własna przydomowa stajnia

Być.,  raczej taśma wyjdzie taniej niż drewno...

najtansza mozliwosc to słupki plastikowe i taśma, ale jakoś kurcze nie potrafie sie przemóc żeby temu zaufać

ola_koniczynka, czyli najlepiej na dwa konie zrobić kilka półhektarowych kwaterek? będę dysponować minimalnie powierzchnią 3-4 ha na dwa konie.
Żadnych słupków plastikowych, bo mam jedną agentkę, która łamie je jak jej się zachce. Sprawa wyglądałaby inaczej, gdyby koń tego nie robił, ale robi, więc plastik tutaj się nie sprawdzi wcale.
Ircia   Olsztyn Różnowo
03 maja 2012 18:48
Ja miałam tez brać od leśniczego ale zanim sie dowiedziałam jaka cena za m3, to już wziełam od znajomego co czyści las i zaproponowałam mu po 3 zł za słupek 1.7m i to jest moim zdaniem dobra cena. Jednak zeby to było trwałe to trzeba by zdjąć korę z tych słupków i pomalowac chociaż drewnochronem, a ja nie miałam czasu, tylko je zaostrzyłam i powbijałam.
Opcja metalowych na pewno jest trwalsza, ale jakie koszty to nie mam pojęcia, choć może udałoby sie gdzieś na złomie dorwać taniej?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
03 maja 2012 18:52
Isabelle -plastikowym słupkom się nie ufa, lepiej kupić drewniane -postoją dłużej a są mocniejsze +taśma i drut i hulaj dusza. Plastików można użyć do kwaterowania bo szybko się przestawia nawet nie trzeba pastucha wyłączać. Możesz całość ogrodzić solidnie na stałe a kwatery wydzielić słupkami plastikowymi i np. plecionką. U mnie się sprawdza świetnie przy dwóch koniach.

edit- można czasem kupić stemple budowlane w cenie 5zł/szt (ok 3-metrowe). Trzeba trochę wydać ale to lepsze od plastiku
TRATATA,  a jaką masz powierzchnie "na stałe" ogrodzoną i ile "kwater w srodku"?

:kwiatek:
Ircia za 300 zł miałam słupków metalowych około 15, jednakże to było w tamtym roku. Zobaczę, bo pojadę do hurtowni, a tam ceny nieco inaczej się prezentują niż w sklepie. 
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
03 maja 2012 19:01
Mam dwie duże łąki, jedna ponad 2ha, druga ciut mniejsza. Obie mają ogrodzenie stale (droga je dzieli). Wiosną pierwszą przegradzam tak na ok 0.5 ha i co kilka dni przestawiam słupki plastikowe o parę metrów aż dojdę do połowy łąki, reszta zostaje do koszenia więc wtedy konie idą na ta drugą łąke i tam robię to samo.

Edit - z tym dzieleniem na kwatery to trzeba zobaczyć jak konie wygryzają, jak za bardzo przebierają to lepiej mniejsze porobić i jak wygryzą to przestawić słupki lub puścic na drugą kwaterę.

Część słupków mam zrobione z kątowników, wywierciłam dziury na izolatory i gra, resztę słupków mam dębowych (za darmo bo dąb za domem gruchnął od pioruna i przetarłam go na słupki). No a na kwatery kupiłam plistiki te mniejsze  chyba 80cm.

ola_koniczynka, czyli najlepiej na dwa konie zrobić kilka półhektarowych kwaterek? będę dysponować minimalnie powierzchnią 3-4 ha na dwa konie.

