rico

Konto zarejstrowane: 17 grudnia 2008
Ostatnio online: 13 lipca 2023 o 17:26

Najnowsze posty użytkownika:

43 lata, czy dam radę ?
autor: kupido dnia 04 listopada 2018 o 20:07
Mój tato zaczął jeździć w wieku 52 lat (!), wcześniej nie jeździł w ogóle, może siedział na koniu parę razy. Połknął bakcyla, w listopadzie rozpoczął lonżę, w marcu był w pierwszym terenie no i teraz jest największym stajennym rekreacyjnym terenowcem 🙂 powodzenia!  🏇
praca
autor: kupido dnia 10 lipca 2018 o 22:21
Dziewczyny, ja wysiadam w sprawach zatrudnieniowo/kadrowo/urlopowych a nie mam kogo do końca tygodnia podpytać. 🙁

1. W miejscu A (oryginalne nazwy są podobne więc powiedzmy A i B) pracuję od ponad roku. Przysługuje mi 26 dni urlopowych. Rozplanowanych do końca lipca mam 16 dni z urlopu bieżącego. Wraz z końcem lipca kończę pracę w firmie A (od 18.07 idę na długi urlop 2tyg.). Jednocześnie od początku czerwca podjęłam pracę w firmie B na pół etatu. W obu miejscach jestem zatrudniona na umowę o pracę. W B ze względu na wymiar pracy miałam urlop rozpisany godzinowo, jeszcze nic nie korzystałam i do końca lipca nie będę korzystała. Od sierpnia dostaję w B cały etat. I moje pytanie, czy będzie przysługiwało mi do końca roku jeszcze 10 dni, czy okres w którym pracowałam jednocześnie w dwóch firmach (2 miesiące) liczy się podwójnie?

2. Jak już wspomniałam w A kończę pracę dwutygodniowym urlopem. Dziś się dowiedziałam,że prawodpodobnie w poniedzialek/wtorek będę miała zabieg po którym będe musiała być kilka dni na zwolnieniu (2-3 dni). Wypada to w okresie urlopowym w A. Jednocześnie podczas urlopu będe pracowała w firmie B na to pół etatu. W obu firmach muszę przedstawić zwolnienie lekarskie? Co w sytuacji kiedy jest to na urlopie w A, a dodatkowo za dwutygodniowy urlop dostaję tam dodatkowe świadczenie? Przepadnie mi bo nie wykorzystam pełnych 14 dni na wypoczynek??
moda, ciuchy etc...
autor: kupido dnia 30 czerwca 2018 o 22:06
Dziewczyny, co polecacie z trochę bardziej eleganckich rzeczy (ale nie jakieś mega okazyjne kostiumy, raczej po prostu do pracy biurowej-urzędowej) dla kogoś z potężnymi ramionami? Ogólnie mam szerokie biodra, uda itd. ale to jest w miarę jeszcze do ogarnięcia bo jest to dość powszechne, natomiast mam po prostu grube ramiona i cięzko znależć coś w czym będę wyglądała OK a nie będzie fasonem dla pani lat 50+ 🙁 Kompletnie nie wiem w co uderzać, z koszulami jest problem bo albo są mega opięte na ramionach albo nie dopinam w cycach (które w sumie nie są duże, ale napinają się przez ramiona w tym miejscu 🙁(
praca
autor: kupido dnia 29 maja 2018 o 21:57
Kochane, niedługo zaczynam pracę na pół etatu (przysługuje mi 26 dni urlopowych). Będę pracowała 2 dni po 8 h i 1 dzień po 4 h. Jak to wygląda z urlopem?
praca
autor: kupido dnia 21 marca 2018 o 23:01
Dzięki dziewczyny 🙂
Branża mojej pracy jest powiedzmy hmm socjalna, obie instytucje są państwowe. Pracę w X uwielbiam ale warunki pracy i finansowe są bardzo słabe bez jakichkolwiek szans na zmianę. W Y wiedzą oczywiście, że póki co pracuję w X, nie wiem tylko czy powinnam X informować, czy ma to jakieś znaczenie w kwestii ZUSu i innych spraw księgowo/kadrowych. Zapisku dot. konkurencji nie miałam, zresztą od października pracuję na umowe-zlecenie w jeszcze jednej instytucji o czym oni wiedzą.

