Kupno konia

Karolina dzięki ale ja już się obudziłam ze snu... wiem ile co kosztuje i nie będę się porywać z motyka na słońce... poza tym ja wiesz only arabians endurance blood  🙂 a ze źrebak jak ze snu to sobie tak wzdycham co jakiś czas.
Tuch tak coraz więcej ludzi którzy chcą się pobawić w sport kupuje konie właśnie za tyle...piłka jest krótka albo ktoś chce się bawić w sport i ma na to kasę i to robi albo ktoś nie ma kasy i się bawi w rekreację i mając budżet rekreacyjny nie myśli o sporcie
RatinaZ Czy myśląc o przyszłym sezonie nagle idziesz kupować konia za 250 tys, czy startujesz tym co masz? Drogi nie był a na zawodach regionalnych sobie radzi.

Zdaje mi się, że trzeba umieć rozgraniczyc i podzielić sport na kategorie 1. regionalne, 2.krajowe, 3. międzynarodowe.

Bo inaczej ta rozmowa nie ma sensu. To jakby zapytać ile kosztuje nowy samochód. A no zależy jaki 🙂
Smok No ale serio będziesz porównywać konia do zawodów rangi regionalnej do potrzeb Skrzyczynskiego? No to od razu trzeba założyć, że konie poniżej 500 tys to należy zjeść a zostawić tylko prospekt na Igrzyska Olimpijskie 😁


Nie , to odpowiedż na ten post  😉

Za konia 9 letniego zdrowego, chodzącego CC z wynikami to trzeba dać 250 tys a nie 50... A te 250 to i tak będzie nie dużo.


Tyle że to niestety prawda. Jest chroniczny brak dobrych koni i to nie 9 letnich a już młodszych i to za większe pieniądze.

Temat kupno konia to nie tylko kupno konia do rekreacji za 30 tyś zł ale i do sportu za większe pieniądze . Z resztą i rekreacja i sport  cierpią na brak dobrych  koni  🙁 Widać że wszyscy ( profesjonaliści i rekreanci )  mają ogromny problem z pozyskaniem koni  🙄

Przyszły czasy że duże pieniądze nie dają gwarancji zakupu dobrego konia przynajmniej w skokach  🙄

Przekonał się nawet Bil Gates który zaproponował Schockemolemu ogromne pieniądze za konia dla córki ( bodajże 8 milionów Euro ) i konia nie kupił . Koń został sprzedany do Czech  😁 😁 😁 Jak już tacy ludzie nie mogą kupić konia , to ja nie wiem  😁 😁 😁

A Abstrachując od tematu , problem z zakupem koni mają wszyscy i to bez względu na stan posiadania .  😲


Equista - Klacz Catch Me If You Can zmienia właściciela
https://equista.pl/editorial/3144/klacz-catch-me-if-you-can-zmienia-wlasciciela
Smok10, na poziomie sportu regionalnego jest cała masa oglądaczy którzy przyjeżdżają oglądać konia kosztującego x a potem mówią że mają ale 20 tys mniej

Ratina Z, no nie, arabkow nie posiadam  😀
Tylko kto im je sprzeda. Albo desperat albo przewalacz.  😂  Cały czas mam na amyśli konie dobre i zdrowe. A co do reszty , to faktycznie nieraz wydaje się że to perełka a okazuje się być miną  😎
Smok10, ale chodzi też o stracony czas na pokazanie konia, jak dochodzi dojazd do stajni z lepszą infrastruktura to taka imprezka z ogladaczami kosztuje jednorazowo stowke i trwa kilka godzin. A każda godzina zmarnotrawiona na takich ludzi oznacza że nie pracuje wiec nie zarabiam, a konia im za tyle ile maja nie sprzedam więc podwójnie kiepski interes.
Nie każdemu musisz pokazywać . Jak wyczujesz że nie ma kasy to nie trać czasu . Czas to pieniądz  😁
Żeby jeszcze mieli to na czole napisane to by było super  😉
[quote author=karolina_ link=topic=1647.msg2832146#msg2832146 date=1545437335]
Żeby jeszcze mieli to na czole napisane to by było super  😉
[/quote]

To było by zbyt proste , z czasem nauczysz się odróżniać poważnych klientów od oszołomów , zwłaszcza jak uszkodzą ci konia w trakcie próbowania   🤣

Ale żeby nie było tak prosto to oszołomów nie brakuje po każdej ze stron . Wśród kupujących ale także i sprzedających . 😁
Hitem wśród kupujących u mnie była Pani,  która przeczytała ogłoszenie, przyjechała, wsiadła, próbowała pojeździć choć jej poziom zakwalifikowałam do "zeszłam z lonży" i stwierdziła, że koń 167 cm jest dla niej za duży i ona przecież szuka czegoś w okolicy 155 cm 😉
Nienawidze takiego zawracania pupy  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł: Ja pojechałam kiedyś oglądac ,który okazało sie ,że jest podbity i stoi w boksie a z Panią włąścicielką rozmawiałam 2 h wcześniej ,że właśnie wychodze z domu. 🙁 Na szczęście nie było to mega daleko)
Zdarzyło mi się tez umówić na ogladanie koni sportowych w stajni handlowej ,gdzie zpomniano w ogóle o tym ,że się umawialiśmy i konie były totalnie nie gotowe ,tak naprawdę nie miał mi kto tych koni pokazać itd. ( a konie od 100 tys. ) Także no ten tego..śmiesznie czasami jest  🙂

