziewczyny, właśnie miałam gastro i mam czysty żołądek ale odźwiernik niestety z wrzodami.
Czy Arthrotec można podawać do paszy ? Niestety musze zrobić kurację na dwa miesiące
Tak, mozna z paszą. Nawet chyba trzeba. No chyba że masz takiego konia, co wszystko wciąga na sucho. Moja kobyła niestety nie jest tak ambitna 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 maja 2022 13:54
Dziewczyny, a jak to cenowo wychodzi? Macie porównanie z omeprazolem?
zembria, porównywalnie, może ciut taniej. Ja płaciłam 36zł za opakowanie (20 tabl), gdzie koń jadł ok. 17 tabletek dziennie 2x dziennie, omeprazol wtedy kosztował 65-70zł za pastę, którą tez koń jadł jedną dziennie. Tylko to nie są kuracje zamienne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 maja 2022 14:06
xxagaxx, a widzisz, wydawało mi się ze to drożej wychodzi. Ja wiem, że zaleca sie w różnych przypadkach. Pytam z ciekawości, bo koleżanka właśnie dostała takie zalecenie, żeby leczyc arthroteckiem.
Mnie pasta kosztowała 70 zł za dawkę na 700 kg. Mi na konia 550 kg wychodziło na dzień 55 zł
Za arthrotec płaciłam 36,50 za opakowanie 20 tabletek - dawkę miałam 14 tabletek x 2 razy dziennie, więc 51,10 zł dziennie więc różnica jakieś 4 zł na dzień (120 zł miesięcznie mniej więcej).
Hej, badaliście może swoje konie na alergie pokarmowe?
Jakie macie na ten temat spostrzeżenia? Czy odstawienie składników pokazujących wynik dodatni polepszyło u Was samopoczucie konia? Jestem ciekawa opinii.
Wyszły mi dodatnio: kukurydza, pszenica, lucerna, drożdże i soja....
Niektórych komponentów badanie nie obejmuje...np. len.
Podzielcie się refleksjami.
Alaska, badałam i gdybym miała odstawić wszystko co wyszło to chyba koń nie mógłby jeść żadnej paszy 😉 badanie pokazuje tylko czy wystąpiła reakcja, ale nie pokazuje jak duża, więc daje tylko ogląd na co trzeba zwrócić uwagę.
Alaska - jak zbadasz za pół roku może Ci wyjść brak alergii na to co wyszło teraz. Może też być alergia krzyżowa - coś pyli więc wyszła dodatnia pokarmówka.
Ja też muszę zrobić ten panel pokarmowy - obstawiam lucernę..
Ile płaciłaś za takie badanie?
ewelin_n, za panel pokarmowy- 500 zł.
Tak, ktoś mi opowiadał, miał wrzoda i raowca w jednym, jak dostawał owies to zaczynał kaszleć...
Podobno nie powinna wychodzić dodatnia reakcja na alergen, z którym koń nie ma styczności ?? Tymczasem lucerny nie je w żadnej postaci przynajmniej od pół roku, a reakcja wyszła....🤷
Moja wet mi radzi póki co, wywalić wszystko co wyszło na plus i poobserwować konia za 2-3 miesiące czy będę widzieć jakieś zmiany, a potem zastanawiać się co dalej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 maja 2022 11:40
U mnie tak jest, jak kon je lucerne, to kaszel się nasila.
Hej, w jakiej ilości podajecie swoim wrzodkom rokitnik ? I czemu tak drogo 😅 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 maja 2022 11:57
kasia2107rafal, po 40g rano i wieczorem. Po 85zł za 1kg kupowałam ostatnio.
zembria, na olx widziałam za 75zl za kg .
Kurcze to i tak drogo wychodzi przy kosztach całego leczenia wrzodka ,sam rokitnik na miesiąc 255 zł 🤦
Chyba pójdę do jakiejś dodatkowej pracy 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 maja 2022 12:28
kasia2107rafal, przy całej reszcie, ten rokitnik to już pikuś 😝
a ja powiedziałam zwyczajnie dr Biazik, że proszę bez rokitnika, bo jest za drogi 😉
Zaproponowała inne rzeczy/suple, rokitnik wpisała opcjonalnie, tyle tego jest, że na rokitniku świat się nie kończy 😉
Alaska, to co zamiast rokitnika zaleciła ?

A ,i czy ktoś podawał wytłoki / makuch z rokitnika ? Działanie ma pewnie słabsze niż cały suszony owoc .
kasia2107rafal,

To nie było strikte "zamiast" ja miałam zalecony: beta-glukan, probiotyk, kwas hialurownowy.
Koleżanka miała jeszcze np. resweratrol, sok z aloesu.
Ja dawałam inne zioła: rumianek i nagietek.
Po prostu chodzi mi o to, że zwyczajnie można to uplanować tak, że można obejść się bez rokitnika, zwłaszcza przy tych cenach. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się