Wesołe miasteczka, Lunaparki w PL i za granicą

Tak mnie naszło na taki temat, bo razem z TŻ uwielbiamy wesołe miasteczka, aktualnie czekamy na luna park w Krakowie, który jest co roku na przełomie kwietnia/maja. No ale on trwa miesiąc, a później kicha.
Pojechaliśmy w tamtym roku w wakacje do Chorzowa, jednak trochę się zawiedliśmy.
Myśleliśmy, żeby w tym roku pojechać na Prater do Wiednia, ale to kawał drogi.
Znacie może jakieś jeszcze warte polecenia takie miejsca?
Nie tylko u nas w Polsce, ale np Czechy czy Słowacja?
Disneyland - mega zarąbiste miejsce. Byłam cały dzień i jeszcze było mi mało. http://www.disneylandparis.com/

Może nie lunapark, ale polecam Tropical Islands - w Niemczech   - http://www.tropical-islands.de/pl/goscie.html   zamierzamy się wybrać, znajomi byli i mówią że świetnie.

no i Water world w Hiszpanii koło Blanes - byłam 2 razy. Czad http://www.trivago.pl/lloret-de-mar-31977/park-rekreacyjny/water-world-lloret-33280
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 kwietnia 2010 16:18
Heide Park 🙂 - Niemcy
Mirabilandia we Włoszech 😉

Cały dzień ze znajomymi byłam, po prostu fantastyczna sprawa!

http://www.mirabilandia.it/
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 kwietnia 2010 16:38
w Danii, Francji, Anglii jest masę dobrych parków rozrywki 🙂 zależy czego się szuka konkretnie
mój nr 1- Legoland, bo jest tam wszystko: kolejki ziemne, podziemne, wysoko nad ziemią i (moje ulubione) wodne. wszystko oczywiście z motywem klocków lego  😍
można jedzić klockowym samochodem, zdobyć prawo jazdy (mam takie 3 w domu  :wysmiewa🙂, jeśc chipsy na wagę i lody maczane w czekoladzie.
swietnie bawiłam się też w Asterix Parku 🙂
generalnie bardzo lubię parki tematyczne, więc dla mnie Legoland czy Asterix są znacznie fajniejsze od Heide Parku, Hansa Parku czy Alton Towers

no i nie można zapomnieć o wodnych parkach. całkiem dobre są na Majorce, Maderze, w Tunezji, super jest w Turcji, przeciętny na Cyprze  😉

a do Warszawiaków: pamiętacie jak kiedyś (cos kolo 1995) stało ogromne wesołe miasteczko pod Pałacem Kultury? jak na taki jeżdzący park rozrywki, to pod pałacem zadomowiło się na wiele miesięcy, a atrakcje, które oferowali były naprawdę na poziomie 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
22 kwietnia 2010 16:40
Zen - w mirabilandii to ja bym mogła mieszkać  😍
OOO temat dla mnie!
Za tydzień jadę na wycieczkę m. in do Francji i będę CALUTKI dzień w parku asterixa z kolegą 😍 can't wait..
Mój faworyt Europapark w Niemczech.
www.europapark.de
Tam staję sie dzieckiem
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 kwietnia 2010 18:32
Disneyland pod Paryżem wg. mnie jest przereklamowany, dobijają przede wszystkim bardzo długie kolejki, byłam zawiedziona.

Legoland - fajna sprawa, ale bardziej chyba za względu na klocki niż na inne atrakcje.

Heide Park - polecam  😀
Też byłam w Mirabilandii  😜
Hohoho, na miejsca, które wymieniliście nie będzie mnie stać jeszcze kilka ładnych lat.
Chodziło mi o coś znacznie bliżej Polski, albo w Polsce, ale chyba cierpimy na deficyt  😁
Holliday Park w Niemczech. Moje ulubione miejsce pracy  😜
Ja w Polsce zawsze się bałam wsiadać na kolejki górskie i takie tam. Jakoś nie miałam zaufania  😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 kwietnia 2010 21:22
Hohoho, na miejsca, które wymieniliście nie będzie mnie stać jeszcze kilka ładnych lat.
Chodziło mi o coś znacznie bliżej Polski, albo w Polsce, ale chyba cierpimy na deficyt  😁


Zrzucić się na paliwo z 4 osobami plus 100zł na wjazd do Haide Parku na cały dzień i latasz ile chcesz, na czym chcesz.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
22 kwietnia 2010 21:25
Mirabilandia we Włoszech 😉

Cały dzień ze znajomymi byłam, po prostu fantastyczna sprawa!