Tuch tak dokładnie myśląc o kolejnych sezonach i o poziomie CEI zaczęłam szukac konia o konkretnych parametrach i kwotach w Euro... mój koń był taniusieński i w sumie był jednym wielkim fartem ( bo kupowany totalnie nieświadomie) to ,że jest prosty ,ładnie zbudowany i ma możliwości latania regionalek to tylko fart  😀 Niemniej jednak to nie jest koń sportowy a regionalki na poziomie N to nie jest sport 🙂 to ambitna rekreacja 😉
To jest koń na CEI (czyli do sportu) i za takiego konia się płaci konkretną kasę... 🙂  : https://www.facebook.com/thekossackstud/videos/369583610514140/
P.S. Dlatego właśnie nie zakupiłam 2 konia  😉
Ale RatinaZ mi właśnie o to chodzi. Na zawody regionalne nie potrzeba wybitnego konia. Na wysoki sport bez dobrego konia nawet nie ma się co oglądać. Jeśli rozmawiamy na konkretny temat to na taki rozmawiamy. Bo jak zawsze wychodzi z tego mydło i powiodło. Każdy o czym innym.
Może i wybitnego nie potrzeba , ale każdy kto zaczyna swoją przygodę ze sportem zaczyna od regionalek czy towarzyskich a nie od 5 * Międzynarodowych  😉 Z drugiej strony , coraz więcej pokazuje się ludzi z wielką kasą i super końmi własnie na regionalkach. Pewno kiedyś przejdą na wtższy level ale od czegoś trzeba zacząc .  😉 Poza tym , jak już napisałem , temat jest ogólny a problem mają wszyscy , za mało dobrych koni  . 😉
no własnie Smok i w moim odczuciu oni własnie się uczą ,żeby móc przejść na ten lvl wyżej...dlatego jak czytam sport klasy C i widze 30 koła na konia to wiesz  🤔 ( chociaz tez kilka lat temu byłam na takim etapie: jak dziecko we mgle)  🤣 ale jak ktos pisze :" mam 30 koła na konia: szukam czegoś dla siebie z mozliwościa pojezdzenia jakiś zawodów regionalnych kole klasy N w bliżej nieokreslonej przyszłości" ..no to inaczej to się wtedy traktuję i mamy jakby realny obraz sytuacji.

RatinaZ, no ja czasem widuję konie zrobione do C za podobne kwoty, ale:
- zrobiony do C a chodzący z przyzwoitym wynikiem klasę to różne bajki,
- wiele koni dochodzi do tego poziomu i nie jest w stanie pójść dalej
- zdrowie ogranicza w jakiś sposób konia i owszem może cieszyć rekreanta fajną jazdą, ale próby cisniecia grożą posypaniem.

W skokach to trochę inaczej wygląda, ale w uj takie mam obserwacje.
Zdrowy , jezdny  i w miarę młody koń z dobrymi wynikami w C ( skoki ) to kole 30 koła  ale Euro i to beż żadnego aj waj  😉

Za 30 koła zł , to do rekreacji ciężko kupić  🤣
Za 30 tys zł można kupić albo przyjemnego niezajeżdżonego młodziaka który moze kiedyś C pójdzie, albo konia chodzącego C ale z mocnymi problemamy zrowotnymi.
Poza tym, w ujeżdżeniu jeśli mówimy o sporcie na poziomie międzynarodowym to C klasę jadą tylko juniorzy. Nie ma tak jak w skokach że na CSI jest mała runda i to jest 130/135 czyli C. Zwykle jest tyko GP i mała runda jako otwarte konkursy na CDI, a jeśli jest otwarte C (nie tylko dla juniorów) to jako CDN, czyli ogólnopolskie zawody z udziałem zawodników z zagranicy. Więc siłą rzeczy koń na poziom C maksymalnie nie jest koniem na zawody międzynarodowe, chyba że mówimy o koniu który przewiezie przez C juniora z super wynikami i potem jeszcze wprowadzi w konkursy młodych jeźdźców, ale to juz inna bajka cenowa.
desire   Druhu nieoceniony...
25 grudnia 2018 17:07
Jak Was czytam to sobie myśle, że dla mnie nadziei już nie ma. 😁 od wiosny chciałabym sie rozejrzeć za czymś miłym, starszym (15-16, nawet więcej lat), grzecznym, żeby można sie pobujać po lesie i czasem po ujeżdżalni, myśle nad dzierżawą ale zastanawia mnie jaki budżet powinnam mieć na kupno takiego konia? 100tysięcy? 😜
desire, bez przesady. Przy Twoich założeniach możesz obciąć jedno zero.
15+ latek ( emeryt ) do kulania się po lesie to nie to samo co  ladny i zgrabny ( młodzieniaszek z przyszłością ) 5+ latek  😁 😁 😁 Niektóre w tym wieku to na emeryturę już przechodzą i co najwyżej robią frajdę dzieciom  😁