Chciałabym w X skorzystać jeszcze z dofinansowania jeśli będzie taka możliwość. Bądź co bądź ale to prawie wysokość mojej miesięcznej pensji. Przymusowego wysłania na urlop nie przewiduję gdyż i tak mamy bardzo duże braki kadrowe, a nie sądzę żeby do mojego odejścia się to zmieniło. Dziewczyny, czy dobrze kminię, że składając wypowiedzenie np. 10 maja, stosunek pracy ustaje z ostatnim dniem czerwca? (miesiąc wypowiedzenia)
praca
autor: kupido dnia 19 marca 2018 o 23:26
Hej!
Czy ktoś orientuje się w sprawach kadrowo/urlopowych?
Jestem zatrudniona od roku w X, na umowę o pracę na zastępstwo, na cały etat. Przysługuje mi 26 dni urlopu, w 2018 r. z bieżącego urlopu nie korzystałam.
Jeszcze w marcu podpisuje drugą umowę o pracę z Y, na pół etatu.
W najbliższych miesiącach chcę zwolnić się z X i pozostać tylko w Y.
I w związku z tym mam parę pytań jak ugryźć sprawę:
1) Planowałam zwolnić się z X we wrześniu, na przełom sierpnia i września zaplanowałam dwutygodniowy urlop, do którego dostanę dofinansowanie. Prawdopodobnie jednak będę zwalniała się w czerwcu i urlop chcę przenieść na początek czerwca. Czy będąc już wtedy w okresie wypowiedzenia mogę otrzymać dofinansowanie na wypoczynek?
2) Przez ok dwa, trzy miesiące będę mieć jednocześnie dwie umowy o pracę. Czy liczba wykorzystanych i niewykorzystanych urlopowych dni w X nie ma wpływu na urlop w Y?
3) Teoretycznie, ile dni mogę wykorzystać urlopu do mojego odejścia? Czytałam, że nawet mogłabym wykorzystać całość/większość, ale wtedy nie miałabym urlopu u następnego pracodawcy przy podpisywaniu kolejnej umowy. Jak to jednak się ma do tego, gdy drugą umowę mam już podpisaną?🙂
4) Czy mam obowiązek poinformować X o podjęciu drugiej pracy na umowę o pracę?

Wiem, że pewnie najłatwiej byłoby mi iść do kadrowej w X, ale nie chcę póki co się chwalić planem odejścia 😉. Jeśli ma to znaczenie obie instytucje to budżetówki. Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedzi!!!
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 03 marca 2018 o 13:35
kiedy rozpoczynacie wiosenną kuracje?🙂
praca
autor: kupido dnia 09 lutego 2018 o 19:12
Jak pracowałam w sklepie na zmianach 10 h, to przerwy były 20minutowe z zegarkiem w ręku. Wyjścia do toalety - wypisywanie się na liście co do minuty. I potem - oooo X dziś była w toalecie AŻ 4 razy!!!
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 24 stycznia 2018 o 22:38
Mój np. granulek zupełnie nie chciał jeść. Ani w meszu ani "na sucho", ani wymieszany z tartą marchewką itp. Dopiero przeszło strzykawką do pyska, w jogurcie.
praca
autor: kupido dnia 02 stycznia 2018 o 19:04
Czy może mi ktoś powiedzieć jak to jest ze zwrotami podatku z US?
W zeszłym roku, gdy rozliczalam się za 2016 miałam niskie dochody - chyba 3 mc byłam na zasiłku, potem ponad pół roku na umowie zlecenie za kwotę 200 zł i dopiero ostatnie 2,5 mc na umowę o prace na cały etat. W tym (tzn 2017) roku sytuacja zupełnie jest inna - cały rok pracowałam na pełnym etacie na podst. umowę o pracę, dodatkowo 3mc na umowę zlecenie z drugiego miejsca pracy. Pracę na etat mam w miejscu oddalonym od mojego miejsca zamieszkania. Gdzieś słyszałam, że skoro teraz wykaże dochody o wiele większe niz przy poprzednim rozliczeniu, raczej będę miała dopłatę? Wiem, że pewnie wyjdzie to przy rozliczeniach, ale na PITy muszę poczekać, a tak sie zastanawiam 🙂
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 23 września 2017 o 21:18
Ja jeszcze z pytaniem, czy wrzodkowi można podawać bez obaw preparat z kwasem hialuronowym (np Cortaflex HA)?
I drugie, w czym najczęściej przemycacie abprazole do jedzenia?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: kupido dnia 12 września 2017 o 22:03
rico a miętowy ten Twój koń? Mój wybrzydzał, dopóki nie zalałam mu żarcia miętą (normalnie parzyłam jak herbatę i razem z fusami do żarcia) i jadł aż cały pysk miał wysmarowany. Ale on z tych co to za miętowego cukierka z Nuby zrobi wszystko 😉

