Ogłowia

lusiowataa to lepiej kup jakiegos schockemohle (moja inna kolezanka ma, nie dba jakos o nie specjalnie, a wyglada ogłowie bardzo dobrze), albo equipe. ps no poprostu nie są warte tej ceny. Mnie też sie bardzo spodobały, no ale cóż, nie wydam 1200zł by za pół roku mieć szmate zamiast ogłowia.
ha przyszło  😍 😍 😍
kitty Śliczne kamyczki, cóż to?  😉
AUGUIN XTREME  Schockemohle, niestety ktoś tu je wstawił i przepadłam....
kitty, już wiadomo kto będzie gwiazdą na kolejnych konsultacjach  😉
edyta no nieeee, oficerek jeszcze nie będzie  😕
Sluchajcie, szukam czegos na moje siwe, lepek na pograniczu pony/cob.
Teraz mam VH Diva ze zmienionym naczolkiem na podwojna fale z kamieniami.
Ale nuda mi wieje 🙂 pierwszy plan mialam taki zeby wymienic nachrapnik na lakierek z bialym podszyciem i naczolek na rurke zwykla opadajaca.
Ale w sumie koszt taki ze rownie dobrze moge nowe oglowie kupic. Nie chcialabym jakiegos super wymyslnego naczolka tylko wlasnie chetnie jakis fajny nachrapnik - lakierek z bialym podszyciem albo bez, chetnie np anatomiczny albo profilowany, szwed lub angielski.

Obrazuje paszczaka ponizej i aktualne oglowie🙂

faith, powiedz jeszcze, jaki budżet. 😉

Do głowy przychodzi mi Busse Glamour (z naczółkiem profilowanym, też w lakierku), ewentualnie Premiere Grenoble (choć tu już są kryształki w naczółku, ale częściowo czarne, za to może mieć białe podszycie). W jednym i drugim wypadku się da złapać rabat (cóż, re-volta bywa pomocna na różne sposoby 😉).
No tak do 450zl powiedzmy.
faith z tego co wiem ogłowia premiere (np. Model Monako z rureczki lub Athena z płaskimi paskami) mają lakier i śliczne białe podszycia. Ale nachrapniki bardzo szerokie więc nie wiem czy ci zbyt nie zdominują tej drobnej główki. Busse solibel comfort ma też ładne polakierowany nachrapnik z białym lub czarnym podszyciem, do wyboru. Ale ma tez na naczółku dość spore kamyczki więc nie wiem czy ci sie spodoba.

edit miałyście może doczynienia z schockechmole "da vinci" ?
kitty dobrze widzę, czy z tyłu masz nowego niciaka ?  😍
Hihi niciaczki trzy przybyły dziś  🏇
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 grudnia 2015 17:15
Dziewczyny, odwieczny problem z ładnym ogłowiem x-full czyli ogólnie pisząc deficyt  🤔 .
Poszukuję czegoś delikatnego dla klaczy. Może któraś z Was mi coś będzie w stanie podrzucić  :kwiatek:

edit: poszukuje jeszcze samego czarnego nachrapnika rurkowego ( szwedzki, angielski, munsztukowy, dowolnie ) w rozmiarze full lub cob. Póki co znalazłam tylko w BR. Gdyby ktoś coś  👀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 grudnia 2015 17:30
Aleks, a Schockemohle? Fulle wypadają bardzo duże, ja dość dużą głowę (taką na granicy full/x-full, kantary full dopinam raczej na ostatnie dziurki) zapinam dość ciasno. No i jak wymieniałam nagłówek na BR-a, to różnica w długości między BR a oryginalnym jest znaczna. Ledwo mi wystarcza dziurek do podgardla po wymianie, mam w zapasie po jednej wolnej z każdej strony, a przedtem było z 5-6... A wybór wtedy całkiem pokaźny się robi. 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 grudnia 2015 20:44
sumire -  pomierzę ją jutro i prosiłabym Cię o porównanie tych wymiarów z Twoim ogłowiem. Byłabym wdzięczna  :kwiatek:
Tak na szybko przejrzałam Schockemohle, nawet maja x-fulle przewidziane w ofercie w razie czego.
Pisałam dziś do znajomej która ma właśnie ogłowie ps i powiedziała, że sprawuje jej się super. Ale ona tez bardzo o sprzęt dba. Ogłowia pastuje co tydzień (naprawdę  🙂😉 ogólnie jest czynną zawodniczką, ostatnio startowała na cavaliadzie w Poznaniu, akurat w ujezdzeniu ale jeździ też skoki. Powiedziała, że dużo osób pytało co to za ogłowie a te co znały nie narzekały więc sama nie wiem  😤
Aleks, nie ma sprawy. Jak nie zapomnę, to jutro zmierzę swoje (nawet mam jeszcze ten stary, urwany nagłówek - i nawet wiem gdzie :hihi🙂.
A ja bardzo polecam ogłowia z Cavallo 🙂 ja posiadam model HAMBURG i skóra taka mocna, solidna. Fakt faktem to bardziej klasyczne ogłowie - ale chyba nigdy nie wyjdzie z mody 🙂
Zdjęcia niestety kiepskiej jakości i jeszcze nie do końca dopasowane ogłowie 🙂
Dzisiaj przyszło do mnie Harry's Horse Classic Round i jestem zachwycona! 😍 Skóra przyjemna jak na taką cenę. Podszycie nachrapnika i nagłówka bardzo mięciutkie. No i jest profilowana potylica. Prawie jak PS. 😉 Dzisiaj będę miała jako takie zdjęcia na modelce. 💘
Jakość taka sobie, ale lustrzanki nie mam. 😉

