Stajnie na Śląsku

Nie mam pojęcia!  😉
Widziałam tylko w niedziele jak pakowała sprzęcior.
Ha, ale ja ją pamietam.
Miała bodajże Nikona + Nikkor/Sigma 70-200 na statywie, CHYBA.
Czarne, długie włosy z przedziałkiem na środku i w płaszczyku, tak mi się wydaje  😁
Stadnina koni w Przymiłowicach / k. Częstochowy

KONICZYNY

rozpoczęła znów działalność 🙂

Jeśli ktoś szuka fajnej stajni to polecam jak najbardziej 🙂

choćby na zimę, bo mają halę i to bardzo fajną.

I pensjonat jak na takie warunki nie jest drogi ! 🙂
może się ktoś orientuje czy w najbliższym czasie szykują się jakieś szkolenia skokowe w Rybniku albo w Zbrosach?

Karutek, Tak! Statyw miała na pewno 😀
polonez, czy szkolenia to nie wiem, ale zawody w Zbro będą (za tydzień?) 🙂
nie, nie mi chodzi o szkolenia - z chęcią bym się wybrała ze swoim koniem. Na zawody to ja się dopiero przygotowuję  🤣

Kto teraz prowadzi treningi skokowe w Rybniku?


W ośrodku w Rybniku? Trenuje as always B.Chrzanowski, czy J.Kasztelnik dalej dojeżdza to nie wiem, raczej nie bo nie ma tam już kogo trenować.
Polonez a dlaczego koniecznie do Rybnika chcesz? W okolicach Gliwic też są trenerzy 😉
Karutek dzięki  :kwiatek:
chodzi mi strikte o szkolenia z kimś wartym uwagi, nie koniecznie w Rybniku.

Trenera mam, ale hali brak no i fajnie  by było pojechać gdzieś na 2, 3 dni, ale ponieważ prowadzę stajnie w Gliwicach nie mogę pojechać z koniem nie wiadomo gdzie...
Drogie @Marzeno oraz @vicevers dziki,

Dla Państwa informacji - p. Leszek Mazurkiewicz jest od 2005 roku instruktorem rekreacji, a od 2010 instruktorem sportu z licencją trenera PZJ oraz międzynarodową licencją szkoleniowca IGEQ - Level 2.

Droga Marzeno - jeśli uważasz, że Częstochowa to jeździeckie dno to proponuję trzy opcje:
- wyprowadź się stąd do "jeździeckiego raju"
- zrób coś, żeby częstochowskie jeździectwo stało na wyższym poziomie
- zamilcz, bo krytykować "to każden jeden potrafi, a robić nie ma komu" ...

Jeśli uważasz, że p. Leszek jest dla "Koniczyn" kiepskim nabytkiem to może wpadniesz kiedyś popatrzeć jak wygląda trening, jaki ma kontakt z jeźdźcem itp. Choć pewnie jesteś mistrzynią świata i poniżej E. Gala, A. Van Grunsven czy F. Sloothaka nie schodzisz ... i najlepiej nie mieć żadnych uprawnień i "trenować" ...

Z jeździeckim pozdrowieniem
Zdziwiony
Widzisz Leszku, ja wiedzialam że w koncu tu trafisz. I swoją wypowiedzia udowodnisz coś, co jest powszechnie wiadome.
Jak to powiedzial kiedys bardzo dobry trerner - klasa obroni się sama.
A powyzsza wypowiedz z klasą nie ma niestety nic wspólnego.
Dzień dobry Państwu !

Postanowiłem napisać tutaj parę słów, choć z reguły omijam fora internetowe szerokim łukiem.

Niestety nie znam osobiście ani Ciebie @Marzeno, ani @Zdziwionego, ani wielu innych osób wypowiadających się tutaj. Nie wiem skąd możesz wypowiadać się na mój temat skoro mnie nie znasz, ani nie miałaś pewnie okazji zobaczyć prowadzonych przeze mnie jazd.

