Derki

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 marca 2013 17:45
iskierkowa,
110 to 4,9" a 115 to 5,0.
Dziewczyny, jaką derkę kupić dla konia, który z zimówki za jakiś miesiąc zostanie ogolony? Koń praktycznie na noc tylko do boksu...


Za miesiac powinno byc juz caly czas na + wiec mysle, ze plandeka albo drelich (zalezy czy chcesz derke do stajni czy na padok) i opcjonalnie polar pod spod.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
04 marca 2013 18:02
Angeel tylko na padok, stajnię mamy ciepłą. Podlinkujesz coś najtańszego?

edit. jeszcze zapytam tak offtopowo, nie zrobię głupoty goląc go ? Jakie mogą być efekty uboczne/przeciwwskazania? Pierwszy rok odkąd nie był golony na zimę.
A dlaczego glupota i czemu mialyby byc jakies przeciwwskazania ? 😉
W plandekach sie nie orientuje, musisz poszukac sama, bo ja nawet sama nie mam takiej derki (chociaz od 2 lat planuje kupic  😵 ). Ktos pisal ze Decathlonowa jest niedroga i dobra jakosciowo. Ale ja to bym chyba zamowia z Caballa albo Jarpola 😉
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
04 marca 2013 19:05
Masz na myśli coś takiego?
http://www.decathlon.pl/derka-imper-200-czarna-id_8183920.html
http://www.decathlon.pl/derka-allweather-light-imper-id_8183206.html

Taką mam:
http://www.decathlon.pl/derka-stable-200-granatowa-id_8216105.html
no i polary... Więc nie obejdzie się bez kupna derki ? Kurcze, głupie pytanie, wychodzi, ze oszczędzam na końskim zdrowiu  🤔
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
04 marca 2013 19:06
Moja derka Caball  😍
lizzy - ta druga - allweather light. Przynajmniej takie moje zdanie, ja bym wlasnie taka kupila 😉 Ewentualnie podszyta bawelna (chociaz moj sie od bawelnianej podszewki obciera).
ta decathlonowa sie przekreca, mamy u mnie w stajni, z przodu jest na jedno zapiecie i z tylu nie ma tych zapiec krzyzowych miedzy nogami
melduję, iż dołączam do grona użytkowników derek padokowych avanalche bez gumowych znaczków na łopatce 🤔

Angeel 😉

Koń przedwczoraj został przyodziany w cieńszą derkę - bo 150 gr wzięłam do prania póki ciepłe dni, bo u nas w sobotę ma być śnieg, a derka była już nie do ogarnięcia 😤

wczoraj paczę i widzę znaczek dyndający na ostatniej nitce 😵 ciekawa jestem jak derka będzie wyglądała za miesiąc... i wolę nie myśleć czy uda się koniu również rozmontować drugą sliczną 😍 fioletową padokówkę avalanche na śliskiej podszewce. Będę płakać jak się derki skończą już w tym sezonie, co się dopiero zaczęły 👿
Anderia   Całe życie gniade
10 marca 2013 12:37
A ja melduję, że niestety, ale nie jestem zadowolona z polarówki Caball. Wszyscy chwalą, że Caball używa super jakości, grubego polaru, a tymczasem w mojej jest cieniutki niczym w Eskadronach. Ostatnio podarł się w miejscu łopatki w zasadzie od byle czego - koń stępował i nagle nawet nie bryknął, po prostu zrobił gwałtowny ruch. Niby zdarza się, niby już zszyte, niby mogłam trafić na felerny egzemplarz, ale niesmak pozostaje 🙁
Szkoda strasznie, bo padokówki tej firmy trzymają się dzielnie... Ale jak będę kupować następny polar to niestety już nie z Caballa.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
10 marca 2013 12:56
anderia ja mam dwie polarówki caballa i są z serii tych 'nie do zabicia'- polar nadal gruby i mięsisty (znacznie grubszy od nowszych eskadronów i fair play'i które mamy na stanie w stajni) - faktem jest że ivett szyła je nam z dobre dwa lata temu. Moze trafiła się Wam jakaś gorsza partia materiału?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 marca 2013 22:38
Help! 🙇

