Ochraniacze

A ja mam pytanie o ochraniacze Premier Equine do wkkw - ma ktoś i mógłby się podzielić wrażeniami? Z tego co czytam na angielskich forach ludzie są zadowoleni i to bardzo, ale gdyby ktoś miał byłabym bardzo wdzięczna za informację o tym jak wypadają rozmiary. Bo fakt wyczytałam, że M jest dla koni 150-165 w kłębie ale interesowałaby mnie bardzo ich szerokość.

Zastanawiam się nad Air-cooled eventing:

lub Xtreme original eventing:

edit: Jakby kogoś interesowało to znalazłam tabelkę z rozmiarami:



boskie gdzie można je kupić?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] cytowanie zdjec
tutaj--> http://www.premierequine.co.uk 🙂 w watku o zamówieniach zbiorowych jest inf
W wątku hooksowym obiecałam wrzucić zdjęcia ochraniaczy, no to wrzucam 😉

Założenia były takie, że potrzebuję ochraniaczy ujeżdżeniowych, które będą białe, szybkie do zakładania (żadne tam kombinacje rzepowe, jak w WW), i pod żadnym warunkiem nie z neoprenu, bo mam ochotę móc ochraniacze po jeździe albo wrzucić pod kran, albo przetrzeć gąbką z mydłem i mieć je z powrotem śnieżnobiałe. Neopreny niestety trzeba prać, no i szybciutko szarzeją... Aha, byłoby miło, gdyby jeszcze całość miała w miarę rozsądną cenę 😁

Wybrałam takie typy:
Hooks - od razu komplet na cztery łapy, z wysyłką wyszło mi coś około 350 złotych. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły - miały być do codziennego szmacenia, ale chyba zostaną na weekendy i ładne zdjęcia 😉 Wyglądają identycznie jak Eskadron Allround, chociaż materiał zewn. jest trochę inny (Allroundy kocham za błyskawiczne i wygodne zakładanie i tak samo rozpinanie po jeździe).





Horze - skórzane z wełnianym futrem w środku. Faktycznie zrobione ze skóry, nawet takiej dość gruboskórnej 😉 w sensie, że solidnej. Rzepy z gumowymi wstawkami. Trafią do codziennej jazdy, przetestujemy, jak sobie z tym dadzą radę. Wadą może być cena - ok. 270 złotych za parę, ale powiedzmy, że załapałam się na fajną zniżkę, więc portfel aż tak bardzo nie boli 😉



quanta super wyglądają te hooksowe ochraniacze. Czym one wyłożone są w środku?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 marca 2011 14:03
Quanta, świetne są. Miałabyś może jeszcze czas cyknąć obie pary na nodze? Jestem strasznie ciekawa jak wyglądają  :kwiatek:
quanta jako że mamy niedzielę to może cykniesz fotę właśnie na nogach?? 😀 Zwłaszcza hooksowych 😀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
06 marca 2011 14:45
Ja też czekam na zdjęcia hooksowych ochraniaczy na nogach! Też nad nimi myślę, więc jak jeszcze za jakiś czas będziesz mogła napisać większą recenzję, to byłoby super 🙂
bardzo ładne
czy one też są takie sztywne jak allround eskadrona?
Podobne (o ile nie takie same) do tych Horze skórzanych ma HKM:
zdjęcie z Pasi-konik.pl

Mamy je w stajni, jakościowo super, jazda-pralka-jazda-pralka itd. I nic im się nie dzieje.
Niestety nie są już śnieżnobiałe, ale tego się chyba nie uniknie 🙁
A i cena przyjemniejsza bo w pasi-koniku 119 zł za parę 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
06 marca 2011 19:20
Dziewczyny
Podajcie proszę namiary gdzie mozna dobrać i kupić ochraniacze Woof Wear. Przeglądam teraz oferty sklepów internetowych ale szału nie ma.
Potrzebuję s-ki na araba na wyjazdy w teren i ujeżdżalnie. Co polecicie?
Może jakaś inna firma ma coś sprawdzonego?
Bronze, jak szukałam tych HKM, przy przeglądaniu zawiesiłam oko na kilku fajnych kompletach tu:
http://pasi-konik.pl/pl,category,43832,ochraniacze,wszechstronne.html
może znajdziesz coś dla siebie 🙂


