Podróże

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 listopada 2015 13:09
buyaka mam prośbę, wyszukiwarka nie wypluwa mi Twojej relacji z Cypru, mogłabyś mi powiedzieć kiedy byłaś na Cyprze ? Może tak łatwiej znajdę, bo chyba dobrze kojarzę, że Ty miałaś objazdową autem, nie ? 🙂

Czy ktoś był na Cyprze na cs ?
O tu jest   😉
A wynajęcie auta polecam gorąco! Zbyt wiele pięknych miejsc skrywa ta wyspa żeby siedzieć ciągiem 2 tygodnie na tej samej plaży dzień w dzień  😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 listopada 2015 19:30
dzięki ! 🙂
Plany są na tygodniowy wyjazd. [s]A powiedz mi, mieliście załatwione wcześniej noclegi czy spanie na dziko / na miejscu szukanie noclegu ?[/s] doczytałam  :kwiatek:

Jeszcze czaimy czy jechać objazdowo czy wynająć apartament i w okolicy jeździć. Mogłabyś mi napisać w jakich miejscowościach spaliście ?  :kwiatek:
Kilka pierwszych dni spaliśmy na północy w apartamencie w Agia Marina Chrysochous, póżniej zmieniliśmy miejscówkę na Ajia Napa, ale w sezonie bym jej chyba nie polecała  😂

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
03 listopada 2015 10:36
Dziekuje.!🙂
Jak cos to sluze pomoca, chetnie powspominam jak tam bylo  😁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
03 listopada 2015 12:47
a tą Nape czemu odradzasz ? 😀 styczeń / luty to chyba raczej poza sezonem ?

[s]Pytanie: Kto był w styczniu na Cyprze ? Jak z temperaturami ?[/s]
W rejonie Napy jest mało ciekawych miejsc do zwiedzania, to wg mnie głównie rejon do leżenia na plaży.

Zachodni Cypr jest bardzo ładny. Byłam niestety krótko w tamtej części, ale półwysep Akamas bardzo mi się podobał. Wspomnienia z podróży off-road Nissanem Note - bezcenne 😀
Bo w sezonie to największa kiczowata imprezownia norweżek, szwedek i rosjanek(z czego gorąco się cieszy męska część lokalsów)  😂 Wiesz, pływające imprezy, bąbelkowe disco, konkursy na ilość wypitego piwa, jedzenie sushi z nagich pań na stołach i wysysanie alkoholu z ich pępków i mnóstwo tematycznych balangowni(takich brzydkich, że aż fascynujaco pięknych :P )

Poza sezonem jest to spokojne, całkiem fajne miejsce. 3/4 hoteli, knajpek i restauracji jest zamkniętych, ale dzieki temu mozna calkiem tanio wyrwac nocleg no i zostają najlepsze lokale, osobiście polecam gorąco chińszczyzne w panda chinese & sushi i zajrzenie do moomoo tavern, tą prowadzi bardzo pozytywny anglik. Jedzenie jest przepyszne.

Temperaturowo zależy, ja w lutym mogłam się bez bólu wykąpać i opalać przez kilka dni a jestem zdecydowanie ciepłolubna (kiedy na trodosie znajomi śmigali na nartach, obłęd) 😁

Niedaleko znajduje się oszałamiająca bogato rozwinieta linia brzegowa, bogata w malownicze groty i jaskinie do których można się dostać przy odrobinie bożej pomocy  😁 wrzuciłam w relacji parę zdjęć stamtąd.
w ramach przypomnienia na szybko z internetu:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 listopada 2015 19:18
Dzisiaj machnęłam @ do ambasady. Liczę, że podzielą się jakimiś mapkami etc. 😉
E ... to takie imprezy to nie moje klimaty ;D Właśnie na te wybrzeża będziemy chcieli się dostać  😜

Lena w tamtej części też będziemy 😀 Akanas jest obowiązkowe 😉  z jakiej wypożyczalni braliście auto ?

Ogólnie liczę na muflony  😁

edit: Przez jakie strony szukałyście noclegów ? Tripadvisor strasznie drogi, przeglądam airbnb.pl , co jeszcze warte przejrzenia ? Na zachodzie znalazłam fajny nocleg w Peya. Gorzej w okolicy Ajia Napa. w Larnace nie chcę szukać.

---

A tak poza Cyprem.
Tani nocleg w Gdańsk / Gdynia/ Sopot ktoś może polecić ? 😉
Te jaskinie są na Cape Greco.
Muflony znajdziesz podczas wjazdu na Trodos, jakieś zobaczysz na 100% bo jest kilka zamkniętych w nie małej zagrodzie.
Samochód bralismy z europcar chyba.
Noclegów szukaj przez booking, trivago, etc.

Lena w tamtej części też będziemy 😀 Akanas jest obowiązkowe 😉  z jakiej wypożyczalni braliście auto ?

Ogólnie liczę na muflony  😁

edit: Przez jakie strony szukałyście noclegów ? Tripadvisor strasznie drogi, przeglądam airbnb.pl , co jeszcze warte przejrzenia ? Na zachodzie znalazłam fajny nocleg w Peya. Gorzej w okolicy Ajia Napa. w Larnace nie chcę szukać.



