matura

rtk, dzięki  :kwiatek: jak tylko wróciłam do domu to sobie wszystko powtórzyłam.
na obrazku miałam stetoskop i kołnierz usztywniający (czy jak to się tam nazywa  😁 )
kołnierz ortopedyczny. :kwiatek:
Usztywnia się co innego  👀
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
24 lutego 2011 21:02
kurczę, połowa mojej klasy umawia sie z jakimiś egzaminatorami, żeby pomogli im pisać pracę i powoli się zaczynam martwić. Nadal nie wiem, co ja mam właściwie napisać..
Bianca- nie przejmuj się. Mojemu koledze jakiś ktoś ważny pisał pracę. Miał temat coś w stylu żydzi w literaturze i jednym z żydów, których opisywał był... Wokulski. Także czasem lepiej samemu pisać, przynajmniej się takich głupot nie mówi potem.
ovca   Per aspera donikąd
24 lutego 2011 21:59
Spokojnie...połowa mojej klasy miała prezentacje robioną przez studentów polonistyki/nauczycieli/egzaminatorów...i poszło im średnio.
Musisz pamiętać, że za samą prezentację masz tylko 5 pkt, reszta to pytania-więc tak czy siak musisz się wybronić 😉 najważniejsze, to wiedzieć o czym się mówi 🙂
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
25 lutego 2011 09:36
🚫 santa chciałam dodać, że kocham Twój suwaczek. Serio.

dzięki, ale mnie to on raczej przeraża jak widzę jak mało czasu zostało 😲
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 marca 2011 14:07
jak tam wasze terminy egzaminów? ja mam ostatni pisemny 10 maja, a ustny polski 24 maja.. nie powiem, żebym była zachwycona  🙄
ja geografię mam 13 maja...w piątek  😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 marca 2011 14:59
Ja mam biologię rozszerzoną 10 maja (wtorek) o 9.00 a kiedy ustną to nie mam pojęcia 😲
A mam do zdania polski i angielski x2 (podstawowy i rozszerzony).

U mnie już zaczęła się panika 😵 Dziś się dowiedziałam, że klasyfikacja jest 18 kwietnia więc ręce mi opadły...
Oprócz tego nagle wszyscy nauczyciele chcą mieć oceny! 😤
Z polskiego baba jest niepoważna, robimy jakieś durne interpretacje wierszów a żadnych prac pisemnych czy tych krótkich tekstów maturalnych 🙄 Piszemy sprawdziany ze wszystkich epok, a znajomość wszystkich utworów Szarzyńskiego, Kochanowskiego i innych jest mi niezbędna, doprawdy 🙄

Z biologii jest panika, bo na tym najbardziej mi zależy. Mam dość, niech ktoś to zatrzymaaaa!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 marca 2011 15:09
Strucelka jak dla mnie to 18 powinno być zakończenie roku a nie klasyfikacja, nie rozumiem po co robić zakończenie po świętach  🙄

mam 8 egzaminów pisemnych w 5 dni po kolei (z weekendem w międzyczasie), byłam pewna, że chwilę później będę mogła wyjechać, a tu proszę, egzamin ustny 2 tygodnie później  😵
Strucelka, masz ustną biologię ?

U nas to samo - klasówka za klasówką, bo ocen nie ma..a my już się z niczym nie wyrabiamy niestety i jeszcze kiepskie oceny na sam koniec wpadają  😤
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 marca 2011 15:36
karolinaaa nie nie, broń Boże 😁 źle napisałam, chodziło mi o to, że nie wiem kiedy mam egzaminy ustne 😉

Z ocenami to samo, z PP babka sobie wymyśliła teraz, w klasie maturalnej biznes plan do napisania 😤 i z polskiego też jedyneczki lecą jak się patrzy...

masakra, po prostu masakra 🙄
Strucelka, a już myślałam i się zastanawiałam co to  😁

U nas babka od historii nam dała totalny luz (tym, co histy nie piszą) za to babka od niemca (NIKT nie pisze) zrobiła nam teraz piekło, kurde, uczę się czasami niemca zamiast ważniejszych przedmiotów  🤔 o polskim już nawet nie wspomnę... uczyłam się ostatnio 2 dni na sprawdzian z renesansu i dostałam aż 2 !  😤
Strucelka, pisanie całych prac maturalnych na polskim to chyba nie jest najlepsza metoda - długopisy się Wam zapalą i tyle z tego będzie  😁 O wiele lepsze jest, niestety, tworzenie kluczy. A interpretacja wierszy to nic innego jak tworzenie klucza, tylko zakamuflowane  😉 A podejrzewam, że - tradycyjnie, jak wszyscy - jesteście w lesie z materiałem i nadganiacie współczesną poezję, nie?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 marca 2011 16:45
Nic mi nie mówcie o polskim. Potrafimy omawiać dwie lektury JEDNEGO dnia 😵 Nie pamiętam imion bohaterów, myli mi się co było gdzie i zarabiam jedynki. A w piątek klasówka 🤔
Matury piszę 4 (x2 poziomy),5,6(x2 poziomy),9,10 maja, dobrze że to przerwane weekendem bo bym chyba nie wyrobiła codziennie egzamin. Nie wiem kiedy mam ustny.
ovca   Per aspera donikąd
02 marca 2011 17:29
Garść rad od cioci Ovcy  😁
Misskiedis napisz sobie podstawowe-ale naprawdę podstawowe informacje o wszystkich lekturach na kartkach (jedna kartka-jedna lektura).
Tak naprawdę musisz tylko trochę kojarzyć co jak i gdzie, cała reszta jest w tekście na arkuszu-pamiętaj, że na maturze za dużo własnej twórczości szkodzi, najlepiej trzymać się tylko tekstu źródłowego.

