kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 stycznia 2014 20:55
(...) Jeśli usuniesz to zaczą ci zęby wędrować i trzonowce z góry nie będą miały przeciwstawnego zęba i powoli zaczną schodzić do dołu szukając kontaktu....a to nie jest dobre. (...)


Czy dotyczy to również siekaczy? Bo jak mi zaczęły ósemki wyłazić, to problemy się ogólnie zaczęły pogłębiać ze zgryzem.
Dementek, jak nie ma miejsca dla nich i pchają się na inne zęby to owszem.
Isabelle, prawa dolna ósemka nie wyjdzie do końca i zapewne dojdzie do próchnicy, ona jest do usunięcia. Lewa natomiast może wyjść, nie musi.
Ta zrotowana 4 to nie tylko defekt kosmetyczny, ale to wchodzimy w sprawy ortodoncji.

P.S. Ależ masz długie korzenie dolnych piątek.... 😉 do samej ziemi...

ooooo kurcze.....przepraszam za post pod postem  🙇
CuLuLa,  jakieś wyjątkowe te korzenie? często się spotyka tak masakrycznie zrotowane ósemki jak mój alien?
CuLuLa,  jakieś wyjątkowe te korzenie? często się spotyka tak masakrycznie zrotowane ósemki jak mój alien?


eeee nieee, korzenie super...nic negatywnego.

Mam znajomego, który ma zatrzymaną ósemkę na górze do góry nogami (tzn. korzeń jest tam gdzie powinna być korona). A zęby kładą się w różnych pozycjach...

trzymam kciuki za leczenie 🙂
Co poradzić na migrenę spowodowaną niskim ciśnieniem atmosferycznym?
Zaczęła się wczoraj, w nocy nie dawała spać, trzyma dzisiaj i patrząc na prognozę będzie trzymać przynajmniej do niedzieli. Już dziś chodzę po ścianach. Popijam Solpadeinę colą i trochę pomaga. Coś jeszcze mogę zrobić? Leżenie odpada, mam mdłości, trzęsie mną i muszę się czymś zająć, żeby to opanować choć trochę.
kawa?

Moj rodzinny poleca wlasnie solpadeine, ze wzgledu na kodeine, ja zawsze biore 2 rozpuszczalne i pomaga
crazy, ja już dziś wzięłam 4, można w sumie 8 na dobę ale nie chcę tyle brać. Właśnie colę piję ze względu na kofeinę. Kawa mi szkodzi 🙁 Da się kupić kofeinę w pigułkach?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 stycznia 2014 19:57
Są tabletki zawierające kofeinę  🙂 Ale nazwy nie pamiętam. Pyralgina?
http://www.doz.pl/apteka/p6664-MB_Active_tabletki_20_szt
ambre może to ?  Też z kofeiną, kiedyś brałam w czasie sesji i może efektu wow jak po wypiciu tigera nie było, ale spisywały się całkiem nie źle.
Ale chyba coś wisi w powietrzu, ja nie jestem wrażliwa raczej na takie rzeczy, a też mnie głowa ciągle boli od południa. Do tego raz mi zimno i się trzęsę, a za chwile znowu za gorąco i wywietrzam pokój ile się da.  🤔wirek:
Dzięki dziewczyny, dopytam w aptece. Aktualnie, po dwóch tabletkach, jest nie najgorzej gdy siedzę i się nie ruszam. Gdy się poruszę to czuję się, jakbym nic nie brała.
Abre, ale ciśnienie teraz chyba nie jest niskie, a wręcz przeciwnie? Głowa może boleć i tak, niestety... Z kawą bym chyba się jednak wstrzymała. Może raczej jakaś meliska, lipa?
Teodora, dzięki, musiałam być nieprzytomna jak sprawdzałam. Wczoraj oblałam się prawie wrzącą wodą, dobrze że wykazałam się przytomnością choć na tyle, że zamiast rzucić czajnik i pojemnik odrzuciłam je tylko lekko od siebie. Mogło być gorzej 😉
Ostatnio co zjem, to mi niedobrze.
Nie wymiotuję, ale ciągle mam mdłości.
Nie, w ciąży nie jestem...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2014 14:04
pokemon, u mnie tak przejawia się refluks 😉 A poza tym jesteś długo na diecie, a ostatnio jeśz za ciężko i to może żółądek manifestować 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 stycznia 2014 18:36
Pomóżcie!
Tatę dwa tygodnie temu zaczęły, po pewnym okresie przerwy, boleć stawy (kolana). Od tygodnia ledwie chodzi, dzisiaj nie może ustać na jednej nodze i zrobiły mu się czerwone plamy na stopach i dłoniach (miał lekkie plamy po tabletkach przeciwbólowych NaXII więc je odstawił). Ma podwyższoną temperaturę (w zależności od samopoczucia waha się w granicach 37-38,5). Ogólnie tata cierpi na nadciśnienie i chorobę niedokrwienną serca, w dzieciństwie był leczony na reumatyzm.
Pije wapno (chyba 3x dziennie) i od wczoraj wieczorem Duo stawy (pół tabletki rano i wieczorem).
Ja już nie mogę patrzeć, jak cierpi... W poniedziałek (w weekendy lekarz nie przyjmuje) pójdę do lekarza rodzinnego, żeby przyjechał do taty na wizytę domową i jeśli nie da mu skierowania do ortopedy i reumatologa, to chyba będę chamska i się na niego wydrę.
Dodam, że tata już rok temu był u lekarza i jak tata kazał mu dać jakieś leki, to dostał... skierowanie do urologa. Tata zrobił na własny koszt badania na boreliozę, ale nic nie wykazały (wtedy nie bolały go stawy), ponoć wyniki krwi (i chyba moczu) miał gorsze (nie pokazał mi ich).
Dementek, a stawy puchną? Plamy są płaskie czy lekko wypukłe?
pokemon u mnie mdłości, niechęc do jedzenia a potem ból podbrzusza był sygnałem zapalenia nerek  😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 stycznia 2014 19:22
Dementek, a stawy puchną? Plamy są płaskie czy lekko wypukłe?