Spróbowałabym też z meszem, może jakiś syrop malinowy?


Mięty nie próbowałam w sumie 🙂 Pierwsze kuracje abprazolem były ok, jadł normalnie z posiłkiem, ale potem zaczął strasznie wybrzydzać 🙁 Potem już obwąchiwał każdą marchewkę i kostke cukru czy aby na pewno nic tam nie przemycamy 😉 Próbowałam więc chyba wszystkiego co mi do głowy wpadło a i tak często niedojadał. Z meszem niestety również nie pomogło. Na razie testowałam "na sucho" miód naturalny "od pszczelarza" i zjadł chętnie, ale nie wiem czy takie ilości cukru mogę mu przez wiele tygodni dawkować. Ale w sumie, ten syrop nieźle brzmi - można go spokojnie podawać wrzodowcom? Np zmieszać leki normalnie z owsem i polać syropem?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: kupido dnia 12 września 2017 o 18:06
A to może inaczej zapytam, jakie znacie dobre sposoby na przemycenie leków?
Starta marchewka z cukrem odpada na dłuższą metę; podanie do pyska strzykawką z jogurtem uda się może 2-3 dni, później już może być ciężko go nawet złapać; na siemie też się wypina jak wyczuje lek. To będzie trwało ok 4 miesięcy także nie może być coś co na dłuższą metę szkodzi 🙁
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: kupido dnia 12 września 2017 o 12:48
Chodzi o abprazole dla wybrednego konia. Rozmawialam z wet i miód moze byc, próbowałam i je, ale wychodzi ogólnie dość drogo na 4 mc kurację. Nie wiem jak z melasa dla wrzodkow?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: kupido dnia 12 września 2017 o 11:23
Z innej beczki: czy koniom można podawać miód obojętnie jaki? (w formie przemytnika do leków😉). Czy musi być to miód prawdziwy czy może być sztuczny? Będę potrzebowała tego sporo na dłuższy czas a różnica w cenie jest spora 🙂
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 04 marca 2017 o 19:28
Czy planuje ktoś zamówienie? Lub ma do odsprzedania trochę saszetek? :kwiatek:
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: kupido dnia 02 marca 2017 o 18:48
[quote author=rico link=topic=71.msg2655849#msg2655849 date=1488463905]
Tam gdzie ja robiłam wymagali skoków na poziomie klasy LL


To już pewno na Trenera Sporu.
[/quote]


Lepiej, kadry Olimpijskiej przyszlej epoki 😉
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: kupido dnia 02 marca 2017 o 14:11
Tam gdzie ja robiłam wymagali skoków na poziomie klasy LL
praca
autor: kupido dnia 04 lutego 2017 o 17:26
Dzięki 🙂 Wlasnie mi tez sie wydaje, ze starczy napisanie samemu tych papierkow. Troche sie zmotalam, bo w poprzedniej pracy musialam to podpisac ale w formie gotowych druczkow, a tutaj po raz pierwszy skladam oferte i wysylam dokumenty 🙂 Heh nie, do sądu nie aplikuje 🙂 Prosze po cichu o trzymanie kciukow, bo w obecnej pracy dostaje "na leb", a tutaj mialabym szanse ciekawej, bardzo ciekawej pracy, troche podobne do tego, czym zajmowalam sie do niedawna 🙂
praca
autor: kupido dnia 03 lutego 2017 o 23:25
Dzięki  😅
dziewczyny, zamierzam aplikować na pewne stanowisko no i wymagają oświadczenia, że:"
– o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
– o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
– o braku pozbawienia władzy rodzicielskiej oraz nie podleganiu jej zawieszeniu lub ograniczeniu;
– o wypełnianiu obowiązku alimentacyjnego w sytuacji istnienia takiego obowiązku oraz
– o posiadaniu nieposzlakowanej opinii."