Jeżeli masz coś konkretnego do mnie - to powiedz to wprost, a nie w stylu ogólnikowych wypowiedzi jak powyżej. Jeżeli uważasz, że jestem kiepski w tym co robię - w porządku, każdy ma prawo do swojego zdania i również Twoje zdanie szanuję. Możemy się przecież "pięknie różnić" - na świecie jest przecież tak wiele miejsca.
[WYCIACHANE OGLOSZENIE]

Z poważaniem
Leszek Mazurkiewicz
Gallien   Un poco di zucchero
10 grudnia 2010 18:25

[ciach]


No ale to jest przemycanie ogłoszenia 🤬
Przepraszam, ale jestem tutaj dopiero od jakichś 2 godzin, więc nie znam wszystkich reguł 😉

Wybaczam i proszę o wybaczenie 😉

trzeba bylo poznac reguly przed zalozeniem podwojnego konta, bo to, karane jest na tym forum BANEM. zdziwiony i Leszek Mazurkiewicz: to samo ip, ta sama nazwa hosta
Generalnie troche nie rozumiem tego 'jadu' który sie wytworzył. Koniczyny stały przez rok puste, tak? No to teraz jest szansa zeby to nie padło do konca, są ekstra warunki dla ludzi z prywatnymi konmi, jest na miejscu non-stop nowy dzierzawca który czuwa nad wszystkim, mysle ze to wazna rzecz z perspektywy włascicieli koni, pensjonat po cenie nizszej niz to było kiedys... No czego chciec wiecej? Przynajmniej ja, gdybym miała konia na pewno bym go tam postawiła, kto swoje na mrozie spedził, doceni takie warunki.
A ze jest na miejscu osoba z uprawnieniami trenerskimi, to przeciez tylko plus, nikt nikogo nie zmusza zeby brac treningi, wolna wola.

Jest fajne miejsce, są ludzie z pasją którzy chcą to miejsce rozkręcic od nowa i tyle. Nie wiem po co im to utrudniac, a internet wiele niedobrego moze zdziałac...

Niestety nie znam osobiście ani Ciebie @Marzeno, ani @Zdziwionego,



Uwielbiam takie rozdwojenie jaźni 🙂. Przynajmniej oba wcielenia mają podobny styl wypowiedzi 😉.
Brawa dla Admina !

Tak jest - najlepiej jest kogoś zbanować nie próbując wyjaśnić sprawy.

To, że ktoś pisze z tego samego IP nie oznacza wcale, że pisze to ta sama osoba. U mnie np. całe osiedle jest podłączone do jednej sieci i WSZYSCY użytkownicy mają TEN SAM numer IP. W ten sposób moglibyście zbanować pół osiedla tylko dlatego, że piszą z tego samego IP ... Proponuję poczytać trochę o sieciach i najpierw próbować wyjaśniać sprawę, a potem banować.

Jako ciekawostkę podam, że jeśli ktoś korzysta np. z Neostrady TP to ma z kolei  inny numer IP za każdym razem ...

Jeśli Admin mógłby skontaktować się ze mną w tej sprawie to byłbym wdzięczny. Jeśli nie, to trudno - płakać nie będę ...

Tak czy inaczej mam nauczkę, by tego typu fora w dalszym ciągu omijać ...

Pozdrawiam serdecznie!
Leszek
jest jeszcze cos takiego jak nazwa hosta, ktora u was rowniez jest identyczna.
nikt tu nikomu nie broni wyjasniac, zabronione jest posiadanie podwojnego konta. jakims cudem teraz masz inne ip i inna nazwe hosta.
edit: poniewaz to kolejne konto tego uzytkownika, rowniez bedzie zbanowane.
Katija jako Global Moderator powinnaś mieć trochę inny "ton" wypowiedzi i więcej chęci do wyjaśnienia tego tematu, do tego chyba trochę zobowiązuje Twoje stanowisko na tym forum...
Ewa - nikt sie koniczyn nie czepia, pozwolilalam sobie, moze nieslusznie, skomentować "trenera' Leszka, bo dla mnie bycie dobrym trenerem to nie papierek, ktorym tutaj się błyska tylko osiagniecia, wychowankowie i konie, a ciezko to miec majac te 25 czy 26 lat i brak wybitnych sukcesow na koncie.
Ja Leszka pamietam jeszcze za czasów jego raczej mało chlubnej rekreacji w Pegazie, i biorac pod uwage ze od tego czasu uplynelo z 8 lat, to po wypowiedzi w wersji zdziwiony widzę ze niewiele się zmienilo.

Nie ma sensu ciągnąc tego off topica, chetnych do wyjasnien zapraszam na pw.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
11 grudnia 2010 13:56
Marzena miałam parę razy jak to nazywasz "treningi" z L.M. i nie mam zastrzeżeń, jazdy prowadzone w miłej atmosferze, sensowne ćwiczenia, przez cały trening L. na bieżąco poprawiał błędy i proponował dobre rozwiązania żeby błędy zlikwidować. Nie olewa klienta jak co po niektórzy "trenerzy" i "instruktorzy" w Częstochowie i okolicach. Zgadzam się, że Leszek nie ma jeszcze wybitnych "wychowanków, koni i sukcesów" na swoim koncie ale nie przesadzajmy, wszystko w swoim czasie. Moim zdaniem jest bardzo kompetentną osobą.

