Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
04 marca 2012 15:45
m.indira niestety, gdybym kadrowała wyżej, miałabym paskudny syf w tle )-: ogrodzenia nieładne, budynki, jakieś śmieci...
tutaj powiem Ci jakieś nienaturalne niebo wyszło, ale kadr jest już zdecydowanie lepszy! mimo że zabudowania w tle trochę odwracają uwagę.
m.indira   508... kucyków
04 marca 2012 15:49
bo pokusiłam sie o obróbkę, wyeksponowałam konia, bo ostre światło robiło manianę w tle, domy aż krzyczały, słupy paliły po garach, a chmura nad była pieknie jaśniutko płynącym obłoczkiem i na co patrzyłaś- na wszystko poza koniem ech... nie ma jak krzaki w tle i zero niespodzianek 😉

edit; śmieci mogłas wymazać, jak i ja mogłam te domy przykryć krzakami 😉
ogólnie normalnie się załamałam, masakra jakaś mi wychodzi i niby wszystko jest na tak a w rezultacie  😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 marca 2012 15:53
nie obsługuję programów graficznych na tyle, żeby coś wymazywać. no może latarnię na gładkim jednolitym tle nieba.
skoro jest tak jak mówisz, to może nawet tak wygląda lepiej.

edit:
ogólnie normalnie się załamałam, masakra jakaś mi wychodzi i niby wszystko jest na tak a w rezultacie  😵
dokładnie to samo w moim przypadku...
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
04 marca 2012 15:57
wygrzebałam ostatnio aparat z czeluści pokoju. i czuję, że mój dołek fotograficzny powoli się ze mną rozstaje! 😅

jedno narciarskie:


i wczorajszy wypad do stajni. na konia wsiąść nie mogę, więc focę:



Facella   Dawna re-volto wróć!
04 marca 2012 16:02
olciiik, ostatnie jest zdecydowanie za ciemne - z konia zrobiła się niewyraźna plama.
drugie z dębowania, mimo że lepsza perspektywa, schowałabym do szuflady. przepalone niebo, krzaki w tle nie wyglądają ciekawie (mimo że takie są bardzo dobre do teł. jednak nie o tej porze roku), pas trawy u dołu odwraca uwagę.
ogólnie na trzech ostatnich zdjęciach zawiodło ostre światło, sporo przepaleń i jednocześnie ciemnych plam.
drugie od góry bym jeszcze przyciemniła, żeby pozostał obrysowany światłem kontur i lekko wyostrzyła.
m.indira   508... kucyków
04 marca 2012 16:22
olciiik jak wyżej, wychodzi Ci niesamowity kontrast, te fotki wydają się "biało-czarne", bez odcieni "szarości" ... cos nie tak z ustawieniami, czy obróbka?
ostrość, hmm kurcze pożarła jakość chyba też, ostanie zmydliło? nienawidzę takiego rozmiaru zdjęć, wszystko się zlewa, gryzie, a w tej ostatniej fotce aż boli

cieciorka   kocioł bałkański
04 marca 2012 17:02
nine, uwielbiam twoje zdjęcia, ale te trzy ostatnie są bez polotu jak dla mnie. Prawidłowe, ale zwykłe zdjęcia.m.indira, drugie zdjęcie o wiele lepsze! nie podoba mi się szarość nieba, wygląda jak brudne, ale z drugiej strony tworzy to ciekawy kontrast 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
04 marca 2012 17:53
M.indira - dzięki za opinię. Wskazówki i uwagi faktycznie celne. Czasami mocno się gubię, pionowych kadrów nie lubię, a więc nie robię, potem nagle w poziom wciskam pion, a przy pionie jestem zagubiona. 😉
Co do kolorystyki, bardziej jako ciekawostka niż tłumaczenie się to Jantar jest brudnym kasztanem, który na zimę ciemnieje do karego. Pierwszy raz coś takiego widzę 😉

Twoje drugie jest ciekawe przez nietypowe kolory, woda, niebo i nagle koń. Nagle zabudowania i słupy w tle przestały być ważne 😉