http://www.mirabilandia.it/


Zgadzam się w całości! Przecudowne miejsce!  😍

Takie tam moje ujęcie, zrobione jakieś 2? 3? lata temu :P



zależy czego się szuka konkretnie mój nr 1- Legoland, bo jest tam wszystko: kolejki ziemne, podziemne, wysoko nad ziemią i (moje ulubione) wodne. wszystko oczywiście z motywem klocków lego  :kocha:

tez tak myślałam 😉 aż do czasu kiedy poszłam z cała rodzina do Djursommerlandu (tez w Danii)!! To było przeżycie!! Zwierzęta, kolejki, baseny, trampoliny i wiele innych 😀 po tym parku w Legolandzie godne polecenia były już tylko klocki 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 kwietnia 2010 22:09
Dania generalnie ma świetne parki rozrywki 🙂
łącznie byłam w 4: Legolandzie, Djur SommerLand, z dinozaurami i jeszcze jednym (nazwy juz nie pamiętam). przy czym legoland odwiedzilam 3-krotnie i imo nic go nie pobije  😎 mogłabym tam pracować i biegać z mopem, byle siedzieć tam cały rok  😁

(kurcze, aż zachciało mi się wyjazdu do dani. i chyba właśnie ułożyłam plany na wakacje  :hihi🙂
[quote author=wistra link=topic=21917.msg563667#msg563667 date=1271962196]
Hohoho, na miejsca, które wymieniliście nie będzie mnie stać jeszcze kilka ładnych lat.
Chodziło mi o coś znacznie bliżej Polski, albo w Polsce, ale chyba cierpimy na deficyt  😁


Zrzucić się na paliwo z 4 osobami plus 100zł na wjazd do Haide Parku na cały dzień i latasz ile chcesz, na czym chcesz.
[/quote]

oo, widzisz.
Dobrze prawisz, ale nie mamy kogo ze sobą wziąć 😀
Cierpimy na siedzenie we własnym sosie :P
Z własnego wyboru 😉
zreszta w Heide tez bylam... ta kolejka przyprawiła mnie o mdłości i trzęsące się kolana...

ale weszlam !!

jeszcze jest taki jeden LunaPark w Sztokholmie... kolejka jezdzi nad woda !!

a wiecie co jest najlepsze... ze ja nie przepadam za tymi kolejkami, ale jak juz wejde do takiego parku to sie powstrzymac nie potrafie 😉 😎
też bym chciała pojechać i poczuć odrobinę beztroski, ale jednak chyba bym wcześniej na zawał padła albo po prostu zwróciła wszystko co zjadłam w poprzednim tygodniu  👀
Uwielbiam te wszystkie zjeżdżające do wody i chlapiące kolejki  😎
Disneyland - jestem w nim zauroczona  😍. Żałuję, że spędziłam tam tylko jeden dzień bo to zdecydowanie za mało 🙁 ach chciałabym tam wrócić.

Słyszałam od kolegi, że ogrody Tivoli w Kopenhadze są całkiem całkiem 🙂
[quote author=Jolaa 🙂 link=topic=21917.msg564734#msg564734 date=1272048991]
Disneyland - jestem w nim zauroczona  😍. Żałuję, że spędziłam tam tylko jeden dzień bo to zdecydowanie za mało 🙁 ach chciałabym tam wrócić.

[/quote]

dokładnie 🙂 mi tam czas zleciał jak z bicza strzelił. Było cudownie, czułam się znowu jak mała dziewczyna w świecie baśni. Mam nadzieję, że tam wrócę.
Jutro zrobię zdjęcie zdjęcia 🙂 przed zamkiem śpiącej królewny 🙂 no i ja w wersji jeszcze blond 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
28 kwietnia 2010 11:15
europa park w niemczech 😎- mój ulubiony póki co 🙂
Koło Grunwaldzkiego stoi już wieża do swobodnego spadania.
już nie mogę się doczekać otwarcia  😜
Ja póki co byłam w Niemczech i Belgii[ ale nazw nie pamiętam, bo miałam jakieś 8-9 lat  😁]. Oprócz tego byłam jeszcze w Asterixie i Disneylandzie. Oba cudowne! Szkoda tylko, że w Disneylandzie takie wielkie kolejki  🙄.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
19 czerwca 2010 21:42
Six Flags Holandia, najwieksze wesole miasteczko na swiecie. Hellendoorn Holandia, Apenhul Holandia....  😉
Ja zdecydowanie polecam gardaland we Włoszech😀

Alice, wyjeżdzam często z dzieckiem do Włoch i chciałabym mu sprezentować ową przyjemność. Czy mogłabyś mi dac namiary tego parku?Dziękuję
O rany, ale super!

My skromniutko, Rabkoland w Rabce zaliczyliśmy jakiś czas temu, no ale wiadomo - to nie to samo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się