wrzody żołądka

na fb na grupie o wrzodach ktoś napisał bardzo dużą rozprawkę o wiesiołku. Olej, makuch. Ponoć działanie podobne do rokitnika. Sama kupiłam makuch i jak skończę rokitnik to podam ten makuch z wiesiołka.
xxagaxx, ale że ktoś ma sprawdzone już ten maluch w działaniu czy tylko z opisu właściwości podobne ,a w praktyce dopiero sprawdza?
kasia2107rafal, nie wiem kto pisał tamta wypowiedź, było to dość obszerne opracowanie. To że rokitnik działa na wrzody to tez nie jest przecież sprawdzone i potwierdzone bardziej niż to że z założenia powinno wspomoc. Trochę jak z olejem kukurydzianym.
ciach

A drogie moderatorki niech tego mi już nie ciachają, bo i sama z takiej oferty na forum kiedyś pasty kupiłam i wtedy nikt nikogo do ogłoszeń nie wyganiał.
Komentarz moderatora: Ogłaszanie towarów do sprzedania jest na forum zabronione regulaminem, od tego są ogłoszenia. Dodatkowo obowiązuje całkowity zakaz obrotu lekami. Przykro mi ale nie możemy robić wyjątków. To że kiedyś umknęło moderatorom takie ogłoszenie i nie zostało usunięte nie znaczy że można to powtarzać
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
10 maja 2022 20:42
Mamy gastro w czwartek i proszę o kciuki, bo ja już przeżywam 😅 i boję się jak ogarnę to leczenie, bo wydaje sie to tak skomplikowane... Liczę, że będą tylko lekkie zmiany. Najbardziej boję się tego zamknięcia jej w boksie przed, bo ona straszny nerwus się zrobiła z uczuleniem na boks w dzień😐
Ja byłam dobrej myśli na początku. Zrobiłam gastroskopię dla "świętego spokoju", bo już treningowo nie wiedziałam jak ugryźć temat (koń totalnie nie do pchnięcia, najchętniej by stał/ewentualnie stępował). Od marca na lekach (ja się zdecydowałam na Abprazol ze względu na koszt), według dr Biazik koń raczej histeryk, bo wrzody niewielkie (odźwiernik bardzo łagodny/umiarkowany, część gruczołowa dwójka, ale też niewiele zmian). Postawiłam na Ulgastrol, ze względu na dostępność i wygodę podawania. Po kontroli kilka dni temu okazało się, że odźwiernik czysty (tego się obawiałam, zwłaszcza, że chciałam kryć w tym roku - już nieaktualne), ale reszta została 😭. Nie wiadomo czemu, bo podobno bardzo łatwe to do wyleczenia... Dr Biazik sama się dziwi. Kolejny raz podchodzimy do kuracji, tym razem same saszetki. Zalecone badanie cynku, ponieważ podobno niedobór blokuje leczenie wrzodów (czekam na pobranie krwi i wyniki). Spotkał się ktoś z takim powodem nieleczenia?
Poprzednim razem postawiłam jedynie na rokitnik. Tym razem już zakupiłam całą gamę suplementów (Equinox Gastro, Ulsoothe Gel, witaminę B12, sok z rokitnika). Zastanawiam się jeszcze nad tym całym olejem kukurydzianym, chociaż w rozpisce go nie mam. Nie wiem co jeszcze powinnam jej dawać. Siano ma oczywiście zawsze, wodę również. Jest grubiutka, więc paszy za dużo dostać nie może, jedynie, żeby suplementy i leki podawać.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 maja 2022 07:50
ontaria, olej kukurydziany pomaga przy wrzodach w odźwierniku i części gruczołowej, nie bedzie miał zastosowania przy części bezgruczołowej. On wspomaga produkcję prostaglandyn. U mojego konia leczenie niewielkich zmian z części bezgruczołowej zajęło rowno rok. Po drodze okazało się, że brak wyników leczenia spowodowany był bólem w innych częściach ciała, zwyrodnienia. Ból powodował stres, przez co wrzody się utrzymywały, jedne znikały, pojawiały inne. U mojego konia te miejsca nie dawały objawów, nie było widać czy czuć że tam się coś dzieje, to było szukanie po omacku. Polecam wziąć dobrego ortopedę i fizjo, może coś znajdą, co Twojemu koniowi przeszkadza w leczeniu.
Równo 12 maja zeszłego roku mieliśmy pierwszą gastroskopię, teraz 19 maja podaję ostatni omeprazol. Rok i tydzień leczenia. Na jesień kontrola. Załamię się jeśli coś wróci.
ontaria, a zamiana saszetek na pasty equinor? Ponoc u niektórych koni lepiej się sprawdzają.
Muszę kupić cynk i olej kukurydziany - czy kukurydziany podajecie rafinowany?

Kukurydziany podobno można Pedrisol- Olej rafinowany z Auchan.
Jedyne info jakie znalazłam o oleju kukurydzianym to publikacja z 2004, jest coś jeszcze w temacie?

