Kącik luzaka

Strzyga, uojezusicku, znowu siara  😡

edit - na usprawiedliwienie moge tylko dodac, ze YM pilam rano, a teraz jestem pod wplywem  truskawkowego cydra... e tam glupia wymowka  😂
O, to dobrze, bo właśnie zaczęłam popijać Yerbe. Prawdopodobnie do Paryża do stajni skokowej Jessici Kurten. Własnie się zastanawiam czy taki skok na głęboka wodę na początek to dobry pomysł. No ale od czegoś trzeba wkońcu zacząć. Czy na co dzień pracujecie w bryczesach czy wolicie normlane robocze ubranie?
horseflyy nie wiem czy słyszałaś,ale Jessica nie ma dobrej opinii,bardzo często zmienia się tam personel 🙄
horseflyy nie wiem czy słyszałaś,ale Jessica nie ma dobrej opinii,bardzo często zmienia się tam personel 🙄


Dzięki za ostrzeżenie! Tak podejrzewałam, bo często widziałam na portalach jezdzieckich ogłoszeń od tego samego pana.. Nie chcę wracać z Francji po tygodniu.. Mam nadzieję, że do czerwca znajdę coś innego w razie czego.
U Jessiki chyba nie jest tak  źle- ten kto tam teraz jest, siedzi od grudnia i nie narzeka, a z tego co wiem, musi wrócić z innych powodów niż to, żeby mu się tam nie podobało.
Kurcze, ten świat luzaków jest taki malutki że każdy wie o sobie? 😉
A poradziłybyście mi odnośnie mojego pytania o ubranie?




horseflyy akurat wczoraj gadałam przez telefon z osobą która tam jest  😁  A co do ubrania- to jeśli będziesz wsiadać np. na stępa no to lepiej bryczesy, a jeśli nie to myślę, że tak jak Ci wygodnie.
No niestety, tak jest - wiele osob sie na takie cos "nadziewa" - luzakowanie komus slawnemu, przy kamerach zawodnik jest taki cool i smieszny - czyli czlowiek mysli, ze trafil w szostke w totka, a w rzeczywistosci sie okazuje, ze to kawal chama, w stajni bajzel, a praca to istne pieklo 🙁 Mialam to szczescie poznac pare osob i sie dowiedziec, ktorych gwiazd Eurosportu nie dotykac nawet kilometrowym kijem
horseflyy akurat wczoraj gadałam przez telefon z osobą która tam jest  😁  A co do ubrania- to jeśli będziesz wsiadać np. na stępa no to lepiej bryczesy, a jeśli nie to myślę, że tak jak Ci wygodnie.

Nieźle się złożyło. To polka? 🙂
Myślałam, ze są jakieś takie niepisane zasady i dresscode luzaków czy coś. ;p a takim razie raczej wiadomo, że wygodniej w bryczesach. O ile oczywiscie nie jest gorąco.
Polak  😎 wogóle miałam tam jechać zamiast niego w grudniu, ale nie było opcji powrotu na święta i się nie zdecydowałam. Teraz mam fajne dwie oferty - stajnia koło Monachium albo Luksemburg i chciałam jechać, ale się nagle mojej mamie odwidziało- miała się w tym czasie zająć moimi dziećmi  😵 Muszę dać gdzieś ogłoszenie, że adoptuję babcię na dwa miesiące  😁
ikarina, napisz do kogo "nie warto" iść pracować... ciekawa jestem
to to juz na PW 😉
Tak z ciekawości zapytam, myślę, że w tym wątku będą najbardziej poinformowane osoby :-)
Duża jest różnica między zarobkami luzaka w Polsce, Niemczech, UK czy innych państwach ?
Jest całkowite równouprawnienie w wyplatach ? Czy faceci zarabiaja więcej lub na odwrót ;-) ?
Jak sprawdzaja czy dana osoba nadaje się na luzaka ? Slyszeliscie kiedys dziwne pytania ?
widzexxcie, nie wiem, jak sie roznia zarobki w UK i Niemczech, wiem tylko, ze przykladowo w Szkocji duzo mniej placa, niz w innych rejonach UK, ale za to koszty zycia tez sa tam duuuzo nizsze.
Jedyny facet, ktory zarabial wiecej, niz dziewczyny to byl taki "facecior" do zajezdzania mlodziakow - na cokolwiek sie go posadzilo, jakkolwiek to brykalo to on nigdy nie spadl - no i dlatego placono mu wiecej 😉
A jak sprawdzaja na luzaka? Roznie, glownie najwazniejsza rzecza, jakiej szukaja, to fajna, robotna osoba z dobrym nastawieniem, umiejaca sobie dobrze zaplanowac robote. Reszta to na prawde, banal, do nauczenia sie 😉