edit. WW też są 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
06 marca 2011 19:48
croopie - dzięki  :kwiatek:
Te Awatecki wygladaja całkiem całkiem.
Bronze, też zwróciłam na nie uwagę 😉 Fajnie wyglądają też Equilibrum Tri zone i Veredus na ostatniej stronie 🙂
ale super stronka 🙂
croopie 😅
quantanamera, koniecznie proszę o foty tych Horze! 🙂
Ja moich leather protection prof. choice nie zamienię na żadne inne, są genialne i absolutnie warte tych koszmarnych pieniędzy! Najpierw miał je Parkan, niespecjalnie były oszczędzane, a po ponad roku używania nadal są białe. Szybko się je zakłąda, szybko ściąga, pielęgnacja zajmuje kilka chwil.

noen   A story of a fighter of our human race
06 marca 2011 21:29
Mam do Was pytanie, co uważacie za lepszą ochronę nóg,
1. owijki polarowo elastyczne Busse, o takie :

(zdjęcie konik.com.pl)
czy
2. ochraniacze horze, o takie :

(zdjęcie z ogłoszeń).
:kwiatek:


noen owijki. Nie wydaje mi się żeby te Horze jakoś specjalnie chroniły końską nogę.
noen   A story of a fighter of our human race
06 marca 2011 21:43
daram, dziękuję za odpowiedź :kwiatek:


I jeszcze takie pytanie, ma może ktoś fotki, gdzie owijki sa tylko na przodach a na tyłach ochraniacze i odwrotnie, ochraniacze na przodach i owijki na tyłach ? 🙂
si 🙂


Na tyłach właśnie te ochraniacze Horze 🙂
noen   A story of a fighter of our human race
06 marca 2011 21:51
croopie, a jak się sprawują te horze ? Bo mam w sumie owijki polarowo-elastyczne, ale jeśli będą lepsze, to kupię ochraniacze 😀
noen, ja mam je już rok i sprawują się bardzo dobrze. Aczkolwiek jestem wyznawcą, że nic nie chroni ścięgien lepiej, niż dobrze założona owijka z podkładką. A że moja kobyła się nie strychuje, na spacerki, tereny, lonżowanie w zupełności wystarczają mi takie, które różnią się od np WW wykończeniem... Rzepy nie są mocarne, gąbka również nie jest najlepszej jakości, ale przy odpowiednim użytkowaniu spełniają swoje zadanie i służą naprawdę długo 🙂
Tak btw. właśnie zakupiłam drugi komplet, białych 😉
noen   A story of a fighter of our human race
06 marca 2011 22:05
croopie, a jak wypada rozmiar ? Ja myślałam nad cobem, ale wiesz moze czy to mały cob, czy na fulla też wcisnę ? 😀
noen, te które mam na zdjęciu to L. Przody też mam L i są trochę za duże. Białe wzięłam Tył L i przód M i jest idealnie 😉

Wiesz, przy ochraniaczach za 30zł nie spodziewaj się cudów, ale są naprawdę fajne 🙂
noen   A story of a fighter of our human race
06 marca 2011 22:14
croopie, dziękuję :kwiatek:
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
06 marca 2011 22:20
Łomatko - wiedziałam że tak będzie.. omijałam sprzętowe wątki tyllleeee czasu a tu klops 😉 muszę dokupić białe tyły bo wysprzedałam się ze sprzętu a mam nieużywane jeszcze białe ochraniacze USG takie jak te: http://www.mksklep.pl/usg-ochraniacze-ujezdzeniowe-przod-szt-biale-p-3857.html

może by tak kupić te horze przejściowo 😉
[ciach]

 naruszenie punktu 2 regulaminu
noen   A story of a fighter of our human race
06 marca 2011 23:03
eq-eq, czy przypadkiem nie jest to reklama Twojego sklepu ? 🤔
Czy ktoś posiada ochraniacze Woof Wear w rozmiarze MXW i mógłby mi podać ich szerokość?
Niestety młody, jak na konia pogrubionego (raczej skłaniającego się w kierunku zimnokrwistego), nóżki ma zacnych rozmiarów, więc z pewnością L będą za wąskie...
Niestety podana rozmiarówka uwzględnia jedynie wysokość konia  😵

Jedyne co znalazłam to ta tabelka... tylko wg niej, rozmiar M i MXW niczym się w rozmiarze nie różnią
[img]http://www.woofwear.com/download.php?type=SIZINGIMAGE&id=2[/img]
dzieki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się