Tak lepiej zrobić. 6-8 kwater wystarczy przy 2 koniach.
siux81,dzięki za podpowiedź,nie wiedziałam że siatka leśna taka tania,w solidne ogrodzenie nie mogę zainwestować bo to dzierżawione ziemie parafialne a proboszcz ,,boh i car'',w każdej chwili może zabrać ale taka siatka była by i do odzysku i nie będzie pana ,,władcy'' biła po oczach bo kiedyś zastrzegł że tylko ogrodzenie żerdziowe.
Tu dobra oferta zważywszy na wysokość i rozstaw oczek(nisko gęstsze) http://allegro.pl/siatka-ogrodzeniowa-lesna-150-12-30-l-skoble-i2320147681.html
Ja chyba pociągnę sobie cały front od ulicy,będzie coś koło 200m a o ile bezpieczniej :kwiatek:
Być odnośnie wcześniejszego wpisu facet znany jest policji z tego ,że jest agresywny.
Wcześniej zgłosiłem na policję ,że gość niszczy mi ogrodzenie przez co może spowodować wypadek władza przyjechała i
sporządziła protokół.
Ostatnim razem przewrócił trzy słupki gdy interweniowałem rzucił się na mnie ,więc go walnąłem miałem świadka ,że na mnie napadł.
Policja proponowała bym złożył doniesienie o napaści ale odpuściłem.
Jeśli chodzi o słupki
-metalowe najlepiej kupić na złomie 1,2pln/kg tylko nie zawsze są
-drewniane u leśniczego takie cienkie do pastucha kupiłem po 2pln/szt ,grubsze do ogrodzenia z żerdzi 5pln/szt.
-plastyki najlepiej sprawdzają się na tymczasowe jeśli dzielę na kwatery.
Teraz chcę zrobić kawałek ogrodzenia stałego i  planuję słupki metalowe ze złomu(Zakroczym) i trzy żerdzi z obladrów tartacznych świerkowych.
Ircia słupek ze złomu kosztuje ok.8pln/szt a nie odbiega jakością(pozyskują z demontażu jakichś wiat, zakładów itp)więc za 300 miałabyś ponad 30.
Pozdro.
To wybiorę się na złom i zobaczę, co tam mają. Jak uda się tańsze wziąć to przecież kupię więcej. Zobaczymy jak to wyjdzie. siux81, dzięki za odpowiedź.
właśnie przeanalizowałam kwestię "najtaniej", jeśli chodzi o ogrodzenia.

slupki Grene 156 kosztują w okolicach 6,50zł. w tartaku powiedzieli mi za drąg okolo 2,50 m 5 zł. więc to tak nie do konca, że paliki i taśma to najtansze rozwiazanie.

albo z własnego lasu poszukamy materiału na ogrodzenia.
Isabelle a zobacz na stronie www.pastuchy pl.(Greene to najdroższy sklep).
Pozdro
siux81,  dzieki wielkie, nie wiem czy dobrze patrze. ale palik 154 cm kosztuje tam 6,65 (Palik polipropylenowy 154cm)
Ponawiam pytanie, bo może uciekło : dla budowniczych 🙂 Jakiej grubości beton kłaść pod stajnią (podłoże jest trawiaste, ziemia zbita pod spodem nie piasek).
:kwiatek:
Isabelle w lesie będziesz szukać drągów? Tzn. musisz uważać na życzliwych ludzi, bo możesz mieć nieprzyjemności. Chyba że źle zrozumiałam to przepraszam.
Być.,  we WŁASNYM lesie 😉 duzo wiatrołomów jest po wiosennych burzach 😉 z panstwowych nie kradnę, ale ze swojego wycinam (na ścięcie drzewa wyzszego niż ileśtam metrów trzeba wniosek złożyć, ale na obcięcie gałęzi bądz zbieranie drewna-nie trzeba) i zabieram czesto 😉
Isabelle ja w sklepie rolniczym Agroma zamowilam paliki 156cm za 4 albo 4,5zl, w zeszlym roku. Do tego drut 500m za 35zl, rolke sznurka rolniczego 2tys m za 20zl i ogrodzenie 1h wynioslo mnie 500zl. Na rogach i przy bramkach wkopane sa drewniane bale, ale te juz mialam z wlasnego lasu.
A we własnym, i widzisz, źle zrozumiałam.  😉 Chciałabym mieć taki skrawek, sąsiad ma, ale nie mamy takich dobrych kontaktów, by zagadać i cokolwiek załatwić. Można rzecz, że pazerna z niego osoba. 
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
04 maja 2012 16:23
emuu - zalezy co poza końmi będzie się tam poruszało? Ja na ten przykład kupiłam używane płytki chodnikowe i sprawdzają się dobrze, na początku trochę sie ruszały ale jak sie już zasklepiły to ani drgną. Mają 5 cm grubości i od kilku lat leżą dumnie pod stajnią. Jeśli chcesz w tym miejscu jeździć np. traktorem to trzeba coś trwalszego, grubszego przynajmniej z 15 cm mocnego betonu na porządnej żwirowej podsypce.
[quote author=Być. link=topic=19013.msg1391363#msg1391363 date=1336144799]
A we własnym, i widzisz, źle zrozumiałam.  😉 Chciałabym mieć taki skrawek, sąsiad ma, ale nie mamy takich dobrych kontaktów, by zagadać i cokolwiek załatwić. Można rzecz, że pazerna z niego osoba. 
[/quote]

