SIODŁA

Epikea, Szyją na miarę bez problemu.
Ja miałam Konrada. Nie wiem na ile to siodło było stare, bo teraz ma 3 lata, tak mi się wydaje. Kupiłam je jako roczne od dziewczyny, która jeździła sporadycznie, więc było w zasadzie w ogóle nie wyjeżdżone. Siodło było bardzo miękkie, solidnie wykonane i wyglądało na bardzo trwałe. Widywałam starsze Konrady w rekreacji, które wyglądały świetnie.
Wadą, dla mnie przynajmniej, był klin w przednim łęku - jak nie usiadłam na tyłku z nogami do przodu, to się "nadziewałam" i nie dałam rady dłużej w tym siodle jeździć. Niektóre Kieffery i Stubbeny [ Kieffery albo Stubbeny?] też miały podobne kliny, ale tu nie jestem pewna.
Mam doladnie to samo w moim konradzie, rozumiem ze reszta siodel tej firmy nie ma klina?
Wydaje mi się, że wszystkie mają kliny. To chyba specyfika firmy. Chyba, że istnieje możliwość, że zmienili sposób wykonywania siodeł. Firma jest polska, także można bez pośredników i bez problemu zamówić nówkę-sztukę do przymiarki 🙂
A do mnie jedzie na testy Prestige Meredith ciekawe jak bedzie sie jeździło  😅
gacek, ja stępowałam w meredith tylko, aczkolwiek jak dla mnie to yyy  🤔 dla osób bez nóg, btw, mój tyłek woli siodła mniej trzymające, a te przynajmniej w stepie mnie już za bardzo trzymało.
meredith trzymające??
Gillian   four letter word
24 września 2010 20:56
Meredith nie trzyma, nic a nic.
Mimo to, że jest obrzydliwie fajne, przestało mi się w nim dobrze jeździć. Jest mi po prostu niewygodnie, nie mogę sobie znaleźć miejsca :/ i rozważam pomału zmianę, tylko nie wiem na co 🙁
Gillian ja od kiedy mam siodełko idealnie do mnie dopasowane, czytaj większe i z przedłużaną tybinką wreszcie dobrze usiadłam, łydkę mam w dobrym miejscu i super zaczęło się skakać.
ostatnie co można powiedzieć o meredith to to ze trzyma.
Zobaczymy czy mi podpasuje 🙂 ciekawe kiedy bedzie  🏇dla osób bez nóg,


nie bardzo rozumiem
Co to za siodełko kentaur hellas ? Ma ktos może to skokówka ? bo w Polsce sie nie spotkałam ;?

pozdrwm
Czy ktoś byłby w stanie rozszyfrować co oznaczają te nr ?
gdzie znaleźć siodła na wieelkie ślązaki  ? i kto robi pomiar w okolicach Wrocławia ?
nigdzie nie mogłam znaleźć tego info  👀

poszukuję dobrego rymarza w Warszawie i najbliższych okolicach który dopchnie siodło i zrobi to dobrze  :kwiatek:  :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
27 września 2010 16:43
Jestem nareszcie uradowana, bo w końcu stałam się posiadaczką Prestige Silver Star i muszę powiedzieć, że z dnia na dzień kocham je coraz bardziej  😍 jak ktoś chce je kupić i się zastanawia nad wygodą i jakością to szczerze polecam  😉
Znalezienie siodła pasującego dla Młodej i dla mnie to istna telenowela.
Taj jest drobny, lekko zgorsetowany, więc większość siodeł jest na nią za szeroka i jeżdżą pod grzbiecie dowolnie pomimo uzywania podogonia. Ja znowu jestem krótkonożna i siodła wszechstronne mają dla mnie za długie tybinki - żeby kolano nie wystawało przed poduszkę, żeby spasować sie z klockiem przednim i tylnym to muszę mieć strzemiona w trybie praktycznie ujeżdżeniowym. Wypadałoby mi szukać wśród skokówek, chociaż nie mam potrzeb na taki profil jeżeli chodzi o plany jeździeckie. Skokówki poza tym to najczęściej płaskie siedzisko a ja chciałabym coś głębszego.
Im dłużej szukam, im więcej siodeł przechodzi przez moje ręcę tym bardziej dojrzewam do myśli, że muszę jednak zakupić siodło robione na zamówienie.

