Jakie pasze dajecie swoim koniom?

IskraADHD, pełnoporcjowo : 2400 gram XS oraz 800 gr XP plus sieczka, ale dopiero 1 tydzień.
Potwierdzam, XS nawet przy nieduzym dawkowaniu robi super robote. Także podaje mojej klaczy, w dodatku folblutka i wrzodowa, na brandonie szybko odbila i nabrala cialka, polepszyla jej sie tez bardzo przyswajalnosc pasz.
dea   primum non nocere
18 sierpnia 2019 07:11
[quote author=dea link=topic=25.msg2883543#msg2883543 date=1566020670]
Czasem mnie zadziwia, jak ludzie są w stanie dostrzec szczegóły na niedużym i nie do końca ostrym zdjęciu...


Zdjęcie, do którego się odniosłam nie jest nieduże i można je powiększyć na ekranie.
Do tego koń ma kopyta czarne i świeżo posmarowane. To się tam mocno rzuca w oczy. Chyba, że tak jak napisałam jakiś cień zrobił tam takiego ' obrączkowego' psikusa.
[/quote]
Powiększyłam, patrzyłam i nie potrafię powiedzieć, czy to nie "skórka" pod koronką. Na pewno nie jest to ewidentny przypadek. Raczej prosiłabym o zdjęcia z bliska niż już oceniała po tej jakości - ale może masz lepszą sieć neuronową w tym kierunku.
Albo mam kompa, który mi tak przekłamał, że wygląda jak prawdziwe. Od razu to napisałam i nie zarzekam się, że mam monopol na prawdę.
Obrączki widzę akurat nie przy koronce tylko dalej. I tak, być może to mocno sugestywne złudzenie.

dea   primum non nocere
18 sierpnia 2019 20:32
Ta "skórka" potrafi nieraz i do pół kopyta sięgać. Być może masz rację i są tam obrączki. Zadziwiła mnie tylko pewność wypowiedzi na podstawie takich danych (tym bardziej, że skątowanie wygląda z grubsza poprawnie, a ściany prosto). Nie zdziwiłoby mnie przypuszczenie i prośba o zbliżenie.
Szukam paszy dla ochwatowca, który musi przytyć (i to bardzo bardzo). Myślałam o połączeniu wysłodków buraczanych, sieczki z lucerny i łuski słonecznika. Ale są może jakieś gotowe pasze? Lub coś jeszcze mogę dodać dla urozmaicenia?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
19 sierpnia 2019 07:12
https://magia.sklep2.pl/3f-feed-for-founder-p-63.html To jest pasza stworzona dokładnie w tym celu 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 sierpnia 2019 10:57
A co do pasz dla takich koni to mam pytanie.. Kucynka przez rok była objęta programem Hippovetu, jest na ich diecie i pod kontrolą (badania, pomiary). Dostaje cały czas Brandona XL i ich suplementy ( kucka ma EMS i jest po lekkim ochwacie).  Brandon jej smakuje, wyjada ładnie na mokro z suplementami ale brakuje jej energii. Ruszam ją 5-6 razy w tygodniu, lonża lub spacer (ale taki dość intensyny, goni większego kuca więc musi iść energicznie a i troche biegamy) ale już od czwartego dnia jest ciężko ją upchać, snuje się jak cień.
Czy istnieje coś bezpiecznego dla koni z jej problemami ale dającego większego kopa? Może jakiś olej? Bardzo się boje przybrania na wadze, bo troche wysiłku nas kosztowało zrzucenie tych kilogramów.
Robaczku za Twoją namową skontaktowałam się z Panią Doktor z Hipovetu i oprócz suplementów i paszy dla insulinoopornych zaleciła mi właśnie taki suplement dający kopa i pomagający w regeneracji po wysiłku (jako że my trenujemy i oprócz odchudzania musimy mieć energię), o ten: https://sklep.hippovet.pl/produkty/super-condition-high-performer-3-kg/ . Ja się póki co nie zdecydowałam, bo dostałam dość mocno po kieszeni innymi suplementami. Chciałabym dodać trochę energii, ale niestety nie kosztem oszczędności, więc na razie walczymy z otyłością bez niego 🏇 Może skonsultuj się z Panią, czy ten suplement byłby dobry dla Was  :kwiatek: Jego się dość mało podaje.

A tak poza tym wielkie buziaki dla Ciebie za pomoc i pokierowanie w sprawie diety  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 sierpnia 2019 11:35
Oooo super 🙂 ciesze się że mogłam jakoś pomóc 🙂