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15320596/
I my dołączamy do wątku...
U nas wszystko grało i hulało - jedynie nie pasowało mi to, że kobyła robiła się od jakiegoś czasu ciężka na łydkę, dużo patrzyła (ale nie płoszyła się) i tyle. Wagę mamy no mega, zostaliśmy za to pochwalone jak koń wygląda, no ale teraz czas na leczenie...
Jest ktoś kto miał zwrot z Polish Prestige za wrzody? Mam parę pytań.
Teraz muszę usiąść i poszukać leków, dobrych cen (z fakturą...) i wszystko przeanalizować.
Mamy stopień 2, a nawet w jednym miejscu 2/3. 🙁
Jeśli nie ruszy tym razem na saszetkach, to pewnie będę zmuszona kupić pasty. Jednak koń jest wielki i musiałby dostawać jedną dziennie, a nie muszę mówić w tym wątku jaki to koszt, ponieważ wszystkie zdajecie sobie z tego sprawę. Okej, czyli olej nie jest potrzebny.
Teraz mamy rozpisaną kurację na 14 tygodni i teoretycznie kontrolę zaleconą dopiero wiosną, a do tego czasu zostać na suplementach po tych 14 tygodniach.
rudziczek   Małe i duże.
12 maja 2022 09:30
Rokitnik u Podkowy jest za niecałe 70zł/kg

https://podkowa.eu/pl/p/Rokitnik-owoc-Fix-1000g/590
rudziczek, niedostępny😉
Kliknij "powiadom o dostępności". Powinien się pojawić wkrótce. Oni tak mają, że po sprzedaniu jednej partii szybko pojawia się następna.
rudziczek   Małe i duże.
12 maja 2022 10:50
Ja kupowałam jeszcze suszony rokitnik w dobrej cenie od tego allegrowicza:
https://allegro.pl/uzytkownik/JanekSolid

Odbierałam osobiście w Lublinie. Myślę, że byłaby opcja wysyłki.

xxagaxx Moje konie nie bardzo chciały jeść makuch z wiesiołka. Nie wiem, czy dlatego, że twardy jak cholera, czy po prostu smak im nie podchodził🙁
tereska, ok, dzięki 🙂 teraz rokitnik tak podrożał że to na prawdę dobra cena🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2022 10:56
Mój dziad się wypiął na Ulsoothe gel :/ Najpierw bez gadania zjadł małą butlę, to kupiłam dużą, bo taniej, no i doopa. Śniadania nie zjadł, nawet jak buraka wtarłam do środka, a to już zawsze był argument ostateczny. Jak się nie odobrazi, to go ukatrupię. Serio-serio.
No ja właśnie czekam na info z podkowy...
Jeśli ktoś rozgląda się za resveratrolem, to korzystną cenę (teraz promka) znalzłam tutaj, to od razu 600mg: https://almamed.pl/doctors-best-trans-resveratrol
zembria, ja daje strzykawką chwilę przed śniadaniem i przed kolacją, wprawdzie z innego powodu (stary je papki, dużo rozwala, a szkoda, żeby marnował suple)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2022 11:50
Nirv, u mnie podawanie do dzioba nie wchodzi w gre. Uwłacza to srodze Jego Wysokości.
A stosował ktoś sok z rokitnika zamiast suszonych owoców? Na grupie na FB czytałam że ktoś podawał ,a nie ukrywajmy sok wychodzi o wiele korzystniej cenowo niz susz .
Już jest rokitnik u Podkowy jakby co.
kasia2107rafal, można stosować zamiennie sok, ale nie każdy kon go lubi. Ja ledwo skarmilam
No już mi cycki opadajo…. Mój koń jest jakiś niereformowalny… kontrolna gastro: cześć gruczołowa już prawie na czysto, za to cześć bezgruczolowa z pogorszeniem do 3/4 stopnia… był omeprazol, był mizoprostol i ulgastrol…. To teraz to już nie wiem co… chyba pójdę na pielgrzymke na kolanach do Częstochowy…
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
15 maja 2022 07:49
Która pasza wrzodowa nie ma w sobie sieczki i jest smaczna? Albo ma w sobie jej bardzo mało? Derby gastro-mix? Kobyła ma focha jak dostała eggersmana wrzodowego (w którym sporo sieczki)+sieczki trochę... Przed robotą sieczka też przestała być smaczna 😒
I czy z coligone mogę dawać jakieś inne suple na wrzody? To jest jadalne tylko w meszu i w mniejszej dawce. Albo yarrowie albo mucostat z eggersmanna?
Ja już tyle tego przejrzałam, że zgłupiałam 😅
helcia, Saracen re-leve mix nie ma sieczki.

A ja mam pytanie odnośnie asecurolu.
Czy jak zostawię namoczony od 7 do czasu podania o 12 to będzie duże faux pas? Bo tak kminie jak logistycznie ogarnąć podawanie tego, a niestety nie mam możliwości żeby specjalnie jeździć o 12 do stajni, a nie wiem czy znajdę kogoś kto by to za mnie robił.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 maja 2022 09:41
martrix, Póki nie ma 30 stopniowych upałów, to nie powinien się zepsuć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się