Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)

Pauli - ano dzisiaj 🙂 a co, ty nosa za okno sie wysciubilas ze nie widzialas ladnej pogody ?  👀 tylko wialo nieprzyjemnie
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 grudnia 2010 22:14
Nasturcja-Renata
Zapraszam 😀
Nie mam co prawda własnego konia, ale myślę, że forumowe koleżanki chętnie przedstawią Ci swoje futrzaki 😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
17 grudnia 2010 22:16
BTW Nasturcja-Renata co tam u Żara? Juz jestescie razem jakis czas, kiedy planujesz zajazdke?
wątek zamknięty
Angeel, pierwsze golenie to zawsze niespodzianka kolorystyczna 🙂 nie ma, co będę boksowo padokowej bidzie zdjęcia robić 🙂

Dzionka, jestem spokojna 🙂 powodzenia 🙂

wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 grudnia 2010 22:18
Angeel
Ode mnie z okna tak ładnie nie wyglądało 😉
A jak ruszyłam się do stajni, to już było po pogodzie 🙁
wątek zamknięty
mtl   I M Equestrian
17 grudnia 2010 22:19
pierwsze golenie to zawsze niespodzianka kolorystyczna 🙂

a ja mam MYSZ! bo to co zgolone u mojego konia to takie myszate 👿
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 grudnia 2010 22:23
kujka ano nic  😁 Obija się i tyle  😉 W styczniu planujemy się przenieść i będziemy solidnie pracować (pod okiem Lanki_Cathar), aby w końcu móc zacząć na nim jeździć  😉
Mam nadzieję, że na wiosnę nam się uda pierwsze wsiadanie

Paulibędzie mi miło  :kwiatek: Byle do wiosny  😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
17 grudnia 2010 22:23
Burza, a Wy co biedaki, dalej sie meczycie z podbiciem piorkowym?

Pauli, z okna fatycznie dzis pogoda byla sliczna - snieg i slonce -no miodzio! ale jak sie wyszlo to... ja spedzilam dzis w sumie moze godzine na dworze (wedrowki autobusowo-domowo-wydziaowe i stanie na przystankach), a trzeslam sie jeszcze godzine temu... :/
mimo wszystko mam nadzieje ze jutro tez bedzie slonecznie!
wątek zamknięty
mtl - sprzedali ci przerosnietego konika polskiego (wiesz, taki ... ojczysty akcent)  😁
Burza - a z roboty nic nie macie ? Mąka sie obija z fotorelacjami :P
Nasturcja - Pauli racje ma ! warminscy voltowicze zapraszaja ! 🙂
wątek zamknięty
mtl   I M Equestrian
17 grudnia 2010 22:25
mtl - sprzedali ci przerosnietego konika polskiego (wiesz, taki ... ojczysty akcent)  😁


wydało się, brytyjski konik polski  😂
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 grudnia 2010 22:28
Angeel  :kwiatek: No to na wiosnę macie wizytację  😁 Niech tylko te śniegi puszczą  😀iabeł:
wątek zamknięty
ee tam puszcza - toż teraz pieknie jest jak tyle sniegu ! 🙂
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 grudnia 2010 22:32
Może i pięknie, ale straaaaaaaaaaasznie zimno  😉
wątek zamknięty
mtl   I M Equestrian
17 grudnia 2010 22:33
ja mam nadzieję że jutro mojego Siwego dorwę na padoku czy coś, tak o zimowo, przecież śnieg to taki żadki widok w UK  😅
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 grudnia 2010 22:33
Mi się marzy kulig 😀 Pogoda jest idealna 😉
A na rozgrzewkę grzane winko 🏇
wątek zamknięty
Pauli - kulig ?  😎 to tym bardziej zapraszam 🙂
Nasrturcja - jakie tam zimno :P to tylko zludzenie 🙂 a tak serio - wcale tragedii nie ma. w zeszlym roku bylo gorzej 😀
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 grudnia 2010 22:38
Mam cwany plan, żeby po świętach zebrać grupę osób i zorganizować kulig, mam nadzieję, że znajdą się chętni 😀
Rozumiem że tam u was też organizują?
wątek zamknięty
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 grudnia 2010 22:40
Angeel no jasne, że w zeszłym roku było zimniej, było koszmarnie zimno  🍴 Na wiosnę się stawiam w Olsztynie  😎 Tam mnie jeszcze nie było  😉

