Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Moon   #kulistyzajebisty
11 grudnia 2014 19:22
Wszyscy na łeb na szyję lecą cykać te beznadziejne fotki jak pan/pani prezes dają puchar, a ja wtedy idę w drugą stronę i łapię te czułostki między zawodnikami, a końmi <3
To jest ZUO w czystej postaci i... w dwóch osobach!  😍  😉
Uważajcie ne ten fanpage. Ktoś udostępnił z moich znajomych, na profilowym zdjęcie smartini z usuniętym podpisem, kilka Gosi Mąkosy i Cecylii Łęszczak. Niektóre z podpisem, niektóre z usuniętym podpisem....
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 grudnia 2014 00:54
Ja już napisałam kilka wiadomości, niestety fejs pomotał w opcjach zgłaszania... Że też w ogóle tym ludziom chce się sygnatury usuwać, toż to bez sensu jest...
Bo dzieciarnia. Ja widziałam parę fot quanty na jakichś fanpejdżach, zero podpisu skąd zdjęcie, bądź co bądź, ukradzione i dodatkowo w opisie na dole "nie kopiuj, udostępnij" czy coś takiego 🤣 Wszystkie te konikowe fp założone przez 12 latki mają masę podpierdzielonych zdjęć.
Trochę luzu, przecież to dzieciaki...
armara, dzieciaki dzieciakami, ale żeby tak usuwać podpis? Wydaje mi się, że to już nie taka dzieciarnia, wymazania podpisu ze zdjęcia to już 10 latka chyba nie zrobi. Mam nadzieję, że chociaż usuną i pomyślą na przyszłość. Jak takie właśnie dzieciaki wzięły moje zdjęcia na swoje stronki i zwróciłam im na to uwagę to dostałam odpowiedź, że przecież robiłyśmy w tym samym czasie i powinnam iść się leczyć do szpitala psychiatrycznego, a później ich matka mi groziła 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 grudnia 2014 14:20
dzieciaki potrafią być straszne :P
Ale z tymi jest akurat ok, krótka rozmowa, podobno moje zdjęcie już znalazły bez podpisu. Fota usunięta a dzieci podziękowały za zwrócenie uwagi, mają już teraz udostępniać zdjęcia od fotografów a nie podbierać z innych stronek nastek 🙂

Ale prawdą jest, że usuwanie podpisów jest chamstwem i czy ktoś ma lat 15 czy 30, należy zainterweniować...
Tak się po prostu zastanawiam co Wam daje bieganie za quniarkami po blogach? 😉
smartini, ciesze sie, ze tak sie skonczylo 😉
armara, gdyby mi sie nie wyświetliło to bym nie biegała, ale jak juz widze to reaguje. nie lubie jak ktos mnie okrada, a inaczej tego nie umiem nazwac. Tak jak pisala Smartini - jak ktos bardzo chce to niech udostepni, albo doda z podpisem i wszystko jest ok.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 grudnia 2014 15:46
Ja, gdyby nie czyjś komentarz z otagowaną moją stroną, to też bym nie wiedziała. Ale jak już wiem, to nic nie szkodzi napisać. Tym razem udało się dojść do ładu z niedoinformowanymi dziewczynkami, ta z którą rozmawiałam wydawała się sympatyczna i ogarnięta więc obstawiam, że teraz będą pilnować bardziej zdjęć, które wrzucają.
To chyba jakiś tam sukces. Mały ale zawsze 🙂
armara, biegać nie ma sensu. Ale jak sie zauważy to nie pisać? One czasem naprawdę nie wiedzą, że źle robią. Warto im pokazać inną drogę. Jest szansa, że nie powtórzą tego gdy bedą dorosłe, założą własny biznes i bedą potrzebowały zdjęcia na stronę czy do ulotki.
Dava   kiss kiss bang bang
21 grudnia 2014 19:12
Ale właśnie pisać normalnie, miło, a nie ciskać się po ścianach  🤣

Zawsze piszę miło i proszę o podpis albo skasowanie i ani razu nikt mnie nie olał. Wręcz przepraszają i wszystko jest ok. Nie jestem zwolenniczką krucjat na małolaty i szkoda mi na to czasu  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 grudnia 2014 14:30
Spontaniczna 10-minutowa świąteczna sesja  😁

[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10314006_754421534640479_830622942489378138_n.jpg?oh=d6d009c79622dba97c0b5e5737ba6795&oe=54FB6317[/img]