edit. dorzucam jeszcze ogłowie na młodej. Podgardle jedynie przykrótkie, po powrocie dorobiłam dziurkę, najwyżej można jeszcze przedłużyć u rymarza. Reszta idealnie. 🙂



lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 grudnia 2015 13:47
Dramuta12 wygląda bardzo ładnie, chociaż nie przepadam za białymi podszyciami.
Widział ktoś gdzieś ogłowie z nachrapnikiem kombinowanym lub szwedzkim, gładkim profilowanym naczółkiem, bez lakieru?
Albo sam taki naczółek?
Dramuta a jak wypada jakościowo HH? Mam od nich czaprak i jest straszny jeżeli chodzi o jakość, ale ogłowie wygląda dobrze, a nawet bardzo dobrze 😍
marlin1990, skóra trochę sztywna, ale po nasmarowaniu zmiękła - standard. Wydaje się całkiem fajna. Potylica i nachrapnik bardzo miękkie, na pewno komfortowe dla konia. Uważam, że za taką cenę jak najbardziej warto. 😉 Ciekawe jak przeżyje próbę czasu, ale myślę, że będzie długo służyć. 🙂
Miałam HH pół roku i powiem wam, że skóra niezła, pozrywało się dopiero po paru dobrych kółkach panicznego galopu, kiedy to ogłowie spadło między kopyta konia, a wodzami wisiało na szyi 😁 Co najlepsze, niby kijowe wodze, ale zerwały się dopiero na końcu. Miałam wersję soft i tam nawet naczółek był miękko podszyty.
lusia722 Horze Venice ma nachrapnik szwedzki całkiem gładki i naczółek tak samo. Białe ozdobne przeszycia i CAŁE skórzane wodze  💘  mam ten model i jak zobaczyłam na żywo to byłam w szoku że za taką cenę można znaleźć fajne jakościowo ogłowie 🙂
Dramuta12, bardzo ładnie  wygląda.
lusia722, ciężko o profilowany  naczółek. Znalazłam  takie http://konik.com.pl/oglowie-glasgow-schockemohle i rurkę  z hooksa klik

Może  poprosić  w daw magu  o profilowany ? Mam od nich zwykły  czarny naczółek  ale prosty.

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 grudnia 2015 10:19
lusiowataa ja chciałabym profilowany naczółek tylko z gładkiej skóry, bez ozdób i lakieru.
anai Glasgow było by prawie idealne, ale jest lakierowane. Ta rurka ma piękny naczółek 😜.
Może macie jakiś inny pomysł, co wyglądało by ładnie na kucyku.

budyń jak ja się cieszę, że mój koń jest absolutnie nieniszczący, jak się zaplącze to stoi i czeka na pomoc, nie kombinuje, dlatego nasz sprzęt tfu... tfu... żyje bardzo długo 😉 ubolewam tylko nad tym, że moja ruda nosi ledwo coba, a młody fulla/ X-fulla, więc niestety nie może dziedziczyć po rudej, a z niego niestety jest niszczyciel  😜
lusia722, w Glasgow jest lakierowany tylko ten cieniutki paseczek w naczółku:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 grudnia 2015 12:17
anai wiem oglądałam w Beckersporcie na Cavaliadzie, ale za tę cenę to musiało by być dokładnie takie jakie chcę.
Dla mnie to spory wydatek i nie prędko stać by mnie było na inne.
Hej!

Mam pytanie odnośnie rozmarówki equipa.
Mam ogłowie equipa rozmiar COB, bo FULL był za duży przy paskach od wędzidła.
Jak wygląda rozmiarówka napierśników tej firmy. Znalazłam napierśnik equipe emporio za 350 zł, wiec nie dużo.
Mam małopolaka, który ma folblucią budowę, 170 w kłębie. Wziąć FULL czy COB.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się