Niedługo do LO(a może i nie...)

Niestety, w mojej szkole tylko moja klasa jak na razie się trafiła.
Reszta jest normalna, zapytaj Kaktus. Chodzimy do tej samej szkoły
W innych klasach zdazaja sie pojedyncze wyjątki, tylko moja jest taka..
taka tzn.  policja juz kilka razy była na interwencjach, koledzy wylądowali w szpitalu z dużą ilościa promili po tym jak przyszli do szkoły pijani po waksach, jeden z nich zwymiotował na lekcji, fajki noszone do szkoly, zapalanie petard na korytarzach, wyłudzanie kasy od kolegi z klasy.
Matko święta ! jak ja to przeżyłam  🤔wirek:
KuCuNiO   Dressurponyreiter
01 marca 2009 16:44
Jak ktoś jest z Warszawy i zamierza mieć dużo punktow to polecam Czackiego. Szkoła prawie idealna:-).
Ja niestety się nie dostałam.
W tamtym roku też zdawałam, wkońcu poszłam do Słowackiego. Jestem średnio zadowolona.
Ale mnie trudno czymkolwiek zadowolić;-)
Myślę Kucunio, że miałaś naprawdę sporo punktów. Gdy widzę twoje zdjęcia (tzn. twoich koni ) albo czytam opisy to  😵 pełna profeska .
I jaki profil wybrałaś?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
01 marca 2009 16:55
przeciez jak z matmy i polaka ma sie razem 77 a za oceny jest max 40 a te z egzaminow dzieli sie na pol to mozesz miec najwyzej  78,4 a nie jakies 140 🤔
Na jakie pół ? pierwsze słyszę  🙄 .
Maksymalnie jest 200 pkt..
KuCuNiO   Dressurponyreiter
01 marca 2009 17:47
Niestety moje zdjęcia i opisy niewiele mają wspólnego z wiedzą:-)
Punktów miałam średnio 145. Na Mazowsze to dobry wynik, ale bez rewelacji.
Do Czackiego zabrakło mi około 10. U nas mało korzystnie się liczy punkty niestety. Jak patrzę na inne województwa i punkty to mieliśmy gorzej (np. tylko 4 punkty za sport (na poziomie centralnym), a w Wlkp miałabym ich 4 x tyle).

Gdybym teraz wybierała szkoły to pewnie nie poszłabym tam gdzie jestem. Oprócz 2-3 nauczycieli reszta nie wie jak uczyć. Niemiecki na zenujacym poziomie z chorą psychicznie nauczycielką, matematyka - zero tłumaczenia, jeśli sam się nie nauczysz to nikt ci nie pomoże, hiostoria fajna poza wystawianiem ocen - np. na kartkówce napisałam wszystko co trzeba było, wszystko dobrze a dostałam kartkę pokreśloną znakami zapytania z oceną 1+. Angielski bardzo niski poziom mimo, ze jestem w jednej z najlepszych grup. Biologia - cóż...najważniejsze jest rysowanie tabelek, chemia - jak na poziom podstawowy nie jest źle, przedmioty takie jak infotmatyka, PO itp. szkoda gadać... Wcale się nie dziwie, że moja szkoła nie jest na wyższych miejscach w rankingu..
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
01 marca 2009 17:49
KuCuNiO, ja pamiętam jak Ty się bałaś ,że nie dostaniesz się do tej szkoły co chciałaś , ale chyba w końcu tragicznie nie jest?
KuCuNiO   Dressurponyreiter
01 marca 2009 17:55
Szczerze?


Jest.
😅
Spoko Kucunio nie ty jedna, naszczęscie ja już mam wizje konca tego gimnazjum !  💃
Myślałam, że w ok.  Wa-wy to niezły poziom jest i wyścig szczurów a  z tego co widze to może nawet łatwiej niż tu u nas w młp dostać się do dobrej szkoły?

Ja się załamałam gdy dowiedziałam się, że ok. 180 pkt jak na dobre liceum w Krakowie to jest na styk.. A na forach czytałam, że 165 i może się dostane. A tak to pozostają marzenia. A i tak złożę bo mi jedno podanie wolne zostaje !  😂

A z poziomem nauczania to... lepiej nie gadać. Chodze do najgorszego ( najbardziej zdemoralizowanego , heh ) gim. w okolicy. Dałam sięw to bagno wciągnąć tylko dlatego, że mam dojazdy zapewnione itp. - z przydziału.
Nie pomyślałam, że taka zbieraninka + miejscowe opryszki nie sprzyja nauce ..
KuCuNiO   Dressurponyreiter
01 marca 2009 18:07
No nie wiem czy tak łatwo się dostać. Ja nie dostałam się ani do Czackiego ani do Poniatówki (tutaj jakiejś minimalnej ilości pkt. mi zabrakło). czacki był chyba 7 a Poniatówka 4.
U nas najlepsze osoby (nie olimpijczycy) mieli po 160-170 pkt. Więcej już tylko olimpijczycy. Po prostu inaczej przelicza się punkty.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 marca 2009 18:14
Myślę Kucunio, że miałaś naprawdę sporo punktów. Gdy widzę twoje zdjęcia (tzn. twoich koni ) albo czytam opisy to  😵 pełna profeska .


