kącik skoków

Gdyby to ode mne zależało to bym jechała, tylko N-ki na ' jamniku ' nie przejade 🤣 , więc trener każe mi mieć ją w ręku teraz w parkurach, co na chwile obecną jest niemożliwe..


Ja dużo pracuje na drągach, z przejściami, też mam jamnika 😉
deborah   koń by się uśmiał...
25 marca 2014 08:02
Dramka, btw co u Was? jak Dramka? jakie plany na sezon?
Gillian - może i przejade, ale wolałabym,żebyśmy jechały razem, a nie ona sobie a ja sobie ..
Jadąc zawody pierwszy przejazd(zawody) nie jest on zbyt błyskotliwy, ponieważ koń skupia sie na WSZYSTKIM oprócz mnie ..
[s]nasz niedzielny parkur (w domu): https://www.facebook.com/photo.php?v=660852667312242&set=vb.100001625431628&type=3&theater[/s]
Chciałabym , żeby ona była bardziej w ręku, jednakże nie potrafe tego zrobić ...
Dramka- spróbujemy dzisiaj, dziękuje  😉
edit. inny filmik :
deborah   koń by się uśmiał...
25 marca 2014 08:05
Karolina1505, link nie działa.
Gillian   four letter word
25 marca 2014 08:10
Karolina - jeździłam N-ki koniem rozwleczonym, poza pomocami i wspominam to jak koszmar. Niedawno jechałam głupie L ale na pomocach, na reakcjach, w ręku. KOMFORT! Warto o to powalczyć. Tobie i tak łatwiej bo masz trenera,  ja sie mordowalam 3 lata sama. Ale efekty? No są.
Gillian - też doświadczyłam tego komfortu , na koniu , który chodził 130 , reaguje na zwykłe ściągnięcie wodzy, a z moją to ...
WIesz, niby trener jest, ale nie bez powodu zwróciłam się do Was o pomoc, myśle, że rozumiesz o co mi chdzi 😉
Ona bardzo dobrze pracuje na kołach , może spróbuje tak jak Dramka pisała pojeździć dużo po drągach z przejściami, poskakać na kole, może za jakiś czas będą efekty..  🤣
deborah   koń by się uśmiał...
25 marca 2014 08:48
Karolina1505, obejrzałam filmik. ten i kilka innych zTwojego kanału. Dramatu nie ma. nie zawsze widzisz odległośc i stad takie przypadkowe odsoki ale jakiejś walki czy szarpaniny nie widzę.. W Kwidzynie ładny przejazd..
Ja bym tylko popracowała nieco nad wyprostowaniem i skakaniem środka przeszkody, bo koń non stop ci zjeżdża w lewo 😉
Dramka, btw co u Was? jak Dramka? jakie plany na sezon?


Dramka całą zimę siodła nie widziała, od 3 tyg się wdrażamy, jak na razie pełna energii  🤣 Za tydzień umówiłam się na pierwsze skoki i mam plan pod koniec kwietnia jechać do warki. Jestem pełna optymizmu. Zeszły sezon był do bani przez naciągnięcia mięśni. Dramka kończy w tym roku 17 lat więc nie nastawiam się już na N..

Karolina1505 Ja to robię tak: kłus po drągach, zatrzymanie, zagalopowanie na kole, przejście do kłusa, dragi kłus, zatrzymanie, zagalopowanie, drągi na galop, wszystko w ręku 😉 Na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jaki galop udało nam sie wypracować, też mam jamnika 😉
dramka, dobre cwiczenia 😉 tez musze wyprobowac. Dolaczam sie go grona jamnikow klacz 164 cm derka 160  😉 mam problem z zaangazowaniem zadu, ale jest coraz lepiej ostanio
deborah   koń by się uśmiał...
25 marca 2014 09:17
ja zupełnie odwrotnie. wzrost jakieś 166 derka 135. Łatwy do jazdy zawsze podstawiony i zawsze pcha się zadem. pytanie jak długo plecy wytrzymają ..