fajnie mieć swój kawałek lasu, gorzej, że nam tam wysypisko bydlaki zrobiły :/ najpewniej właśnie z własnego lasu zagrabimy trochę pali, zastanawiam się nawet nad całym drzewem, żeby pociąć na deski na przegrodę między boksami, ale chyba te 10 desek to lepiej bedzie kupić w pobliskim tartaku zwyczajnie 😉

Isabelle ja w sklepie rolniczym Agroma zamowilam paliki 156cm za 4 albo 4,5zl, w zeszlym roku. Do tego drut 500m za 35zl, rolke sznurka rolniczego 2tys m za 20zl i ogrodzenie 1h wynioslo mnie 500zl. Na rogach i przy bramkach wkopane sa drewniane bale, ale te juz mialam z wlasnego lasu.


jesteś kochana :kwiatek: mogłabyś powiedzieć jak wyglada sznurek rolniczy? mówimy o tej lince do pastucha? czy taśma nie jest lepsza (lepiej widoczna, bardziej respektowana?)
czy to zwykły najzwyklejszy drut  500 m o którym mówisz?

jesli chodzi o płyty chodnikowe, to u nas w granicach 1,50/2 zł kupowaliśmy z rozbiórki chodnika, na wyłożenie ścieżek około domu. można dopytać robotników przy rozbiórkach i za grosze nabyć


swoją drogą pomyslałam, że garaż podzielić na pół, ceowniki na ścianach przeciwległych, w to wsadzone dechy, i ze dwie poprzeczki pomiędzy tym, pomierzę na dniach to się odwołam do Waszych doświadczeń, w którą stronę lepiej dzielić :kwiatek:
Witajcie, czytam ten wątek od dłuższego czasu ponieważ także posiadam przydomową tz. przy wiejską stajnie  🤣 jeżeli chodzi o ogrodzenie to wg mnie najlepsze drewniane dębowe słupki + siatka leśna + izolatory na słupkach i pastuch - mucha nie siada i konie nie myślą wyjść  😅
Wysypisko? Powiem tak, często spotykany obrazek. Tzn. lepiej wyrzucić w lesie, gdzie rzadko kto śmieci przyuważy niż przy drodze, by śmieciarki zabrały. Mogę jedynie powiedzieć, iż u mnie często znajduje się części samochodowe, stare, zużyte lub powypadkowe i to jest nagminne. Jest taka grupa młodych ludzi i każdy doskonale wie, że to oni i im się nie odpuszcza. Aczkolwiek, kto wie, co im do głowy jeszcze przyjdzie.

Dzisiaj zrobiłam porządek na padoku i zaczęłam tworzyć chodnik z kamieni. Mam nadzieję, że skoro konie udeptały cegły to kamienie tym bardziej. Dzisiaj tylko kawałek, trzeba zobaczyć czy będzie miało to ręce i nogi. Jeżeli zda egzamin, będzie tego więcej. Po deszczu znalazły się dwie miejsca, gdzie jest obniżenie i zaczynają mi się kałuże robić, trzeba działać.
http://allegro.pl/sznurek-rolniczy-defalin-tur-2011m-1900tex-3-6-kg-i2314450486.html
http://allegro.pl/sznurek-rolniczy-2000m-1000tex-chemitex-budowlany-i2305791051.html
ja taki sznurek przeciagam pomiedzy drutami, tak zeby ogrodzenie bylo lepiej widoczne 🙂

drut:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=drut+pastucha
ja mam 1,2mm i sprawdza sie bardzo dobrze, ale mozna zastosowac grubszy

ja tasmy w ogole nie uzywam, bo raz, ze po jednym sezonie czesto jest do wyrzucenia, dwa, ze czesto pekaja druciki i ciezko pozniej znalezc miejsce, ktore nie przewodzi, trzy pod naporem sniegu czy wiatru potrafi polozyc cala sciane ogrodzenia.
Juz predzej taka linka:
http://allegro.pl/lina-pastuch-drut-pastucha-dziki-jelenie-6mm-x200m-i2261641381.html
mam ja na jednym pastwisku i sprawdza sie swietnie, ale wychodzi bardzo drogo.

