Jakie pasze dajecie swoim koniom?

a co mogę dawać (pomijając jakieś musli) zamiast części owsa- coś niskobiałkoweg 🤔 🤔
silverstar, ja przetestowałam eggersmanna.

Z pasz: struktur equichamp, frucht musli, high energy musli, natur musli

z granulatów: high energy

do tego biotynę, witaminy (horse vital plus), aminoral, mesz, czosnek

Co do pasz - super. Teraz skarmiam worek spillersa i nie mogę się doczekać, aż wrócimy do eggersmanna🙂
Największe wrażenie zrobił na mnie struktur equichamp - fajny skład, koń baaaardzo chętnie je, no i efekty super - przybiera na masie, sierść błyszcząca, koń zadowolony🙂

Granulat musiałam odstawić ze względu na wysoką ilość białka.

Biotyny nie muszę zachwalać, witaminy jak witaminy - bez szału, aminoral - fajna sprawa🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
19 września 2009 22:19
mam dylemat i już nie wiem gdzie szukać pomocy  🙄
sytuacja wygląda tak: koń (13 lat) stał pół roku, od 2 miesięcy jest w treningu, niezbyt intensywnym, myślę że na poziomie LL, L. Ma spore skłonności do chudnięcia, jednak teraz udało mi się go trochę odpaść. Nie jest też "elektryczny" więc momentami z energią u nas krucho. No i oczywiście mięśnie po kontuzji też niezbyt spektakularne  🙄.
Aktualnie dostawał 2 pasze+sieczka+kerabol+chevinal.
Kerabol teraz odstawiamy, chevinal się kończy pasze już też. I teraz co dalej. Czy kupić mu znowu paszę typu senior+ witaminy (i lepiej iść w ogólne czy na odbudowe mięśni?) czy kupić mu 2 pasze jedną właśnie seniorową + jakąś energetyzującą? I dać sobie spokój z witaminami?
przepraszam jeżeli niejasno czy nagadałam głupoty ale już sama nie wiem
z góry dziękuję  🙇
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
19 września 2009 23:19
polecam spillers senior conditioning mix spillersa  lub havens green vet (tylko trzymać się dawkowania a nie podawać "na smak"😉 + sieczka z lucerny np. hartog i chevinal 🙂 do tego przemyślany trening powinno być dobrze 🙂
Skończyłam podawać Hovelera Relax'a , ponieważ mój koń już nie potrzebuje 'uspokajacza' (zaczął wychodzić na cały dzień na padok zamiast spacerków w ręku) . Wrażenia po tej paszy były dobre, nie przychodziły koniowi do głowy żadne głupie pomysły 😉 I ładnie się zaokrąglił.

Teraz stoje przed wyborem jakiegoś musli dla mojego niepracującego lenia, który średnio wykorzystuje paszę. Zastanawiam się nad Hartog Balance i musli podstawowym Equi-Firsta. Pomoże ktoś?  😵
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
20 września 2009 09:20
Zu polecam paszę 16 Plus Dodsona i suplement Aminoral Eggersmanna. Moja kobyłka po prawie roku nie chodzenia pod siodłem i licznych wyczerpujących chorobach w tym okresie po 3 tygodniach podawania tego zestawu (dostaje też różne preparaty na stawy) pięknie zaczyna pracować, nic jej nie boli, ruch znowu jest elastyczny. Po Aminoralu mięśnie znowu zaczynają ładnie pracować, nie ma zakwasów. Z kolei pasza 16 Plus zawiera glukozaminy (czy jak to się pisze), które odpowiedzialne są ''naoliwienie'' stawów, co u konia 13 letniego może być już bardzo potrzebne. Z tego co pamiętam Twój koń to folblut, prawda? Niestety w tej rasie konie z wiekiem coraz gorzej przyswajają sobie składniki pokarmowe z paszy, a w 16 Plus jest dodatek drożdży Yea-Sacc, które pomagają z rozkładzie włókna i lepszego przyswajania składników pokarmowych.
Można też pomieszać to z paszą energetyczną, ale w tym temacie to ja już nie pomogę,bo moje kobyłki na brak pary nigdy nie narzekały 😉

Ciska dziękuję :kwiatek:

