Hala - namiotowa, murowana, duża, mała...

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
30 września 2021 23:35
Czy wie ktoś jaki jest koszt wynajmu hali namiotowej na okres 2-3 miesięcy ?
domiwa, napisz do mnie na Fejsie, mam wycenę i namiar na halę 15 x 35 i nie zabija. Wiem że większe są droższe, bo trzeba stawiać dźwigiem.
karolina_ czy mogę również prosić o info? Może być na priv
Może ktoś polecić firmy wynajmujące hale namiotowe? Pan od karolina_, niestety już nie ma wolnych materiałów
Jakicg wymiarów macie stopy fundamentowe pod namiotowymi halami? Zbrojone?
ile płacicie za wynajęcie hali na godzinę? Chodzi o wycieczkę do innej stajni celem skorzystania z ich hali, hala namiotowa, 15x30m
Aninna, 50 - 100 zł okolice Poznania, tylko mówię o dużej hali, min 30 x 60 na której normalnie można zrobić trening
Halo halo. Godny polecenia wykonawca hal namiotowych? NAMPLAN, Hale na bale?
marchewkowa, Pol-plan, sprawdzone od wielu wielu lat
marchewkowa, namplanu bym drugi raz nie wzięła do wykonania hali. Sama konstrukcja i montaż ok, ale terminowośc była dużym problemem.
A z województwa śląskiego i okolicznych ?
https://www.olx.pl/d/oferta/hala-namiotowa-20x40x3-5-CID3-IDTGTkh.html Szlibyscie w stronę takiej używanej hali? Wybaczcie ale nie zdążyłam edytować
marchewkowa, tylko jesli ma projekt konstrukcyjny i spełnia wymogi dla Twojej lokalizacji, albo jeśli znasz kogoś kto Ci do tego zrobi projekt konstrukcyjny, bo nie zawsze cha do instniejacej konstrukcji która nie ma papierow. Tak czy inaczej nadal musi spełniać wymogi Twojej lokalizacji, inaczej nie dostaniesz pozwolenia
Czy ktoś ma może informacje o aktualnych kosztach budowy hali stalowej lub murowanej 20x40-45m?
Kiedyś już dostaliśmy wstępną wycenę, ale fajnie byłoby też porównać.
No i też czy są teraz jakieś dofinansowania na budowę hali? Gdzie szukać bardziej szczegółowych informacji o ew. dofinansowaniach?
JM13, co do murowanej to się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o halę z blachy to
20x50x5m - 450 tys zł netto

Hala z płyty warstwowej
20x50x5m - 510 tys zł netto
Zaczęłam się zastanawiać, jakie mogłyby być najmniejsze możliwe wymiary hali, żeby dało się konia zimą ruszyć? Nie mówię tu o skokach, czy jakimś konkretnym treningu, tylko żeby po prostu jakkolwiek konia na suchym ruszyć.
Najmniejszą halą na jakiej jeździłam to 11 x 18 m, w trzech chodach dało się pojeździć 😉
Lullaby, brzmi dobrze 😉 mam blisko budynek 9x16 wymagałoby to trochę gimnastyki z mojej strony, ale może udałoby się zagospodarować pod halę 😅 skoro w 11x18 dałaś radę w trzech chodach to w 9x16 może chociaż dałoby radę stępem i kłusem się pokręcić.
Byłam właśnie oglądać halę 15x35. Cenowo bardzo ok. Zastanawia mnie jedynie kwestia wysokości bo jest to 3 metry z czego 2,84 powierzchni użytkowej przy samej ścianie. Będzie ok?
Gdzies czytałam że można wybrać więcej ziemi żeby wchodziło się jakby z górki i wtedy będzie wyżej.
marchewkowa, jakiekolwiek pomysly z wybieraniem ziemi zaleza od tego, gdzie hala ma stanac i od tego, czy masz pelny fundament, plyte, czy stopy, i czy masz drenaz. Jak zobisz hale nizej niz grunt dookola to bedzie Ci ja po prostu zalewac/podmakac przy deszczu, chyba ze robisz fundament z izolacja - najlepiej pogadac z architektem, ktory robi Ci projekt. U nas hala stoi na gorce ale 100m od torfowiska i musielismy robic odprowadzenie wody, ktora spadala z dachu przy deszczu bo tez zalewalo.
karolina_, rozumiem. U nas jest teren spadowy wiec wszystko spływa ale faktycznie jak będzie niżej to ciężko. A co sądzisz o tej wysokości ściany? Pytałam znajomych i w dwóch stajniach jest niby to 3 metry przy samej ścianie i nawet ponoć konie 180 daje radę i nikt głową w sufit nie uderzył, ale szukam jeszcze dalej opinii.
marchewkowa, ściana powinna być na styk, ale pewnie są elementy wspierające dach i pytanie czy te nie są niżej. Z wysokością jest tak, że w niskiej hali trochę strach jak brykają, w wysokiej jest ciągle zimno
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się