Nasza twórczość fotograficzna cz. II

wera5510, musisz pamietać, żeby nie stawać za blisko, bo on lubi trochę zniekształcić 😉 pewnie wyczujesz za jakiż czas 🙂
Libeerte Dzięki za radę  🙂 Na razie go obczajam dokładnie, bo jednak to dla mnie jakaś nowość
Też mam sporo fot z cavaliady ale po waszych ładnych szczególnie pod względem ostrości i kolorów to wstyd wstawiać...
Możecie zdradzić na jakich ustawieniach wychodzą wam tak dobre zdjęcia? Zastanawiam się czy to moja ręka tak słaba i niestabilna, czy ustawienia złe (no to na pewno po części), czy sprzęt nie daje rady, czy obróbka aż tak leży...
Magda Ty masz nadal ten sam aparat?
Tak, d80 i sigmę 70-200 2.8
Szkło super, ale nie masz do dyspozycji takiego używalnego ISO jak dziewczyny z matrycami 18-24 Mpx. Znam z autopsji, też mam starą matrycę i w gorszych warunkach oświetleniowych to niestety widać gołym okiem.
Lipa 🙁 ISO rzeczywiście mnie mocno ogranicza. Pozostaje mi ciułać nie dość że na drugie szkło do turystyki to jeszcze na puszkę.
Patrząc jeszcze na szybkość przy zdjęciach seryjnych to chętnie zmieniłabym też system na canona. Ale do tego to chyba w lotto bym musiała wygrać. Bo marzy mi się sprzęt który da radę na meczach siatkówki - szybki i jasny.
Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem obiektywu do nikona d5100.  Aktualnie posiadam kit 18-105 oraz heliosa. Szukam czegoś jasnego, co nadawałoby się do portretów ludzi jak i ludzi z końmi w plenerze. Chciałabym teleobiektyw z jasnym światłem, który mogłabym używać na treningach, czy zawodach , ale niestety to nie na moją kieszeń. Chciałabym się zmieścić w granicach 1 tyś za sprzęt używany. Moglibyście coś polecić, podpowiedzieć?  :kwiatek:

EDIT: nie ten wątek
magda no niestety Canon brzmi bardzo rozsądnie, tym bardziej jeśli nie masz fury obiektywów do potencjalnej wymiany. Ja też utknęłam na starej matrycy 12Mpx, bo Nikon nie ma w ofercie absolutnie nic, co by mnie zadowalało. Najbliżej jest D7200, ale nie do końca. Jeszcze rok, dwa takiej posuchy u "żółtych" i chyba zmienię sektę. Szkoda tylko szklarni 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 grudnia 2015 16:22
Skąd czerpiecie informacje o kursach np. Photoshopa?
Zastanawiam się, czy nie zapisać się na jakiś. Oglądam tutoriale i za Chiny nie wiem, jak oni chociażby zmieniają kolor maski  😵 nawet jeśli to wyjaśniają i zrobię kropka w kropkę to samo, to... nie działa  😵 musi być ktoś, kto stanie nade mną, palcem pokaże i wytłumaczy na żywo, bo w tej chwili to mi się ryczeć chce.
Też mam sporo fot z cavaliady ale po waszych ładnych szczególnie pod względem ostrości i kolorów to wstyd wstawiać...
Możecie zdradzić na jakich ustawieniach wychodzą wam tak dobre zdjęcia? Zastanawiam się czy to moja ręka tak słaba i niestabilna, czy ustawienia złe (no to na pewno po części), czy sprzęt nie daje rady, czy obróbka aż tak leży...


Nie wiem, czy chodzi Ci o moje (do armary to się nie umywam 😁 ), ale chętnie odpowiem 🙂
Używam Nikona D3100 z Tamronem 70-200 f/2.8.
Ustawienia: migawka około 1/320 (poniżej 1/200 nie schodziłam), f/3.2, ISO 1600.
Jeśli chodzi o obróbkę, to trochę tylko podostrzałam (minimalnie, ten Tamron jest całkiem niezły 😍 ) i rozjaśniałam.
No widzisz, ja poza ISO 800 staram się nie wychodzić, czasem na 1000 wrzucam ale jest już totalna kaszana. Czyli np migawka leci na 1/125 a przesłona 2.8. I jest kaplica, bo co może być jak mi ogniskowa wychodzi poza 100, gdzie przy 1/125 nie powinnam wyżej niż 60 ustawiać.
No nic, może się kiedyś dorobię. Pstrykać lubię, tylko potem wszystko leżakuje bo otwieram na kompie i widzę kaszanę.
magda