Na myśl przychodzi mi Daw-Mag, pleszewski Siodlarz i nasz forumowy Bogdan.
O Bogdanie już znalazłam kilka opinii. A czy ktoś miał do czynienia z szyciem siodła pod rozmiar w tych dwóch wymienionych firmach? Na ile są dokładnie, na ile gotowi na poprawki gdyby coś nie wyszło za pierwszym razem? I jak kształtują się ceny siodeł na zamówienie w stosunku do produktów "za taśmy"?
Ascaia, Nie wiem zupełnie jak tam z siodłem na zamówienie z Siodlarza, ale o daw magu przewijały się w sumie i złe i dobre opinie "jednocześnie", nasz forumowy Bogdan zbiera jak na razie same pozytywy🙂
Daw mag z tego co wiem problemów z poprawkami raczej nie robi, ale.... odnośnie siodeł.... nie myślałaś by sprawdzić modele grand prix i millenium ? Ja mam w tej chwili millenium, zdarzyła się okazja to skorzystałam i jestem zadowolona. Siodło opisane jako skokowe w rzeczywistości jest całkiem niezłe również do tuptania po płaskim, siedzisko nie jest kompletnie płaskie, tybinka pozwala na jazdę na krótkich i długich strzemionach [z czym miałam problem w takim silver starze]  i w sumie jak na razie jestem zadowolona. Jeśli skrócę strzemiona i usiądę "po skokowemu" dam radę przeturlać się bez szwanku przez jakieś Lkowe wysokości, jeśli wydłużę strzemiona, daję radę "usiąść" i nie czuję, że mi tam gdzieś jest "za płasko", więc moze by spróbować w tym kierunku ?🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
02 października 2010 10:18
ja po rozmowie z Nirv bardzo napialilam sie na Grand Prixa i cale szczescie ze zanim sprzedalam swojego Elastica mialam okazje usiasc w GP....
dla mnie wcale nie bylo wygodne, nogi zle mi sie ukladaly i nie moglam znalezc sobie miejsca na gorze, wsiadlam zpowrotem w elastica i kocham go jeszcze mocniej 😍
byc mozeGP to siodla dla dlugonożnych jak nirv a nie dla bez nogich ja ja 😉
GP jest dla długonożnych? O nieźle, nie wiedziałam 🙂 chociaż w sumie.... jak to siodło jest chyba w "standardzie" produkowane w rozmiarze 17,5 ...? Albo inaczej - najczęściej się widuje rozmiary 17,5.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
02 października 2010 10:32
to tylko moje dygresje bo jezdzilo mi sie w nim naprawde kiepsko a nirv jest wysoka i kocha je calym sercem, z drugiej strony wszyscy jestesmy inni i kazdemu wygodnie w czym innym 😉
GP dla długonożnych? niekoniecznie. Ja mam raczej krótkie odnóża, a jeździło mi się przefantastycznie 🙂 kwestia jest inna, po prostu nie każdemu to siodło podejdzie z jakiegoś powodu. Jedni wsiadają i zsiadają, a inni już go nie chcą oddać 🙂

zresztą coraz częściej myślę, czy by nie opchnąć mojej Meredithki i nie wrócić do D.M.  Głupia byłam, że w ogóle je sprzedałam. O.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
02 października 2010 10:44
czyli moja teoria sie nie sprawdzila 😉 ja poprostu mam jakis krzywy zad 😁 wszyscy chwala to siodło a mi sie w nim fajnie tylko skakalo 🙄
Patrzyłam na inne DawMagowe siodła. Ale kierowałam się opisem, gdzie zarówno Milennium, jak GrandPrix mają płaskie siedzisko i są profesjonalnymi siodłami skokowymi. Jak już to bardziej zastanawiałam się nad Oskarem (na stronie DawMagu w kategorii siodeł wszechstronnych - http://www.daw-mag.pl/soskar.html ). Na zdjęciu na stronie producenta wygląda bardzo fajnie. Ale w innych sklepach, na blogach, forach Oskary wyglądają na dużo bardziej płaskie http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_32&products_id=1129 . I opinie o Oskarze mocno mieszane, raczej na minus.
Poza tym obawiam się, że zabudowany przedni łęk byłby problemem dla Młodej.

Ja jestem naprawdę "niestandartowa" w czasach kiedy większość sprzetów i ubrań produkuje się dla ludzi o wzroście 170-175 i bardzo szczupłych. Bo tylko 158cm wzrostu i jednak nawet teraz po zrzuceniu sporej ilości kilogramów okragłe, mocne nogi.
Bardzo dobrze mi się siedziało w moim starym siodełku - początek produkcji DawMagu. Miało tybinkę takiej długości jak trzeba i wszystkie klocki poduszki tam gdzie być powinny. Tylko, że to było siodło dzięcięco-młodzieżowe w rozmiarze 15 cali, więc za małe na mnie już od kilku lat.






a w Hubercie noga wygląda tak - to są już dość długie strzemiona, a kolano i tak ciagle ma jeszcze 10cm żeby dojść do właściwego miejsca przedniego klocka. :






A tu moja podopieczna w tym samym siodle. Ma te kilka centymetrów więcej ode mnie wzrostu i już lepiej wygląda, ale też może Hubert robić raczej za ujeżdżeniówkę, a nie siodło wszechstronne.