Wraz z Azą życzę wam wszystkiego najlepszego, sprawnego sprzętu, sprzyjającego światła, dobrych kadrów, współpracujących modeli i masę kreatywności, coby Nowy Rok przyniósł jeszcze więcej dobrych zdjęć  😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 grudnia 2014 15:26
Dla mnie też rozsądna droga, odnośnie quniareczek wstawiających zdjęcia z usuniętym podpisem, to jest grzeczne zwrócenie uwagi. Jak Armara powiedziała, to tylko dzieci, a chciałabym zwrócić uwagi, że zwłaszcza na pinterest jest mnóstwo zdjęć polskich fotografek z usuniętymi już podpisami  😀
Czy mógłby ktoś mi doradzić jaki obiektyw dokupić do Nikona D 80 żeby można robić zdjęcia zwierzaków (czyli ruchomych obiektów 😉 ) we wnętrzach?

Mam obiektyw Nikon AF 70-300mm 1.5m/5ft - robi fajne zdjęcia z daleka (o ile jest dość jasno). Udaje się nim wyłapać fajną głębie ostrości, a jak obiekt się nie rusza to naprawdę dobrej jakości. Niestety każdy mały ruch i ostrość do kitu - nie ma stabilizacji obrazu - tak wyczytałam... 😲

Jestem laikiem w tych kwestiach🙂

smartini, Facella Wasze ostatnie zdjęcia baaardzo mi się podobają, może mi coś doradzicie?

Wrzucam fotkę wykonaną ww zestawem🙂
Pozdrawiam!

Facella   Dawna re-volto wróć!
25 grudnia 2014 21:18
A budżet? Ja bym Ci poleciła Nikkora 70-200 2.8, pytanie tylko, czy możesz wyłożyć 8 tys.  na szkło...
Moje zdjęcie to D3000 i Nikkor 50 1.8, ba poprzednich stronach powinno być zdjęcie parujacego konia na hali i to jest ten sam zestaw. A jak Ci się naprawdę podobają zdjęcia to zapraszam na fp, mam link w podpisie i profilu. Jeśli masz więcej pytań, to też zapraszam na fb, pogadamy 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 grudnia 2014 21:29
Praktycznie wszystkie moje zdjęcia do końca 2013 robiła D80+Sigma 70-200 🙂 I nie narzekałam

Sigmy nadal używam a wyrobienie 'fotogodzin' niweluje potrzebę stabilizacji :P
Mam obiektyw Nikon AF 70-300mm 1.5m/5ft - robi fajne zdjęcia z daleka (o ile jest dość jasno). Udaje się nim wyłapać fajną głębie ostrości, a jak obiekt się nie rusza to naprawdę dobrej jakości. Niestety każdy mały ruch i ostrość do kitu - nie ma stabilizacji obrazu - tak wyczytałam... 😲


Stabilizacja nie pomaga "zamrozić" ruchu. Stabilizacja pomaga tylko wtedy gdy czas naświetlania jest dłuższy od odwrotności ogniskowej. Tak w uproszczeniu, żeby zdjęcie było ostre przy ogniskowej 70 mm szybkość migawki powinna wynosić 1/70 s itd. Poczytaj sobie, strona druga, dolna część artykułu
http://www.fotografuj.pl/Article/Wiem_co_kupuje_stabilizacja_obrazu/id/113/page/2#content

Szukaj jednej z sigm 70-200 2.8 (było kilka wersji). Możesz też pomyśleć też o Nikkor 80-200 2.8, można wypatrzeć poniżej 3000 zł na allegro, tylko on nie ma ani stabilizacji, ani silnika. Ja mam ten drugi - nie jest idealny, ale nie narzekam 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 grudnia 2014 16:14
ŚNIEEEG! Pierwszy śnieg  😍

Taurus i mokra Sigma 😀

a tu jeszcze sucha


i Bonus aka 'wiewór'

(cocaine! so much cocaine!)
Dzięki bardzo za odpowiedzi🙂

Facella na pewno poszukam więcej info u Ciebie🙂

Smartini te ostatnie zdjęcia są mega - fajnie "zdekoloryzowane"  👍 No i psisko przepiękne! Wrzuciłabyś może zdjęcie robione tym zestawem o którym wspominasz (D80+Sigma 70-200)?

armara racja, im ciemnej tym trudniej o ostrość. A jakie wady ma ten obiektyw, który masz? Pokażesz jakąs fotkę?🙂
Jeśli chodzi o ostrośc moich zdjęć...czy tu rzeczywiście "fotogodziny" mogą cos zmienić? Na pewno mogłabym sie dokształcić, bo zdjęcia pstrykam tyko na ustawieniach auto / sport / makro. Pozostałe są dla mnie zagadką, a tam się pewnie klucz od sukcesu kryje 😲

Na tym zdjęciu widać problem - maluchy w tej samej odległości, a ten z prawej lekko nieostry, czyli musiał się ruszyć....