A tak z ciekawości Marzena możesz pochwalić się gdzie i z kim "trenujesz"? 🙂 (sory za offtop)
Tak się składa,że parę lat temu jezdziłam z L.Mazurkiewiczem u tych samych trenerów a obecnie nasze konie stoją w tej samej stajni w Przymilowicach.Nie znam go prywatnie ale mam o nim jak najlepsze zdanie jako o jezdzcu bo widzę jakie postępy zrobił przez te kilka lat.Widziałam też,jak prowadził jazdy początkującym,wykazując się "świętą cierpliwością"i zaangażowaniem.Umiał też bardzo konkretnie omówić błędy,jakie na parkurze zrobił bardziej zaawansowany jezdziec.

EVSON cieszę się ,że to napisałaś bo jestem jedną z tych osób ,którym na rozkręceniu się "Koniczyn" zależy i które starają się coś zrobić .Uważam ,że to fajne miejsce - doskonałe warunki,piękne tereny i do tego niedrogo.

MARZENO nie mów ,że Częstochowa to jezdzieckie dno,bo też jesteś stąd więc najlepszego świadectwa sobie nie wystawiasz !
No to ma może ktoś namiary na Panią fotograf ze Zbrosów ze statywem?  😁
W Zbrosach zdjecia mogla robic Magda Gut, ale znalazlam tylko galerie z ujezdzenia, a Wam chodzi o skoki, chyba ?
http://swiatkoni.pl/gallery-photos/881.html
Na fotkach jest podany mail, wiec mozna sie z Magda skontaktowac, byc moze na skokach tez cos robila.

Swoja droga, ciekawi mnie, po co statyw przy fotografowaniu koni w ruchu? Rozumiem, ze ciemno, ale przeciez tam musza byc i tak bardzo krotkie czasy, wiec po co ten statyw?
Magda Gut akurat startowała w tych zawodach, więc raczej nie była w stanie robić zdjęć  😉

Nie wszyscy fotografowie mają ręce z kamienia, wtedy statyw niweluje jakieś tam drgania powstałe przez ruch rąk ( a jak jest zimno to już w ogóle, całe ciało się trzęsie  😁 ) Czasy niekoniecznie są krótkie, w przedziale 1/125 - 1/400 wychodza okej
Tak się składa,że parę lat temu jezdziłam z L.Mazurkiewiczem u tych samych trenerów a obecnie nasze konie stoją w tej samej stajni w Przymilowicach.Nie znam go prywatnie ale mam o nim jak najlepsze zdanie jako o jezdzcu bo widzę jakie postępy zrobił przez te kilka lat.Widziałam też,jak prowadził jazdy początkującym,wykazując się "świętą cierpliwością"i zaangażowaniem.Umiał też bardzo konkretnie omówić błędy,jakie na parkurze zrobił bardziej zaawansowany jezdziec.


Dokładnie, Leszek chyba najlepiej wykorzystał czas 'dawnych' Koniczyn i zrobił ogroomne postępy.
Miałam tez okazje miec niedawno pare razy trening i rowniez jak najbardziej pozytywne wrażenia  🙂
Ja moze zawitam pod koniec grudnia do Koniczyn, na pare tygodni, z klaczką koleżanki  🙂 ale to niestety jeszcze nic pewnego.


