Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

galopada_   małoPolskie ;)
01 maja 2024 20:29
777, mimo tego różu jest imho elegancki. Piękny odcień granatu, zakochałam się po wyjęciu z pudełka. Góra pokryta jest alcantarą. No i na plus, że ma z tyłu takie wyprofilowanie, że jest miejsce (specjalne?) na kucyka
galopada_, to super, chyba zamówię do przymiarki 👍
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 maja 2024 16:33
galopada_,
1000014770.jpg 1000014770.jpg
1000014771.jpg 1000014771.jpg
galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2024 16:41
Constantia, bardzo dziękuję!
Część 😉 "Skończył" mi się mój wysłużony kask Uvex Exxential. Wyglądał już słabo, daszek lewitował, zdecydowanie zasłużył na emeryturę chociaż pokrętło regulacji, zapięcie itp. wszystkie nadal funkcjonuje, mimo mało lekkiego traktowania. Szukałam następcy w budżecie do 500-600zł, na treningi na prywatne i młode konie i czasem na jakieś skoki nie za duże. Przejrzałam milion sklepów internetowych i sama nie wiedziałam czego chce. Przypomniałam sobie o Re-Volcie 🙂 Przekopałam wątek i dzięki Wam mam już u siebie nowego Uvexa Exxential Mips 😉 Jakoś nie mogłam znaleźć niczego co będzie lekkie, będzie w budżecie,będzie miało jakąkolwiek wentylację i miało szansę wyglądać na mojej łepetynie :P i stanęło na nowszej wersji starego kasku 😉 Cyknęłam kilka fotek 😉
Lekki, wygodny, z oddychaniem zobaczymy jak jeszcze, ale wstępnie jestem zachwycona 😉

Ps. Ja w żadnym kasku nie wyglądam dobrze, ten jest na mnie naprawdę znośnie wyglądający.
1000018271.jpg 1000018271.jpg
1000018272.jpg 1000018272.jpg
1000018270.jpg 1000018270.jpg
Ja osobiście Uvexy bardzo lubię bo są przewiewne, lekkie, trwałe i wygląda się w nich ok. Mam na stanie takiego już chyba 12-14 letniego (wtedy kupowałam najwyższy model) i nadal nic mu nie dolega.
BlueHorse, hej, czy tobie ktoś ten kask dopasował w sklepie?
Bo wygląda jakby był za płytko. Może to tylko złudzenie na focie.
Imho, z tych fot musisz wyregulować szynę na "głębokość".

Zajrzyj do środka tego kasku z boku (mniej więcej w połowie, pod wyściółką są takie pionowe plastykowe prowadnice. Musisz je Pociągnąć w dół. Robiąc to zobaczysz, że takie ogkrągłe "kuleczki" tych prowadnic się przesuwają. Z każdej strony kasku musisz sobie ustawić taką samą pozycję (wysokość) tej kulki.

Opuść sobie najpierw całość na maksa i przymierz kask zakładając od tyłu i przełóż kitkę pomiędzy prowadnicę regulacji obwodu a kask.
Dokręć pokrętło.Jeśli kask leży mnij więcej na odległość grubego palca nad brwiami, a boki nie naciskją na miejsce, z którego wyrasta ucho to wtedy jest ok.
Jeśli nie- to ściągasz, spłycasz o kilka klików i znów próbujesz.

