Stajnie w Warszawie i okolicach

cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 14:46
czy mamy na pokładzie kogoś kto stoi lub stał w:
mariewie,
pepelandzie,
monice (isntnieje jeszcze w ogóle?),
lub którejś z tych stajni:
http://re-volta.pl/stajnie/info/filmowa_stajnia_treningowa
http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_j_milej_944
http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_zielonki
🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 kwietnia 2010 14:51
Koń najbliższej przyjaciółki stał w Mariewie- bywałam tam dość często. Na szczęście koleżanka od nich ewakuowała i wg. mnie miała rację- jak chcesz poznać więcej szczegółów to pisz na pw
Mada może Wilcza Góra? U nas wprawdzie nie ma wolnych bosków i raczej nie będzie ale jest jeszcze inna stajnia w Wilczej - spytaj forumowej Bandos.
Karolcia, prawdopodobnie tak. Przejadę się tam i zobaczymy, po zdjęciach cudnie.

m, chodziło mi o to, że Grzmiącą znam 😉 ale nie wiedziałam, że tak się tam dzieje.
Trochę za daleko jak na taką cenę w Rumiance dla mnie.

cieciorka, stajnia Monika już nie istnieje.
cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 16:52
Burza, a nie odrodziła się potem przypadkiem?
cieciorka, aaaa to chyba, że masz aktualniejsze info, ale Monika raczej tam nie wróciła? Może kto inny dzierżawi?
cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 17:37
ploty- sama nic nie wiem, tylko jakieś takie wiadomości mi gdzieś siedzą.
To ja nic więcej nie wiem 🙂

Ktoś stoi u Tomaszewskich w Equicie?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 kwietnia 2010 18:33
Konie tam gdzie była stajnia Monika cały czas są, nie wiem czy pensjonat jest dalej, ale mogę się dowiedzieć. Tyle, że Moniki tam nie ma.
Burza mój brat stoi. A co chciałabyć wiedzieć? Mogę się go potpytać
archeo, lecę na pw 🙂
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 kwietnia 2010 19:12
stajnia "Monika J" nie wiem jak obecnie sie nazwya nadal stoi i prowadzi pensjonat, nie wiem czy w ogle byla przerwa jakaś po odejsciu Moniki.

pensjonat kosztuje 800zł
cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 19:25
dobra- dowiedziałam się, że stajnia dalej jest- również pensjonat, a czy sama Monika nie jest teraz w Borzęcinie?
to tam, gdzie Diakonka stoi? co to za stajnia?

a ze stajni w samych babicach jest coś?
albo z jakiś malutkich stajenek kampinoskich tylko z prawej strony kampinosu?
a w sadowej jest coś? okolica stajenna a pusto tam. konie, owszem- widziałam. na padoku w środku łąki ale stajni wokół brak  😁

zduska, czy ty nie stałaś w Mariewie?

kurka wodna widziałam kiedyś dużo padoków, konie na nich, ładne zadbane.... wracałam wiejskimi dróżkami z augustówka, rozglądałam się po okolicy, ale niezbyt wnikliwie- stajni nie znalazłam, choć widziałam ludzi idących po konie. i cholercia nie pamiętam miejscowości, teraz jedyne co mogę zrobić to pojechać na rowerze i błąkać się jak pijane dziecko we mgle  🤔
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 kwietnia 2010 19:42
tak, Monika ze swoimi końmi stoi w Borzęcinie,tak tam gdzie Diakonka, to stajnia pensjonatowa Państwa Majtczaków.

ciecior a czego ty poszukujesz?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 kwietnia 2010 19:46
Monika jest teraz w Borzęcinie, w Babicach stajni nie ma (no chyba, że Łuczak trzyma jeszcze konie w komórkach, ale takie stajni Cię chyba nie interesują 😉 ). Najbliżej Babic jest stajnia w Klaudynie (Andrzeja Owczarka), w Latchorzewie jest syfek (o który była afera z Barbor w roli głównej), w Truskawiu jest Sawanka i ex Monika. W Borzęcinie masz jeszcze Kobrę Park. W Zaborowie była też stajnia, ale nie wiem czy dalej działa. W Sadowej jest stajnia na 100%, pastwiska są od niej przez drogę, a sama stajnia jest w typowych budynkach gospodarczych. Z małych stajni po prawej stronie Kampinosu jest stajnia w Łosiej Wólce i Brzozówce (obydwie są niedalewko Bajardo).
cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 19:46
Brzask, rozglądam się 🙂
czy ta stajnia ma stronkę? jeśli nie, ale wiesz coś więcej, mogłabyś naskrobać tu, lub na pw? :kwiatek:
Cieciorka, w Sadowej są podobno nawet dwie stajnie. A wiem stąd, że chyba dwa tygodnie temu romawiałam z dziewczyna, która właśnie przeprowadzala się do jednej z nch. Niestey nic bliższego nie wiem, bo romawiałyśmy krótko i ogólnie. Wyprowadzała się od jaiegoś Franka z Babic.  

W rejonie Babic jest jeszcze stajnia w Klaudynie.