Cieciorka - ałć  :kwiatek:
olciiik - zgadzam się z m.indirą, albo popełniasz błąd już na etapie naświetlania zdjęcia, albo bardzo psujesz je obróbką.
Co do narciarza to gdzie zniknął stok za nim ? 😉
Czy mógłby mi ktoś wyostrzyć kilka zdjęć? Mam zdjęcia z tekstem i nie mogę się doczytać bo jest niewyraźny  :kwiatek:
Są wyniki polskiego Press Photo.
Powiem wam, że jest tam kilka niezłych obrazków 😲

http://wyborcza.pl/duzy_kadr/56,97904,11292077,BZ_WBK_Press_Foto_2012___najlepsze_zdjecia_pojedyncze.html
m.indira   508... kucyków
06 marca 2012 20:13
szemrana, fotki widziałam już kilka tyg temu, niektóre bardzo emocjonalne

nine... pozwoliłam sobie obejrzeć photobloga, masz fajne prace, pomysł, może czasami za bardzo kombinujesz ale jest w tym jakis sens, owszem, jest kilka takich prac które dla mnie są do poprawy, ale też kilka po których bez podpisu wiem że są z pod Twojego palca... z ostatnich podobaja mi sie tory, to w poziomie, bo inne i jakby toczyła sie na nich zupełnie inna opowieść niż ta końska, gratuluję... jak chcesz potrafisz i zaskoczyć i obiektywnie spionować, jak chcesz 😉
 nie zawsze mamy aparat w ręce, nie zawsze przy oku, nie każdą chwilę uwiecznimy, przyroda to nie studio, modelka i sztuczne światło, tutaj potrzeba wyczucia danej chwili, i takich chwil Ci własnie życzę

edit; jak zwykle literówka(starość nie radość, trzeba iść do okulisty :zemdlal🙂
trzynastka   In love with the ordinary
06 marca 2012 20:27
m.indira - dziękuję bardzo ! 🙂  :kwiatek: Jakbyś miała siłę i ochotę wymienić te najgorsze Twoim zdaniem to byłabym bardzo wdzięczna.  :kwiatek:

Co do sesji na torach to bardzo chce tam wrócić jak będzie zielono, miejsce piękne, a na wielu klatkach zabrakło pomysłu. Ciągle żałuje, że nie mam większej ilości ujęć jak modelka siedzi na ziemi/torach obok konia. Mam do siebie żal, że ja na tego konia posadziłam albo robiłam jakieś głupie zbliżenia- zupełnie niepotrzebne to było.
m.indira   508... kucyków
06 marca 2012 21:11
nine jak tylko znajdę czas i chwilę dla 'fotoreportera" to pozwolę sobie na pw do Ciebie z linkami itd, tylko pamiętaj, ja sie nie znam 😉

a teraz jeszcze jedno z zabaw z wodą, z pomysłem na staroć


ja musze faktycznie do okulisty....
trzynastka   In love with the ordinary
06 marca 2012 21:56
m.indira- dzięki 🙂 każda opinia jest dla mnie cenna  :kwiatek:

Ten "pomysł na staroć" gorszy od poprzedniego, ubiór jeźdźca kłóci się z obróbką. Przy kawalerzyście można się było rozmarzyć i przenieść w tamte czasy, tutaj to jest po prostu laska w termobutach i kasku na "dziwnie" obrobionej fotografii. "Dziwnie", bo jednak patrząc na zdjęcie słowo "staroć" się nie nasuwa. Myślę, że po powrocie do koloru dużo by zyskało 😉
edit: no i choinka się powtarza, czy to tylko złudzenie ? 😉
szemrana, fotki widziałam już kilka tyg temu, niektóre bardzo emocjonalne


6 marca (czyli dzisiaj) ogłoszono wyniki. Jakim cudem je widziałaś ?
Chyba pomyliłaś mój link z World Press Photo.
Zdjęcie Tomasza Lazara też było w światowym konkursie.
Resztę zdjęc z polskiego konkursu widze po raz pierwszy
trzynastka   In love with the ordinary
06 marca 2012 22:44
Jak już jesteśmy w temacie perełek to w sumie już dawno, bo w styczniu znalazłam wyniki konkursu fotografa pejzaży roku 2011.
http://www.take-a-view.co.uk/2011_winners.htm Ostrzegam, ze większość dosłownie wyrywa z butów, a mnie krajobrazowego lewaka już w ogóle 😉.

Edit: no i MsCarmen wczoraj wyhaczyła absolutne cacko na equestrian.ru - http://www.equestrian.ru/photo/best/?photoid=206960
m.indira   508... kucyków
06 marca 2012 23:05
nine,to mi pojechalas... choinka inna choc dopiero teraz widze ze podobna,ale przed ta po lewej takia niedorozwinieta jest posadzona 😉
trzynastka   In love with the ordinary
07 marca 2012 08:55
nine,to mi pojechalas...

