kaloszki dla konia

Z czego te ochraniacze sa zrobione ? Rzep jest jakby do okoła nogi ?
Wyglądają jak klony Mr. Stockings. A jak cenowo?
Jakie gumowe będą najbardziej wytrzymałe? 😉 Czy wszystko to jedno i to samo? 😉
Jeżeli ktoś jest zainteresowany kaloszkami robionymi w Polsce na wzór ochraniaczy Mr. Stockings chętnie podam namiary na producenta. Edycja, ponieważ post niezgodny z regulaminem.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
07 kwietnia 2014 12:48
Posiada ktoś może BR Kalosze Shine złote ? 🙂
Jak z ich wytrzymałością i wyglądem na koniu? 🙂
karolciaequilano, ja 🙁. Tzn. jak ktoś chce sobie zafundować jednorazówki dla efektu - to czemu nie. Wyglądają zacnie, ale powłoka jest okrutnie słaba - powiedziałbym że... jak cienka guma 😉 i nie ma żadnego połączenia z neoprenem pod spodem. Można wziąć w dwa palce, pociągnąć i oderwać całą. Bajer i tyle.
Tu masz na koniu (w deszczu):
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
07 kwietnia 2014 20:27
wiem że to nie odpowiedni wątek ale strasznie mnie zaciekawił kolor i model ochraniaczy w takim kolorze 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 kwietnia 2014 20:28
Ja kupiłam, ale jeszcze nie używałam. Mam nadzieję, że będą chociaż trochę lepsze niż złote z Catago.
mam srebrne,mogę wieczorem w środę pokazac zdjęcia po 6 tygodniach i około 15 użyć,bo to nie są moje jedyne kalosze-generalnie na minus.
Elfik, BR-y eventy, bodaj camel. 4 lata codziennego użytkowania 🙂
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
09 kwietnia 2014 11:07
super kolor mają 🙂 właśnie czytałam gdzieś w wątku że są prawie niezniszczalne :P
Kalosze BR nie są szczególnie pancerne, na konie nie szanujące nóg nie polecam i sama używam dla takich neoprenowych Horze. Te ostatnie to się raczej ogólnie rozlecą w pył ze starości, niż dadzą podziurawić przez konie 😉
Dokupiłam sobie też ostatnio Waldhauseny z futrem i również są bardziej żywotne niż futrzane BR.
Ponieważ jednak mi strasznie chodził po głowie komplet brązowych, no i też lakierowanych Pro Maxów, to zaszalałam i zamówiłam lakierowane i brązowe z krokodylej skóry 🤣 Powinny przyjść w maju i zobaczymy, jak się sprawują takie wykwitne kaloszki i ochraniacze. Najwyżej będą pełniły funkcję ozdobną. Albo BR dostanie kilka reklamacji 😀iabeł:
quanta, zapewniam, że da się podziurawić neopreny Horze.... i to konkretnie. Mój koń dosłownie pourywał kawałki tych kaloszków, wyglądały jakby je conajmniej myszy dorwały. Aczkolwiek miało to miejsce kiedy jego głównym zajęciem pod siodłem było wykonywanie przeróżnych akrobacji ażeby wprowadzic własny program jazdy tudziez zgubić "plecak". Myślę, więc, że żadne kaloszki nie wytrzymałyby wściekłego kręcenia się wkoło, deptania sobie po nogach itp. itd.
Hej wszystkim 😉 polecacie może jakieś kaloszki które ochronią dobrze podkowy ? mam kaloszki neoprenowe no i niestety mój koń w nich na padoku zrywa sobie podkowy 🤔 już dwa razy zerwał 🤔 i nie wiem jakie mu kupić kaloszki 🙁 czy wgl. jakieś są żeby chociaż troche ochroniły te podkowy czy niebardzo ? 🤔 z góry dziękuje za pomoc  :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 kwietnia 2014 09:50
Hej wszystkim 😉 polecacie może jakieś kaloszki które ochronią dobrze podkowy ? mam kaloszki neoprenowe no i niestety mój koń w nich na padoku zrywa sobie podkowy 🤔 już dwa razy zerwał 🤔 i nie wiem jakie mu kupić kaloszki 🙁 czy wgl. jakieś są żeby chociaż troche ochroniły te podkowy czy niebardzo ? 🤔 z góry dziękuje za pomoc  :kwiatek:


i believe i can fly1 może takie? http://www.gnl.pl/kalosze-zelowe-acavallo.html.

