kącik skoków

Ruffian, ubezpieczenie nie jest już wymagane do rejestracji/licencji, a z tym ZUS to pojechałaś 🤣
Bischa   TAFC Polska :)
19 listopada 2013 18:14
Rolia, siodło z tego co pamiętam, w ogóle nawet o milimetr nie powinno się podnosić 😉
Bischa proszę Cię to nie jest możliwe żeby siodło w skoku nie podnosiło się nawet o milimetr chyba ze je przykleisz do konia  🤣
nie ma co popadać w paranoję
Bischa   TAFC Polska :)
19 listopada 2013 18:17
Ale to nie jest lekkie uniesienie się siodła, może z tym milimetrem faktycznie przesadziłam 😁
Wiele podobnych zdjęć, z tak uniesionym siodłem pod kątem złego dopasowania siodła jest komentowane, tutaj jest dodatkowo podogonie, dlatego zapytałam, czy to może być przyczyna 😉
Bischa, przyczyną jest zapewne krótkość konia w stosunku do siodła. To jest geometrycznie niemożliwe, żeby, gdy kuc wygina grzbiet w łuk, siodło nie mini-pony nie odeszło od grzbietu.
Bischa   TAFC Polska :)
19 listopada 2013 18:48
Dlatego właśnie zapytałam, nigdzie nie stwierdziłam, że na pewno jest nie dopasowane 😉
Jedzie ktoś prolog Cavaliady? Albo samą Cavaliade może...? 👀
halo, Czyli zeby zarejestrowac sie w pzj, nie musze miec tego ubezpieczenia sportowego?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
21 listopada 2013 10:58
wczorajsze obskakanie przed weekendowymi zawodami 🙂



i poprawa ostatniego zakrętu i linii


Caira, http://www.wmzj.waw.pl/rejestracja
Naprawdę takie trudne?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
21 listopada 2013 14:44
margaritka, niezłe tempo 😉
margaritka wow, fajnie zasuwacie 🙂
margaritka widać, że jeżdżony był przez Łukasza  👀  ale bardzo mi się podoba  😀 masz fajny nawyk jazdy do przodu, ja mam problem ze zbytnim przytrzymywaniem w liniach  🍴
margaritka, fajnie. Mam wrażenie, że w tej chwili mniej już gna do przodu i skoki są mniej płaskie. Dobrze mi się wydaje?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
21 listopada 2013 18:40
wichrowelove jestesmy w trakcie przestawiania go "pode mnie"😉 sporo przed nami ale mysle, ze jestesmy na dobrej drodze🙂 najbardziej sie ciesze, ze zmiany kielzna na skoki z pelhamu na podwojnie lamane i coraz mniej odgietych zakretow. ujezdzi sie 😉

u niego jest o tyle problem, ze jak zacznie sie go za mocno trzymac to strasznie sie skraca i w liniach robi sie za daleko albo trzeba fule wciskac. szukamy wyposrodkowanego tempa, ktore nie bedze gnaniem do przodu, ani wciskaniem wszedzie fuli  👿

anai skoki zawsze mial dobre. ogromna wiekszosc zalezy ode mnie. jest typem raczej wrazliwca, a ja nie zawsze mam kontrole nad swoim cialem 😉 kazde moje wyjscie przed konia w skoku czy zbyt wczesne opadanie na szerokich przeszkodach powoduje plaski skok, pukniecie, zrzutke. pod trenerem nie tyka nic  😁

Moj Mlodzieniec z dzis :
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
21 listopada 2013 21:09
margaritka - fajnie 🙂 Kto wcześniej jeździł?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
22 listopada 2013 10:23
Łukasz Wasilewski
crazy, piłeczka 🙂 Miło się na niego patrzy.

margaritka, a mi się zdecydowanie bardziej podoba na wstawionym przez Ciebie filmie niż np. tu
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
22 listopada 2013 22:07
margaritka - to jest na pewno jedna zaleta posiadania konia po tym zawodniku - na pewno potrafi skakać z każdej pozycji, niezależnie od tego co dziwnego sie z ciałem wyprawia 😉
Widziałam wiele przejazdów Łukasza, ale nie wiem gdzie wichrowelove widzi, ze widać, ze koń akurat po tym zawodniku...
Fajny masz materiał do pracy 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 listopada 2013 07:47
Wizja akurat z kazdej pozycji to skacze u mnie bo co jak co ale Łukasz ma super oko i wszystkie dojazdy sa swiadome, co nie zawsze jest u mnie 😁
Moze wiedziala bo drugim czlonie 'hbc'?

Konisko niesamowicie szybko sie uczy. Nie chciałam tak młodego konia ale jak wsiadlam i poskakalam to od razu stal sie moim faworytem  😍
Duzo pracy ujezdzeniowej odwalamy ale czasamu to ciezko idzie jak stoi parkukr z dnia poprzedniego na hali, chcesz porobic esy floresy miedzy przeszkodami, a kon za kazdym razem kombinuje jakby tu skoczyc i zapomina o luznie, ustawieniu i zgieciu 👿
Ja mam nadaktywną folblutkę która też koniecznie chce skakać tylko nie zawsze wtedy kiedy ja też tego chce i jak jadę a ona się gapi na przeszkody i przestaje na mnie skupiać to po prostu ją zatrzymuje i cofam i ruszam dalej i po kilku powtórzeniach już się nie rozprasza, więc może na Twojego też to pomoże ? : )
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 listopada 2013 11:43
U mnie to kwestia jezdzenia jezdzenia i jeszcze raz jezdzenia😉 nie zwracam uwagi i jade dalej probujac skorygowac 😉
Za 10 minut mój młody startuje. Nie mogę się doczekać!  😅
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 listopada 2013 12:01
Trzymam kciuki z restauracji; ) brudny kasztan dobrze pamietam?
Brudny kasztan, dwie białe skarpetki i malowany na twarzy. Bizarro. Trzymaj!  😅
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 listopada 2013 12:04
Będzie ktos krecil? Jak chcesz moge to zrobic😉
Dzięki Margeritka! Mam podobno filmik i już podobno się przesyła  😉

Na czysto!
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
23 listopada 2013 14:55
Wizja akurat z kazdej pozycji to skacze u mnie bo co jak co ale Łukasz ma super oko i wszystkie dojazdy sa swiadome, co nie zawsze jest u mnie 😁
Moze wiedziala bo drugim czlonie 'hbc'?



Margaritka - ja nie mowię, ze on nie ma oka. Ma oczywiście super. Aczkolwiek jego konie często skaczą z dziwnych pozycji ( zadarte łby, ustawione pod różnymi kątami do przeszkody - tego sie nie da negować ) 🙂

A wichrowelove pisze, ze widać, ze go jeździł. Także rozumiem, ze po koniu widać, a nie po jego nazwie. A ja sie z tym nie zgadzam, bo pod Tobą mi sie podoba dużo bardziej i nie widzę podobieństwa wielkiego w koniu, w tym jak skacze.

Także chyba sie nie zrozumialysmy do końca.
No ale jak to na tym forum, czasem nie można wyrazić swojego zdania z jakiegoś powodu.
Ale się cieszę! Mój młodzieniec 4 letni był 3 w konkursie podobno i mam już nawet udokumentowany start!

https://www.dropbox.com/s/tdhu3qhmv8nedob/20131123_133237.mp4

edit.
Dziwne, żeby nie był w stykówce trzeci skoro trener na nim jechał  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się