Miałam D80 i używając ciemnego obiektywu robiłam zdjęcia na hali w Elmshorn, ciemniejszej niż w Poznaniu. I wiesz co? Używając maksymalnego ISO miałam szum, ale ładniejszy niż z D300 - KLIK  😁
A wracając do zdjęć z Poznania - zawsze przy zdjęciach w ruchu staram się nie schodzić poniżej 1/320 s - inaczej zdjęcie będzie zawsze poruszone, zwłaszcza przy większych matrycach o których wspomniała Lena. Stabilność rąk czy stabilizacja optyczna (np. w obiektywie) nie ma znaczenia przy zdjęciach w ruchu - do jego zamrożenia jest potrzebny odpowiednio krótki czas migawki, a nie stabilizacja. Ja mam już trzeci obiektyw z VR i zawsze mam ją wyłączoną 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 grudnia 2015 17:09
Chemik - na pewno podpis na nie 🙁

u mnie nic zdjęcia tylko w kuchni, ew. w jadalni :P
dzisiaj się porwałam na obfocenie prezentu dla mamy





lampki i leniwy manualny focus no i oczywiście z ręki, bo po co iść szukać statywu skoro mogą być nieostre i ruszone  😜
Chemik - na pewno podpis na nie 🙁



Na podpis właśnie totalnie nie mam koncepcji i nie potrafię go zrobić. Może coś doradzisz?
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 grudnia 2015 17:16
less is more 😉 Imię i nazwisko, prosty font, koniecznie bez obrysu ;D
smartini ja ostatnio bawiłam się heliosem, ale też mam właśnie problem z poruszonymi zdjęciami. Chociaż z drugiej strony nie wyobrażam sobie, żeby biegać ze statywem i przesuwać go dosłownie o centymetry.

Koleżanka poprosiła mnie o zdjęcia treningowe, a dostała 😀 🙄 Było jeszcze gdzieś foto strzemienia, ale gdzieś się zagubiło 🙁 Bardzo lubię takie mniej typowe ujęcia  😜




Edit: dopisek
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 grudnia 2015 17:40
na 2.8 z ręki po ciemku przy samym świetle lampek to nie trudne żeby zgubić ostrość. Jakby to były fotki produktowe dla kogoś to jasne - statyw, doświetlenie... ale takie tam pstryki dla siebie to kto by się przejmował :P
Ja chyba nie mam do tego cierpliwości 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 grudnia 2015 17:43
ja lubię, ale niekoniecznie do szuflady, między pierogami i sernikiem :P
Podziwiam Twoje zdjęcia  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 grudnia 2015 17:48
dziękuję  😡
Wypróbuję większe ISO ale nie sądzę bym je zaakceptowała. Armara, te zdjęcia z linku to z D80 czy D300? Bo trochę nie zrozumiałam 🙂 Tak czy inaczej mi się nie podobają i bym chyba schowała do szuflady jeśli bym nie musiała publikować 😉 Chociaż... publikuję niezbyt ostre więc kto wie 😉
magda
To jest D80 i starocie, z czasów kiedy nie bardzo wiedziałam do czego służy aparat  😉 Po prostu ten szum jest znacznie ładniejszy od tego z D300 IMO
Pokażesz coś dla porównania?
smartini, fantastyczne ujęcia, mimo, że jak piszesz trochę od niechcenia ustrzelone, trochę ruszone. Są za to nastrojowe.

OT armara, masz tam fotki taty mojego szaraka 😀 calido 😉


mam pytanie 🙂 od dłuższego czasu chciałabym zrobić portret konia (na czarnym tle) mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak? :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 grudnia 2015 12:23
anai, dziękuję 🙂
Ajlona, ja wiem, że to okrutna rada, ale użyj wyszukiwarki i przeszukaj ten wątek... tyle razy było to już opisywane, sama pisałam chyba 3 razy  🙄
z ciekawości czy pamiętam sobie wkleiłam do wyszukiwarki to o robieniu fot z czarnym tłem i własnie się chichram z pytani Becia23 co to jest oliwka  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się