Ja w zeszłym roku przerobiłam sporo kuligów jak woźnica. Ręce mi strasznie zgrabiały. Dopiero jak założyłam rękawice narciarskie było ciepło. Dla tych, co siedza na sankach czy w saniach, to super sprawa
wątek zamknięty
Mam cwany plan, żeby po świętach zebrać grupę osób i zorganizować kulig, mam nadzieję, że znajdą się chętni 😀
Rozumiem że tam u was też organizują?


tak, u nas tez robia kuligi 🙂 w razie czego sluze pomoca 🙂

Nasturcja - no to trzymam za slowo i zapraszam na wiosne !
wątek zamknięty
Ktoś mówił o wpływie śniegu na ruch? 😁




chociaż tu by szło bardziej powiedzieć "wpływ podjarania i śniegu na ruch" 😁
Koń nie wiedział, że jest fotografowany. 😁 Domowe national geographic 😉 Ładniejszej jakości mogłyby być te zdjęcia, aaale...

Odnośnie siodeł i ich usadzania- co człek, to historia 😉 mnie silver star usadzał tak, że miałam ochotę się popłakać z żałości i w końcu a) zorientowałam się co to znaczy "specyfika prestige 😁 ] b) siodło sprzedałam, bo do tuptania po ujeżdżalni się nie nadawało. Z resztą, kupując siodło skokowe czy nawet o profilu skokowym myśli się raczej o jakimś skakaniu, jeżdżeniu w półsiadzie i ogólnie "na skokowo", a nie o drenażowaniu ujeżdżalni. Idąc tym tropem.... czekam, aż mi będzie millenium przeszkadzać na tej mojej łące... 😁

Dzionka, Fajnie ogolony Dziony! 🙂

Angeel, Tło do wizji bardzo przyjemne 😉

kujka, ale pastwicha! 😍 Podoba mi się Gilek na wakacjach 😀

darolga,  A włosami własnymi nie chciałabyś się czasem podzielić? 😍  Fajne zdjecia! Jeszcze by się przydało takie na koniu, z tą zieloną spódnicą ładnie układającą się na zadzie Koraba 🙂

maleństwozimowy Dziad Śniegowy
Hehe, określenie-bomba!
Błogosławiony między niewiastami😉 na dziada nie wygląda 🙂

Raven,  Oj tam, czego się nie robi dla konia :kwiatek: Podzielam Twoje wizje, bo ja to tak w tereny niechętnie jeździłam. Wolałam udeptywać czworobok albo przewalać się przez przeszkody, ale gdy zaczęłam częściej w te tereny jeździć, później samotnie to... polubiłam i teraz mi brakuje. 🙂

branka, -15 to może i było na termometrze.... ale na dworze odczuwalne jak -20. Mojego niegolonego mamuta zostawiłam w [jak się okazało dzięki Dzionce🙂] stajennej, lekkiej derze, bo musiałam posiedzieć po zajęciach w bibliotece i wolałam, żeby koń jednak wyszedł na dwór. Wiał bardzo mroźny wiatr, lekko śniegiem zamiatało, z drzew zwiewało i nie dziwię się, jeśli któremuś nawet niegolonemu koniowi mogło być bardzo zimno.

szafirowa,  No to nie jest źle!🙂 Będziesz jeździć, można by powiedzieć, spokojnie 🙂
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
18 grudnia 2010 10:49
Sankaritarina
Bardzo mi się maść twojego zwierza podoba 😉
Pracujecie coś w ogóle?

