Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Lena, a czemu miałabyś ty wkładać? Jest taki obowiązek?


No właśnie nie wiem, czemu. Wydawało mi się to normalne, że mężczyzna pomaga kobiecie podnieść walizkę, ale może we Francji są inne normy. Tak samo nie wiem, czemu w lutym musiałam się rozbierać do koszulki przy kontroli bezpieczeństwa pod okiem, za przeproszeniem, śliniącego się podstarzałego ochroniarza :/ (Współtowarzysz podróży był niestety przy sąsiedniej taśmie).
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 czerwca 2013 19:10
Lena bo to Francja- kraj, gdzie feminizm i homoseksualizm króluje 😎 I Ty jako "wolna, niezależna kobieta" nie powinnaś dyskryminować mężczyzny i kazać mu pakować ciężką torbę na taśmę.
witam wszystkich latających i stewardesy, proszę was o pomoc i ewentualne dalsze informacje w następującym temacie;
we wrześniu mam zamiar zafundować synowi 11 lat wyjazd do Francji, do Disneyland (ja oczywiście też jadę). Z Polski( W-wa) ewentualnie Gdańsk do Paryża, chciałabym zachaczyć o wieżę Eiffla ( dziecku trzeba pokazać, jeżeli się juz jest w Paryzu) i tu 1 pytanie; z W-wy na które lotnisko w Paryzu?. Tak myślałam o 6.września- wylot i wieża. Po Eiffla chciałabym bezposrednio dostać się do Disneylandu, i tu następne pytanie; czy w okolicy i skąd dojadę do parku Disneya? Wybaczcie moją drozbiazgowość, ale nie chcę serwować dziecku szukania i czekania godzinnego na jakiś transport, dlatego muszę przygotowac "dopiętą w informacje" podróż.
Interesują mnie także tanie przeloty ( a kogo nie interesują)- tak sobie myslę. Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć o tanich przelotach i jak takowe rezerwowac. Z góry dziękuję. pozdrawiam. 
Texas, jeśli tanimi liniami, np. Wizzair, to pewnie zostaje Ci tylko Paris Beauvais 😉 ale do centrum z niego chyba najdalej.

a właśnie, a propos tanich przelotów. Pierwszy raz muszę sama załatwić bilety, potrzebuję do Londynu i Paryża, wrzesień/październik. nie wiem jak ludzie znajdują loty za 100-200 zł w dwie strony, bo ja widzę same za 300+ w jedną 😵 Może ktoś mi na pw zdradzić tajniki szukania tanich lotów?
ovca   Per aspera donikąd
12 sierpnia 2013 11:31
Texas jak do Paryża do tanio tylko do Beauvais 🙂 podaj konkretny termin i miasto wylotu to czegoś poszukam.
Najtaniej zawsze najlepiej jest kupować bezpośrednio przez stronę przewoźnika, pośrednicy zazwyczaj biorą jakąś prowizję.


Bay
a skąd chcesz lecieć? od nas Paryż jest chyba najtańszym kierunkiem zaraz po Oslo, spokojnie można znaleźć bilety za 100zł...do Londynu może być gorzej.
ovca, z Gdańska, ewentualnie z Warszawy, jeśli miałaby być wielka różnica cenowa. Szukałam trochę i znalazłam za 99 w jedną, taka cena jest w porządku, z tym, że znajomi ciągle mówią o tym, że lecą za 40 zł w jedną stronę itd, zastanawiam się jak szukają 😉
na allegro 😉

są ludzie, którzy mają kartę wizzaira czy ryanaira i mogą kupić taniej bilety. to sie ogłaszają na allegro.
Korzystałam 2 razy, za pierwszym razem leciałam do Turku w Finlandii za 42zł w 2 strony za 2 osoby....
slojma   I was born with a silver spoon!
12 sierpnia 2013 15:39
Ja mam karte ale warunkiem skorzytania z nizszej ceny jest przelot z wlascicielem karty wiec nie wiem jak to robia.
ovca   Per aspera donikąd
12 sierpnia 2013 15:59
slojma- nie jest konieczny przelot z właścicielem karty, ale musi się on znajdować na jednej rezerwacji, więc trzeba kupić dla niego bilet. Czasami bardziej opłaca się kupić bilet dla jednej osoby więcej, bo zniżki kartowe bywają naprawdę duże 🙂

co do tanich lotów- naprawdę można. Byłam w oslo za 4 zł, koleżanka w paryżu za 8. Można? można 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
12 sierpnia 2013 16:02
Jasne ale jesli kupuje sie bilet dla jednej osoby to sie nie oplaca. Tak mi sie wydaje.
ovca   Per aspera donikąd
12 sierpnia 2013 16:17
Bay przykładowo:
Paryż BVA:
wylot z Gdańska 6 X powrót 10 X łącznie 258 zł
wylot z Warszawy 30 IX powrót 3 X razem 208 zł

