Stajnie na Śląsku

Olson każdy przez złote klamki co innego rozumie, które masz na myśli?
equi.dream, Lando, Radzionków, Team Kowalski Dressage Stable 😉
No to ja pominęłam w swoich podliczeniach stajnie ujeżdżeniowe-to jednak nie typowy pensjonat a stajnie treningowe. Ale jeśli nie brać pod uwagę tej kwestii to owszem, złote klamki są 😉
KLIK

Krok w przód, dwa kroki w tył. Stajnia się buduje, w niej dwa boksy. Boksy dla koni które są częścią mnie i jeden będzie stał pusty? Jeśli ktokolwiek wie cokolwiek na temat tego konia.. bardzo proszę informujcie mnie 🙁

Skróciłam link.
Stajnia przydomowa w okolicach Katowic ktoś coś ?
Jakby co proszę o priv.
Przepraszam za 🚫
Ale nie wiem gdzie mógłbym to napisać.
Chodzi mi o to gdzie mógłbym wyremontować przyczepe konkretnie o wymianę podłogi na terenie śląska . I ile mogło by to kosztować? 
Przepraszam za 🚫
Ale nie wiem gdzie mógłbym to napisać.
Chodzi mi o to gdzie mógłbym wyremontować przyczepe konkretnie o wymianę podłogi na terenie śląska . I ile mogło by to kosztować? 


http://www.sttag.pl/

Polecam. Mały, przydomowy zakład i sklepik z częściami do przyczep. Autoryzowany dealer Knotta. Panu Alojzemu miałem okazję zlecać naprawy 2-krotnie (wymiana obu osi, w dodatku niestandardowych oraz wymiana podłogi). Za każdym razem było zrobione dobrze i bez ciągnięcia kasy na siłę.
W Bielsku jest  super gość . Wymienił mi podłogę i ,,wylał ,, orginalnę gumę przeznaczoną dla koni . Kumpeli przerobił merola nisko podłogoewgo ,, żółtego listonosza ,, na koniowóz i śmiga po zawodach  . No i nie jest dtogi a dokładny .
A ile to Was kosztowało ? 🙂
Szukam stajni z zapleczem treningowym i trenerem w okolicach Bielska, ktoś coś?
Remont bukmanki i przeróbkę merola mieliśmy dwa - trzy lata temu . Więc kosztów nie pamiętam .
Szukam stajni z zapleczem treningowym i trenerem w okolicach Bielska, ktoś coś?


Niezmiennie polecam Kumminui 🙂
Szukam stajni z zapleczem treningowym i trenerem w okolicach Bielska, ktoś coś?

W okolicach Bielska NAJLEPSZA jest Sonia Gaj 🙂 na fb: Sonia Gaj- trening jeźdźców i koni
equi.dream, a Czanki?
desire   Druhu nieoceniony...
25 lutego 2017 12:55
Czy na trasie Żory-Rybnik-Wodzisław jest jakiś rymarz, ogarnięty, który nie będzie mi trzymał siodła 2 tygodnie przy zleceniu na dosłownie pierdółki?  :kwiatek:
(potrzebuje tylko 4 zszycia o długości 2-4 cm).
szukam stajni/pensjonatu dla klaczy
okolica jaką biorę pod uwagę - Tychy Kobiór Mikołow, południowe dzielnice Katowic
termin - od kwietnia ew. maja 2017
cena do 600zł miesięcznie
wymagania:
konie są padokowane przez cały rok codziennie (bez ekstremów, wichura grad itp. wiadomo..), a nie wg widzimisie własciciela, co raz puści a raz nie....
stajnie angielskie lub murowane  bez różnicy
zmiany w jadłospisie konia właściciel stajni ustala z właścicielem konia zanim poda nowe żarcie, nie ma niespodzianek typu kolka nie wiadomo skąd
prywatne konie pensjonatowe nie są pod żadnym pozorem udostępniane "rekreantom" - znam takie przypadki, niestety
boksy są sprzątane (jeżeli pelet) i ścielone (jezeli sloma) codziennie ,koń nie stoi w gównie po pachy, bo właściciel stajni oszczędza albo nie ma czasu sprzątnąć
dostępny maneż z piaszczystym podłożem
możliwość jazdy w teren  las, pola
kryta ujeżdżalnia, lonżownik  i inne tego typu bajery nie koniecznie ale jak będą dostępne to się nie obrażę
stajnia raczej na luzie, żaden przerost ambicji sportowych i świecenie sprzętem za pierdylion złotych polskich
ludzie z otwartą głową, tolerancyjni, dopuszczający inne podejście do koni  spotkałąm się już z klasykami zaciekle zwalczającymi naturalsów i vice versa
widzę ze na wątku sa posty na ten temat ale najmłodszy z 2011r, więc moglo się w międzyczasie dużo pozmieniać.