Wystarczy, że napiszę coś w stylu: "ja, xxx xxx, oświadczam, że:
- wyrażam zgodę ....
- nie jestem skazana pawomocnym wyrokiem...."
itp?
HORRORY- lubiane, ciekawe i całkiem nudne ;)
autor: kupido dnia 02 lutego 2017 o 20:49
Asylum cudowne, Freak Show też wielbię ale z sentymentu dla takich klimatów 🙂 Jessica Lange jest fenomenalna  😜
praca
autor: kupido dnia 01 lutego 2017 o 15:04
Hej, orientujecie się, czy  przy wypowiedzeniu umowy o pracę (cały etat) pracodawca musi wypłacić za niewykorzystany urlop?
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 16 stycznia 2017 o 10:26
My też kukurydziany, wedle zaleceń 😉

Jak często odpiaszczacie Wasze wrzodki?
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 29 listopada 2016 o 21:27
Będę konsultowała z lekarzem vet na pewno, więc myśle, że z receptą nie będzie problemu. Po prostu mocno źle oszacowałam ile muszę kupić i trochę przegapiłam kolejne zamówienia 🙁 więc w tej chwili wygląda to tak, koń dostawał 6 tyg x 3 saszetki, potem miał 6 tyg kontynuować po 1,5, ewentualnie tydzień - dwa krócej jak będzie wszystko ok. Saszetek starczyło mi na pełną dawkę x 6 tygodni i 2 x tygodnia połowy dawki 🙁 Chcę w tej sytuacji dociągnąć chociaż do 4 tygodni na ludzkim omeprazolu 🙁 wiem, że wyjdzie o wiele drożej, ale teraz już nic nie zrobię, a nikt nie ma odsprzedać chociaż kilku saszetek 🙁Po kuracji będzie dostawał Fitmin Gastro Protector co zresztą dostawał przed równiez. Strasznie zla jestem na siebie, że to zawalilam, no ale na drugi raz będę mądrzejsza - to nasze wrzodowe "początki".
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 29 listopada 2016 o 06:56
Wiem niestety, przez kilka tygodni tak dostawał juz...
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 28 listopada 2016 o 22:26
ma ktoś "poratować" chociaż 10, 15, 20 saszetkami? w sumie chocaż nawet parę sztuk nas poratuje.  będziemy bardzo wdzięczni...  :kwiatek: sprawa bardzo pilna 🙁

i druga kwestia, jeśli nie uda mi się skombinować omeprazolu to czy kurację abprazole mogę kontynuować ludzkim omeprazolem? wcześniej kopytny dostawał Emanerę... oczywiście wszystko będzie konsultowane z vet, ale czy jest w ogóle taka opcja? 🙁
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 26 listopada 2016 o 20:38
Czy w momencie zauważenia objawów bólowych (nie mówię tu o silnych objawach, ale raczej o takich, przy których właściciel/pracownik wie, że coś jest już nie tak, jak np. kładzenie się, brak apetytu itp.) można podać Ulgastran w zawiesinie?

I drugie pytanko, czy ma ktoś zbędny Abprazol? poratowałoby mnie chociaż 20, 30 sztuk 🙂
Łykawość
autor: kupido dnia 11 listopada 2016 o 17:16
Po moim również chyba NIKT by nie powiedział,że ma wrzody. Owszem, łykawy - ale problemów z wagą brak (wrecz tendencja do szybszego przybierania 😉), apetyt, koń ani nerwowy ani zamulony - powiedzialabym normalny, zainteresowany swiatem, zero drażliwosci gdziekolwiek na ciele, ladna siersc, praktycznie nie kolkujący i co?okazalo sie, ze ma 3/4 stopien wrzodow. i to wyszlo po prawie 8 latach posiadania go, przez ten caly czas kon lykal, nie dawal praktycznie zadnych objawow, w ciagu tego okresu mial moze z 2 - 3 dosc lekkie kolki i co? potem kolka jedna, druga (w niedlugim odstepie czasu), gastroskopia i baaaach -  zaawansowany wrzodowiec.
takze, reguly nie ma chyba, ale nie wiem czy gastroskopia to inwazyjne badanie 😉 moim zdaniem dla konia bardziej "traumatyczne" bylo przeglodzenie niz samo badanie ktore jest dosc krotkie.
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 28 października 2016 o 11:09
A można coś na to zaradzić jeszcze? Oprócz abprazolu i tych innych rzeczy? Czy po prostu trzeba przeczekać do wiosny i mieć nadzieję, że nie bedą to poważne bóle...??
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 27 października 2016 o 21:15
Czy zauważyliście pogorszenie samopoczucia u Waszych wrzodków?