co to ma do ilości punktów?  😁
Wiedziałam, że ktoś się przyczepi  😉 Chodziło mi o to, że kucunio mimo tego że tańczy w balecie ( o ile się nie mylę) , jeździ konno i to nie na byle jakim poziomie, ma swoje konie ( ?) i łączy to ze szkołą i jak sama mówi nie zadowala się byle czym daje rade . Ja bym na tysiac procent nie dała rady tego wszystkiego połączyć.
Pozatym jeśli ktoś jest perfekcjonistą w niektórych dziedzinach życia to w innych można podejrzewać, że też  🙂

Poprostu wydaje mi się ona osobą, która ... hm... nie jest głupia.. Takie moje odczucia... Trudno wyjaśnić  🙄
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
01 marca 2009 21:28
to chyba u was  🤔
u mnie jest tak,ze za testy gimnazjalne ma sie po 50 ptk
a za oceny 40ptk max
te z testu dzielisz na pół przy podliczaniu punktów rekrutacyjnych
czyli jesli masz 100 na 100 to masz 50 rekrutacyjnych
+załóżmy,że te 40 za oceny to 90ptk
i mozesz miec jeszcze jakies dodatkowe za cos tam cos tam
jak np wzorowe zachowanie i max jest chyba 110ptk albo 120ptk
szczerze  mówiąc to pierwsze słysze... jestem 100% pewna ze (przynajmniej w poznaniu) jest maksymalnie 200 punktów  🤔
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 21:38
Jak ja byłam składać podania, to do X było chyba koło 150pkt potrzebnych. Poza tym, baaaardzo dużo chętnych ludzi. Klas jest aż 10! 😵
Do VII było chyba 145pkt, ale biol-chem był z łaciną, a ja nie chciałam.
Dostałam się do trzeciego na mojej liście LO, jak się o tym dowiedziałam, to płakałam cały dzień... Ale teraz patrzę na to z innej strony. Jestem zadowolona, cieszę się, że nadal kontynuuję naukę języka włoskiego, ponieważ w gim też się go uczyłam. Ogólnie w mojej szkole jest bardzo dużo języków do wyboru, jako drugi można wybrać: francuski, włoski, rosyjski i niemiecki.
annn a tworzą jeszcze klasyki w I? jak pisałam maturę to już nie robili naboru, sama chodziłam do klasyka
Tworzą, tworzą. Przynajmniej dwa lata temu jeszcze były.
Jeden kolega od nas uciekł do klasyka. Przestraszył się 32 bab w klasie przy 4 facetach. Teraz jest jeszcze lepiej, bo 33 damy i 3 "mężczyzn"  😁
no u mnie było wyjątkowo, bo chyba 14 chłopa  😎
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 marca 2009 10:23
u mnie w klasie jest stosunek 2:1 :P dziewczyn jest 22 a chopaków 11
ja z jednej strony zaluje ze nie poszlam do szkoly do krakowa tam gdzie chcialam a z druguej nie bo nie musze wstawac o 5 rano zeby dojechac do szkoly.wysypiam sie do 7. nauczycieli mamy roznych nietkorych powinnismy nosic na rekach za to jak staraja sie by przekazac nam wiedze i byc wobec nassprawiedliwi, a niektorych zepschnac ze schodow za to jak sie zachowuja . oglnie nie zaluje, chodz jak moglabym cofnac czas bardziej przykladalabym sie do nauki
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
02 marca 2009 14:26
trupka, skądże ! o.O
Inowrocław, woj. kujawsko-pomorskie  😉
Z tego co widze na stronie I to tworzą.
Ja i tak będę musiała wstawać o 6 żeby dojechać do mojego miasta...  😀iabeł:
Myslę,myślę może dobrze mi pojdą testy to złoże do hm... I , VI 😉 nie wiecie jak te testy przed klasa OH w tym LO ?
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
02 marca 2009 18:57
Wilejka, A tak myślałam , bo na Twojego fbl trafiłam od jednej dziewczyny z Stg 🙂 I nie zauważyłam ,że napisane jest 'inowrocław' xD
A są tu może jacyś licealiści z Poznania? 👀
a z Lublina?  😁
ja sie wybieram do LO na humana, powie mi ktoś czy jak ide na profil humanistyczny to polski jest obowiązkowy na maturze?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 marca 2009 20:26
martynkakoniki, polski jest zawsze obowiązkowy na maturze, tak jak język obcy nowożytny.
kurcze źle napisałam pogmatwało mi się, czy będe musiała pisać rozszerzona z polskiego na maturze?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 marca 2009 20:35
Nie, przedmioty i poziomy przedmiotów wybierasz sama.
Po długim długiiim zastanowieniu stwierdzam, że do I, II , V, VI nie mam co się nawet wybierać bo się nie dostane na 1000000000000 %  😉. I tak szukam szukam i mysle...  Jak oceniacie LO nr VIII w Krakowie ? Albo VII ?

Tylko, że do klasy humanistycznej liczy się przy rekrutacji : matma, geografia, polski, historia  🤔wirek: Po kiego grzyba ta geografia tu ? Matme o tyle o ile moge zrozumieć , to geografie? Tym bardziej, że później nie jest to przedmiot rozszerzony ....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się