Rasia
Podbijam! Ale od września 2017 do 700 zł  😀 Katowice, Mysłowice 🙂
Rasia stajnia Montana koło Mikołowa ma wolny boks. W sezonie duże pastwiska, konie wypuszczane codziennie, sprzątanie też codziennie. Brak rekreacji, tylko prywatni. Resztę warto zobaczyć samemu 🙂
W okolicy to polecam Szabra na Gostyni bodajrze teraz 550 ale brak piaszczystej ujezdzalni, ale bardzo kompetentni wlasciciele szczerze polecam. Potem Zefir w Wyrach cena podobna ale tez na razie brak piachu na maneżu. Wesoła Stajenka na Gostyni ma w podobnej cenie już hale namiotową, ale chyba mają rekreacje. W Tychach u Joli na Wilkowyjach. O Mikołowie nie mogę się wypowiedzieć bo byłam tam w stajniach kiedyś i nie wiem jak jest teraz.
Witam 🙂 do tej pory głównie bylam Waszą czytelniczką. Obecnie jednak postanowiłam zwrócić sie do Was o pomoc.
Podobnie jak Rasia szukam stajni dla swojego Staruszka - zamierzam go przenieść na Śląsk pod koniec kwietnia-początkiem maja. Interesuje mnie południowo-wschodnia czesc regionu - mieszkam w Katowicach (okolice 3 stawów) i zalezy mi na stajniach w odległości max. 25-30 km..

Poszukuje miejsca gdzie Dziadek bedzie mial zapewnione przede wszystkim codzienne padokowanie, sprzątanie  boksu oraz posiłki przygotowywane z dostarczonych przeze mnie pasz. Stajni gdzie nikt nie bedzie robił problemu z założenia/ściągnięcia derki lub ochraniaczy (ocieplaczy). Gdzie podczas mojej nieobecności ktoś sprawdzi czy kon stoi na wszystkich nogach.
Mnie wystarczy jakis kąt do postawienia paki i choć maly maneż na którym od czasu do czasu moglibyśmy podreptać. Oczywiscie innymi dogodnieniami  nie pogardzę 😉 Chcialabym  sie jednak zmieścić w ok. 700-750zl

Bede wdzięczna za kazda podpowiedz - gdzie sa wolne lub zwolnią sie w najbliższym czasie miejsca, gdzie warto zaglądnąć lub jakie miejsca omijać z daleka. Przyda sie kazda informacja poniewaz sama na Slasku mieszkam od niedawna i nie mam żadnego obeznania jesli chodzi o okoliczne stajnie.
najlepsza opiekę według mnie blisko Katowic mają w Arabce w Mysłowicach, ale nie wiem czy mają wolne miejsca.
desire   Druhu nieoceniony...
27 lutego 2017 20:39
RR4, najlepsze miejsce dla starszaków jest u państwa Koziejów, ale to już troche dalej od Katowic. 😉  Mój starzik bardzo zadowolony 🙂
Desire, a zdradzisz gdzie to? 😉

