COPD

Czy ja dobrze liczę że przy zaleceniach dr Wysockiej odnośnie inhalacji flixotide po 2000 mcg 2 razy dziennie przez 14 dni wychodzą dwa opakowania na dzień,  czylu zgodnie z tym co napisała epk to starczy na 5 dni co daje nam zakup 3 opakowań a więc koszt blisko 400 zł.. bez komentarza,  czemu leki na tak "popularną" w dzisiejszych czasach chorobę jak ludzka astma i inne choroby alergiczne bez refundacji są tak pierunsko drogie..

A ktoś z was inhaluje albuterolem? Bo też to mam w zaleceniach..
3 op na 15dni. Są drogie, bo chorzy mają receptę z Rką.... a my nie  😤
My z epk już zaczęłyśmy albuterol, to jest lek o działaniu podobnym do ventipulminu, więc nic odkrywczego tak naprawdę.
Dzięki sile wyższej chociaż on jest tani  🏇
I akurat jego w zaleceniach o połowę mniej 😉 kitty a gdzie kupiłaś flixotide?
alnama w każdej aptece
Ok, chociaż tyle. Szkoda ze zwierzaki nie mają refundacji na leki  😀
We wrocławiu jest po ok 90 zł, alnama zazdroszczę dawek moja 10mg dziennie 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 lipca 2015 08:16
Ja byłam wczoraj w stajni, Mały oddechy 30 na min w spoczynku- tragedia! Steryd dostaje od poniedziałku, z nosa nic nie schodzi, a najgorsze że nie chce jeść venti i tussicomu w paszy. Jak podawałyście niejadkom? Tussi rozpuściłam i podałam strzykawką do pyska, ale to jest czasochłonne i koń nie był szczęśliwy z tego powodu. Macie jakieś inne sposoby? Kobyła z kolei znowu ma biały glut, na szczęście liczba oddechów w normie, więc mam nadzieję że sam foran pomoże. Boże niech miną upały, bo przez to konie nie chcą wyjść ze stajni i całe leczenie na nic.
Rudzik  Ja kupowałam małe jabłuszka, odcinałam kawałeczek od góry, drążyłam środek, wsypywałam do środeczka i nakrywałam odciętą wcześniej górą. Warunki były dwa, to musiało chwile poleżeć, żeby sok z jabłka nasączył proszek i jabłuszka musiały być malutkie, takie na raz  😉 Natomiast znam konia, który nie tykał tussicomu, a wciągał bez problemu acc...
A my odstawiamy ventipulmin  😅 od tygodnia jest na 1,5 miarce tylko raz dziennie. Pierwszy dzień po zmniejszeniu myślałam, że płuca wypluje, ale już jest ok. Kaszlu zero, duszności brak. Mam nadzieję, że jak odstawię zupełnie to tak zostanie ...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 lipca 2015 08:43
no to spróbuję z jabłuszkami...
poprzednim razem do venti nie miał zastrzeżeń, a teraz... nie bardzo uśmiecha mi się jeździć dwa razy dziennie po 40km w jedną stronę, żeby dać soczek, fajnie by było gdyby zadziałało
Moja ventipulmin je, ale do Tusicomu trzeba było wrzucić mocno pachnąca pasze -  hypolita zielonego i wrzera wrzerala po 5 saszetek na posiłek 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 lipca 2015 13:11
wróciłam ze stajni. Pasza nie ruszona. Jabłka nie przeszły przez paszczę. Pozostało mi tylko roztwór strzykawką do pyska.
mam wyniki badań: uczulenie na roztocza
A powiedzcie jak ma się sprawa co do zwykłych inhalatorow? Jeden taki niebieski tez mi dr Blanka pokazywała i jedynie co mówiła to ze największy problem jest w tym ze to dłużej trwa i trzeba dawać przy wdechu. Jak rozumiem  flexotide itp tem mozna podawac?
normalnie juz pogubic sie mozna. Musze mojej wetki o to wszytko popytac która tez w temacie Rao jest bardzo na czasie i doswiadczona oraz zwykle zza granicy zasięga wiedzy.
czy inhalacje z soli fizjologicznej tez mozna robic jak inhalacje z olejków z wiadra i ręcznika na nos?
kasztankaija   Love you more and more and more.
20 lipca 2015 12:19
Cześć. Mam pytanie odnośnie badań krwi. Czy dzieki tym badaniom mozemy wykryć RAO (przepraszam za głupie pytanie i byc moze znalazło sie juz w wątku ale nie mam możliwości przeszukania go teraz a chciałabym uzyskać odpowiedz). Mój koń zaczął kaszlec po jesiennym szczepieniu, z reszta razem z innymi końmi. Myśleliśmy ze przeziębienie wiec dostały flegamine. Przeszło, ale mojej po 3 tygodniach kaszel wrócił. Co prawda nie tak intensywny i czasem bywaly dni, kiedy w ogole koń nie kaszlal. Było i tak ze przestała na miesiąc i znów. Koń w kwietniu miał robiona endoskopie, wyszły jakieś grudki na krtani ale tchawica czysta, płuca czyste. Wyniki z krwi książkowe. Koń dostał steryd do inhalacji i antybiotyk, polepszyło sie ale ostatnio znów pokasluje. Czy powtórzyć badania? Podajecie jakieś zioła na kaszel?  🙁
Jaki jest orientacyjny koszt badania BAL i czy jest ono bardzo inwazyjne?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 lipca 2015 14:12
Evson BAL polega na wtłoczeniu płynu do dróg oddechowych i zassanie go z powrotem specjalnym urządzeniem. Płyn ten później bada się pod względem występowania/liczby neutrofili, które świadczą o zmianach. Badanie wykonuje się na sedalinie, lub innym głupim jasiu. Powinno być wykonane przez lekarza, który ma doświadczenie w tym względzie, bo można konia po prostu utopić albo zafundować mu zachłystowe zapalenie płuc. U mnie koszt szacowany był na ok. 500zł-800zł
Rudzik noooo  🤔 to urządzenie to strzykawka  😁 wyniki bal to nie tylko neutrofile... Szuka się bakterii, określa ilość i rodzaj śluzu, szuka komórek nabłonka,limfocytów,  eozynofilii i komórek tucznych..... Utopić konia nie jest tak znowu łatwo  😂 ale badanie dla konia jest nieprzyjemne i jest to dość inwazyjne badanie, tak jak u ludzi. Natomiast koszt bronchoskopii z badaniami popłuczyn ( bo powinny być dwie, z tchawicy i z drzewa oskrzelowego) to moim zdaniem 400-500zł.
przeczytałam cały wątek COPD i kaszlakowy, pierwszy wniosek jaki mi się nasunął to usprawnienie szukajki. te same pytania były wałkowane miliony razy, ale to taki  🚫