Przepraszam! Wrzuciłam zdjęcie przez pomyłkę dwa razy - nie wiem jak to usunąć 😡
smartini
Oddaj słońce! Masz ślicznego psa ♥, a sigma jak to sigma - maluje cudnie.
k2arola
Nie obraź się, ale tak to właśnie fotogodziny są kluczem do sukcesu i wymiana obiektywu na lepszy, przy braku podstaw niewiele poprawi, dopóki nie odrobisz lekcji 😉 Nie piszę tego, żeby Cię zrazić - z jasnym obiektywem z jednej strony jest łatwiej, ale z drugiej jest też trudniej - a to choćby dlatego, że przy "pełnej dziurze" nietrafienie z ostrością po prostu bardziej widać.

Wracając do Twojego problemu. Przede wszystkim lecąc na automacie nie masz zupełnie panowania nad czasem ekspozycji, ISO też jest chyba w tych trybach automatyczne?
Na wstawionym zdjęciu jest ostry tylko środkowy piesek, w polu ostrości jest też częściowo ten szczeniak po lewej - ten z prawej wygląda jakby był już poza obszarem ostrości i raczej dlatego jest nieostry.

80-200 nie jest zbyt szybki, jest ciężki, pierścień zmiany AF-MF jest awaryjny, mój ma też spory problem z abberacją chromatyczną (ale łatwo to skorygować w LR). Dużą wadą jest też to, że minimalna odległość ostrzenia to ok. 3 m - do wnętrz kiepsko, do dużych hal ok.
Jest natomiast raczej celny, pancerny i moim zdaniem daje bardzo ładny obrazek, tu przykład z dzisiejszego mocno ciemnego dnia:



Więcej zdjęć znajdziesz tutaj (cały 2014 rok to w 95% to szkło)
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 grudnia 2014 17:00
smartini, u mnie też trochę śniegu i też pies  🤣 załapaliśmy się na późny wschód, niestety zwierzę średnio współpracujące i wolał się bawić ze mną, zamiast pozować  😁
smartini uwielbiam Twojego psa  😍

Widzę, że dzisiaj pogoda łaskawa w wielu miejscach kraju. Na północy też 🙂

DSC_4746 by [url=https://www.flickr.com/people/79809864@N05/]

DSC_4897 by [url=https://www.flickr.com/people/79809864@N05/]
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 grudnia 2014 17:10
Lena, ale pięknego dzięcioła ustrzeliłaś!  😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 grudnia 2014 17:21
armara, zapraszam po słońce do Zarośla ;D chętnie się podzielę ^ ^ Ty za to modeli oddaj!
Facella, u mnie pies w pierwszym śniegu to już tradycja  😎
Lena, którego? ;>

k2arola, jak napisała armara, obiektyw tu za wiele nie zmieni. Musisz nauczyć się panować nad manualnymi ustawieniami, kadrem itp. Potem dopiero jest sens inwestować w sprzęt, bo wcześniej zwyczajnie nie wyciągniesz z niego tyle, ile się da, zdjęcia będą takie same a Ty będziesz się tylko frustrować 🙂
Czytaj, ćwicz. Inaczej nie da rady 😉
wejdź na moją stronę ze stopki. 95% zdjęć z 2013 i wcześniej to D80+Sigma 70-200, nie ma co tu wrzucać, bo mnie pogonią 🙂

a co do malującej Sigmy... To po zakupie Zeissa, przechodzi ona u mnie do lamusa (mama uczy się na niej razem ze mną w plenerze  :lol🙂 - Dominika-pedagog, ubaw po pachy 😉





madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 grudnia 2014 17:57
smartini, uwielbiam Twoją zimę! 💘

to ja jutro też wyciągam aparat, prognoza mówi że ma być słonecznie i mroźno, oby!
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
26 grudnia 2014 18:29
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się