Bo ja u swojego tak i szczerze zaczynam się bardziej niepokoić :/ Koń 15 letni, ok 2 tygodnie temu zaczął jesienną kurację abprazolem (3 saszetki), poza tym reszta bez zmian - jedzenie 5x dziennie (owies, sieczka) + olej kukurydziany + len, co parę dni siemie, siano do oporu, pomiędzy kuracjami abprazolem suplement dla wrzodków,  codzienne padokowanie, odpiaszczany ok 1,5 mc temu Cortaflexem, raczej bezstresowo chowany😉 I w ciągu paru dni mial dwa lekkie objawy bólowe (kladzenie sie, chwilowy brak apetytu) z czym oba przeszly po kilku/kilkunastu minutach... Z czego to może wynikać? Jak można jeszcze mu pomóc 🙁?
praca
autor: kupido dnia 24 października 2016 o 18:49
rico, yyy, zaraz, zaraz - w listopadzie 2016 wymiar czasu pracy wynosi 160 godzin i to jest to co powinnaś "wyrobić". 🙂Ok 🙂 Bardzo dziękuję za odp. To rozumiem, ze po prostu muszę być w pracy tyle aby było 160h. Nieogarnięta jestem w tym strasznie, bo to moja pierwsza taka praca a wcześniej było po prostu pon-pt i tyle :P
praca
autor: kupido dnia 24 października 2016 o 13:01
tak
praca
autor: kupido dnia 24 października 2016 o 12:51
Kochani, powiedzcie mi jak to jest, bo wcześniej pracowałam na etacie w budżetówce od pon do pt, no i bylo jasne, że jeśli święto wypada w tygodniu to mamy wolne i tego nie odrabiamy.
Teraz zaczęłam pracę na cały etat w sklepie. Od poniedzialku do soboty czynne po 10 h, w niedziele 8 h. System pracy dość elastyczny, np. 2 dni idziesz, 2 nie, 1 idziesz, 1 nie, 3 idziesz itp. itd. Tak aby wyrobić na miesiac caly etat czyli 168 h. Jeśli w listopadzie wypadają dwa dni wolne (1 i 11) to i tak mamy do wyrobienia 168 h? Czy mniej? Nie bardzo wiem jak to ugryźć 😉, jestem ciekawa, a grafiku jeszcze nie mam.
wakacje z koniem
autor: kupido dnia 06 października 2016 o 20:43
hej, szukam orientacyjnie fajnej stajni, do której mogłabym udać się na krótki "urlop"
zależy mi przede wszystkim na dobrych treningach (raczej ujeżdżeniowe niż skokowe, choć chętnie takie i takie), nie interesują mnie jazdy rekreacyjne w zastępie 😉
dobrze by było aby miejsce tez było w ciekawej lokalizacji aby osoba towarzysząca 😉 się nie zanudziła.
najlepiej w woj. wielkopolskim, dolnośląskim, ale niekoniecznie🙂
Top model-zostań modelką
autor: kupido dnia 30 września 2016 o 18:59
Ta blondynka/blondyn to Kamil/Kamila? kurcze, nie oglądam, ale podejrzalam jakieś zdjęcia na ich stronie. To oficjalnie jest Kamil czy Kamila?  🤔
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 08 września 2016 o 22:37
a z końcem miesiąca ktoś będzie zamawiał? albo w połowie/pod koniec października? ogólnie potrzebuję jakieś 170 szt, ale chętnie wziełabym na dwa razy bo teraz finansowo ciężko 🙁
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 23 sierpnia 2016 o 11:13
Nie jest za chudy aby na niego wsiadać, może żle to ujęłam. Pytałam tutaj o suplement, który można bezpiecznie podawać wrzodowcom.
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 22 sierpnia 2016 o 21:40
Niesety lonża/karuzela odpada 🙁
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 22 sierpnia 2016 o 14:02