mam pytanie, czy endoskopia i bronchoskopia to to samo ?  tyle się naczytałam, a człowiek nadal głupi 😁

Endoskopia to nazwa badań wnętrza ciała, przy użyciu endoskopu , bronchoskopia to endoskopia dróg oddechowych  😉
kitty   dzięki  :kwiatek:   

Moje endo z balem 460 zł we Wrocławiu. Nie wiem skąd cena 800  😲

Testowaliśmy dziś Philipsa. Idzie szybciej, dymu więcej ale też chyba więcej ucieka zaworem wydechowym. Wygodniejszy bo ma dłuższe kable. Będziemy używać na zmianę z tym poprzednim.

Coraz bliżej końca ventipulminu...
Pochwalę się: mój kaszlak po leczeniu przez p.Blankę wspólnie z p.Markiem z Inovpolu od listopada nie bierze leków a kros w Baborówku przyszedł przed czasem.
😅
Warto leczyć !!!
Gratulacje!!
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 lipca 2015 10:11
fabapi, dajesz nadzieję, dzięki.

escada
800zł to była cena veta, który obsługuje Nasza stajnię, uważany za jednego z najdroższych w okolicy.

Kitty
oczywiście, słusznie zauważyłaś BAL jest o wiele szerszy niż neutrofile.
Rudzik, to faktycznie kosmiczna. My z dojazdem Blanki z Warszawy do wro zapłaciliśmy 600zł.
U nas koniec ventipulminu wczoraj rano. Teraz obserwacja, i dziś zaczynamy zmniejszać dawkę sterydu. Przed nami jeszcze 4 tygodnie nebulizacji.

Jedziemy philipsem i straszymy konia żeby głęboko oddychal 😉 philipsem schodzi 5ml w 9-12 minut.
escada, hehe, ja z moim chodzę po parę kroków ja zaczyna robić zawiechy i przestaje oddychać 😉
Ja mam kable za krótkie na spacery ale są worki laskotki  i majtanie maską 😉 całkiem nieczuly i bezstresowy zrobił się ten mój koń 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 lipca 2015 14:12
a u nas w połowie opakowania venti już generalnie nie ma duszności, a do padokowania całodobowego dołączyły do moich jeszcze dwa kaszlaki stajenne. Jednak najtańszy i najskuteczniejszy sposób leczenia to pastwisko.

Czy u was w czasie upałów też wzrasta liczba oddechów? Mały ma około 18 na minutę, ale w czasie upału potrafi dojść nawet do 24.
Wzrasta, a nie licze ale ewidentnie gorzej jest w upaly.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się