Stajnia Diakonki jest w Borzęcinie, ale po lewej stronie szosy jadąc od Warszawy, czyli nie po stronie Puszczy.  
cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 19:52
Koniczka, łosią wólkę znam- w sensie widziałam, byłam i zrobiła pozytywne wrażenie dla rekreacyjnego jeźdzca, ale to daleko trochę 🙂

Brzozówka to na pewno nie była bo wracałam drugą stroną od bajardówka patrząc 🙂
wiesz może coś więcej o stajni w sadowej, lub chociaż o lokalizacji, to spróbuję znaleźć?

trusia- jakbyś się czegoś dowiedziała, daj znać. bo ja póki co jestem przekonana, że to stajnia widmo  😁
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 kwietnia 2010 19:56
Stajnia w zaborowie nadal funkcjonuje ale mimo wszystkich "wspaniałych" zmian nie odważyła bym się postawić tam konia, opinie jakie słyszę nie są zachęcające.

nie dojezdzajac do stajni w borzęcinie skręcajęc w prawo za kościołem jest najpierw "kobra park", pózniej jest wiocha stanisławów w ktorej stoje obecnie (stajnia angielska i zwykła), jadąc jeszcze dalej stajnia w Mariewie z tego co sie orientuję w każdej z nich sa wolne miejsca u nas na chwilę obecną jedno w angielskiej ale plotka głosi ze i jedno w normalnej (bywam w stajni codziennie ale w godzinach rannych wiecznie spóźniona i spiesząca sie do pracy więc nawet nie wiem  :hihi🙂

Zapomniała bym o tej "najważniejszej"  😉 w środku tego wszytskiego w Mariewie jest "Garo Zaborów"  Guzowatego.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 kwietnia 2010 19:59
W Sadowej to chyba przy ulicy Kwiatowej było, nic nadzwyczajnego, stajnia u chłopka roztropka, boksy w stodole. Ale 100 lat temu tam byłam.
Cieciorka, na pewno nie widmo, bo ta dziewczyna tam zmierzała konno! Nietety, od niej się nie doweim, bo jej nie znam. Pogadałyśmy, bo byla na koniu.

Co do Zaborowa to słyszy się różne opinie, jedni psioczą, inni chwalą.

Jeszcze stajnia u Milejów w Koczargach, obok dawnej huculiskiej.  

Edit:
właśnie to usłyszalam, co napisała Koniczka: że w Sadowej jedna u chłopka roztropka, a druga u "nie-roztropka". Ta dziewczyna przeprowadzała się do tej drugiej.
cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 21:23
Brzask, a ty nie stałaś w mariewie?

trusia, własnie, ta stajnia Milejów to też dla mnie ciekawostka, bo dzisiaj się o niej dowiedziałam 😉 wiesz coś więcej?
a ty skad jesteś, jest szansa że ją kiedyś spotkasz?
heh, sadowa nie taka duża, można by ludzi popytać...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 kwietnia 2010 21:25
cieciorka, o stajnię Milejów się wypytuj Raven 😉 Ja tam była parę razy, plac do jazdy taki sobie, parę padoków i bardzo specyficzna właścicielka. Do lasu za to bliziutko, no i do Warszawy też.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 kwietnia 2010 21:31
cieciornie, nigdy nie stałam w mariewie ale wiocha w ktorej stoje jest zabita dechami, psy du**mi szczekają i nawet nie ma jej na zumi, więc czesto pisałam ja czy ktokolwiek inny ze to mariew bo to najbliższa wiocha.

co chcesz wiedzieć o milejach? byc moze jutro będe tam odwiedzać koleżanke mogę wszytskiego dowiedziec, fomurowa Raven, jezdzi tam na prywatnym koniu.
cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 21:38
Brzask, Koniczka, aaa Raven, to ju wiem, to co mi potrzeba bo sama mi opowiadała 🙂

plan na po świętach: znaleźć stajnię w sadowej, jak się da, to i dwie- wszelkie wskazówki mile widziane 🙂
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
02 kwietnia 2010 21:59
Owszem - Raven wozi sie w Koczargach (już 4 lata) 😉
cieciorka jesli chcesz jeszcze cos wiedzieć - pytaj 🙂
Brzask a kogo będziesz odzwiedzać?
cieciorka   kocioł bałkański
02 kwietnia 2010 22:33
wiecie co, przejrzałam cały wątek, by przypomnieć sobie w jakiej miejscowości była stajnia której teraz szukam, wychodzi na to, że w okolicy izabelina, ale to bardzo średnio możliwe. teraz będzie mnie to męczyć!
bo to nie możliwe żeby sawanka miała tak rozległe padoki, nie?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 kwietnia 2010 22:36
Sawanka trochę padoków ma, ale rozległymi to bym ich nie nazwała 😉
cieciorka - jak rozlegle padoki (a wlasciwie padok) to na Klaudynie jest sporawy. jak jestes na jednym koncu to drugiego konca nie widzisz (chyba ze wiesz gdzie jest), ale ten padok jest jeden i dosc waski. okolice izabelina tez by sie zgadzaly w zasadzie.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 kwietnia 2010 13:32


zduska, czy ty nie stałaś w Mariewie?



ano stałam  😉, tam gdzie Brzask a teraz mieszkamy całkiem z innej strony  🙂

odnośnie stajni u p. Milej - też tam stałam ale bardzo krótko, minus to za mało padoków jak na taką ilość koni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się