Derki

Dzięki dziewczyny, mój i tak nie chodzi na padok więc zamówiłam Jarpola. Czas realizacji 2-3 dni więc rewelacja. Kliknę jeszcze tą Tatini skoro polecacie, będzie na przyszłość 🙂
a to sie nie masz co martwić o trwałość
anetakajper   Dolata i spółka
14 kwietnia 2016 09:49
Derka przeciwdeszczowa na polarze....do jakiego wypełnienia można ją porównać?  😡
Mam derkę 100g i koń mi się gotuje. Jest 12C i pada i nie mam co jej wrzucić na plecy.
anetakajper, między 100 a 200 gr w zależności od grubości polaru
Nie masz samej plandeki bez niczego? Moje teraz w plandekach samych łażą i jest OK 🙂
Moje też w plandekach. Nawet przy 12 stopniach ciepłe pod derami.
anetakajper   Dolata i spółka
14 kwietnia 2016 10:00
Mam plandeki, a jednak tak jakbym ich nie miała bo kiurde przemakają :/ mam VH tą w kratkę i equi -tcheme.
Teraz jarpol mi uszyje, ale muszę poczekać.

Czyli będzie się gotować w derce na polarze. No nic będę ją ściągać w ulewy. Że ta pogoda nie może się zdecydować, jak pada to niech będzie zimno 😉
Ja mogę polecić tą: http://br-konie.pl/premiere-derka-przeciwdeszczowa-all-year/produkt/1556/
Cena jest dość niska ale derka nie przemaka i jak dotychczas przeżyła 3xtarzanie codziennie w wielkim błocie. Także za tą cenę jest super. Kupiłam ją na próbę żeby sprawdzić czy moje konisko jest z tych szanujących i test zdała na piątkę, zarówno derka i koń  😅
anetakajper, po ilu praniach VH Ci zaczęła przemakać? Prałaś w czymś specjalnym czy w proszku? Moje póki co się trzymają, kupiłam kilka w Grene na wyprzedaży... Może tymczasowo kup impregnat w sprayu (taki np. do namiotów) i spsikaj porządnie plandekę? 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
14 kwietnia 2016 10:35
Gaga To jest nówka sztuka  i od nowości przemaka ;( Mam 145 i 155 i obie od nowości mi przemakały.
O_o to dziwne rzeczywiście. Mi Titany nie przemakają w największe ulewy nawet... (bo o Titanach mówimy, tak?)
Tym bardziej bym machnęła impregnatem w sprayu...
anetakajper   Dolata i spółka
14 kwietnia 2016 10:41
Tak o VH titan
Gaga a podeślesz jakiegoś linka z takim sprejem  :kwiatek:

edit: takie coś będzie dobre? http://allegro.pl/impregnat-do-namiotow-przedsionkow-w-sprayu-i5068450305.html
anetakajper, mam blokadę na Allegro w pracy , ale pewnie będzie dobry , skoro to do namiotów 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
15 kwietnia 2016 16:03
Czy pół impregnatu wystarczy na taką derkę? Popryskałam i derka schnie do jutra.

Czy koń nie dostanie jakiegoś uczulenia? bo to strasznie śmierdzi  🙄
anetakajper, moje delikatesy nie dostawały uczulenia. Też śmierdziało... i raczej wystarczy 🙂
Ja ostatnio spróbowalam tego impregnatu z rossmana i kurcze przemokla derka. Lepszy byl ten z decathlonu. A Titan tez mi nigdy nie przemakał, swietna jest ta derka  🙂
Hmm, mnie Titan tez nie przemókł jeszcze, a trochę ulew za nim. Jeszcze ta podwyższana szyja lubi się "wywinąć" na zewnątrz, ale i tak tam woda nie przeciekła.
anetakajper   Dolata i spółka
18 kwietnia 2016 06:04
Wczoraj padało -derka nie przemokła  💃 impregnat działa 🙂
anetakajper, no i fajnie 😀
Jakie siatkowe derki na padok dla zdolnego konia?  👀
Takiego co umie spsuć maskę z Caballa?  😵
Bucas  🙂 Mój cały sezon śmigał po pastwisku w stadzie po 12h dziennie i derka jest w stanie idealnym.
Idę szukać. A te derki egzemowe to jest dobry pomysł?
Moja chyba ma jakieś uczulenie bo potrafi mieć ogromne bąble i zastanawiam się
czy jej całej nie zapakować...
Mój ma egzemę, ale cały sezon łazi w siatkowej (z grubym pasem pod brzuchem). Niestety te egzemowe to koszmar do zakładania bo wciska się je przez szyję. Stajenni mnie błagali, żeby dać Karemu coś prostszego w obsłudze bo po miesiącu jak ich widział z tą derką to uciekał  😉
O jaaaa  😜 No dobra, to chyba porzucę tę myśl. a tego Bucas's masz w zebrę?
Jak rozmiarowo wypadają?
Mam srebrnego

Rozmiarówka standardowa. Kary ma derki Eskadrona, Horze, Busse i Szoka 155cm i Bucasa też w tym rozmiarze.

W zebrę mam HKM (chyba  :icon_redface🙂 dla kobyły bo ona reaguje mocno na szyi i klatce, wiec nie potrzebuje ochrony pod brzuchem i tam ma tylko paski krzyżowe jak w standardowych derkach  😉 Swoją drogą też bardzo fajna ta dera, tylko w mega upały kobyła się trochę gotowała.


A tutaj Equest egzemowy.
Ja polecam też Horseware 🙂 Bardzo wytrzymałe, tylko nieco wąskie w klatce więc warto wziąć większą.
Ja właśnie też Horseware zamówiłam i czekam na paczkę, także będę testować w tym sezonie  🙂
A skąd brałyście te Horseware? Mój koń jest dziwny rozmiarowo.
Jak waska klata to na pewno wezmę. 155 ale czasem 145 są dobre na nią.
Derki VH Titan nie liczę bo ona chyba w ogole duża wypada.
Euphorycznie, ja kupowałam w Kraemerze. We wszystkie Bucasy i Horseware zaopatrzam się tam 🙂
Bucas jest w animalii, a horseware zamawiam w hidalgo  😉
Ja tak jak kitty  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się