Kupno konia

Z niektórymi tezami bym polemizowała, ale ogólnie... warto przeczytać.

a z którymi i czemu?  😁
mnie sie ten artykuł podoba, w sumie, więc ja bym się chyba z całościa zgadzała  😉
E., np. z tym, że nie sposób na koniach zarobić. Bo wiele osób jednak zarabia. Z tym, że to loteria, gorzej niż loteria. Niekoniecznie. Czasem ryzykowny - ale biznes.
Zasadniczo tam są bardzo słuszne tezy (i bardzo idealistyczne), ale gdyby tak przyjąć całość bez zastrzeżeń - to lepiej grać w howrse. A to nie tak. Wiele osób (w tym autor) dzięki koniom ma z czego żyć.
E., np. z tym, że nie sposób na koniach zarobić. Bo wiele osób jednak zarabia.

aha, no tak, ale wiesz, ja bardziej to odebrałam w takim sposób, żeby uważać, bo konie to przysłowiowy worek bez dna
ja nie kupowałam konia, żeby na nim zarobić, ale też wiedziałam, że do konia trzeba dokładać i nie jest to takie tanie
i chyba ten akapit o tym jest, żeby tak z przymróżeniem oka powiedzieć nowym koniarzom, marżacym o koniu, że to nie jest takie tanie i żeby dobrze się zastanowili, czy stać ich utopić tyle kasy w konia.
E., na pewno każdy chętny na konia powinien to przeczytać. A z niewielką modyfikacją tezy przydadzą się także każdemu profi.
To coś takiego jak "bez pokerowej twarzy nie siadaj do pokera". Oj, trochę zimnej krwi zawsze się przydaje przy koniach!
Z tego samego źródła co wstawiałem kiedyś . Fajny ,chwytający za oko wszechstronny konik. 😀




Choć bardziej należę do fuclubu tego.  😁
czy tylko ja widzę nieregularny ruch z pierwszego linku?
Wichurkowa   Never say never...
11 września 2015 11:06
Dla mnie to taka nieregularność przez usztywnienie konia,brak rozluźnienia. Ale mogę się mylić;-)
no kiepsko jak na filmik sprzedażowy...
Koń chyba krótko w treningu ,więc może się odbijać od wędzidła .Potem już jest dobrze. 😉

Przynajmniej niewycukrowany  🤣 Z resztą ,każdy zainteresowany i tak sam wsiada. 😉
Met, koń na mocnym kontakcie, pewnie na codzień jeźdzony jak w linku 2 , więc bym  nie zwracała na to uwagi.

Edit: jakby na zr wszystkie konie miały takie nieregularnosci to  bym się cieszyła :-)
zdecydujcie się - czy 5-latek ma być dopiero podjezdkiem, czy chodzić już konkretnie. bo widzę tutaj bardzo duża stronniczość. ten jest super, a inny dopiero ruszony, to znęcanie się nad zwierzęciem i nigdy nic z niego nie będzie, skoro tak późno zaczął porządną pracę
Znęcanie się nad zwierzęciem dlatego że zaczął pracę jak do niej dorósł ? ciekawa teoria. Powinien zacząć jako 2 latek? 😵 Szkoda że wszyscy nie zaczynają pracy z koniem wtedy gdy się prawidłowo rozwinie i do niej dorośnie. Tylko.wtedy weci nie mieli by tyle roboty  🤣

