Postcrossing-korzystacie?

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 listopada 2010 18:14
Ja jutro po uczelni jadę na Plac Wolności w poszukiwaniu pocztówek. Łódź od tym względem jest dziwna, bo pocztówek tutaj prawie, ze nie ma 😵 , A jak są to ceny takie, ze gały na wierzch wyłażą.
Jak fajnie ze jest taki projekt. Ja także sie dołaczam.  🙂
A ja mam Stany Zjednoczone,Niemcy,Japonie,Finlandię,Taiwan  ale kompletnie nie mam pojęci co o sobie napisać.  😵
Dzisiaj wylosowałam sobie jeszcze dziewczynę ze stanów 😀 2 kartki wysłane: Niemcy i Rosja.
Największy problem mam z dziewczyną z Kanady, bo zażyczyła sobie gotycką pocztówkę, najbardziej gotycka jaką znalazłam to z kondolencjami 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 19:08
A ogólnie można wylosować adres i wysłać np za tydzień? bo nie wiem czy znajde czas w tym tygodniu :/
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 listopada 2010 19:10
można. z tym, że jeżeli w ciągu 60 dni odbiorca jej nie zarejestruje, to kartka wygasa 😉

ja też mam problem z kupieniem kartek. szukałam dzisiaj w Amsterdamie czegoś w stylu Clinton Cards i nie ma. jedyne kartki jakie znalazłam były w sklepach z pamiątkami dla turystów, a wszystkie z nich były paskudne 🤔
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 19:12
Czyli mam 60dni heheh...

Ja wylosowałam:
Rosja, Dania, Estonia, USA i Tajwan 🙂

jutro poszukam kartek i postaram się jak najszybciej wysłać 🙂
Ale bym chciała dostać kartkę z Tajwanu 😜
Seksta   brumby drover !
02 listopada 2010 19:48
Ja z kole mam USA, Australię, Rosję, Niemcy i Japonię...😉
yga   srają muszki, będzie wiosna.
02 listopada 2010 20:05
a ja marzę o pocztówce z Chin  😜
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2010 20:48
Wydaje mi się, czy Włochy i Francja(czyli moje dwa najulubieńsze...) nie są spotykane 🙁?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
02 listopada 2010 20:57
ja mam Francję 😉
i ja 😉

Brazylia 😜, Austria, USA, Francja, Węgry

szału nie ma bo nie ma Hiszpanii o której marzyłam, ale w sumie nie narzekam. Jutro ruszam po pocztówki🙂
W ogóle patrze na statystyki użytkowników właśnie i jestem zdziwiona rozkładem. Polacy stanowią na prawdę mocną grupę. Za to spodziewałam się innych narodowości w silnej reprezentacji a tu takie zaskoczenie.
a jak podpisywaliscie pocztówke? samym imieniem czy imieniem i nazwiskiem? lepiej wysłać z kopertą mimo ze ktos nie ma napisane jak woli?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 listopada 2010 23:22
Podpisuję nickiem i samym imieniem. 😉
Ponia   Szefowa forever.
03 listopada 2010 00:07
Mam :
Norwegię, 2x Finlandię,Taiwan, USA ;-)
yga   srają muszki, będzie wiosna.
03 listopada 2010 06:26
Czyli wysyłamy kartki a nie listy, tak?
Ciekawe ile by wychodziły cenowo znaczki na listy 👀
Zależy jaki list. Jak jedna kartka w kopercie to tyle co pocztówka. Ale im cięższy tym więcej.
Jak dla mnie pomysł z kartkami jest lepszy, bo dostaje się ładny obrazek podstęplowany ze znaczkiem. No i łatwiej wpisać kilka zdań na kartce niż pisać list. Osoby nie znające dobrze angielskiego mogą sobie świetnie radzić, a pisanie listu to wyższa szkoła jazdy.
Ja dzisiaj wysyłam 2 kolejne kartki.
Moja gotka z Kanady mnie dobija 😉 Nie mogę nigdzie znaleźć kartki jaką by chciała. Nawet w Empiku nie ma nic takiego.
Z Tajwanu mam dwie  😁 I jedną z... Brunei Darussalam  🏇

Edytka nie do końca jest tak, że ta kartka wygasa. Po prostu jeśli po 60 dniach dana osoba jej nie zarejestrowała, nam "odblokowuje" się następna osoba do wylosowania. Ale oczywiście jeśli jakimś cudem po tym czasie kartkę tamta osoba otrzyma, może ją zarejestrować i wtedy otrzymujemy dodatkową osobę do wylosowania (ja np. w tej sytuacji mam 6 kartek wysłanych, a limit jest 5 - to dlatego, że jednej kartki nie wysłałam w "terminie" - byłam przekonana, ze ją wysłałam i po prostu się zagubiła, ale notuje sobie wszystkie wysłane - no i jak widać, tylko byłam przekonana, bo nie wysłałam jej; wysłałam ją z 2 tygodnie temu, dziewczyna ja otrzymala, zarejestrowała i jest OK 🙂😉.
Też się dopisałam, ale jeszcze mi na e-mail nic nie wysłali.  😁

Dobra mam : Rosję, Finlandię, Holandię, Włochy i Chiny.

Jak napisać coś o sobie w tym profilu, bo nigdzie niczego nie uzupełniałam a też bym chciała żeby ktoś wiedział co ma mi wysłać.
Presja, po lewej masz niebieską ramkę i tam zakładkę EDIT i potem PROFILE. I tam uzupełniasz 🙂
Ja wysłałam dzisiaj 3, chociaż zamierzałam 4, ale podobno do Australii normalny idzie miesiąc więc tylko jakiś specjalny lotniczy wchodził w grę, a to 4,50zł... nie przewidziałam kosztów  😁
Wyślę ją razem z tą do Hiszpanii, bo do Hiszpanii piszę list  😎 swoją drogą dziewczyna zbiera karty telefoniczne, a u nas już nie ma takich do budek, a jak są to specjalnie nie kupię. Wyślę jej chyba taki paragon doładowujący, no wiecie  😁 i może grosz?  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 listopada 2010 12:02
Vana, Dlatego ja takich rzeczy nie wywalam (karty swego czasu zbierałam), bo zawsze się kiedyś przydadzą 😉

Dzisiaj wysyłam 3 z 5 🙂 (Do Kanady, Japonii i Holandii)
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 listopada 2010 13:39
To jest śmieszne... Nigdzie nie mogę kupić pocztówek  😲 🤔wirek:
U mnie w mieście też jest kiepsko... Kilka wzorów, i to niespecjalnie ciekawych :P choć najgorsze może nie są. Jutro jadę do uczelni, a ona jest w większym mieście no i tam jest większy wybór kartek ;D
ja kupilam trzy rodzaje kartek z zabytkami mojego miasta (dla 5 os) z tylu troche opisałam co jest na tej pocztówce, pozdrowienia i tyle jutro przejdę się wysłać. Mam jedną kartkę do Australii czyli 4,50zł za znaczek a do Europy?
Do Europy 2,4 zł ekonomicznym. Tylko podobno do Rosji nie należy ekonomicznym wysyłać, bo za długo idzie. Ja niestety wysłałam ekonomicznym, potem przeczytałam żeby nie wysyłać i ciekawe ile będzie szło.
a priorytet do Europy ile kosztuje może się ktos orientuje?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 listopada 2010 17:12
http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm - tam można obliczyć sobie koszt 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się