Niedługo do LO(a może i nie...)

no to jeśli human, to polecam II i I, V bardziej się koncentruje na ścisłych przedmiotach, przynajmniej tak było za moich czasów - matura 2006 🙂
no chyba, że VI - świetne liceum, jeśli chodzi o języki
I to nie taka abstrakcja... ale tylko dla ludzi o silnych nerwach 😉

jakie są teraz warunki przyjęcia, progi itd. to już się nie orientuję  😡
II LO ma bardzo ciekawą ofertę.  😉
W sumie mało znam kraków i to by był skok na głęboką wodę, ale ryzyk fizyk  😎

A wy gdzie chodziłyscie / chodzicie d oszkoły?
I  👀
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
28 lutego 2009 21:46
ale mi sie humor poprawial jak zobaczylam ten watek 🙂
i pomyslec ze nie tak dawno ja mialam takie dylematy gdzie pojsc, napisac egzamin gimnazjalny, czy sie dostane itp a za pare miesiecy bede juz konczyć szkolę 🙂
I kolejna krakowianka  😉 A ty Solina gdzie chodziłaś?
W tym waszym-naszym krakowie jest taki wybór, że aż głowa boli  😉 Nie to co u mnie - kilka szkół, dwie lepsze, jedna gorsza, technika, zawodówki itd.  🤣

edit:
z tego co czytam o prograch do "dwójki" to mam bardzo marne szanse  😂
annn, sa jeszcze dodatkowe rekrutacje 😉
Obecnie do nas niestety trochę spadły, do humana było chyba 148pkt...ale za "moich czasów" próg do mojej klasy wynosił 164pkt, a do V do analogicznej klasy 148 😀

szepcik, Zielone matoły, Sobieski był z naszej szkoły, tak?  😁 A wiesz, kto wygrał ostatnią Świętą Wojnę?  🤣
ha ha ha, ale to były czasy  😁
chyba od kilku lat już wygrywa II 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
01 marca 2009 09:05
annn, ja wybieralam miedzy X, XV a LO w wieliczce i wybralam wieliczke 🙂 nie zaluje nawet
W sumie to "moje" wymarzone liceum ( IV w Olkuszu) jest na 13 miejscu w rankingu, ale nie wiem  czy to oddaje stan rzeczy  😉. Pozatym zawsze mi się marzył kraków... Zabaczymy, zobaczymy jak testy pojda, ale papierów nie zaszkodzi złożyć.


Jak to jest ? Składa sie do 3 szkół i wkazdej z tej szkół na ile profili mozna? Ta rekrutacja strasznie zagmatwana jest  😵


ps. wie ktos jak bedzie z  testami z jezyka nowozytnego? Tylko przy przydziale do grup czy do rekrutacji tez ?
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
01 marca 2009 13:07
niechce być nie miła...Ale po coś ten wątek zakładałam
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,195.0.html
Wyszukiwarka nie gryzie
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 13:22
Ja jestem w I klasie w XVIII LO w Krakowie (na Widoku).
Mierzyłam na V lub VII, ale się nie dostałam. Teraz się z tego cieszę, bo mam fajny profil (biol-geo), super wychowawczynię i rewelacyjną klasę. Oby wytrwać tak do końca... 🙂
to jest to na Złotym Rogu?
Oj a bylam pewna ze tego watku tu nie bylo  👿 ... Nastepnym razem ( o ile bedzie ) sprawdze dwa razy, obiecuje .


Strucelka a ile mialas pkt?
Załozyłam taki sam watek, ale mi glupio ..


Ja mialam bardzo malo z probnych, ale wg. mnie byly glupie skonstruowane.
z pierwszego probnego z angola : 48
z tych drugich probnych:
matma- 38
polski-39 ( i tak najlepiej w klasie, super to o nas swiadzy  :wysmiewa🙂
angol-40 .

I jestem strasznie niezadowolona i sie boje tych prawdziwych  😵
Z 150ptk nie ma nawet co składać papierów do I, II, V, VII i VIII, niestety ;]

trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
01 marca 2009 14:25
Ja miałam z kolei
matma - 37 pkt
polski - 44 pkt
angol -44 pkt

Z czego matma i polski to byłam najlepsza :/
annn, Dziękuję za przejście do tego wątku :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
01 marca 2009 14:27
Czemu do diabła nagle się dwa tematy zrobiły ?  👿
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
01 marca 2009 14:38
Ja co prawda jestem dopiero w II gimnazjum, ale już się zastanawiam gdzie chcę iść dalej ...
I póki co - mam dwie możliwości :
- pozostanie w liceum przy moim gimnazjum [bo znam ludzi, nauczycieli, bo na pewno dam sobie radę, bo małe klasy a ja w Katoliku zdziczałam trochę 😡]
- liceum mające 15 miejsce [lokatę?] w kraju, zdobywające dobre wyniki maturalne, ale mające kilku beznadziejnych nauczycieli i klasy liczące 40 osób ...

No i głowa mi pęka.

Dziewczyny, może mi któraś powiedzieć, jak się liczy te punkty z półrocza ? Będę wdzięczna 🙂
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
01 marca 2009 14:43
Przenosimy się tutaj ?
Ok, dubel mojej wypowiedzi w tamtym temacie :

Ja co prawda jestem dopiero w II gimnazjum, ale już się zastanawiam gdzie chcę iść dalej ...
I póki co - mam dwie możliwości :
- pozostanie w liceum przy moim gimnazjum [bo znam ludzi, nauczycieli, bo na pewno dam sobie radę, bo małe klasy a ja w Katoliku zdziczałam trochę icon_redface]
- liceum mające 15 miejsce [lokatę?] w kraju, zdobywające dobre wyniki maturalne, ale mające kilku beznadziejnych nauczycieli i klasy liczące 40 osób ...