btw. wszystkie te rzeczy mozesz sobie zamowic w agromie, wiec odchodzi koszt przesylki 🙂 Paliki zamawialam sobie telefonicznie w centralni w Kutnie i na drugi dzien czekaly na mnie w oddziale Agromy w mojej okolicy🙂 Mozesz tez zamowic bezposrednio w konkretnym sklepie.

monikas123,  a mogłabyś podać szacunkowy koszt ogrodzenia jednego hektara? po ile chodzą dębowe slupki?

Być.,  nasz lat jest "na horyzoncie" ze dwa hektary naszego pola do niego prowadzą w linii prostej, nie bywamy więc tam zbyt czesto. myślę teraz czy sobie ujeżdzalni nie zrobić z kawałka tego pola właśnie, tylko tam wg męża grząsko będzie. teraz jest przeorane, więc głeboko i miękko, zabojstwo dla scięgien. ale kon by po miesiącu był byczek 😉
kamienie są super wyjsciem, kopytki pracują 😉

a te cegły to mnie zainspirowały bardzo, tylko zastanawia mnie, czy nie zaczną się kruszyc

stillgrey znaczy masz 3 rzędy, posrodku drut, a na górze i na dole sznurek tak? dopisek: zastanawiam się jeszcze, czy zamiast właśnie tych plastikowych palików nie uzyć drewna, jeśli jest w podobnej cenie, na pewno jest trwalsze, tylko koszt izolatorow dodatkowo większy
myślę teraz czy sobie ujeżdzalni nie zrobić z kawałka tego pola właśnie, tylko tam wg męża grząsko będzie. teraz jest przeorane, więc głeboko i miękko, zabojstwo dla scięgien. ale kon by po miesiącu był byczek 😉

Na zaoranym polu koń wpadnie w ziemię po nadgarstki. Wypróbowane.
Isabelle mam 6 rzedow😀 3 druty - gora, srodek i dol i miedzy nimi sznurek. Takie ogrodzenie jest tez wizualnie barierą dla koni i nie maja zapedow do przekladania glowy miedzy druty.

Jutro bedziemy poprawiac ogrodzenie to cykne pare fotek🙂
Tutaj fotka z zeszlego roku:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=211959422171573&set=a.176646852369497.43290.100000725495468&type=3&theater
stillgrey,  i 6 rzedów wyniosło okolo 500 zł? łoł! jestem pod wielkim wrazeniem. zerwać druty i linki też chyba niezbyt łatwo! ile słupków plastikowych użyłaś? da się spokojnie pociagnąć te 6 rzedów przez te paliczki? czyli taki zestaw startowy dla laika ogrodzeniowego to elektryzator, odgromnik, sznurek, drut, paliki i zamknięcia bramowe i mogę z czystym sumieniem stawiać tak?

palikow kupilam chyba 90, do tego 3 szpulki drutu po 500mb i jedna rolka sznurka 🙂 czyli w sumie 485-530zl 🙂 Nie pamietam po ile byly dokladnie paliki.
Jak juz bedziesz kupowac elektryzator to kup conajmniej 1,5J, ja kupilam 0,8J i jest troche za slaby... aczkolwiek moje konie caly rok moga stac w ogole bez pradu i nawet nie mysla o wylazeniu🙂 a mam 2 huculy🙂 ale roznie bywa i w tym roku zamierzam kupic mocniejszy.
Isabelle izolator kosztuje 0,30pln.
A o cenę słupków najlepiej zapytaj leśniczego.
Stillgrey najlepsze słupki są akacjowe tylko ciężko znaleźć, dąb też długo stoi i jest dostępniejszy.
Być też mam 2ha lasu i też mam śmieci, ostatnio tapicerka samochodowa (ale już dwóch złapałem)
-zimą niszczą mi brzozy na miotły
-wiosną wykopują młode drzewka szczególnie sosny
-a sezon grzybowy to horror dla lasu wchodzą i wychodzą jak w Biedronce wszystko stratowane a dla mnie grzybów niet.
Pozdro.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się