Tu masz taki filmik gdzie to troszkę widać:


I tu chyba najlepszy- tłumaczący:
Ja osobiście Uvexy bardzo lubię bo są przewiewne, lekkie, trwałe i wygląda się w nich ok. Mam na stanie takiego już chyba 12-14 letniego (wtedy kupowałam najwyższy model) i nadal nic mu nie dolega.
adriena, musisz go wywalic🙁
Każdy (nie tylko uvex) to jest max 8 lat życia. Po tym czasie polimery twarde, z których zrobione są kaski tracą swoje właściwości. Taki kas nie ma szansy cię ochronić przy spotkaniu z ziemią. Jest "za kruchy" juz.
8 lat to jest max od daty produkcji. Użytkowo przyjmuje się 5 lat. Te trzy zapasu to jest na dystrybucję, magazynowanie, to, że ktoś go w sklepie na słońcu na wystawie trzymał itd.
kotbury, A są jakieś, które mają dłuższą żywotność? Czy muszę polować na te okropne toczki? 😉
A tak serio, to trochę mnie to martwi, bo wychodzi na to, że i swój musiałabym już wywalić.... ale może będzie jakaś promka....
Sankaritarina, zmartwią się właściele tańszych bo tam życie kasku jest jeszcze krótsze... stąd ta cena, bo polimer (plastyk) gówniany.
Czy ktos bylby w stanie podpowiedziec, jakie sa roznice w kaskach matowych i blyszczacych?

Do tej pory mialam same matowe ale ten do ktorego kupna sie przymierzam, jest wlasnie taki blyszczacy, i zastanawiam sie czy to ma jakiekolwiek znaczenie, oprocz wygladu?
Ja z kaskiem sie nie pieszcze za bardzo, czy ten blyszczacy latwiej sie rysuje, zejdzie mi z niego farba jak nie bede trzymac w torbie itp? 👀 musialabym byc ostrozniejsza, czy YOLO tak jak z matowym robilam do tej pory? 😂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 maja 2024 08:28
Plamkakochanie, mam kask pół na pół - z perspektywy czasu wolałabym cały matowy ale głównie dlatego że właśnie na blyszczacej części po prostu widać wszystko bardziej niż na matowej. Aczkolwiek jak siedzisz na koniu to kto tam widzi 😀

Przy czym ja o kask dbam, no ale to ze względu na bezpieczeństwo i to że tanich kasków nie kupuje więc mi szkoda nie trzymać w torbie 🙂
kotbury, dzięki, sama sobie dopasowuje, ale tutaj na fotkach, po prostu założyłam go sobie w aucie, po rozpakowaniu, na łeb 🙂 Ale leży okej po zdjęciu metek i ogarnięciu reszty, do regulacji jeszcze zajrzę, dzięki za filmiki, i przede wszystkim wyczerpującą twoją instrukcje 🙂

Plamkakochanie, mnie, trochę srokę, zawsze kusiły błyszczące kaski, ale zwykle właśnie odpuszczałam, przynajmniej przy wyborze treningowego, właśnie dlatego, że z pewnością byłoby widać wszelkie ślady na nim, prędzej czy później.
donkeyboy,
Ja patrze na kask ktory kosztuje okolo 1600zl, to nie duzo jak na kask, wiec wolalabym sie jakos bardzo z nim nie piescic 😅 Nie mowie ze rzucam moj kask na ziemie z impetem po jezdzie, czy wala sie po podlodze siodlarni, ale w torbie byl tylko przy zakupie 😂

BlueHorse,
tak myslalam, ze z tymi rysami moze byc ciezko i beda bardziej widoczne 😑 hmm moja matowa alternatywa nie jest taka ladna jak ten blyszczacy wiec mam zagwostke 😂

Dzieki za podpowiedzi!
Mam kepa matowego i błyszczącego i na matowym widać bardziej odciski palców, brud, ślinę konia 😁 Rys nie mam na żadnym, więc nie wiem. Oba wystarczy przetrzeć wilgotną gąbka i są czyste. Także ja bym się jakoś bardzo nie przejmowała.
anai,
Ja teraz mam matowy i rys tez nie ma ( a juz mam go prawie 5 lat) ale faktycznie, brud jak dotkne go po czyszczeniu konia widac od razu 😂

Nie mialam nigdy doczynienia z blyszczacym, dobrze wiedziec ze masz takie doswiadczenia! Daje mi to nadzieje 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się