Londyn STN: wylot z Gdańska 20 IX powrót 1 X łącznie 220, 50 zł

Mój kot z Katowic do Oslo, WizzAirem, na bilecie miałam też właściciela karty - 48zł  😉
Fakt, ze ten bilet + bilet busa do Katowic z Krakowa to wyszło dokładnie 98zł, ale z Krakowa Ryana miałam za 179zł. Różnica znaczna.
We wrześniu pewnie też skorzystam z tego gościa, bo będę leciała znów 😉
ovca, dzięki, ale tak jak pisałam, znalazłam za 99 tez, więc w obie strony będzie 200. 100 w jedna stronę to nie jest jakaś okazja, jak na lot tania linia rezerwowany z wyprzedzeniem.
wistra., wiozlas kota WIZZAIREM? Jakim cudem?
Nie, oczywiście że nie wiozłam kota wizzairem.
Leciałam po kota. Wracałam AirBerlin z kotem 😉
ovca   Per aspera donikąd
12 sierpnia 2013 18:34
A ja widziałam psa lecącego na pokładzie wizzara. I to labradora 😉
Aaaaaa juz myślałam, ze coś sie zmieniło 😉
ovca, psy przewodnicy mogą latać
oj jestescie, już zrezygnowałam z waszej odpowiedzi, ale można polegac na was, dziękuję bay i ovca, jeżeli mogę Cię Ovca wykorzystać to chciałabym wylecieć 6.09.13 ( piątek, najlepiej rano) powrót w niedzielę wieczorem albo poniedziałek rano. W zasadzie lotnisko blisko wieży eiffla, ale cena dyktuje warunki. dziękuję z góry. Aha- 1 osoba dorosła i dziecko 11-letnie. pozdrawiam
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 sierpnia 2013 17:20
Rzuciły się komuś w oczy tanie loty z Wrocławia do Brukseli? Ew. gdzieś stosunkowo blisko, np. do Holandii, Luksemburga? W obie strony. Termin dość elastyczny, bo wylot po 20.08., powrót jakoś w pierwszym tygodniu września. Szukałam i kurczę, albo nie ma lotów z Wrocławia, albo kosztują ok. 250-300zł (loty droższe niż 150zł mnie nie ustawiają). Wiem, że to nie ten wątek, ale może jakieś połączenia kolejowe Wrocław-Bruksela z niewielką liczbą przesiadek (znalazłam nawet takie z siedmioma...)?
Facella, https://www.bookryanair.com/SkySales/booking.aspx?culture=pl-pl&lc=pl-pl&cmpid2=Google#Select sprawdź tutaj, wygląda ciekawie 🙂
Wylot np. 27.08 we wtorek (154 zł)
i powrót 8.09 w niedzielę (96 zł)

co o tym myślisz?  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 sierpnia 2013 10:30
Shilton, strona mi się nie wyświetla, wyskakuje błąd 500 albo tylko górny pasek strony i nic więcej.
Facella, tutaj w 2 strony wyszło np. 168 zł
PS Zapomniałam wybrać powrotu w 1 tyg września, ale po drodze w taniej cenie masz jeszcze np. 11.09 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 sierpnia 2013 11:00
Fajna oferta, ale nie mogę wylecieć w 1. tyg. września i wrócić w 2. tyg. września. Muszę wrócić do końca pierwszego tygodnia. Wyjazd stoi pod znakiem zapytania, ale lepiej wcześniej się zorientować w ofertach i nie polecieć, niż odwrotnie... Dzięki za chęci  :kwiatek:
Jak poprzednio szukałam (16.08) to własnie powrót był 8.09, a teraz już na 8go nie ma miejsc 🙁 Ale zobacz jeszcze pociągi  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 sierpnia 2013 11:09
Pociągi to jest masakra, albo ja nie umiem obsługiwać strony PKP, albo nie ma ani jednego bezpośredniego połączenia Berlin-Bruksela... Najszybsza trasa to 19 godzin w pociągu i 4 przesiadki, w tym jedna w Niemczech do regionalnego pociągu - nie umiem ani słowa po niemiecku  😵 No ale to nie ten wątek.
Mi też wychodzi, że nie ma bezpośrednich.. Najlepsze jakie znalazłam to z 1 przesiadką i jedzie 6:46..
Czy jest możliwość żeby było za wcześnie na sprawdzanie tanich lotów? Interesuje mnie Kraków-Billund, DK z początkiem listopada. Póki co do tanich to one nie należą  (rok temu w tym samym czasie leciałam za połowę tej ceny :ke🙂
ovca   Per aspera donikąd
22 sierpnia 2013 17:54
lotka teoretycznie najtaniej jest 6 tygodni przed odlotem.
Najtaniej znalazłam 31 paź 72 zł i 5 listopada 84 zł- to dużo?
Rok temu płaciłam ok 52/62zł i myślałam, ze dorwę coś za tę cenę- ale sprawdzałam dużo później niż teraz. 84zł to nie dużo, ale powroty są już w cenie 120-190zł 👿 (jeszcze nie pewne czy to byłoby pl-dk-pl /dk-pl-dk).
Dziękuję bardzo za info o 6 tygodniach- będę obserwować.
mam pewien problem... Będę lecieć tanimi liniami, ale wykupiłam też bagaż. Biorę ze sobą odsypki kosmetyków mineralnych w woreczkach strunowych. Pytanie: zapakować je do głównego? Będę mięć problemy z racji, że odsypki te wyglądają jak narkotyki :P ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się