P.S Ta dziewczyna jest skoczkiem , więc moż nienajlepiej prezentuje konia w ujeżdżenówce 😁
Gillian   four letter word
11 września 2015 11:59
macie tu świeżego młodziaka, nieregularnego- klik.
Ten z linku Smoka jest po prostu jechany na łapie, do tyłu i odbija od ręki.
Smok10, sama daję do pracy 6-latki, dlatego często słyszę, że się znęcam. Ot, pozwoliłam sobie tę samą teorię na kimś innym wykorzystać. I co? I się okazuje, że inni robią dobrze, czekając na konia 😅
A to skoczek ? bo ten z mojego linku to koń do skoków. Ojciec Shutterfly na którym startowała Meredith Mihaels Berrbaum. 🤣

met- W pracy z końmi nie ma schematów . Jeżeli ktoś do pracy z koniem podchodzi schematycznie , to znaczy że albo ma olbrzymie ciśnienie albo się dotego nie nadaje. Jesteś z Krakowa to zapytaj się co o tym sądzi Witold. On ci powie co myśli o takich ludziach.
Gillian   four letter word
11 września 2015 12:06
no fakt, skoczka trzeba zrolować w baleron i trzymać, żeby nie wyszedł z ustawienia, dresażowe wiedzą to od urodzenia i robią się same.
Ten z twojego linku nie jest jechany na łapie ? aż się wyrywa  🤣
Znęcanie się nad zwierzęciem dlatego że zaczął pracę jak do niej dorósł ? ciekawa teoria.


Mnie też zdziwił Twój wpis bo zwykle kojarzysz mi się z wpisami typu "4ro latek powinien chodzić L i P, 5cio latek N, 6cio latek C" itd a jak nie to kiepski jest.
Gillian   four letter word
11 września 2015 12:13
o, jest drugi film -

to jest galop konia skoczka???  😲 😲 nie widzisz co tam się dzieje z ręką amazonki? heloł?  🤔
skacze super, widać że jak mu się nie przeszkadza to pakuje i ma siłę. Nie rozumiem tego jeżdżenia na łapie byle się konik ustawił i ładnie szedł. Nieważne, że ciasno aż trzeszczy, że nieregularnie, że bez żadnego impulsu. Skoczek wziął się za dresaż i tak to wygląda? super... to ja już rozumiem dlaczego potem parkury wyglądają jak wyglądają...
A co powinien być płaski.? 😁
A gdzie ja tak napisałem . Jeden może zacząć pracę jako 4 latek drugi poźniej. Zawsze pisałem że tu nie ma schematów. Nawet dawałem za przyklad artykuł Witolda.
Gillian   four letter word
11 września 2015 12:19
Tośmy podyskutowali.
Życzę ci żeby w twoim wykonaniu tak wyglądały parkury jak w jej wykonaniu dresaż._ 😁 Chętnie obejże  🤣

Uwielbiam tą odwieczną wojne Skoki vs Ujeżdżenie 😁
Gillian   four letter word
11 września 2015 12:29
ujeżdżenie jest PODSTAWĄ do skoków, co powinieneś wiedzieć jako znawca-teoretyk. Ujeżdżeniem wygrywa się parkury. No ale cooo tam.
Ujeżdżeniem do skoków a nie ujeżdżeniem na czworoboki. To zupełnie inne ujeżdżenie. 😁 Wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele. 😁
A jaki jest cel skoczka w jeżdżeniu w ujeżdżeniówce na młodym koniu?
ale dyskusja 🙂
Koń na parkur musi umieć galopować, musi umieć w galopie dodać i musi umieć się skrócić, ale przy zachowaniu nadal dynamicznego galopu.
No i zmieniać nogi.

Temu przy skróceniu brakuje dynamiki i idzie galop "na dwa razy". Ja tego nie lubię w koniach, bo mój nr 2 właśnie tak czasami galopuje i ja nie lubię pilnować tego, bo łatwiej jak koń ma to sam z siebie i tyle, ale można to także wypracować.
Gillian   four letter word
11 września 2015 12:42
Smok10, a ten z Twojego linku jakie prezentuje ujeżdżenie? wiejskie?
Tulipan- np.że oprócz  skoków może być do WKKW  😉 bo się nieźle rusza i bardzo dobrze skacze.
Ok, ale co ma siodło do rzeczy? Chyba, że do zagrania marketingowego o wszechstronności konia  😉
A to ujeżdżenie w WKKW jeździ się w skokówce ? ciekawa teoria. 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się