Możecie coś polecić dla wrzodowca na pomoc w budowie mięśni (oprócz racjonalnego treningu oczywiście)? Mój zwierz mimo wszystkich zaleceń (siana do oporu, padok, karmienie 5x dziennie,omeprazol itd.) wygląda dość szczupło, wiem, że to nie młodziak no i jest folblutem... Ale można coś mu bezpiecznie podawać? Konio jest po dość silnej kolce i w związku z tym zmizerniał jeszcze bardziej, dopiero powoli stopniowo wprowdzamy normalne żywienie, a szczerze mówiąc nie mam póki co serca na niego wsiadać 🙁
Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...
autor: kupido dnia 23 lipca 2016 o 23:04
Dzieki ElaPe 😀 ciekawosc zaspokojona. choc ciezko mi sobie wyobrazic stajnie w srodku miasta!
i jak najbardziej jestem Twoja wierna czytelniczka 😀
Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...
autor: kupido dnia 20 lipca 2016 o 20:07
ElaPe, baaaaaaardzo lubie czytać Twoje relacje  😀 USA jest moim marzeniem no i kiedyś tam polecę!  😜
A teraz mam jeszcze pytanie, mieszkasz w NY prawda? Gdzieś kiedyś czytałam, że w centrm NY jest stajnia? I oferują przejażdżki po Central Parku? Nie wiem, czy w jakiejś ksiązce dla nastolatek o tym nie czytałam  🥂 ale wiesz coś o tym? Bo jestem mega, mega ciekawa 🙂
senior w siodle, marzenia i rzeczywistość
autor: kupido dnia 24 czerwca 2016 o 19:46
Mój tata zaczął jeździć w wieku 52 lat i w tej chwili bywają okresy, że śmiga więcej niż ja  🏇 Świetnie dogaduje się z naszym koniem, jeżdżą praktycznie tylko w tereny. Jestem bardzo dumna z taty, szybko się nauczył a co najważniejsze ma bardzo fajne podejście do konia i nie ponosi go ułańska fantazja 😉 W tej chwili tata jeździ już 4 lata i tak po cichu mówi, że chce się "zestarzeć" z naszym koniem... i na to wygląda, że tak będzie 🏇 👍
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 21 czerwca 2016 o 22:17
wedle moich obliczeń obecna kuracja u mojego skończy się w drugiej połowie sierpnia (łacznie podawane przez 18 tygodni), czyli wynika, że miałby jakieś 2,5 miesiąca przerwy i znów? Na pewno skonsultuję to z weterynarzem, ale nie wiem jak szykować się na to finansowo 🙁
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 21 czerwca 2016 o 22:10
Pytanie do właścicieli wrzodowców na omeprazolu - kiedy zaczynacie zwykle "kurację" jesienną?
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 29 maja 2016 o 09:42
A ile gramów siemienia gotujecie na jedną porcję? 🙂
wrzody żołądka
autor: kupido dnia 28 maja 2016 o 23:14
Mówiąc "glut" z siemienia macie na myśli ten sam "kisiel" czy wraz z ziarenkami? 🙂
Styl western (dawniej kącik)
autor: kupido dnia 04 maja 2016 o 12:30
Możecie polecić stajnie w woj. wielkopolskim/dolnośląskim, w której można spróbować jazdy w tym stylu? Nigdy nie próbowałam, a kusi mnie bardzo i nie wiem gdzie się udać, aby pierwszy kontakt ze stylem westernowym był w miarę "profi" 😉
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: kupido dnia 07 kwietnia 2016 o 14:19
przepraszam, zamawia teraz ktoś?

edit; zły wątek  🤬 :kwiatek:
literatura końska
autor: kupido dnia 05 kwietnia 2016 o 19:22
a możecie polecić coś "do poduszki" - coś w stylu "Dziewczyna i Carino", "Niepokonany Seabiscuit"?