https://www.swiatkoni.pl/valegro--idealny-kon-profesor
Smok ale prawda taka ,że jak się raz wsiądzie na naprawdę maszynę to się pózniej nie chce wsiadać na konie niższej klasy  😉 Ja to sobie zawsze tłumacze tak : nie stać Cię na Ferrari ,stac Cię tylko na Opla!!! 😂...🙂 swoją drogą to naprawdę godne pochwały i mega piękne ,ze zawodnik oddaje konia na emeryturę w dobrej formie.Tzn. takiego ,który cieszy się dobrym zdrowiem i może właśnie być taką megą frajdą dla młodych adeptów jezdziectwa... wolę tak niż przechodzenie na emeryturę bo już koń chodzić nie moze,jest tak wyekspoatowany ,że jego żywot zaraz się kończy 🙁 
Teraz praktycznie wyeksploatowanych sportowo koni nie ma . Przychodzi wiek , obniża się poziom i koń służy młodszym adeptom jeździectwa . Koń ma frajdę a dzieci jeszcze większą i uczą się od profesorów.  😀 Całkowite odstawienie od sportu to totalna pomyłka , to są sportowcy i tak samo jak zawodnicy żyją zawodami  😀
desire   Druhu nieoceniony...
25 grudnia 2018 21:39
bera7, no nie wiem.. Jak juz co jest w tym budzecie o którym wspomniałaś to zwykle aż żal wsiadać, lepiej na łąke wypuścic, wezwać masażyste i pare miechów odczekać aż sie troche odpasie i plecy dojdą do siebie.. Albo z nóg kiszka taka, że na 3 kuleje..  A ja nie mam dużych wymagań,  nie wymagam czystego tuvu, nie zamierzam rzeźbić na C w zawodach tylko mieć frajde z poprawnej jazdy i terenów (bo na więcej nie mam i raczej w najbliższym czasie nie będę mieć czasu).

Smoku, skoro dla Ciebie kon 15+ to juz emeryt to moj 28+ to juz chodzacy pod siodlem trup w takim razie. 😁
Smoku, skoro dla Ciebie kon 15+ to juz emeryt to moj 28+ to juz chodzacy pod siodlem trup w takim razie. 😁


Emeryt z wysokiego sportu ( 15+ oznacza że i 18 czy 19 to wszystko zalezy od kondycji fizycznej i zdrowia ) , co nie przeszkadza żeby chodził mniejsze zawody i uczył ludzi , młodzież , dzieci  nawet do 20 +   😵

Czy wam wsztstko trzeba pisać tłustym drugiem i z objaśnieniem  😵 😁

bera7, no nie wiem.. Jak juz co jest w tym budzecie o którym wspomniałaś to zwykle aż żal wsiadać, lepiej na łąke wypuścic,


To jak z kupnem samochodu  😁 Tanich samochodów pełne komisy i ogłoszenia  a jak chcesz coś kupić to szukasz  ze świecą w końcu kupujesz z polecenia i płacisz jak za zboże  😁
desire   Druhu nieoceniony...
26 grudnia 2018 08:02
Smok10, szkoda, że na żartach sie nie znasz. I błagam -młodzieŻ.
Na "emeryta" z wysokiego sportu mnie nie stać (mając na myśli naprawde wysoki sport). Kon 15-16+ to dla mnie nie emeryt, nawet jeśli wozi sie już niżej z dzieciakami, to profesor i wiem, że za takiego konia sie płaci. Nie napisałam, że takiego właśnie szukam. 🙂
Co do samochodów to nie porównuj do koni, mieliśmy pecha z chłopem tylko przy zakupie 1 z 8 w ciągu 4 lat (tak stare, że części nie produkują) więc wynik niezły. 😁
desire nawet o ogłoszeniach re-voltowych znajdziesz konie nie za kosmiczne pieniadze, o dzisiaj mi w oko wpadła http://ogloszenia.re-volta.pl/kary-kon/o/151258/
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
27 grudnia 2018 10:42
Czy może ktoś poratować aktualną, zgodną z nowym prawem umową kupna sprzedaży konia?

Diakonka 😉 tzn, że coś już wybrałas? Czekam, az się pochwalisz nowym nabytkiemm 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
27 grudnia 2018 11:02
Megane, jutro jadę oglądać tą kobyłę zrobioną do CC, ale z TUV 3 (duzy czip w stawie skokowym)
Z jednej strony jestem napalona, z drugiej pełna obaw...
To tylko dobrze przebadajcie 😉 czipa zawsze można usunąć, oby był tylko jeden 😉 trzymam kciuki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się