PSY

No to i my sie pochwalimy fotkami z pikniku 🙂
Zaznaczam, że fotki nie mojej roboty tylko Agnieszki Gilewskiej 🙂


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiamy poniedziałkowo 😀
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
20 czerwca 2011 09:09
Anima Keszu ma za soba juz 9 wystaw z ocenami doskonałymi i CWC, problem lezy we mnie nie w nim 😁
Poprostu mam go od miesiąca nigdy wczesniej nie miałam doczynienia z wystawianiem, więc on wie jak to wykorzystac 😉
Leo boskie psiaki

Zairka - to jest wiekszy problem :P ale dasz rade, to nie jest takie trudne tylko trzeba zalapac 😉
Leo, słodziaki 🙂

Zairka, nie wymigiwać się mi tutaj tylko jak ustawiasz psa, zerkaj z boku jak stoją łapki 😉 Wymyśl hasło do postawy - może zapytaj byłą właścicielkę jak wystawiała? U nas jest komenda STOP na stanie w bezruchu i gadam do niej o ogonku żeby merdała żwawiej :P U was merdania nie ma, więc tylko jakieś stop, stój, postawa, uwaga.. cokolwiek. Nagradzasz za bezruch z w miarę równymi łapkami - szczególnie ważna linia na której stoi przód i noga od strony sędziego. Jak stoi w bezruchu to już łapki ręcznie możesz ustawić, poprawić.
Możesz spróbować na początek ustawiać łapki kucając z jego boku. No i opatrz się z postawą do czego dążysz.

tutaj tył za bardzo rozciągnięty




Nie wiem czy w PL też sie tak podwiesza głowę na ringówce. To musisz się zorientować w gronie aussikowców.

W stanach np flaty są tak podwieszane jak te aussie ze zdjęcia, ale w europie już np raczej się wystawia z ręką ze smaczkiem żeby wyciągnąć szyję i głowę - prostuje się też grzbiet wtedy i inna sylwetka robi. 


Lub całkiem z wolnej ręki

aussie wystarczy wyciagnac na ringowce

jak ja bym chciala zeby setery sie tak wystawialo... ja to sie musze zawsze baaaaaardzo nagimnastykować :P
[img]http://api.ning.com/files/BFm6qo2RaB-lPiBYkQ6r-1E9R6SlXWjnquPFCg650Yq*hYrrutfzrh0aTq1dP9NpTjBZFu-oYLsvTlSBofTOlBGecQrXQ2cw/poznananima.jpg?width=450&height=383[/img]

wyglada niby prosto, ale wyprężyć Anime nie jest tak latwo bo w momencie ustawiania robi sie wiotka 😀😀 inaczej z Ganą.. robi sie sztywna i praktycznie stoi sama
Goldy większość wystawia tak samo. 😉 Ale coraz popularniejsze jest wystawianie z wolnej ręki, jak flaty - i to mi się bardziej podoba 🙂
Jakoś tak inaczej się patrzy jak wszystkie psy mają stać w bezruchu jak posągi, powyciągane, podtrzymywane pyski ogony... a na falcim ringu ogony rozmerdane, psyki uhahane, sama radość 🙂
Ja jestem zwolennikiem naturalnej i swobodnej prezencji psa i szanuję sędziów, którzy opitalają za zbyt dużą ingerencję w psa i każe pokazać go sobie w swobodnej pozie.Dogi pięknie wyglądają kiedy swobodnie stoją naprężone, ringówka LEKKO napięta a człowiek stoi gdzieś z tyłu i tylko trzyma rączkę z ringówką lekko w górze, niestety do tego trzeba psa z odpowiednim temperamentem a o to bywa ciężko...
macie 100% racji, ale standarty w rasach sa jakie sa... setera trzeba napisac i juz bo majac do wyboru dobrze ustawionego psa w statyce a takiego co stoi jak chce.. wybierze tego lepiej prezentowanego (chociaz powinien oceniac eksterier psa a nie inne rzeczy, ale roznie bywa)

u nas za to w ruchu najbardziej ceni sie jak bies biegnie na luźnej ringowce i wtedy w 100% pokazuje na co go stac 😉 bo podciaganie psa do gory czasami konczy sie lataniem przednimi lapami nad ziemią i rozpaczliwym harczeniem powieszonego psa
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 czerwca 2011 12:03
Mam takie pytanko. Pierwszy raz mi się zdarza, żeby pies podczas miziania lekko przygryzał mnie przednimi ząbkami(takie bardziej skubanie/iskanie). To tak po prostu, czy coś znaczy?  🤔
bawić się chce.. duzo psow tak robi.. jednak nie nalezy pozwalac na gryzienie. poki delikatnie iska to spoko, ale jak zacznie przesadzac i traktowac reke jak zabawke do gryzienia to juz trzeba oduczyc
Raczej nie o zabawę chodzi. Gryzienie to jedno, iskanie to drugie. Odwzajemnia pieszczotę z socjalnego punktu widzenia dość istotną dla psa.

