Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

desire Wierz mi, ja też byłem ciężko zdziwiony.
Jakiś miesiąc temu nie miałam dokumentów - tzn miałam ale od innego auta, sprawdzili oc i przegląd, że jest ok i puścili bo podobnie jak Misiek spytałam czy jeśli ktoś  dowiezie za 20/30min to mogę tu poczekać  🙂 ale Panowie zbierali się własnie i puścili... :kwiatek:
Dobra, to wiem przynajmniej, że w razie czego nie ma co rżnąć głupa jak zatrzymają 😁  Mam pożyczony samochód i się okazało, że przeglądu nie ma  🥂
Jutro z rana trzeba ogarnąć i tyle  😎
Jako, że dawno nie korzystałam z PKP, a muszę kupić bilet na trasę Rzeszów-Poznań mam zagwozdkę. Pociąg TLK, do wyboru wagon przedziałowy i bez przedziałów. Czy ten bezprzedziałowy wygląda wewnątrz jak... samolot? 😁 W sensie, że nie siedzi się do siebie twarzami, tylko jak w samolocie. Raz w życiu czymś takim jechałam i podobało mi się, że nie muszę ileśtam godzin patrzeć w twarz obcej osobie siedzącej naprzeciw, ale czy to się właśnie nazywa wagon bezprzedziałowy? 🤔


I są w niektórych stoliki, to wtedy siedzi się naprzeciwko:


Generalnie o wiele wygodniejsze niż przedziałowe, jak masz taką opcję, to bierz. 🙂

No i te ze zdjęcia, to jakieś lepsze są, w naszych TLK rzadko widuję aż tak wypaśne. 😀
czy ja wiem, czy wygodniejsze 😉 ciągle ktoś przechodzi obok, trudniej z bagażami. a jak się trafi mało ludzi, to taki przedział jest całkiem fajny 😉
A czy 1 klasa różni się znacząco od 2? Mam opcję wybrania miejsca od okna, więc nie będzie mi przeszkadzać, że ktoś koło mnie łazi. Tylko nie chciałabym trafić na miejsce tyłem do kierunku jazdy. 😀 Na stronie PKP jest możliwość wybrania konkretnego miejsca, ale dla kogoś nieznającego nazw i numerów jest to nie do przejścia. Chyba wybiorę się na dworzec jutro z nadzieją, że pani w okienku pomoże wybrać konkretne miejsce. Naiwna jestem, nie? 😁
Z miejscem przodem do kierunku jazdy bedzie spory problem. Nie wydaje mi sie zeby Ci takie zagwarantowali. Tym bardziej, ze po niektórych stacjach nagle sie zmienia kierunek jazdy.
mundialowa tyłem do kierunku jazdy to najbezpieczniejsza opcja podróżowania pociągiem 🙂
Ja raz jechałam bezprzedziałowym który jeszcze śmierdział nowością 🤣 Łazienka w nim była bardziej wypasiona niż moja w domu... I fotele były ustawione "samolotowo", bez stolików. A raz jechałam do Poznania (czyli daleko...) pociągiem wyglądającym jak klasyczny pociąg podmiejski - mało miejsca, walizkę musiałam połowicznie w przejściu postawić bo półki były takie na niedużą torbę sportową :/
Cena biletów podobna.
adriena, może i najbezpieczniejsza, ale dla mnie traumatyczna. 😀 No nie ma szans.

Sonkowa, serio się zmienia? 😀 Wiem, głupie pytanie, ale najdalej pociągiem to jechałam na trasie Jarosław - Katowice i to jako dzieciak parę razy i tam nic się nie zmieniało. 😁

Trudno, wybiorę się na dworzec, może coś załatwię, a jak nie, to będę prosić innych pasażerów o przesiadkę. 😁
Ale już się doszukałam info, że w moim pociągu nie ma bezprzedziałowych jednak. Tzn. w opcji wyboru przy kupowaniu biletu przez internet jest, ale według rozpiski takiego wagonu Gombrowicz nie ma.
desire   Druhu nieoceniony...
26 lutego 2016 06:21
mundialowa,  na Twojej trasie sie nie zmienia.  :kwiatek:
Trochę późno, ale za brak przeglądu nie ma mandatu
Zmienia. 😉 jak jeżdzę Kołobrzeg-Wrocław lub na odwrót to najczesciej w Poznaniu jedzie w drugą stronę.  😀
mundialowa no niestety Gombrowicz nie ma, nad czym ubolewam niemziernie. 😉
Hej! Da radę umówić się do psychologa na NFZ? Czy tylko prywatnie? 🙂
warta2009 tak, potrzebujesz tylko skierowanie od lekarza rodzinnego.
nie trzeba zadnego skierowania.
chyba, ze siez nowym rokiem przepisy zmienily... 🙄
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 lutego 2016 13:50
Do psychologa nie trzeba skierowania 😉
Ja 2 lata temu pamiętam, że potrzebowałam skierowanie żeby iść na kasę chorych ale to może od tego czasu się zmieniło i już nie potrzeba.
Dziewczyny, dziękuję bardzo za odpowiedź :kwiatek:
jest tu ktoś pracujący w ZUSie? ogarniety w temacie rent (socjalna) prosze o kontakt na pw a najlepiej na fb Syśka Kurdziel (profilowe z koniem)

Ewentualnie ktoś kto pobiera rentę socjalną
Do psychologa nie trzeba skierowania 😉

Na NFZ trzeba.
Bez skierowania dostaniemy się do
ginekologa i położnika,
onkologa,
psychiatry,
wenerologa,
dentysty.
ale psychiatra tez moze skierowac do psychologa przecie.
buyaka, no pewnie ze moze.
Ale szybciej jest od rodzinnego dostać skierowanie, niż czekać w kolejce do psychiatry, a potem jeszcze do psychologa.
Oczywiscie cały czas mówimy o NFZ
ach, no tak.
automatycznie pomyslalam o tym, ze i tak wg mnie pierwszym punktem powinien byc psychiatra coby okreslil czy wypadaloby sie wspomoc lekami a pozniej i ak przepracowuje sie co trzeba z psychologiem. jakos wolalabym ominac lek. roszinnego nawet kosztem dluzszej drogi do przebycia zeby sie spotkac z psychologiem  😉
desire   Druhu nieoceniony...
02 marca 2016 11:56
aszhar, do dermatologa na nfz bez skierowania też już się można dostać. 😉
aszhar, do dermatologa na nfz bez skierowania też już się można dostać. 😉


chyba już NIE można- do niedawna było można, moja mama teraz w styczniu musiała mieć skierowanie...
desire, dokladnie tak jak rochnar, pisze.
Kiedys skierowania do dermatologa nie bylo.
Teraz juz musi byc skierowanie
desire   Druhu nieoceniony...
02 marca 2016 14:54
serioo?  😲  ma-sa-kra.  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się