Hity naszego dzieciństwa

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 stycznia 2011 14:04
Wiadomo, że przekrój wiekowy forumowiczów jest duży, ale chyba kilka rzeczy nas łączy.
Np kukuruku, oranżadka w proszku, guma Turbo,  Vibovit.
U mnie wśród książek królowały "Opowieści z Narnii" i "Bracia lwie serce", natomiast namiętnie oglądałam "Kucyki Pony", "Tajemniczy ogród" i "Czterech muzyków z Bremy".

A wy jakie macie wspomnienia z tamtych lat? 🙂

ja mam bajki które leciały na poloni1, nie pamiętam dokładnie tytułów, ale wiem że oglądałam o piłkarzu Tsubasie, o koszykarzach i jeden był taki malutki, o robocioe Tajmosie, inne  🏇 był tez Rexio, Bolek i Lolek

a innych dziwnych rzeczy to pamiętam sklepy supersamy, mleko w śmiesznej butelce i ta mod awraca teraz,
Livia   ...z innego świata
15 stycznia 2011 14:16
new.day, o koszykarzach byl Gigi - taki co reagował na białe majtki  😂 Śmiechowe to było 🙂
No i boski Yattaman  🏇
Vibovit namiętnie wcinałam na sucho, pycha był 🙂
vibovit, kinder biovital w zelu, kinder niespodzianka i swietne zabawki w niej.
Poza tym bajki, kanal mini-max.
Z muzyki just 5 ofkors, a z zabawek lego scala
Hitem to były dżinsy z Vistuli i lalka Fleur z Pewexu, bo nawet Barbie w nim nie było.
a ja załapałam się dopiero na Pokemony 🙁.
Livia jak mogłam to zapomnieć  😵 było jeszcze o czarodziejce, i czarodziejka z księżyca  😁

ja just 5 no już u mnie podstawówka i nigdy ich jakos nie lubiłam, może daletego że lubiła ich koleżanka której jakoś nie trafiłam  😎

a vibovit tylko na sucho ;]

O, kucyki Pony były fajne. Pokemony też oglądałam, ale tylko te pierwsze. Następne były beznadziejne.
O właśnie, Czarodziejki z księżyca jeszcze. 😀
Herbatka Ekoland wcinana na sucho, gumy donaldówy, kanał Mini Max, Spice Girls  😂

😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
no i wymienianie się karteczkami z Batmanem/samochodami/Czarodziejkami/zwierzątkami. o matko, zawsze patrzyłam na moich rówieśników z taką miną -> 🤔wirek:. chyba byłam nieco innym dzieckiem, niż wszystkie. w ogóle mnie nie kręciły ich zabawy. ale swoje pokebole miałam, a jakże  😎.
Też się wymieniałam karteczkami. Najwięcej miałam z Króla Lwa.  😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 stycznia 2011 14:32
Ohh Polonia1 wymiatała w czasach "pradawnych"
Generał Daimos
Kapitan Jastrząb (Tsubasa)
W krainie kalendarza
Yattaman


Pasta do zębów w takiej "metalowej" tubce, później krem Nivea w takiej był. Farba z opakowania się okropnie łuszczyła.
alez sie wzruszylam ja kzobaczylam papierek po Kuku Ruku  😁




madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 stycznia 2011 14:40
ja miłością wielką kochałam i kocham Muminki.
i bardzo lubiłam Żwirka i Muchomorka

pamiętam jeszcze taką serię 'Naucz mnie mamo'
mój rocznik to 95, ale chyba jeszcze pamiętam Turbo... to guma z jakimś samochodem w środku, taka biała o dość... mdłym, mało konkretnym smaku?  😁
ja to jeszcze uwielbiałam gumę Huba Buba  😜
jett   success is the best revenge
15 stycznia 2011 14:51
A kiedyś były gumy w takich rolkach po 3 czy 4 metry. Uwielbiałam to  😁
jett rzeczywiście były. Też je lubiłam  😉
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2011 14:56
O jaaa.... :P
Vibovit oczywiście, kinder Biovital w żelu także (To rzekomo było na apetyt, a że byłam niejadkiem strasznym to rodzina wręcz wyskakiwała z kapci z radości, że taki specyfik jest 😉 Ale chyba raczej był mało skuteczny  :hihi🙂 guma Turbo i Shock (na samą myśl wykręca mi ślinianki! :P)