Zabawa w gryzienie to inna sprawa.
Czarownica, doceń to!Twój pies daje Ci znać, jak bardzo Cię lubi i jak bardzo Ci ufa! 😀 Iskanie to zachowanie socjalne świadczące o więzi, możesz się tylko cieszyć 🤣
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 czerwca 2011 12:14
Cieszyłam się i tak, a teraz jeszcze bardziej 😀
Moro przed chwilą dorwał kota  😁 Kot bije go łapkami po pyszczku, on go podgryza lekko, kot gryzie go w ucho, pies oddaje... radość pełna 😀 Zabawa została lekko przerwana, jak pies oddał i pacnął kota łapą po głowie  😁 Ale już zabawa dalej trwa w najlepsze! 🙂
Blow, hyhy dokładnie. Mój czarnuch jak nie mam rękawków przez które może mnie poiskać iska cokolwiek - choćby kocyk 😉 I to z takim zapamiętaniem i sercem że aż cały łeb się jej napina. 😉 Taki minus że wiecznie mam siniaki, przy takim nakładzie sił i precyzji zdarza się przyszczypnąć skórę. 😉
Ale ja tam i tak to kocham 😀 Codzienny poranny rytuał na łóżku 🙂

Wracając do wystawiania luzem.
To nie jest wystawianie na odwal. Trzeba nauczyć psa tak stać - te flaty które pokazałam na zdjęciach stoją tak same bo to było trenowane i wiedzą jak to zrobić. Podobnie w tej chwili są wystawiane np labki - i też jeśli nie nauczy się ich dobrej postawy to będzie stał na odwal. Albo dreptał 🙂 Z goldenami też się odchodzi od statycznego ustawienia z ręką pod łbem i cap za ogon. To kwestia nauki. Mody przychodzą na różne rzeczy, ktoś zawsze musi zacząć.

Zerknij sobie na te zdjęcie. Postawa wyjściowa w jakiej chcą obie panie zaprezentować psa IDENTYCZNA. I co pokazują niektórzy na ringu, da się tego nauczyć i inne rasy 🙂



JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2011 12:19
Moja bulina uwielbia mnie iskać ... w szyję 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 czerwca 2011 12:23
K_cian joakul - tak to owczarek szwajcarski. Nasza dwuletnia suczka Luna. trzeba przyznac no łapie za oko.
Przecudowny pies. Charakter nieskazitelny. Bardzo uczuciowe i oddane psisko. Idealny pies na wieś.
Ja uwielbiam wystawie na odległość...

o tak




dlatego kocham takie sznytowe psy...





Tu się operuje tylko ruchem, mało psa się dotyka...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2011 12:38
Moja tak staje jak tylko pokaże jej piłkę albo ser żółty 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 czerwca 2011 12:41
Jak wygląda takie wystawianie psa na zawodach? Jaki mniej więcej jest to koszt finansowy? O co trzeba zadbać? Pytam z ciekawości,chciałabym kiedyś(jak będę mieć więcej doświadczenia, pieniędzy, czasu... czyli za kilka-kilkanaście lat  😁 ) zająć się zarówno hodowlą, jaki wystawianiem jakiejś małej rasy psów(chiuaua długowłosy, jamniki długowłose, szpice miniaturowe  😍 lub sheltie(?)). Ciekawa jestem, jak to wygląda z "pierwszej" ręki  :kwiatek:
Czarownica, na jakich zawodach?

Jara, uwielbiam psy, które idzie zmotywować, do których można znaleść dojście, taie z charakterem i takie się wystawi w ten sposób.Źle mi się patrzy na sflaczałę, totalnie zobojętniałe na otoczenie, ba-nawet na drugi koniec smyczy czy właściciela poza ringiem kluchy, którym naprawdę WSZYSTKO jedno.
Takie trzeba uwiesić, ustawić od zera aż do końca ale choćby nie wiem jak się starać, efekt nie będzie ten sam 🤣
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 czerwca 2011 12:51
Blow interesują mnie wystawy i agility. Oczywiście zabiorę się za to, jak już będę miała odpowiedni nakład wiedzy, pieniędzy i czasu 😉 Czyli nieprędko 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2011 12:58
No.. czasem przegnie pałę i upada na kolana  😵

😍
Tofik ma kozackie szelki
Ale genialne!!! I ten napis... rewelka!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2011 13:08
Szelki już wklejałam i jakoś specjalnie mi się nie podobały. Ale z tym napisem (jest doczepiany na rzep i są różnwe wersje : ochrona, policja) wygląda super 🙂
JARA, ale kluśka  😀

blow i to jest super 🙂 U nas z kolei przykro się patrzy na totalnie sflaczałe sztuki którym ogon wisi jak doczepiony na gwoździku. Ma być życie, energia, temperament 🙂 Taka iskierka dosłownie. Jedyni minus, że potem zdjęcia psa bez ogona zazwyczaj  🤣
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 czerwca 2011 13:44
Nasze poranne lenistwo 🙂






Nie zwracać uwagi na bałagan, mam remont i śpimy na podłodze  😁

edit: i oczywiście ulubiona pozycja snu:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2011 14:03
Bałagan bałaganem, ale co tam robi maska gazowa? 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 czerwca 2011 14:05
Wiesz... maska gazowa przy mieczach, tarczach, kwasach, porożach, sztyletach, zbrojach, palnikach/butlach gazowych, bębenkach i masie innych rzeczy jest niczym... powiedzmy, że mam nieprzeciętnego faceta  😁

edit: a skarpetka jest częścią wystroju- ulubiona zabawka Morusa 😀
martva  piękność  😜 skąd w końcu masz?
[quote author=k_cian link=topic=32.msg1047442#msg1047442 date=1308573296]


blow i to jest super 🙂 U nas z kolei przykro się patrzy na totalnie sflaczałe sztuki którym ogon wisi jak doczepiony na gwoździku. Ma być życie, energia, temperament 🙂 Taka iskierka dosłownie. Jedyni minus, że potem zdjęcia psa bez ogona zazwyczaj  🤣
[/quote]

haha, ale sie usmialam 😀 Od razu skojarzylo mi sie z doczepianiem ogona Kłapouchemu z Kubusia Puchatka 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się