A podawał ktoś możę pasze Liry?
W sklepie koło stajni mogę nabyć i to w dość niskich cenach (nie pamietam dokładnie) i zastanawiam się... koleżanka kupiła i podobno kopa daje a skład tez całkiem całkiem.
http://www.lira-pasze.pl/?produkty=185&lang=pl
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
20 września 2009 20:07
SIWA FOLBLUTKA, efka dziękuję Wam bardzo  :kwiatek:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
20 września 2009 20:14
Skończyłam podawać Hovelera Relax'a , ponieważ mój koń już nie potrzebuje 'uspokajacza' (zaczął wychodzić na cały dzień na padok zamiast spacerków w ręku) . Wrażenia po tej paszy były dobre, nie przychodziły koniowi do głowy żadne głupie pomysły 😉 I ładnie się zaokrąglił.

Teraz stoje przed wyborem jakiegoś musli dla mojego niepracującego lenia, który średnio wykorzystuje paszę. Zastanawiam się nad Hartog Balance i musli podstawowym Equi-Firsta. Pomoże ktoś?  😵


Nasturcja-Renata podaje Żadonce to podstawowe musli EF, wygląda ładnie, jest chętnie zjadane. My teraz jedziemy na Hartogu Balance właśnie i jest wręcz wchłaniany przez Rudą. Koń nie odpala, pracuje średnio 6 dni w tygodniu.
Quendi, jeśli nie masz ograniczeń finansowych to ja bym wzięła Hartoga. Bardzo fajnie wygląda, ładnie pachnie, konie to wcinają, aż im się uszy trzęsą, żadnych wrotek nie odpalają, a dobrze wyglądają. Wg opisu producenta - Hartog ma mniejszą zawartość białka.
Teraz również w sklepie GALOPADA, opłaca się kupować eggersmanna, bo wysyłka przy wpłacie na konto 0 zł, a za pobraniem 4 zł. Oczywiscie móię o kurierze;]
tak czytam i się zastanawiam od którego momentu wasze konie traktujecie jako seniorów? czy może wybieracie te pasze tylko i wyłącznie z racji dodatku wspomagaczy stawowych jako takie 2w1 ? a może jedynie w tym ich wyjątkowość i odmienność w stosunku do klasycznych pasz? bo mam wrażenie że średni wiek koni karmionych paszami senior spada 😉
Ponia   Szefowa forever.
21 września 2009 19:50
[quote author=k_cian link=topic=25.msg339282#msg339282 date=1253514003]
tak czytam i się zastanawiam od którego momentu wasze konie traktujecie jako seniorów? czy może wybieracie te pasze tylko i wyłącznie z racji dodatku wspomagaczy stawowych jako takie 2w1 ? a może jedynie w tym ich wyjątkowość i odmienność w stosunku do klasycznych pasz? bo mam wrażenie że średni wiek koni karmionych paszami senior spada 😉
[/quote]

Swego czasu Chestnuty dostawały seniora Spillersa, ale ze wzg na zaw. glukozaminy😉 nie ze ze wzgl na wiek, bo mają dopiero 9 i 11 lat.
Odnośnie Eggersmanna Frucht, wszytko fajnie ładnie wygląda, pięknie pachnie, koń zjada, ale co zauważyłam dzisiaj po raz kolejny (karmię od tygodnia) że w żłobie pozostaje pyłek (pasza w najdrobniejszej swojej postaci) bo taki otóż w worku się znajduję, obok faktycznego muesli. Mam też drugą pasze Cool Mixa i takich "drobinek" nie ma. Jakbym się uparła i chciała sprawdzić to pewnie z 2 kg jak nie więcej tego "pyłku" bym wygrzebała z całego 20kg worka  😤
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
21 września 2009 21:04
[quote author=k_cian link=topic=25.msg339282#msg339282 date=1253514003]
tak czytam i się zastanawiam od którego momentu wasze konie traktujecie jako seniorów? czy może wybieracie te pasze tylko i wyłącznie z racji dodatku wspomagaczy stawowych jako takie 2w1 ? a może jedynie w tym ich wyjątkowość i odmienność w stosunku do klasycznych pasz? bo mam wrażenie że średni wiek koni karmionych paszami senior spada 😉
[/quote]
nie traktuje mojego konia jak seniora, wręcz przeciwnie. Koń chodzi normalnie. Jednak uważam że pasze dla seniorów są naprawdę dobre np. po kontuzji ze względu na zawartość witamin. Pozatym uważam że to nie wiek ocenia jaki koń jest seniorem a to co przeszedł. A mój przeszedł dużo.
Apropo zawartosci pylu w paszy to wszelkie rekordy bije chyba sieczka Grass Mix Hartoga. Istna masakra. Z jednego worka po przesianiu otrzymuje dwa wielkie wiadra pylu.
Oj Klami.... denerwujące to jest ogromnie 😤 Dziękuję za ostrzeżenie nie tknę się tego. Do tej pory karmiłam
Hovelerem i na samym początku Pavo, nie było takiego problemu. Kto karmi Eggersmannem? Która jeszcze pasza jest podobnie zapylona?
To jest starszliwie denerwujace.... Grrr.... niestety kupilam od razu kilka workow i teraz musze to wszystko przesiewac i skarmic. Nigdy wiecej.