fajne ćwiczenie to dwie niskie stacjonaty w linii na 5 foule rozjeżdżane raz na 5 raz na 6 na przykład..
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 marca 2014 09:18
Co do mojego przejazdu. Niestety niemożnościa jest jechać parkur na nim w pełnym siadzie, bo tak się ekscytuje przeszkodą, że po prostu nie da się wsiąść, a każda próba usztywnia go jeszcze bardziej. A co do ręki to jakbym go nie trzymała to by nabrał zabójczego tempa i nie mogłabym go podrowadzić tak jakbym chciała - na okserze mogę sobie pozwolić na dalsze odbicia, ale na sztalkach każdy daleki skok prowokuje go do niepotrzebnego rozciagniecia i rozpedzenia. Zakladajac chociażby wielokrazek jest jeszcze gorzej bo się gotuje robiąc mikrofulki podskakujac w miejscu i wtedy dopiero ciężko wymierzyć hihi wszystko jest jeszcze do dopracowania,  dopiero początki naszej wspólnej przygody😉 ale się staramy
deborah   koń by się uśmiał...
25 marca 2014 09:22
margaritka, progres jest ogromny bez dwóch zdań. widać też ze rozjeżdżasz dystans na półparadach a nie na zaciągniętej ręce. z czasem moze się koń nieco wyciszy. jak zapomni o tym jak go jeździł Twój poprzednik 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 marca 2014 09:25
Deb szkoda, że nie przyjechałas wcześniej na hipo😉 wbrew pozorom wcale się z nim nie siluje. Takie wrażenie może sprawiać długość wodzy,  które trzymam i tak na ostatnim stoperze hihi
deborah - filmiki miały pokazać , że nie jedziemy razem tylko osobno, poza ręką itd.  😉
ikarina - ona sie krzywi od kąd pamiętam,jak jeździła pod inną dziewczyną potrafiła wejść w szereg prosto a między członem a - b iść jakimś chodem bocznym .W zeszłym roku na konsultacjach zwrócił mi na to uwage inny trener .. Jadąc na długiej ścianie  wpycha zad na siłe do środka, przyczyną jest niby to , że jest za duża i bokiem jest jej łatwiej iść  🤔 . Tak jak pisałam jest młoda i wysoka ( 6 lat, 175 wzrostu może więcej ) , usłyszałam też, że ona sobie z tym nie radzi i w ten sposób łapie równowage , nie wiem .. Jeśli jednak chodzi o skrzywianie w skoku czy też przed , ja nieświadomie trzymam ją mocniej prawą ręką na co zwraca mi uwage trener obecny , ale , że w lewo to jeszcze nie słyszałam.. 🤔
Dramka - jeszcze raz bardzo dziękuje, jestem ciekawa czy na nią zadziała ..
Najlepsze jest to , że zawsze po zakończonym parkurze przechodząc do kłusa, wyciąga szyje i puszcza w grzbiecie, czego nie chce zrobić w galopie , śmieszny koń  🍴
zmieniłam troszke ustawienia tego filmu , niestety nie moge zrobić tak, żeby zobaczyli go wszyscy, tylko znajomi znajomych może akurat z kimś takie połączenie sie znajdzie  🤣 https://www.facebook.com/photo.php?v=660852667312242&set=vb.100001625431628&type=3&permPage=1
edit. poprawa literówek
Karolina1505, uuu, niefajnie 🙁 Sprawdzaliście plecy, miednicę koniowi? Musi byc jakiś powód, czemu ten koń tak robi.

Jeśli jednak chodzi o skrzywianie w skoku czy też przed , ja nieświadomie trzymam ją mocniej prawą ręką na co zwraca mi uwage trener obecny , ale , że w lewo to jeszcze nie słyszałam.. 🤔



Spójrz sobie na twój filmik - twój koń prawie nigdy nie frunie nad środkiem przeszkody, zawsze jest trochę bardziej po lewej stronie 😉
Co wy wiecie o jamnikach  😁 164cm dera 150cm
ikarina - myśle , że jest zdrowa , nie ma żadnych oznak, że coś byłoby nie tak.
Myśle, że za szybko urosła , ona naprawdę nie ogarnia swoich nóg , idzie spokojnie , odwraca łeb i nagle wchodzi we mnie  😂
To taki wielki źrebak jezcze , szczególnie jak ma ruje ,ale to taki mały  🚫
Karolina1505, na serio bym nie bagatelizowała - jeżeli koń ma problemy z wyprostowaniem, to dam sobie rękę uciąc, że coś jest nie tak.