Ohh Polonia1 wymiatała w czasach "pradawnych"
Generał Daimos
Kapitan Jastrząb (Tsubasa)
W krainie kalendarza
Yattaman

Też to oglądałam! A potem jeszcze "stary" Cartoon Network.
Z muzyki oczywiście Spice Girls, Backstreet Boys, Just 5, Kelly Family, jakieś dicso polo

W zerówce wymieniałam się karteczkami, takimi małymi, potem były wkłady do segregatorów A5 i naklejki. Całe albumy miałam. 😜
Uwielbiałam ówczesne bajki Disney'a - Krów Lew, Pocahontas, Bambi (na którym płakałam :P), 101 dalmatyńczyków. I smerfy zawsze oglądałam! O, i "Troskliwe Misie".
O kucykach Pony miałam chyba z 10 kaset VHS, a w ogóle pierwszą moją ulubioną bajką był... Krecik. Ponoć mój ojciec szału dostawał już potem jak czołówka leciała i taka muzyczka.  🤣
... to były czasy.  😁

edit.

I taki elementarz miałam! Chociaż w zerówce używaliśmy takiego różowego całego, bez obrazka żadnego na okładce - Nie pamiętam czyjego autorstwa, ale też zapadł mi w pamięc.
Ja oczywiście zbierałam karteczki i pocztówki ze zwierzętami, do dziś mam moje zbiory 🙂

Z bajek, to Czarodziejki z księżyca, Yattaman, My Little Pony i wszystkie wieczorynki niedzielne Disneya uwielbiałam  😜

Kupowałam też komiksy Kaczor Donald, tam był dział eksperymentów typu "zrób to sam" i magazyn "Kocham Zwierzęta" - nawet kiedyś opublikowali mój list  💃

uwielbiałam też gumy kulki


i były też gumy do żucia z taką lalką na opakowaniu i w środku na papierku, można był je zbierac i wysłac żeby wygrac lalkę, nie pamiętam jak się nazywały... Pamela, czy coś takiego...

no i gumy Turbo!


Miałam też złote myśli, ostatnio przeglądałam je i znalazłam wpis mojej obecnej miłości, już wtedy pytał mnie w nich o chodzenie  😁
Tsubasa <3

no i takie coś, nie wiem czy teraz też takie są, ale ja miałam z 5 takich:


i zestawy z flamastrami, kredkami, nożyczkami i farbkami w plastikowym opakowaniu - im większy tym lepszy!
a pamiętacie zegarki z cukierków?  😜
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
15 stycznia 2011 15:12
Troskliwe misie i Czarodziejki z księżyca to hiciory były,  wszystkie zakłady były "o gumę kulę" 😂,
w szkolnym sklepiku andruty i napój koloru moczu w woreczkach ze słomką po 50gr  🤔
a pamiętacie takie ooogrmne kolorowanki? ja miałam aż dwie  😜 i śmieszne flamastry, w które się dmuchało, tylko szkolna "elita" je miała  😁
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2011 15:13
PonPon, taaaak! - Też miałam! 😀 Z pieskiem, kotkiem i pańcią - To się zwało Polly Pocket
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 stycznia 2011 15:16
Center Schock i Babaloo z sokiem w środku 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 stycznia 2011 15:17
pamiętam jak się człowiek cieszył jak miał złotówkę, ile za to mógł kupić w wiejskim sklepie!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 stycznia 2011 15:18
A pamiętacie chipsy Ruffels? W środku była kasa 😀 albo napój Sinalco ? 😀
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2011 15:26
Ruffels były super. I napój Frugo i gwiazdki czekoladowe Milky Way - pyszne były.
ja to wcinałam chrupki Flipsy 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 stycznia 2011 15:35
Reklama Frugo


Reklama Kukuruku


Reklama Pollena 2000
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się