No i głowa mi pęka.

Dziewczyny, może mi któraś powiedzieć, jak się liczy te punkty z półrocza ? Będę wdzięczna uśmiech
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
01 marca 2009 14:47
Wilejka, punkty się chyba liczy tylko z świadectwa z końca gimnazjum , a nie z półrocza. Dobrze mi się wydaje? Bo sama nie wiem. A do której szkoły się wybierasz? Bo Ty chyba z okolic Starogardu jesteś , dobrze kojarze?
Liczą się punkty i oceny z końca roku szkolnego  😀 Nie wiecie może co z engliszem? czy innym jezykiem nowozytnym?


ps. na jakie profile startujecie? Do jakich szkół, jaka maja range i własnie - jakie macie oceny ?  😎

U mnie liczą tak :
20 pkt- cel
18 - bdb
15 (chyba)- db
a reszty nie wiem i wole nie wiedzec  😀
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
01 marca 2009 15:17
U mnie liczy się tak :
19 pkt - celujący
15 pkt -bardzo dobry
11 pkt - dobry
7 pkt  -dostateczny

Ja wybieram się do szkoły o całkiej dobrej randze (musiałabym sprawdzić) i klasy o profilu mat-geo.No i oceny...jak sie postaram to moze beda trzy 5 i jedna 4
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 marca 2009 15:20
ann u mnie w zeszłym roku bdb to bylo 15 punktów, myślałam, że wszędzie jest tak samo.
Jestem w najlepszym LO w wojewodztwie (26 w kraju) i nie żałuję wyboru, światna szkoła  😉 klasa niedokońca trafiona, bo same 'kujony' (albo inaczej-osoby przykładające duuuużo uwagi do nauki, właściwie nic nie robią poza nauką) no a ja jestem typem lenia i wieczna imprezowiczką  😡  no ale to w końcu biol-chem..
No u mnie w gimnazjum nie trudno o dobre oceny - wystarczy się choć trochę uczyć  😉 To niezbyt dobre, ale ci co chcą to się bedą uczyć a ci co nie chcą ... sami wiecie   🤣.

Mam wielkie nadzieje na dwie 6 i dwie 5 z przedmiotów punktowanych, ale jak będzie w praktyce.. ?  😉
Czy wie ktoś ja kto jest z konkursem wiedzy o teatrze orgazniowanym przez Teatr Groteska w krakowie? Liczy się ?
Albo udział w konkursach - bez zdobytych miejsc - liczy się ? Daja za to jakies pkt?

edit: http://www.egzaminy.edu.pl/component/option,com_kalkulator/Itemid,21/ bardzo fajny kalkulator pkt .
Mi wyszło z ocenami z półrocza i z punktami z próbnych dokładnie 156 pkt. troche mało, no cóż  🙄
annn z 150ptk nie ma nawet co składać papierów do I, II, V, VII i VIII, niestety ;]
Tam próg min. 180ptk a i tak z taki wynikiem będziesz na szarym końcu.
180 , kosmos  🤔wirek:

U nas w Olkuszu różnie ale I i IV to tak mniej wiecej 160  - tak mi sie wydaje.

Im wiecej czytam tym bardziej wydaje się sobie głupsza  😵
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 16:08
Szepcik nie, to na Złotym Rogu jest w Bronowicach Starych, ja chodzę na Widok, w Bronowicach Nowych (koniec trasy tramwajów 4, 8, 13)

Annn około 140pkt
annn, spoko. ja wybrałam XXIII LO i zrobiłam największą głupotę świata.
Klasa - lepiej nie pytaj jaka, nie wiem, jakim cudem oni jeszcze w ogóle jakoś funkcjonują, jak tylko piją, a za każdą jedynkę idą się skarżyć do dyrekcji, robią petycje o zmianie nauczyciela, choć tak na prawdę... oni nie uczą się wcale i mają pretensję do nauczycieli.
Ja wybierałam szkołę pod tym względem, że choruję, a to szkoła integracyjna.

Ale teraz, gdy za 3 miesiące mam maturę myślę sobie, że to najgorsza rzecz, jaką zrobiłam w życiu.
Gdybym wiedziała, wybrałabym XX, X albo IV czy też XVI liceum w Krakowie.

Ughhh...
Chciałabym iść do szkoły dobrej, która dałaby mi szanse napisania jak najlepiej matury - wiadomo  😉 . uczyc ucze się i raczej typem imprezowiczki nie jestem  🙂
Profil - humanistyczny , dziennikarski, prawny itp. Chętnie z łaciną.
Języki: włoski jako II , angielski, może być tez rosyjski jako II .
Ah tak mi odpowiada ta klasa w Nowodworku " klasyczna "  🤦...


Także pewnie zostanie na "mojej" IV w "mojej"miescinie, która jest 13 w małopolsce, damy radę!  😅

edit : wistra mi własnie zalezy na dobrej szkole, normalnych ludziach ! A nie tak jak teraz : srednia 2,6 klasowa, pija, palą , klną i nauczycieli mają głęboko w d...  Mam dość mojej klasy !
I jeszcze traktują mnie jak śmiecia (w wiekszości ) bo  :
nie pale
nie pije
nie przeklinam ( no moze nie tak jak oni.. czasem wnerwach a nerwowa to ja jestem)
w miare się ucze ...
I nie mam pretensji do całego świata o to, że dostałam złą ocene...
Co do tego wątku proponuje zmianę tematu na " internat, bursa, akademik, mieszkania do wynajęcia - opinie" albo coś takiego, a wypowiedzi nie zwiazane przenieść do prawidłowego, co wy na to?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się