Ja karmie Hovelerem. Krauter, Active, Mesh, Reformin. Jakosc super, musli pieknie chrupie, zero pylu itp., witaminy wyraznie daja efekt, a energetyk daje powera.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 września 2009 21:24
z gory przepraszam jesli uz takie pytanie padlo, ale (przyznaje sie bez bicia) nie chce mi sie czytac 42 stron watku  😡
Co polecacie niskokalorycznego?
chciałabym nieco odchudzić moją (pracującą) kluske
To ja proszę o karmiących Eggersmannem o jakieś przecieki  😉
mi dystrybutor mówił, że ten czarny pyłek w Eggersmanie Frucht to witaminy , ale nie wiem czy mu wierzyć można. Mój wybredny zwierz zostawiał to na koniec i potem wylizywał, ale na początkuteż myślałam,  że nie zjadł i wybierałam
Moja ma gdzieś, jak w żłobie zostaną niewybrane pyłki to obchodzi go szerokim łukiem
arivle, nie chce Cie martwic, ale probowalam najrozniejszych sposobow / zmian diety z moim. Poki stal na slomie nic nie dzialalo, bo doskonale pasze tresciwa uzupelnial sobie wcinanniem slomy na wyscigi.
Nikitaa, struktur equichamp z eggrsmanna ma podobny pyłek. Mi to pachnie jak melasa. Nie sądzę, żeby to była jakaś ściema na "zapchanie worka".. Trzeba porównać skład pasz, które mają owy pyłek ze składem pasz, które nie mają - wtedy chyba najprędzej dojdziemy do tego co to może być🙂
Mój koń struktura zjada prawie razem ze żłobem, mimo ze należy do ogrooomnie wybrednych koni.
Dzięki za radę, jutro przyczaję oba worki i porównam i przyjdę sie pochwalić odkryciem  🤣 o ile coś odkryje 😁
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
22 września 2009 07:41
Cool Mix eggersmanna nie ma żadnego pyłku. Może to zależy od składu? Karmię tym arabkę i jestem mega zadowolona!
SIWA FOLBLUTKA, na pewno od składu🙂 w natur musli z eggrsmanna też nie zauważyłam żadnego pyłku🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 września 2009 12:29
Ja przetestowałam Hartoga Energy Classic i pasza ładna, pachnąca, tylko co z tego jak mi się na niej z konia kapeć zrobił. Także wracamy do Vollkorna Hovelera.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
22 września 2009 12:31
Ja przetestowałam Hartoga Energy Classic i pasza ładna, pachnąca, tylko co z tego jak mi się na niej z konia kapeć zrobił. Także wracamy do Vollkorna Hovelera.


Chciałam się podpisać obiema rękami - mi też koń się na tej paszy nie podobał. Ani energii ani wyglądu specjalnego.
Też się zgadzam.. Koń co prawda ładnie wygląda, ale tej energii ta jakoś ;/ nie zauważyłam różnicy
Wrócę chyba do Balanca bo jak dla mnie póki co to najładniej wyglądająca pasza (koń ma po tym błyszczącą sierść)

Miałam też różne rodzaje Pavo i powiem że jestem bardzo na nie... Zwłaszcza za taką kase :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się