Mam nadzieje, że się nie gniewasz  :kwiatek:
Tak w ramach relaksu. Moim zdaniem rewelacyjny pomysł.

http://ziza.qip.ru/2012/03/07/dvadcat_chetyre_goda_vmeste_24_foto.html
Wręcz znakomity  Wawrku 🙂
A zauważyłeś że 1993 i  w 2002 zmienili samochód ?   😁

Pisałam już wcześniej - od przeszło 30 lat robię w Boże Narodzenie rodzinne zdjęcie.
Ustawiam całą rodzinę (najczęściej przy choince) i grzmocę dwa-trzy  nuuudne ujjęcia.

Te sprzed 1,2,3,4,5 nudnawe są ale.............im dalej w czas tym pyszniej jest 🙂
Te fryzury, koafiury, te ciuchy i te zmarszczki bezlitośnie pojawiające sie na twarzach.
Kogoś ubywa, kogoś przybywa. Czasem pojawia się jakiś gość.
Uwielbiam te zdjęcia oglądać.
trzynastka   In love with the ordinary
07 marca 2012 14:22
No nie opanuje się 🙂
Nie wytrzymam, powoli polecam wam ignorowanie mnie 😉





Ostatnie naj 🙂
Ciapnij w nim PD 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
07 marca 2012 14:34
Dzięki 😉
Co to jest PD?  😡

PD - prawy dół
LD - lewy dół
PG - prawa góra
LG - lewa góra

🙂
trzynastka   In love with the ordinary
07 marca 2012 15:24
Aaaaaaaa ...  🤦
m.indira   508... kucyków
07 marca 2012 15:58
wawrek fajna reklama nieistniejącej już marki auta, bowiem chyba wszystkie 3 samochody to Saab... i w takich momentach szlag mnie trafia że ludzie potrafią wszystko rozpierdolić...

nine no nie żartuj, i to jest to co tygryski lubią, a narzeka i płacze, normalnie pała i zimna woda  🤬
ja chyba musze poszukać jakiś nieużytków tylko kurcze gdzie  👀, w poprzedniej stajni miałam pod dostatkiem tutaj masakra jakaś, a jak są to mega daleko brrrr
a tak nawiasem, za tak krótki post mozna dostać ostrzeżenie, stawiaj więcej kropek i więcej aaaa na drugi raz bo post jest hmmm nieregulaminowy 😉
szemrana Twoje "ciapnij" chyba przejdzie do historyi, specjalnie tak napisałam by dodac powagi chwili

edytka, jak zwykle ... zna ktos fajnego okulistę?
abre   tulibudibu
07 marca 2012 16:17
nine, jedynka potrzebuje więcej powietrza.
trzynastka   In love with the ordinary
07 marca 2012 16:37
abre - czułam, już po zrobieniu zdjęcia, że zepsułam, że właśnie przeszło obok mnie i pomachało fajne zdjęcie 😉
Nie lubię dorabiać tła, ciąć i owszem, ale dorabiać... nie umiem dobrze. Także zostało jak jest 😉
nine, super masz modeli. brakuje mi tego typu sesji. nie mam na nic czasu ostatnio.  👀
w 1 faktycznie ciasno skadrowane szczególnie lewa strona, w 2 za mało dołu, trzecie świetne. ale mam wrażenie że 1 i 3 są delikatnie za mało ostre. a w drugim przeszkadza trochę ten uwiąż na szyji.  😀
trzynastka   In love with the ordinary
07 marca 2012 17:13
Ja mam samych super modeli ! 😉
Dzięki za uwagi. One nie są nieostre, po prostu jak już wgram na photobloga czy facebooka to tutaj linkuje. A jakość tam jest znana 😉

Z całej sesji najlepsze jest to, że zdjęcia miały być w stylu "człowiek pierwotny/leśny i jego koń". Polowanie błoto, skóry i futra.
Ale żadna z nas z koniem włącznie klimatu złapać nie mogła.




a potem koń nam uciekł na łąkę [na którą początkowo chciałam iść ale stwierdziłyśmy, ze jest zbyt nierówna] a okazała się strzałem w 10 ... 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się