Szukając po necie znalazlam ok 20 stajni w promieniu 30 km- wszelakich dużych i małych.Wiadomo czeka mnie przejazd po nich i rozmowy face to face - jednak nie ukrywam ze przydałaby mi sie pomoc i opinie osob ktore znaja okolice i realia panujące w poszczególnych miejscach.
Dla mnie również ważne są opinie osób, które miały osobisty kontakt ze stajniami,  o których piszą. Często jest tak, że na pierwszy rzut oka wszystko pięknie ładnie i właściciele robią dobre pierwsze wrażenie, a tzw kwiatki wychodzą w praniu - bo okazuje się ze  np. konie miały chodzić codziennie, a chodzą jak się komu zachce - albo wg schematu co drugi dzień,  na sztywno, nie ważne ze w dni wychodzące wypada deszcz i syf, a w dni stajenne piękna pogoda. Zero logiki i niechciejstwo właścicieli stajni - osobiście mam bardzo małą tolerancję na ludzi z tak zakutymi łbami, którzy nie przyjmują żadnych argumentów i wiedzą lepiej (tzn - bo my tak zawsze robiliśmy to po co zmieniać? )
desire   Druhu nieoceniony...
27 lutego 2017 21:49
RR4, między Wodzisławiem, a Jastrzębiem 😁 Skrzyszów dokładnie. na dzień dzisiejszy i tak brak wolnych boksów.  💃
Desire a poleciłabyś coś bliżej Katowic? Bo widzę że doświadczenie ze starszakami masz 🙂

Widziałam, że od jakiegoś czasu ogłasza się w Jaworznie pensjonat na Górze Piasku - ktoś miał może styczność z tą stajnią?
Desire a poleciłabyś coś bliżej Katowic? Bo widzę że doświadczenie ze starszakami masz 🙂

Widziałam, że od jakiegoś czasu ogłasza się w Jaworznie pensjonat na Górze Piasku - ktoś miał może styczność z tą stajnią?
RR4 polecam stajnie p.Koziejów nawet pomimo faktu że to więcej niż 30 km bo dojazd z Katowic jest idealny bo 95% trasy autostradą. W stosunku do właścicieli mam 100% zaufanie co przekłada się na fakt, że nie trzeba codziennie doglądać zwierzaka a wszystko jest odpowiednio dopilnowane. Kolejnym plusem jest to że p.Andrzej Koziej to weterynarz.
adriena z tego co pisała desire nie mają obecnie wolnych miejsc 🙁
I mimo wszystko wychodzi mi widzę prawie 70 km w jedną stronę, a to już trochę dużo biorąc pod uwagę, że chciałabym często tam bywać, również w tygodniu po pracy....jednak trochę daleko :/

desire   Druhu nieoceniony...
28 lutego 2017 15:02
RR4, ja mam jakieś 55km. 🙂  miejsce pewnie będzie, jak nowa stajnia zostanie skończona, ale jak to z dobrą stajnią jest - nie muszą sie reklamować ani ogłaszać. 🙂 trzeba pytać. Aaa i jeżdże też w tygodniu, dojazd autostradą zajmuje mi jakieś.. 20-30 min, także źle nie jest. 😀 I jeśli mam być szczera - jak dla mnie żadna stajnia w okolicach Katowic, jakie preferujesz nie jest dobrym miejscem dla starszego konia, niestety. Wole być troszke rzadziej niż martwić się o konia.
Jedyne miejsce, do którego wstawiłabym jeszcze konia w "naszych" okolicach to  JKS Desant, Mikołów - Sośnia Góra 13, czyściutko, super infrastruktura do trenowania, pastwiska, właściciel do tego jest bardzo dobrym kowalem..  😍  cenowo to jednak nie przedział, który Cie interesuje.

adriena, no i prócz tego ekipa jest super! 😀 zapomniałaś dodać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się