Co do stajni na śląsku, nawiążę do Arety w Chorzowie Batorym.
Jak ktoś już wcześniej wspominał - to nie jest dobra stajnia.
Owszem trzeb przyznać, że polepszyli ogrodzenia, nie przechodzą pracownicy zatrudnieni w halach ale na tym jest koniec.
Stajnia odrestaurowana z zewnątrz, gnije w środku. Ostatnio jednej z pomagających nastolatek koło głowy przeleciała belka.
Jest dużo koni stajennych które nie powinny być używane do rekreacji, bo zwyczajnie się do tego nie nadają.
Nie można na jazdę na lonżę dawać konia, który nie jest koniem dla dzieciaków, nie jest przystosowany do nauki jazdy a jest zwyczajnie trudnym koniem.
Kiedyś jeszcze o te konie jako tako dbali, a teraz ?! Jeden koń profesor, 15 czy 14 lat na karku, a chodzi po 5/6 godzin pod rząd.
A potem właścicielka narzeka. Ponadto grono dzieciaków w stajni, nie można inaczej określić 11 czy 12 latek, które niewiele umieją, są niskie i drobne a zajmują się trudnymi zwierzakami, wielkimi jak drzewo.
Ponadto głupota właścicieli - jest koń, ładny, z predyspozycją do ujeżdżenia na mały sport, jest naprawdę koniem rewelacyjnym. A tu co ?! Konia przeznaczają do rekreacji gdzie dziewczyna 15 letnia siedząca może 3 raz na koniu, idzie z nim na maneż, i wali go palcatem i kopie. Naprawdę - porażka.
I już nie wspomnę o tym, że ludzie którzy ciągną biedne konie za pysk jeżdżąc jedynie na wodzach idą na jazdy bez instruktora bo przecież one się UTRZYMUJĄ na nich.
A i jeżeli chodzi o tych nieszczęsnych instruktorów, jazdy prowadzi albo właścicielka, albo jej 16letnia córka, ew. 13 letnia właścicielka konia, którego wykupiła z rekreacji.
Oby tak dalej to daleko zajdziecie, ! 🙂
Witam !
Szukam boksu z halą dla mojego 5-cio letniego ogiera. Mam już na oku kilka stajni z okolic Katowic (jestem z Dąbrowy Górniczej), lecz widziałam je tylko na obrazku w internecie. Niestety teraz nie mam możliwości pojechania i obejrzenia wybranych obiektów, dlatego nim będę mieć taką możliwość ( a to już niebawem 😜 ) pomyślałam, że może ktoś z Was napisze jak to wygląda w praktyce, czy warunki dobre, atmosfera... najważniejszy koń. Może nawet znalazłby się niezły trener na miejscu (bardziej ujeżdżenie lub ujeżdżenie pod kątem skoków)  🏇 ?
Pozdrawiam.


P.S. Jeśli sprawdzi się to co słyszałam od raczej pewnych źródeł to Stajnia Jaworzno - Ciężkowice będzie wydzierżawiona.
Co do stajni na śląsku, nawiążę do Arety w Chorzowie Batorym.[...]

A ja nawiąże do powyższej wypowiedzi.
Czytając ten post widać, że jego autorka ma ewidentnie jakiś osobisty motyw, który przemilczała.
Proponuję, żeby moderatorzy zajęli się takimi postami. Podpisanymi przez nieznanych użytkowników, w których znajdują się niemerytoryczne, negatywne opinie o stajniach, trenerach, czy innych osobach. Tolerowanie takich wypowiedzi źle świadczy o samym forum.
Niech autorka się przedstawi, jeśli chce kogoś oskarżać i poda może bardziej konkretne argumenty.

Poza tym widać, że autorka nie ma specjalnie większego pojęcia o koniach. Dla mnie koń 14letni, jest w sile wieku, dla niej jak widać nie.
Twierdzi, że konie rekreacyjne się do rekreacji nie nadają. Koń, który ma predyspozycje do ujeżdżenia też się nie nadaje. Czy w takim razie uważa, że żaden koń do rekreacji się nie nadaje? Może rekreacji powinno się zakazać pod karą więzienia? 😉

Żeby nie było wątpliwości. Nie znam dobrze Arety, byłem tam może raz parę lat temu. W zasadzie to dla mnie konkurencja, więc nie mam osobistego interesu w bronieniu jej dobrego imienia.
,
@Marzeno – jak widzisz nie licząc Ciebie wszystkie pozostałe osoby wypowiadały się pozytywnie o Leszku. A Ty widząc ten fakt od razu starasz się uciąć temat sugerując off-topic. Lepiej się przecież wycofać nie znajdując poparcia swych też, nieprawdaż ?

Z Twoich wypowiedzi widać jak bardzo boli Cię, że są tacy ludzie jak On, którzy zamiast siedzieć bezczynnie rozwijają się, zdobywają uprawnienia oraz kwalifikacje poparte gruntowną wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami.

Jak chyba wiesz – kto stoi w miejscu ten się cofa ...

P. S. Koniczyny w Przymiłowicach jak najbardziej godne polecenia. Kto choć raz przeżył zimę w innym klubie doceni warunki tam panujące. A do tego teraz obniżyli cenę za pensjonat, a standard pozostał ten sam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się