Belfast mega obciera się od dwóch (i za razem wszystkich 🤔) derek przejściowych na kłębie, bo mają zbyt duże wycięcie.
Pomoże coś wdzianko z lycry? http://arcus-konie.pl/derka-horze-comforce-p-1328.html
A może znacie jakieś niedrogie derki (do 250zł) przejściowe 135cm z bardzo małym wycięciem na klatę?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 marca 2013 23:42
pewnie ze pomoże :kwiatek: i mówi to właścicielka mega obcierającego się od wszystkiego różowo skórego siwka 😁
ja sobie nie wyobrażam co bym bez naszej gejowej koszulki zrobiłą 😍
precelek też mam koszulkę horze, ale mój obcierał się z przodu, nie na kłębie. Pomaga. I też chyba już idzie do mnie koszulka z kapturem od ivett. Zobaczymy czy zda egzamin
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 marca 2013 11:04
A jak to się umieszcza na koniu? Zakłada przez głowę?  😀
zakładasz przez głowę i podpinasz pod brzuchem. Na początku nie byłam przekonana do zapięć, chciałam iść przerobić na coś innego, ale nie miałam za bardzo pomysłu. Zapięcie zostało na próbę i widać, że sprawdza się, nie przynosi koniowi żadnego dyskomfortu, ten pas pod brzuch jest miękki, miły, elastyczny. Ogólnie koszulka jest jak najbardziej 'si'
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
11 marca 2013 18:38
Ja też mam koszulkę Horze, bo mój zaczął się wycierać na łopatkach i jestem z niej bardzo zadowolona i polecam,bo i cena i wykonanie przyjemne  😉 Podoba mi się pomysł zakładania przez głowę,bo jest wygodna dla konia,klamra jest w wygodnym miejscu i mój koń daje sobie zakładać wszystko bez problemu w każdej wymyslnej wariacji  😉 więc jestem na "tak".
Strucelka Ja też ma problem z derkami, które mają za duże wycięcie z przodu. Przetestowałam kilka i mogę śmiało polecić derki Bucasa i Horseware, są zupełnie inaczej skrojone i jako jedyne nachodzą na cały kłąb.
Gdzie najtaniej znajdę piżamkę dla Siwka? Potrzebuję czegoś do zakładania na noc, żeby nie brudził mi się przed zawodami.
A które derki mają duże wycięcia na szyję ?? Pytam, bo mam odwrotny problem. Żeby zapiąć derkę na klacie i nie udusic konia muszę zazwyczaj wydłużyć paski do tego stopnia, że materiał derki się absolutnie nie styka (a wręcz sporo mu brakuje do tego) i koń ma niefajną niepożądaną wentylację na klacie. ??
Ze sprawdzonych przeze mnie:
Na pewno Equilline, Eskadronowe Ripstopy tez dają radę.
Horka, Tattini się nie stykają totalnie.
Pod jakim hasłem w polskich sklepach szukać czegoś takiego:


Na lato się to nadaje? Nie za bardzo grzeje?
Myślałam też o derce siatkowej

ale chyba przez oczka będzie brud przechodzić?

Może spotkaliście się z jakimś innym rozwiązaniem dla siwych brudasów?😉
Chyba pod hasłem zbroja  😜
Moja kolezanka gdy jej siwek przed zawodami sie pobrudzil i nie szło wyczyścić nacierala go węglem drzewnym (maskowal brud)
Póki co znalazłam kombinezon HKM😉 Ciekawe jak z trwałością, bo tego chyba obawiam się najbardziej😉
Pisz do Karolas, ona miala takich kilka w extra kolorkach. 😉


Klami, wszelkie HKM itd.. to moim koniom sciagaja sie na pol plecow, i jedna kobyla ma juz pieknie odbity klab i biale wlosy od derki, dostaje szlau jak to widze, bo jestem maniaczka dopasowanych siodel i w zyciu konia nie odbilam ani nie obtarlam,a  tu derka mi zalatwila kobyle.

Zamiawiam Horseweara, Bucasa, i wheatherbeta i caball. Wszelkie sieciowki sa tak skrojone ze zawsze musze przeszywac zapiecia, co sprawia ze derka juz inaczej lezy.

Klami, ja mam derkę Masty Turnoutmasta i ma mega duże wycięcie na szyję.
crazy, HKM powiadasz, dzięki. A tak ogólnie to dobre są te derki? Warte swojej ceny? Zastanawiałam się nad dwiema, ale kosztują niemal jak te typowo derkowe znane firmy a nigdy nie miałam doczynienia ??

bawarka, Masta ? Ok, zapamiętam. Dzięki.
crazy, mi tak przez jedeń dzień derka Villa Horse załatwiła kłąb, też mam białe włosy :/
Klami, HKM ma gigantyczne wycięcie na klatę. Na mojej kobyle (normalnie zbudowanej, 168 w kłębie) jeszcze żadna derka HKM nie leżała dobrze.
mtl   I M Equestrian
11 marca 2013 22:33
[quote author=D+A link=topic=43.msg1712378#msg1712378 date=1363031335]
Może spotkaliście się z jakimś innym rozwiązaniem dla siwych brudasów?😉
[/quote]

Kup innego konia  😁
Na mojego nic nie dziala...
D+A, znalazłam takie: kombinezon, antymuchowy kombinezon w założeniu przeznaczony dla koni z egzemą oraz derka siatkowa, o której wiem, że nie przełazi przez nią brud z super mocnego materiału.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się