Nie wiedziałam że istnieje taki suplement 😉 bede w takim razie dzwonić do Pani Doktor i może dla nas też będzie odpowiedni. My niby nie trenujemy ale staram się ją ruszać dość sumiennie i właśnie w czwartym dniu już widać zjazd (choć to pewnie kwestia kondycji, chwilowo też nie cisnę jej jakoś bardzo, bo mamy dalej przeboje z kolanem).
Zależy mi na odrobinie więcej energii i na tym żeby więcej nie tyła.
Czesc! Mam 4 miesięczną źróbkę, która musiała zostać odstawiona ze względu na stan zdrowia matki. Od jakiegoś czasu jest jest na mleku hoevlera, ktore dostaje z pasza masters (mała nie chce pic, a wet kazał  poprostu dosypywac mleko do paszy  🙄 ). Nie jestem jednak przekonana co do tej paszy, macie może coś dobrego do polecenia dla mojego malucha?
anetakajper   Dolata i spółka
19 sierpnia 2019 12:35
4 miesięczny źrebak to kawał konia 🙂 Moja w wieku 2,5 miesiąca straciła matkę i nie piła mleka zastępczego bo nie chciała. Karmiłam pełno porcjową  paszą z dodsona dla żrebaków .
dea   primum non nocere
19 sierpnia 2019 13:02
Nasza też osierocona w wieku 4 miesięcy, bardzo krótko dawaliśmy mleko (też nie chciała pić) - również dodson dla źrebaków pełnoporcjowo dostawała, czasami Pavo. Wyrosła bez problemów.
Super, dzięk! sprawdzę Dodsona 😉
Robaczek M., a u nas polecila to i energeticum.
Miał ktoś już może okazję potestować nowość Pavo ? Hay Chunks ?
https://www.ntb24.pl/Pavo_HayChunks
BUCK   buttermilk buckskin
20 sierpnia 2019 14:17
PAVO HAY CHUNKS  ojaa.... 100 zł za 14 kg   😵  no wprawdzie to siano to niemiecka jakość  😉

a ja wczoraj przemyśliwałam tę ofertę bo może co polskie to polskie  🏇
http://producentsiana.pl/oferta-sloma-sieczka.php
BUCK, - ale wiesz, że to jest sprasowane, więc to co innego niż siano luzem? Łatwiej zabrać np. na zawody, ma trochę inne zastosowanie. Pavo nie jest pierwsze, takie kostki ma też Hartog i kilka innych marek paszowych.
BUCK   buttermilk buckskin
20 sierpnia 2019 17:54
BUCK, - ale wiesz, że to jest sprasowane, więc to co innego niż siano luzem? Łatwiej zabrać np. na zawody, ma trochę inne zastosowanie. Pavo nie jest pierwsze, takie kostki ma też Hartog i kilka innych marek paszowych.


🙂 kompletnie nie neguję wielu możliwości zastosowań, tylko cenę, bo czy siano jest sprasowane czy luzem, to kilogram=kilogram 🙂  bo nie umiem sobie wyobrazić, ze koń zje więcej siana w ciągu doby niż jest go w stanie zjeść  🤣 
BUCK, - często chodzi o to, żeby zjadł mniej 😉 I o to, jak się takie coś transportuje, nie wrzucę do auta 14kg siana w kostkach, a kartonik takich sprasowanych kosteczek to jak najbardziej.
BUCK   buttermilk buckskin
20 sierpnia 2019 18:41
keirashara  a widzisz 🙂 inny koń i inny punkt widzenia  😀  ja od wielu, wielu lat dopłacam do pełnodobowej dawki siana bo pensjonatowa jest zbyt skromna. I mimo że obecnie, bez dopłat, mam siana pod korek cała dobę to jak widać nadal przeliczam siano jako cena per kilogram  😜
Wszyscy co karmią pro linen niech sprawdzą pasze. Moja koleżanka kilka dni temu miała zarobaczony worek.
keirashara, ale to nie jest sprasowane siano na takiej zasadzie jak robi to chociażby Hartog. To są takie małe bloczki wielkości puszki. Stąd moje lekkie zdziwienie i zastanawianie się nad tym produktem.
charlieeeeto czarne to robaki? Z tego co kojarzę one powstają z wilgoci, najczęściej można je spotkać w łazienkach. Może to wina przechowania paszy? Pytanie gdzie pasza była zakupiona - czy w sklepie, czy od producenta oraz ile i gdzie była przechowywana
Wigorrr to biało-brązowe to robaki, mam filmik jak się ruszają. Kupiona od producenta. U nas wszystkie pasze różnych producentów przechowywane są w tym samym miejscu i tylko w  paszy tej firmy znaleźliśmy taką niespodziankę. W innej stajni również dziewczyna miała to samo.
Mi to nie robi, ja tym nie karmię, ale jakby w paszach firm z których korzystam ktoś takie coś znalazł wolałbym wiedzieć  👀

charlieeee a jaka to była dokładnie pasza i co na to Pro-Linen?
  😲 😲
Możliwe, że to robaki ze zboża. To dziwne ja nigdy nie miałam z nimi takiego problemu. Przy mieszaniu dużej ilości zbóż może się coś takiego zdarzyć. Ale to nie usprawiedliwienie. Najlepiej jakby te osoby napisały do producenta, na pewno to jakoś zrekompensuje
charlieeee,  To są larwy mola spożywczego. W zeszłym roku mieli mole w otrębach i łusce słonecznika więc wcale mnie to nie dziwi. Jak wam się z tych larw wylęgną mole to będzie problem bo wszystkie pasze wam zainfekuje, ciężko się tego pozbyć.
Potwierdzam. Kilka lat temu kupiłam trzy razy otręby prolinen i w trzech workach była pajęczyna i mole, a same otręby zleżałe, o stęchłym zapachu.
A pisaliście w tych przypadkach do producenta? Dobrze żeby wiedzieli takie rzeczy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się