Auto chyba z Avisa. Nocleg był jeden, w Limassolu. Znaleziony przez booking.com apartament, całkiem tanio.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 listopada 2015 11:52
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek:
w przyszły weekend wybieram się na 2 dni do Drezna.
co możecie polecić do zwiedzenia / obejrzenia/ odwiedzenia w tym mieście przy ograniczonym czasie?
mamy w planie już Gläserne Manufaktur. Będziemy mieszkać w samym centrum (jadę z chłopakiem).
Dziękuję z góry za wszelkie rady i sugestie :kwiatek:
slojma   I was born with a silver spoon!
07 listopada 2015 18:07
Moze w styczniu polece na 2-3 dni do Barcelony. Jak daleko jest lotnisko?  Jak najlepiej dotrzec z lotniska. Co zobaczyc. Jak z komunikacjia miejska? Jakies polecane restauracje
Wszystko co przydatne. Bede wdzieczna. :kwiatek:
uderzaj do feno, stacjonuje w Barcelonie, pewno podpowie gdzie można dobrze zjeść  😉
Jeżeli chodzi o lotnisko El Prat, polecam lekturę na forum fly4free
slojma   I was born with a silver spoon!
08 listopada 2015 08:44
Dziekuje  :kwiatek:
slojma, tydzień temu wróciłam z BCN, z lotniska masz pociąg do centrum (koszt biletu 10 przejazdów 9,95 euro), dojeżdża m.in. do stacji Sans, z której przesiadasz się w większość linii metra, pociągi regionalne i dalekobieżne. Metro dojeżdża praktycznie wszędzie🙂 do tego wygodne autobusy.
Co do jedzonka, to ja bardzo, bardzo polecam Paco Meralgo i Casa Delfin (nie sa to typowo turystyczne miejsca, bo większość stolików okupują lokalni mieszkańcy, ale jedzenie mistrzowskie, w bdb cenach, a porcje ogromne)- wszystko dość blisko od muzeum czekolady i muzeum Picassa🙂
Jeśli chodzi o to, co zobaczyć, to Park Gaudiego. 😍
slojma   I was born with a silver spoon!
08 listopada 2015 11:12
Karla 10 przejazdow czyli rozumiem to pociag do Barcelony plus np.  metro/autobus etc? Dziekuje  :kwiatek:
flygir   :kwiatek: dziekuje
A znacie jakis fajny hotel blisko atrakcji?
tak, 10 przejazdów różnymi środkami komunikacji
my z hoteli dawno przestaliśmy korzystać- wolimy wynająć apartament z airbnb🙂
Gaudi płatny do tego niesamowite kolejki 🤔, jeśli masz czas to godzinka pociągiem Figueres i muzeum Dali, plus muzeum zabawek- bilet w 2 str 34euro
muzeum Picassa, czekolady, spacer La Ramblą itp.
slojma   I was born with a silver spoon!
08 listopada 2015 12:27
A masz do polecenia jakis apartament?  Dziekuje za cenne rady. Wlasnie wertuje strony internetowe w poszukiwaniu ciekawych informacji.
slojma, akurat naszych apartamentów nie widzę już na airbnb ( możliwe, że mieszkanie od 1 listopada poszło pod stały wynajem), ale generalnie szukaj po opiniach i ilości gwiazdek, my tak szukaliśmy i póki co nie mieliśmy powodów do narzekań
slojma   I was born with a silver spoon!
08 listopada 2015 14:01
Zerknelam na strone. Calkem przystepne ceny teraz tylko cos wybrać.
jeśli gotujesz swoje jedzonko (nasz paczka to od gluciarzy przez vegan na frutoriance kończąc) to wynajęcie mieszkania z kuchnią jest super rozwiązaniem-my praktycznie na mieście jedliśmy 2-3 razy, a tak to zakupy lokalnych produktów na bazarkach, w consumie i dia i obiad połowa ceny restauracyjnej🙂 Do tego wybierasz dla siebie najlepszą lokalizację, co nie zawsze jest możliwe w przypadku hoteli.
Trzymam kciuki za ciekawą miejscówkę🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
08 listopada 2015 15:25
Wlasnie chcialabym gotowac bo wyjazd z dzieckiem. Taka opcja kuchni super sprawa. A jak jest z akomodacja mozna sie dogadac na np. wczesniejszy check in lub  pozniejszy check out?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
08 listopada 2015 15:49
Ja polecam targ przy la rambli, taki spory park z mamutem i fontannami (park nauki czy jakos tak).
slojma-jeśli chodzi o airbnb bez problemu🙂 nam się samolot spóźnił 2h, do tego jakiś strajk złapaliśmy i w sumie klucze dostaliśmy od sąsiada😀 właścicielka miła, sąsiad jeszcze milszy, właściwie wszyscy dokoła bardzo pomocni🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
08 listopada 2015 21:44
Karla super juz z kilka osobami koresponduje teraz cos wybrać
subaru dziekuje  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
09 listopada 2015 09:31
Ciutadella Park ! 😉 o. o ten mi chodziło 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się