Ja swojemu na padok zakładam kalosze większe o rozmiar, którymi "szoruje" aż po ziemi, żeby właśnie zasłaniały podkowę 🙂
i believe i can fly1 ja zamówiłam w animalii ochronę piętek
http://animalia.pl/produkt,22789,0,waldhausen-kaloszki-na-pietki-gumowe-2-szt.html

ale narazie czekam na paczkę więc nie wiem jak z działaniem i trwałością

narazie najlepiej mi się sprawdzają neopreny z Horze, zamówiłam większy rozmiar i chronią całe kopyto, co prawda juz zdemolował jedną parę ale i tak najlepiej obejmują kopyto ze wszystkich

Hmm no to może dziewczyny tak zrobię 🤔 nie wiem już sama 🙁 ja mam neopreny yorka i też są dosyć spore , ale widać nie aż tak żeby ochronić te podkowy  🤣
Te gumy na piętkę to ..... pięknie i szybko fruwają. Niestety.
monsun   a gdzie cukierek?
14 kwietnia 2014 16:25
Jaki rozmiar kaloszków dla kuca felińskiego? Ochraniacze ma na M, ale boje się, że będą za duże... Może ktoś się orientuje.
http://www.equishop.com/eskadron-kalosze-ze-skory-syntetycznej-w-gwiazdki-nici,id-3698
Ma ktos moze kalosze BR? Mam yorki w rozmiarze XL, chcialabym zamowic brazowe BR'a, ale nie wiem jaki rozmiar. Ma ktos porownanie?
Czy kalosze pro max http://animalia.pl/produkt,25145,560,br-kalosze-pro-max-czarne.html
rozmiar cob to M czy mniejsze? w niektorych sa oznaczenia M/L a niektoru cob full


I czy te Yorki full sa bardzo duze czy jak np eskadronowa Lka? albo mustang?
http://animalia.pl/produkt,24305,527,york-kaloszki-protego-para.html
crazy - ja mam te yorka XL, wiec L raczej nie sa jakies bardzo duze. Do eskadrona nie porownam, bo nigdy nie uzywalam.
Jaki rozmiar kaloszków dla kuca felińskiego? Ochraniacze ma na M, ale boje się, że będą za duże... Może ktoś się orientuje.
http://www.equishop.com/eskadron-kalosze-ze-skory-syntetycznej-w-gwiazdki-nici,id-3698



w rozmiarze S
A co sądzicie o kaloszach żelowych (takie pełne, jak butki), jakieś przygody, rady ? Planuję zakup, głównie po płaskim +drążki. Jak konie się w nich zachowują?
edit: podbijam pytanie.....................
Czy mógłby ktoś powiedzieć jak jest z rozmiarówką w  kaloszkach Professional's Choice  Ballistic Overreach Boots ?? raczej klasyczna rozmiarówka? zawyżona? zaniżona ?
Witam  :kwiatek: ,
czytałam trochę w internecie na temat kaloszków, ale nie rozwiązało to mojego problemu, więc zwracam się z tym do Was: mój koń ma problemy z zadnimi nogami, beczkowatą ich postawę + satelitę w nodze (odłamek kości przemieszczający się w mazi stawowej, który czasem skutkuje znaczeniem - kiedy jednak koń się rozchodzi to przestaje utykać). Na każdą jazdę zakładam mu ochraniacze w celu ochrony (skaczemy). I tutaj pojawia się problem - kiedy przychodzi do ciaśniejszego zakrętu, koń stawia przednie nogi nienaturalnie blisko siebie - mam nawet wrażenie, że potrafi zahaczyć jednym kopytem o drugie... Czy kaloszki w tej sytuacji to dobre rozwiązanie? A może znacie jakiś inny sposób, by temu zaradzić? Regularnie werkowany, bosy.
Dziewczyny mam pytanie, bo szukam informacji ale nie mogę nic znaleźć.
Jakie są opinie na temat nawilzajacych kaloszy ? Poleca ktoś ?
Ładne i w miarę wytrzymałe kaloszki dla konia, który jak się okazało ma obwód pęciny większy niż u ardena 😁 ? Jak zmierzyłam to na początku myślałam że mam zwidy, przeszłam się po stajni i pomierzyłam kilka innych koni "bo może miarka jest zła a może ja coś robię źle", myślałam, ale no coż, wielki koń, wielkie kopyta to i 28 cm nie powinno mnie dziwić...
Czy mógłby ktoś powiedzieć jak jest z rozmiarówką w  kaloszkach Professional's Choice  Ballistic Overreach Boots ?? raczej klasyczna rozmiarówka? zawyżona? zaniżona ?

Nie wiem, czy jeszcze Jesteś zainteresowana, ale tu są wymiary kaloszy PC: klik (mnożysz przez 2,54, trzeba brać na styk).
laleira sporo modeli jest dostępnych w rozmiarze XXL, także da się znaleźć nawet na ardena 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się