Zapiaszczenie

xxagaxx nie wiedziałam że to jest nowy produkt a właśnie rano mi go polecili w Hippovecie,

tutaj też konsultant pytał o wyniki badania z rękawiczką/workiem i właśnie przez obecność piasku polecił ten niby mocniejszy preparat a gdyby tego piasku nie było ( albo było b.mało) to ten z mebio
Fokusowa, możesz podać z imienia i nazwiska weta na którego się powołujesz?
mindgame, to nie był jeden wet to raz, a dwa nie, nie mogę, bo to są cudze dane, a nie moje 😉
Minął mi czas edycji.
A jak w teście nie wychodzi piasek to myślicie, że co się z nim dzieje? Wyparowuje? Wróżki wynoszą? Przecież musi być na bieżąco wydalany. Nie da się całkowicie ograniczyć jego spożywania, więc koń go przyjmuje = musi się albo odłożyć albo zostać wydalonym.
Może się nie rozumiemy do końca - ja nie mówię, że jak jest sam piach praktycznie to jest spoko, a może Wy macie na myśli bardzo dużą ilość piasku?
I dziewczyny mają racje i Fokusowa. Dobrze konia regularnie odpiaszczać szczególnie po tym sezonie pastwiskowym/padokowym co jeszcze nie ma za bardzo trawy. Robi się test rękawiczki czy sitka, to normalne jeśli będzie troszkę piasku w odchodach, to normalne. Jednak, jeśli tego piasku jest większa ilość to powinniśmy wtedy się zaniepokoić. Też tak jak mówi Fokusowa, jeśli nie odpiaszczamy konia, chodzi na padoki i nie ma w odchodach w ogóle piasku to też powinien to być dla nas powód do zastanowienia się czy wszystko jest ok, czy piach gdzieś się nie gromadzi w układzie pokarmowym i nie spowoduje to kolki.
Ja jestem zwolenniczką regularnego odpiaszczania, ale nie tak jak piszą na opakowaniach, a porozmawiać m.in. z dr Biazik, która poda właściwe proporcje. U mnie kiedyś jak wraz z Przewoźnym zobaczyli dawki jakie podawałam do odpiaszczania to spytali czy ja to daje psu czy koniowi (mój pies to chihuahua) 😂 a to były dawki jak zalecał producent i internet.
AnetaD, to jakie dawkowanie jest prawidłowe?
Nique, z zaleceń, które znalazłam na mailu dotyczące wtedy mojego konia miałam zapisane codzienne podawanie przez tydzień 340g babki płesznik. Jednak nie brałabym tego jako zalecenie do każdego konia, skonsultowałabym dawki indywidualnie z weterynarzem.
W internecie i u producentów jest napisane " Podawać 1 – 2 dni 40 – 70 g następnie 150 g przez 5 dni dla konia o wadze około 500 kg", te dawki dr Biazik i Dr Przewoźny wyśmiali. Ze względu na to, że często informacje podawane sprzed kilku lat przez danego weterynarza parę lat później ten sam weterynarz stwierdza, że to stara szkoła i tak sie nie robi to podkreślę, że zalecenia, które otrzymałam były z 2020 roku.
Czy u was przy kuracji babka płesznik też konie mają gazy 😅 nie wiem o co chodzi ale moje dwa strasznie pierdzą od kiedy podaje .
BUCK   buttermilk buckskin
26 listopada 2023 09:10
czy miał gazy to nie pamiętam, ale miał takie rozwolnienie, że ok. 2 tygodni zajęło mi przywrócenie prawidłowych odchodów
U mnie w stajni każdy koń codziennie dostaje to
https://www.ludgers.de/nahrungsergaenzer-flohsamenschalen-pellets-1kg
Wszystkie konie mamy codziennie na piaskowej kwaterze i one lubia lizac ten piasek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się