No i wydaje mi się (ale to niebezpieczna teoria  😁 ) że część lektur w ogóle można sobie odpuścić, bo są za trudne na maturę- ferdydurke, mistrza i małgorzata, szewcy...tam jest za szeroka możliwość interpretacji...
ja ustny polski mam 7.05, w sobotę  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 marca 2011 17:38
ovca, ja miałam szewców na próbnej, w życiu nie słyszałam o utworze, a całkiem nieźle się wybroniłam. Z resztą na właściwej też miałam dwa teksty o których istnieniu nie miałam pojęcia i na prawdę dobrze mi poszło.

Ja wos piszę w tym roku, jak będzie mi sie chciało dotrzeć do szkoły.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 marca 2011 17:39
Ovca, dzięki, będę musiała sobie coś takiego zrobić :kwiatek:

Skąd wy już wiecie kiedy macie ustny 🤔
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 marca 2011 17:51
Misskiedis mamy dokładnie ten sam zestaw matur!  :emota200609316: a myślałam, że tylko ja wpadłam na łączenie ze sobą takich dziwnych przedmiotów  😁

o ustnych wszyscy będą niedługo poinformowani, bo trzeba sprawdzić, czy nie wkradły się jakieś błędy 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 marca 2011 17:54
Łączenie dziwnych przedmiotów to moja specjalność 😁 Piszę rozszerzony WOS i podst. biol, do tego rozszerzone języki (pol i ang) 😎 trochę to samobójcze 🤔wirek:
ovca   Per aspera donikąd
02 marca 2011 18:12
ovca, ja miałam szewców na próbnej, w życiu nie słyszałam o utworze, a całkiem nieźle się wybroniłam. Z resztą na właściwej też miałam dwa teksty o których istnieniu nie miałam pojęcia i na prawdę dobrze mi poszło.

ja na rozszerzeniu miałam lalkę, której nie czytałam, bo nie trawię prusa-i napisałam na 95 %  😂
Nic mi nie mówcie o polskim. Potrafimy omawiać dwie lektury JEDNEGO dnia 😵 Nie pamiętam imion bohaterów, myli mi się co było gdzie i zarabiam jedynki. A w piątek klasówka 🤔

Wystarczy czytać książki, wtedy się nie myli i zna się imiona  😎
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 marca 2011 18:43
Czytam i mi się mylą, nie mogę zapamiętać poprawnie nazwisk itp, ale ja ogólnie dziwna jestem 😎
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 marca 2011 19:38
ja piszę rozszerzoną bio i matme xD Misskiedis a co później planujesz? (tzn jakie studia?)
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 marca 2011 19:40
Myślałam o socjologii 😎 Albo dziennikarstwo ze specjalizacją PR/fotografia prasowa czyli kolejne samobójstwo bo jakieś 13-14 osób na miejsce 😁
trzynastka   In love with the ordinary
02 marca 2011 19:49
Misskiedis - a tam samobójstwo 😉 na polibudę na architekturę jest po 40 osób na miejsce, a na informatykę po 70  😎
santa, wolałabym nigdy nie zauważyć Twojego suwaczka...
ovca, podrzuć jeszcze garść rad :kwiatek:

Moje egzaminy w tym roku to polski ustny + pisemny podst., angielski ustny + pisemny podst., matematyka podst. biologia podst.

A w czerwcu jeszcze teoria i praktyka z technika.
Za rok planuję rozszerzoną biologię i chemię(cel - weterynaria :wysmiewa🙂, bo w tym roku już bym nie wyrobiła. Angielski spokojnie, biologia na podstawie też, ale matematyka i polski... Zaczynają mi się śnić koszmary 😵
Jest jeden plus - dziś okryłam ciekawy sposób na zaprezentowanie mojego tematu na ustny polski, wcześniej nie miałam absolutnie żadnych pomysłów, prócz planowanego od początku ubrania się w strój staropolski  😎
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 marca 2011 19:52
Misskiedis - a tam samobójstwo 😉 na polibudę na architekturę jest po 40 osób na miejsce, a na informatykę po 70  😎


Ale ja jestem raczej z tych nieumiejących niż z geniuszy i troszkę mnie to wszystko przeraża 😁
Ovca, ale to mówiłaś o podstawowej, prawda?
Bo rozszerzonym akurat ten zestaw jest jak najbardziej zalecany  😁
Podstawowi wg mnie mogą jeszcze olać Cudzoziemkę, Granicę i Fausta. I, naprawdę - powtarzam za ovcą - nie musicie się przejmować pierdołami typu kolor sukienki bohaterki czy nawet jej imię - bo to będzie w tekście. Zdanie matury podstawowej nie jest żadnym problemem dla kogoś, kto potrafi czytać ze zrozumieniem i wyciągnąć z tego wnioski ;-)

A, laski, i kolejna sprawa: lepiej robić notatki własnymi łapkami, niż czytać cudze (czy opracowania) albo pisać na kompie. Notatki zrobione przez Was z różnymi strzałeczkami i innymi znakami, ba! nawet rysunkami - to jest klucz do sukcesu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się