Śmigam do stajni 🏇
Zobaczymy co szalony dziś dla mnie szykuje 😁
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 grudnia 2010 12:37
Łoś dziś został 100% łosiem (pozwoliłam sobie ściągnąć pomysł od Darolgi)

Był baaaaardzo biedny 😂





i ze specjalną dedykacją dla cioci Pauli - faktycznie, z oczu to mu dobrze patrzy. Pozory 😁



edit: Sankaritarina, padłam 😵 Z tym błogosławionym 😜 Super. Oj dziad, dziad, 13 lat w marcu i barwne życie za nim 😉
wątek zamknięty
maleństwo, do twarzy mu 😉
wątek zamknięty
maleństwo jakbym zobaczyła takie zwierze w lesie to bym wiała(jeszcze by mnie na rogi wziął). Rzeczywiście łoś w 100%  😀

Sankaritarina no właśnie, odczuwalna temp. musiała być niższa. dlatego teraz już stoją nocą w derach, poza tym jak są na padoku zamykamy drzwi od boksów i ich górne skrzydła i wtedy jest jednak cokolwiek cieplej, jak wrócą z dworu.

Tamta klacz co ją wychłodziło teraz jest przeziębiona, Branka mi dzisiaj też parskała jakoś nienaturalnie dużo, ale kataru nie było widać... na wszelki wypadek zrezygnowałam ze skoków.
Za to chodziła mi dzisiaj rewelacyjnie  💘 dawno taka nie była, luźna, zaangażowana, uważna na cavaletkach w galopie. Wprowadzam w życie zalecenie trenerki by na robocie przy pierwszych zagalopowaniach jechać fulą taką parkurową i rzeczywiście potem jak ją skracam, to nie przypiera mi na ręku i jest dużo lżejsza przodem. Wcześniej miałam wrażenie jakbym galopowała w dół...
pilnowałam dziś jak się dało by mi wodze nie robiły się za długie. Może stąd od razu koń lepiej chodził, bo nie traciłam kontaktu.
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
18 grudnia 2010 15:37
maleństwo
Nie był chyba specjalnie przejęty przyprawieniem rogów...
Pokazujesz takie zdjęcia, że na prawdę ciężko mi uwierzyć w to jego "dziadostwo", toż to oaza spokoju 😀

Mi się dziś spadochron jednak nie przydał. Wypuściłam Linuksa na dwór przed jazdą, wyszalał się, spuścił parę, a pod siodłem był aniołem 😍 . Najbardziej obawiałam się zagalopowań, bo wiem, że potrafi cudować, ale dziś nie było najmniejszego problemu.
Miałam dziś fajną jazdę (a zastanawiałam się czy w ogóle wsiadać 😉 ), nie przeszkadzał mi nawet padający przez cały czas śnieg 🏇
wątek zamknięty
Pauli, Niee, czekamy na lepsze czasy z pracą. Nie ma czasu. 🙁 ale przynajmniej mam go obok siebie i codziennie mogę czyścić i miziać. 😍

maleństwo, Hehe, fakt, do pysia mu z łosiowymi uszami! 🙂

branka, Wtedy to była jakaś masakra z wiatrami. Sprawdzam temperaturę przez new.meteo i aż nie umiałam uwierzyć -> uśredniona temperatura ok -15, a odczuwalna: -20. Wychodząc na dwór, byłam w stanie w to uwierzyć.
Swojemu co jakiś czas mierzę temperaturę, obmacuję gardło, obserwuję i w razie "w" derkuję. Jakoś przeżyjemy zimę🙂
Fajnie, że Ci się jazda udała! 🙂
wątek zamknięty
maleństwo padłam boskie zdjęcia 😀😀 Łoś superktoś  😂 😂
wątek zamknięty
a my zamiast łosia mamy świnię 😀
wątek zamknięty
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
18 grudnia 2010 16:42
Koń z jaką uwagą się przygląda 😁
wątek zamknięty
koń go chce dopaśc, bo symiatia to chyba ostatnia rzecz jaką do Stewarta (świnia) mój koń pała 🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.