Przypomniało mi się. Też jeździłam kobyłę - miednica zawsze wykręcona w prawo, koń wygięty niczym banan, na skokach zawsze "podekscytowany", zjeżdżający (już nie pamiętam w którą stronę) a na dodatek sylwetka w skoku zawsze wyglądała tak:  😵



I tak, później się okazało, że to były poważne problemy z plecami i nierówna miednica 🙁

Co do jamników, to ja zawsze miałam do nich szczęście 😉 Chyba nigdy nie skakałam krótkiego konia 🤔
deborah   koń by się uśmiał...
25 marca 2014 09:47
margaritka, powiedziałabym raczej nie że się siłjesz tylko musisz być hiper czujna żeby nie wziął Cię na kieł i nie pogalopował w sina dal 😉
ona sie krzywi od kąd pamiętam,jak jeździła pod inną dziewczyną potrafiła wejść w szereg prosto a między członem a - b iść jakimś chodem bocznym .W zeszłym roku na konsultacjach zwrócił mi na to uwage inny trener .. Jadąc na długiej ścianie  wpycha zad na siłe do środka, przyczyną jest niby to , że jest za duża i bokiem jest jej łatwiej iść  🤔 . Tak jak pisałam jest młoda i wysoka ( 6 lat, 175 wzrostu może więcej ) , usłyszałam też, że ona sobie z tym nie radzi i w ten sposób łapie równowage , nie wiem ..


Moj np. tez strasznie wpada zadem do srodka, w lewo zwlaszcza. W naszym przypadku wynika to najprawdopodobniej z tego (tzn. taka jest teoria trenera), ze kon "goracy", napala sie bardzo (na skokach zwlaszcza, ale na plasko tez sie zdarza). On chce biec, ja mu nie pozwalam i zad mu tak kipi energia, ze zaczyna "wyprzedzac" przod. Ciezka praca jest nad czyms takim, ale walczymy 😉
Ja jeszcze się spotkałam z tym, że jeżeli ktoś chce na siłę "ściągnąc głowę konia w dół", to koń, aby bronic się przed bólem, wpada zadem do środka. Albo jeszcze jeździec może byc krzywy 😁
Karolina1505, przyłączę się do opinii, że problem jest z wyprostowaniem/giętkością konia. Jak dodać wyższe tempo na wyższych - możesz tracić orientację.
Zrobiłabym chyba tak: skróciła strzemiona (potrzebne na wyższe i łydki ci nieco cofnie, co poprawi kontrolę zadu - łydki masz trochę za bardzo z przodu) i jeździła ósemki
w galopie z przejściami do kłusa. Potem skoki na kole przez koperty, serpentyna przez koperty i "koniczynka" - tu już mogą być różne. Sądzę, że gdy wypracujesz linię nos-ogon w łuku i na prostej (stałe tempo) to koń elegancko będzie się skracał "sam".
margaritka dzięki za odpowiedz, mam nadzieje że się na mnie nie obraziłaś  😉  Postępy są ogromne, jakieś sukcesy już są, dopracujesz jeszcze i będzie pięknie  😀

Mam nadzieje, że kiedyś zobaczę jak pięknie siadasz w siodło.



Karolina1505 zapomniałam dodać że możesz po drągach na kłus zatrzymać cofnąć i dopiero zagalopować 😉

swoją drogę też ćwiczę ósemki  🤣
Angeel Najgorzej jest jak ściągne jej mocniej zewnętrzną wodze w celu skrócenia , wtedy najgorzej wpada , więc z tym sie zgodze 😉
halo - strzemiona , owszem za długie , nie mam już dziurek a nie moge sie nikogo doprosić o dziurkacz  😜 Łydki latają mi strasznie , na wyższych zamiast lądować na strzemiona ląduje na kolana , bo w locie noga ucieka mi do tyłu; dziękuje bardzo . Tylko co to jest koniczynka ?  🤔
Dramka - koń idzie w kłusie ok , przechodzimy w galop łep w chmurach , koń mistrz  🤔
Karolina1505, nie potrzebujesz dziurkacza, wystarczy gwóźdź i młotek 😉
ikarina - o tym nie pomyślałam  🤣
edit. obejrzałam filmik. Koń w skoku nie ciągnie się szyją. Być może tak ma i tak będzie mieć 😉 Nic nie siłe..

ps. bardzo podoba mi się twój przejazd. Nie walczysz, delikatnie prowadzisz, równa jazda.

Natomiast kobyłka w skoku podkula zad, nie zdziwiłabym jeżeli ma jakiś problem..z plecami, biodrami..
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
25 marca 2014 15:50
Dramka, piąteczka 😉 Mój ma 163 i derkę 145 cm  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się