preparaty na stawy

Zakupiłam proszek Gelapony Fast i zonk mój koń nawet nie chce spojrzeć na musli z którym mu to mieszam, choć na prawde cudowałam i dorzucałam niezłe smakołyki, ale tylko patrzy obrażony :/ Czy wiecie może, czy Gelapony Fast można rozcieńczyć z wodą i aplikować bezpośrednio strzykawką do pyska konia??


Pozdrawiam


Jak najbardziej, mozesz tak podawac. choc powinien sie przekonac, sprobuj rozrobic to z  otrebami z cukrem
znacie jakieś dobre preparaty na stawy w formie GRANULATU?
Gillian, jezu ale się zakręciłam. Gdzieś pytałaś w temacie o zastępnik dla Super Fen 🙂
znacie jakieś dobre preparaty na stawy w formie GRANULATU?

Pavo Mobility 3 kg

leonek, dzięki  :kwiatek:
a stosowałaś ten preparat?
ja  stosowałam zawsze osteoglycan Forana ( proszek ), ale jeżeli chcesz granulat to chyba tylko Pavo i słyszałam pozytywne opinie 😉
Czy ktoś z Was używał preparatu Equminsa Flexijoint (ewentualnie wersja z bromelanianą)?


tak - ja używam tych preparatów od kilku lat - uważam, że są znakomite !

co chcesz wiedzieć - bo stosowałam u mojego  A (teraz na emeryturze) i stosuję obecnie u młodej.
leonek, jeszcze raz dzięki 🙂 zapoznam się ze składem 🙂

edit:
a jakby ktoś, tak jak ja, był zainteresowany preparatem na stawy w granulacie to znalazłam przed chwilą St Hippolyt MoviCur
Gillian   four letter word
17 listopada 2012 08:09
Perlica, a 🙂 no tak, faktycznie. Pudełeczko styka nie miesiąc a kosztuje 150zł. Trochę mnie to zniechęca, dlatego szukałam czegoś innego - wydaje mi się, że lepiej kupić większe pudło drożej ale takie, które starczy na dłużej bo ma racjonalniejsze dawkowanie.
Z działania byłam zadowolona, dawałam ciągiem przez 3 miesiące. Dolegliwości ustąpiły całkowicie, aczkolwiek nie wiem na ile to zasługa SuperFen a ile środków, które były wsmarowywane w problematyczne miejsce 🙂
ja podaję od wczoraj , ale kurczę nie wiem ile 🙁 wg opakowania pisze że 15g a miarka nie ma napisu 15g tylko 4 kreski i nie wiem ile to 15g 🙁 ktoś pomoże?
Perlica  15 g to ta miarka którą masz dołączoną  🤣
Wichurkowa   Never say never...
17 listopada 2012 10:02
Juliaaa  Polecam Ci MoviCur http://animalia.pl/produkt,10677,558,st-hippolyt-movicur-10kg.html  bardzo fajny preparat stosowałam dla swoich koni i na prawdę super🙂
Wichurkowa, dzięki 🙂
skład mi się podobał, więc pewnie spróbuję. A jakie konkretnie działanie zaobserwowałaś po podawaniu movicur?
Wichurkowa   Never say never...
17 listopada 2012 11:29
Szczególnie u starszej kobyłki po sporcie,zaczeła lepiej pracować stawami,nie trzaskało jej w kościach,zrobiła się elastyczniejsza w chodach,miała opoje na stawach skokowych ktore też sie zmniejszyly bardzo po podawaniu tego🙂 i ogólnie czuła się po tym jak -10 lat🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 listopada 2012 17:13
A jak się sprawdzają preparaty Farnamu?
Czy EQUIMINS Flexijoint nie będzie zbyt inwazyjny jako preparat podawany profilaktycznie dla prawie 5 letniej klaczy pracującej dość średnio intensywnie? Zdarzały się jej drobne kontuzje, przed wprowadzeniem w trening dostawała glukozaminę Foranu, teraz po sezonie chciałabym coś jej podać profilaktycznie?
haruś, dzięki za info, ulżyło mi bo właśnie tak myślałam ale pewna nie byłam 🙂
Szczególnie u starszej kobyłki po sporcie,zaczeła lepiej pracować stawami,nie trzaskało jej w kościach,zrobiła się elastyczniejsza w chodach,miała opoje na stawach skokowych ktore też sie zmniejszyly bardzo po podawaniu tego🙂 i ogólnie czuła się po tym jak -10 lat🙂


właśnie o to mi chodzi 🙂  :kwiatek:
Czy EQUIMINS Flexijoint nie będzie zbyt inwazyjny jako preparat podawany profilaktycznie dla prawie 5 letniej klaczy pracującej dość średnio intensywnie? Zdarzały się jej drobne kontuzje, przed wprowadzeniem w trening dostawała glukozaminę Foranu, teraz po sezonie chciałabym coś jej podać profilaktycznie?



Spokojnie możesz podawać. Equimins jest bezpieczny - oczywiście mówię o tym z bromelaniną.

Ja dawałam w ten sposób, że przez pierwszy tydzień -dwa pełną dawkę (a nawet ciut więcej), a potem połowę zalecanej dawki. W ten sposób dawałam mojemu koniowi (teraz już emeryt) przez kilka lat. Pod siodłem choził do 24 roku życia i teraz nadal nie jest kulawy. Podawałam bez żadnych skutków ubocznych.

Młodej (6 lat) teraz daję w okresie tylko zimowym - konsultowane z doktorem.

Jeśli są jakieś wskazania (bywają kontuzje) - to dawaj przez trzy niesiące, potem miesiąc przerwy i o nowa. Oczywiście piszę otym z bromelanimą, ten z czarcim pazurem (jeśli jest taka potrzeba) można podawać co jakiś czas - bo sam czarci pazur jest silnie działający.

Czy Gelapony Arthro też działa na ścięgna? I czy wystarczy dla konia po sezonie startowym 120/130 czy lepiej Chondro? Dawałam wcześniej Cortaflexu Glucosamine + MSM, ale widzę tutaj, że kiepskie wchłanianie?
episode ja daje przede wszystkim na ścięgna od ponad 2 lat z przerwami i na zmianę właśnie z glukosaminą + MSM i jestem bardzo zadowolona. Żadnych problemów z nóżkami od tego czasu  🤣      ODPUKAĆ 🤣
Dajesz to Arthro jak rozumiem, tak? 🙂
takdaję arthro.  poleciła mi to lekarz wet i uważam, że jest to najlepszy preparat na rynku na ścięgna  😀
Ekstra, dziękuję bardzo  :kwiatek: Czyli nie potrzeba Chondro? Wiesz może jaka jest różnica? Może vet tłumaczył?  :kwiatek:
Chondro jest bardziej do regeneracji chrząstek i kości  a arthro właśnie ścięgna.  🤣
Super, dziękuję serdecznie  :kwiatek:
[quote author=haruś link=topic=28369.msg1591810#msg1591810 date=1353529870]
Chondro jest bardziej do regeneracji chrząstek i kości  a arthro właśnie ścięgna.  🤣
[/quote]
chyba nie do końca tak jest.

arthro jest "delikatniejsze" w działaniu, w przeciwieństwie do chondro nie ma glukozaminy i chondroityny.
chondro jest dla koni które mają już jakieś problemy z układem ruchu.
Czyli i tak do regeneracji po sezonie z głównym naciskiem na ścięgna - wybrać Arthro?  :kwiatek:
tak, profilaktycznie i do regeneracji arthro - bez różnicy czy nacisk na ścięgna czy stawy 😉
Dziękuję  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się