Stajnie na Śląsku

Leboszowice nie są złe, ale poza czasem na pracę w stajni wskazane jest posiadanie samochodu.
W tej chwili do stajni jest dojazd tylko od jednej strony (pobliski most w remoncie).
[quote author=Sankaritarina link=topic=1780.msg2247376#msg2247376 date=1419018190]
Tik Tak Tok. Kurtyna!


Chapeau bas ! 🙂
[/quote]
koniec i bomba - kto nie czytał ten trąba 🙂  💃

Żeglarz, Tam w ogóle dojeżdża jakakolwiek komunikacja miejska? 🤔
Tak, ale kawałek na piechotę trzeba się przejść. Coś jeździ od strony Pilchowic. Z Gliwic do Smolnicy, to już jednak jest dłuższy spacer przez las. Po zmroku nie polecam 😉
Od razu uprzedzam, że nigdy do Leboszowic autobusem nie jechałem. Kilka razy na rowerze, a tak to autem.
Autobus miejski jeździ chyba z Knurowa. A wolnowybiegówka wchodzi w grę?
Livia   ...z innego świata
20 grudnia 2014 18:44
Wiem, że są też stajnie po parę koni w Sierakowicach, Smolnicy (u pana leśniczego), Żernicy, Kozłowie - ale jak z warunkami i z ceną niestety nie wiem.
U Alicji w stajni w Zbrosach jak byłam ostatnio to był komplet, ale wysłałam info.

Jeździ ktoś może w SK Janowice w Janowicach koło Bielska-B , Czechowic?
Widziałam tylko stronkę. Chciałam wiedzieć czy jest tam może hala i jak atmosfera ogólnie.
Nie ma hali, jest plac mocno średniej jakości. Jeśli masz jakieś pytania to pisz na pw.
desire   Druhu nieoceniony...
23 grudnia 2014 22:38
kasiek,  w Mikołowie na Recie (450 zł) całkiem fajne pastwiska i w Montanie niezłe (500zł)
Jakiego kowala polecacie w okolicach Lędzin/Tych/Katowic ? W normalnych cenach za werkowanie  😀
Normalne ceny to ile ? Polecić mogę dwóch, jeden bierze 50 zł, drugi 80-100 zł 😉 Poszło pw.
Nowa stajnia w Zbrosach hula już pełną parą, szykuje nam się na Śląsku fajne miejsce, mają być organizowane zawody. Od strony pensjonariusza mogę zdecydowanie polecić, nie mogę się doczekać sezonu pastwiskowego-tyle trawy i miejsca do latania moje konisko dawno nie miało.
equi.dream pięknie  😲
jaka jest tam cena za pensjonat?
equi.dream tak do 70 🙂
Niestety nic nie doszło :/
Livia   ...z innego świata
27 grudnia 2014 18:41
equi.dream, piękna ta stajnia, a jaka hala! Jeśli dochodzi do tego dobra opieka, to super że powstała kolejna porządna stajnia 🙂
equi.dream pięknie!
Cena za pensjonat 850 zł, super karmienie, czyściutko, kameralnie. Też mnie cieszą nowe obiekty, szczególnie na Śląsku. Na wiosnę karuzela z lonżownikiem i plac zewnętrzny z kwarcem ( cena nie ma wtedy wzrosnąć). Bardzo podoba mi się to, że wszystko jest zrobione bardzo porządnie, nie ma np. ogrodzeń padoków z byle czego itd. Wszystko gra i buczy 😉
[b]Patrycja
podeślę na fb 😉
To jak dojdą te udogodnienia to cena będzie bardzo konkurencyjna. Pięknie pięknie. Nam już nową halę budują 3 lata... ale i tak nie mam co narzekać, nie przeniosłabym się 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
27 grudnia 2014 22:52
olga96, żeby tylko 3 lata 😁
zapraszam na hotel okolice częstochowy kameralna stajnia wiecej zdj na priv

Ale to już była reklama
Orientuje się ktoś może jak jest w stajni Mustang w Pszczynie i Stajni Standura w Łące?
Szukam trenera od skoków  który dojeżdzałby do stajni okolice Czechowic. Wstępnie rozmawiałam z P.Cieślarem, ale zastanawiam się jeszcze nad Panią Julitą oraz P. Skrzypczakiem. Macie doświadczenie z nimi? Jakieś opinie? Koszty chyba podobne..
Wichurkowa   Never say never...
05 stycznia 2015 12:01
Ja długo jeździłam z p.Skrzypczakiem i byłam bardzo zadowolona.
Gdzie polecacie dac konia w trening skokowy , wraz z udziałem w zawodach? oczywiście jak na te warunki jakie mamy za oknem, ośrodek z halą. Mogą być woj. ościenne.Myślałam nad Facimiechem i wójcik team. Czy macie jeszcze jakieś pomysły?
Szukam trenera od skoków  który dojeżdzałby do stajni okolice Czechowic. Wstępnie rozmawiałam z P.Cieślarem, ale zastanawiam się jeszcze nad Panią Julitą oraz P. Skrzypczakiem. Macie doświadczenie z nimi? Jakieś opinie? Koszty chyba podobne..


Julita - polecam, trenowałam z nią i b.sobie chwalę, Cieślar podobno też jest dobry (tak słyszałam od znajomych).
Witam 🙂
Mam pytanie do wszystkich 🙂
polecacie `stajnie na górce w Marklowicah` lub ` U Kaczyny`
Piszcie swoje opinie na temat warunków, koni prowadzących jazd itd.
No i napiszcie swoje wrażenia !

Na gorce jezdzilam ok 5 lat temu, o kaczynie się nie wypowiem bo nie miałam z ta stajnią doczyniena. Jak co zapraszam na priv
Moja koleżanka jeździła u Kaczyny (wprawdzie może nieco więcej niż rok temu) i była bardzo niezadowolona. Ja tam osobiście nie byłam, ale narzekała na brud i niekoniecznie rozgarnięte konie  😉 Jeśli szukasz stajni, to ajlepiej pojedź sama i zobacz, jak prowadzone są jazdy, jak się zachowują konie itd. 🙂
a co tam się dokładnie działo ?
Jak pisałam - brud, o ile to komuś przeszkadza (ja akurat zwracam uwagę w jakich warunkach trzymane są konie, z których korzystam). I konie nieszczególnie posłuszne. (o ile komuś przeszkadza to, że musi się szarpać) Zaznaczam, że to jej opinia - jak już pisałam - nie byłam tam osobiście. Proponuję pojedź sama i sprawdź - rok czasu to dużo, mogło się sporo zmienić na lepsze lub gorsze.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
19 stycznia 2015 17:37
Jakiego kowala polecacie w okolicach Lędzin/Tych/Katowic ? W normalnych cenach za werkowanie   😀


POLECAM!! https://www.facebook.com/Naturalnie.Zdrowe.Kopyta/timeline - Katowice.
Super podejście do koni, naturalne struganie. Polecam raz jeszcze! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się