 
Potrzeba mi kontaktu do osoby najlepiej w okolicach sląska, która pasuje siodła i ma testery z Daw Maga. Konkretnie chodzi mi o GP. W przedbiegach odpada Pan Sebastian bo na niego czekac nie bede 😉
Hypnotize, AMIGO Będzin i pani Kasia.
Hypnotize, W Bielsku Białej jest sklep, który ma daw maga, wysyłają do testów, Amigo też ma siodła daw maga i można byłoby zapytać czy nie daliby rady wysłać. Odnośnie pasowaczy siodeł - to w okolicach Śląska chyba tylko pani z  Equishopu.
edit: Azbuka Pani Kasia? :> 🙂

Ascaia, Potwierdzam, Oskar ma wbrew pozorom bardzo płaskie siedzisko. Bardziej płaskie niż millenium i gp, mimo, że ma w sumie dłuższe i "wszechstronniejsze" tybinki. Chyba, że teraz szyją te siodła inaczej. Wydaje mi się, że trafne jest takie porównanie:
oskar:

millenium:

Jeździłam w oskarze i w sumie tybinki były "na plus", bo można było jeździć na krótkich i długich strzemionach, ale gdy pierwszy raz wsiadłam w to siodło poczułam się trochę jak na naleśniku.


ja w millenium wyglądam tak:

166 cm wzrostu
jeździłam na dłuższych strzemionach, "na skokowo" można by je skrócić o 3 dziury spokojnie.
i jeździ mi się w sumie fajnie, lepiej niż w greenie i silverze, gdzie brakowało mi bardziej głębszego siedziska. Dziwna sprawa, bo profile tych siodeł są podobne.
Nie wiem na ile gp i millenium to siodła tylko dla profesjonalistów. Nie twierdzę, że dla profesjonalistów nie są 😉 ale biorąc pod uwagę opinie naprawdę różnych ludzi o gp, wychodzi na to, że to siodło jest tak fajne, że większość się w nim znajdzie 😁
[w ogóle, pytanie obok mojej wypowiedzi - na czym dokładnie polega "close contact" przy siodłach skokowych? W sensie - "bliżej grzbietu" konia, ale... jak? 😡  Przez to, że panele są płaskie...? ]

Jeśli chcesz zamówić... to może jakbyś im podesłała to siodło młodzieżowe i spytała czy da radę zrobić takie, ale o trochę większych parametrach? 🙂
Sankaritarina
Dziękuję :*
Swoja drogą mam Prestiga Silver Stara .I na poczatku jak w njim jeździłam było w miare ok, bo po plaskiej jak deska Pessoa Amo było dla mnie troche bardziej trzymajace. Problem sie zaczął jak nie mogłam sie głeboko w siodle rozsiąść. Musialam bardzo skrócic strzemiona żeby móc wygodnie siedzieć. No i tak mijały miesiące. Wydawało mi się ze juz jest ok ze ja sie przyzwyczaiłam. Zobaczyl mnie ktos z dołu i powiedział ze siedze nad siodłem. Wsiadlam w Daw Maga Huberta i okazało sie ze mój koń jest bardzo wygodny a ja umiem siąśc na tyłku.
Siodło musze zmienić. W Gp nie jeździłam, chociaz kazdy kto jeździł twierdził ze jest świetne, tego Huberta mam pod tyłkiem jednak za duzo, wole cos z mniejsza tybinką i bardziej płaskim siedziskiem.

A co do close contactu to miałam takie siodło. I jego Close Contactowość polegała na tym ze było go po prostu wszedzioe mało. Płaskie siedzisko, poduszek i klocków nie było wcale. Czuło sie faktycznie jakby sie na oklep jeździło, tylko wygodniej. I to bylo dla mnie najlepsze siodło.
Sankaritarina, tak pani Kasia z Amigo  🤣:
Moja siwka jest mega szeroka, każde jedno siodło na niej mierzone sterczało nad kłebem na tyle wysoko, że mogłam tam wsadzić butelkę 1,5 litra i paczkę czipsów.
Z pomocą pani z Amigo i z jej niedowierzaniem  😉 dopasowałyśmy siwce Daw-Maga Hubert z łękiem XL  😀 Leży idealnie  😀

Pani Kasia przyjechała do mnie do stajni z siodłami i po kolei każde mierzyła, aż dopasowała  🙂
Nie wiem tylko, czy takie przymiarki praktykuje u wszystkich.
Azbuka
Płaciłas cos za jej przyjazd?
Ascaia ja zamawiając siodło w daw magu, zażyczyłam sobie zwykłego huberta /siedzisko/ tybinki jak w oskarze /skokowe/ i klocki na rzep. Mieszanka na prawdę super, powinni seryjnie takie siodła sprzedawać, jak znajdę zdjęcie to wrzucę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się