Przy wcześniejszym napadzie miał opuchnięte stawy.
A obecnie nie ma opuchlizny (jak na razie), a plamy były płaskie i czerwone, dziś zrobiły się lekko wypukłe i krwisto czerwone.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 stycznia 2014 19:29
Stawy i wykwity...hmm przy luszczycy bola stawy. Moze to jakis trop?
A coś w kierunku dny moczanowej ?
Dementek, ja na wszelki wypadek przeszłabym się do pulmunologa po zlecenie na rtg płuc żeby wykluczyć sarkoidozę.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 stycznia 2014 19:42
Gienia-Pigwa- Nie wiem. Fakt, po kimś łuszczycę muszę mieć... Jutro dam tacie maść Lorinden A do posmarowania.
Neila- Ojciec taty miał mocznicę...
abre- Może tata dostanie skierowanie do szpitala i tam zrobią mu wszystkie badania  🙁

Najgorzej, że nie można mu ulżyć w bólu...
Dementek, jeśli to powtórka to raczej nie sarkoidoza ale upewnić się warto. Trzymam kciuki za szybką diagnozę.
Poznaniacy! Pilnie potrzebuję dentystę, a wiadomo, z poleconym będę się bezpiecznie czuła.

Miałam założony w zębie opatrunek na 6 miesięcy, ale się chyba wypłukał albo wyparował, bo od paru dni mnie zaczął pobolewać i to z tendencją na coraz mocniej  😕
buyaka, dr Krasowski na Dębcu http://www.michalkrasowski.pl/ lub przychodnia http://www.aadent.pl/ na Piątkowie
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 stycznia 2014 20:17
abre-  Dzięki...
Szkoda, że trzeba do poniedziałku czekać...
dzięki wielkie, abre!
Liczyłam, że odpowiesz  😁 Jutro będę dzwonić do przychodni, bo na punkcie zębów jestem wybitnie przewrażliwiona.
Isabelle, nie radziłabym usuwania wszystkich ósemek za jednym zamachem, bo potem nie będziesz miała czym jeść 😉
I dlaczego tak bardzo boisz sie znieczulenia, tylko chcesz narkoze? Jakieś złe wspomnienia?
Jeśli potrzebujesz robienia zęba w miłej atmosferze, przez lekarza będącego oazą spokoju to dr Krasowski będzie idealny.
Jeśli musisz mieć zrobione na miejscu zdjęcie i nie przeszkadza Ci lekko suche traktowanie (przy świetnej fachowości) to Piątkowo 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się