I zeby nie bylo, ze robie antyreklame, napisze dla jakich osob fajnie by bylo pracowac:
William Fox-Pitt - bo to jest fajny gosciu, ma fajna stajnie i team, wszyscy chwala wspolprace z nim

Carl Hester - moze placi malo i ma sie 7 dni urlopu (no i tez czasami sa "jazdy"😉, ale atmosfera bardzo serdeczna, bardzo wspiera swoich podopiecznych. Co do Charlotte slyszalam podzielone zdania.
ikarina, Carla poznałam osobiście w Vidauban bo moja szefowa go uwielbia, a jej intruktorka Anna Merveldt dobrze go zna... więc nawet wypiliśmy lampkę wina 😀  sympatyczny się wydawał
Kopyciak co człowiek to inna opinia,ja już od trzech osób słyszałam same negatywy.Ale tylko jedna znałam trochę bliżej.
Fantazja, moja serdeczna kolezanka dla niego pracowala... i do dzisiaj sa przyjaciolmi, wypijaja razem kawe, on wybral dla niej konia, na ktorym wygrywa rozne regionalki, a jak jej drugi kon umarl po 20 latach wspolpracy na otarcie lez... dal jej drugiego (tzn. emeryta, na ktorym kiedys startowal, na zasadzie bezplatnej dzierzawy 😉) Juz nie wspomne, jakie prezenty ma w zwyczaju kupowac swoim luzaczkom...  I zeby nie bylo - zadnych podtekstow, facet po prostu jest bardzo serdeczny.

ikarina, bo ja coś wiem o nim... nie będzie żadnych podtekstów do luzaczek 😉
Fantazja, wiem,. wiem 😉 Ale nie wszyscy wiedza 😉
No to jestem w dupie. Wielkiej, czarnej dupie. Jestem bez kasy i bez samochodu, bo dałam się wydymać na prawie 10 tysięcy. Ku*wa mać. A już w czerwcu miałam jechać do Polski na stałe... Liczę, że niemiecka policja coś z tym zrobi. Chciałam kupić auto, a ktoś odebrał przekaz z Western Union BEZ POSIADANIA MOICH DOKUMENTÓW. Nie wiem jak ten ktoś to zrobił. Uważajcie, jak się wam jakaś okazja trafi. Chytry dwa razy traci. Chociaż nie wiem, czy chytrością było zaoszczędzenie pięciu stów na modelu. No, i moje plany cholera wzięła, muszę teraz jakoś te dziesięć kafli odrobić Za tydzień jadę na 3 tygodnie do Austrii bodajże, jakaś miejscowość na M. Jedzie ktoś, lub ktoś coś wie?
Boże, córka policjanta a się tak oszukać dała...
O rany, współczuje..
dodzilla do Magny jedziesz 🙂

A ja pozdrawiam z pięknej Arabii Saudyjskiej, z festiwalu króla Abdullaha. Mieszkamy w czymś na kształcie wioski olimpijskiej, w życiu czegoś takiego nie widziałem. Mamy padoki trawiaste w środku pustyni 🙂
grzesiek.1993, zrób jakieś zdjęcia 🙂

ja w czwartek jadę na zawody pod Veronę z 5 końmi, w tym 2 młodziaki 5latek i 4latek  😎  będzie wesoło  😎 pierwsze ich zawody
Oooo Magna, dokładnie! To ja chcę zdjęcie z dedykacją dla wszystkich revoltowych luzaczek 😀 A ja do Magny biorę same młodziaki, na trzy tygodnie. Nie macie dość życia w ciężarówce?
dodzilla, ja nie... bo ja zawsze w hotelu  🤣
A kysz mi z takimi postami! 😀iabeł: Ja nie wiem gdzie zapakuje to swoje jedzenie na te trzy tygodnie. A jeszcze mikrofalówkę muszę gdzieś upchnąć, ciuchy i cały mój kram. 1008 km mamy do tej Magny, a z Magny do domu tylko 300. Chyba powiem rodzicom, żeby przyjechali do mnie z psem. Boże, jak ja bym już chciała wyściskać tego mojego Tłuszcza! 🙁
Tak z ciekawości zapytam, myślę, że w tym wątku będą najbardziej poinformowane osoby :-)
Duża jest różnica między zarobkami luzaka w Polsce, Niemczech, UK czy innych państwach ?
Jest całkowite równouprawnienie w wyplatach ? Czy faceci zarabiaja więcej lub na odwrót ;-) ?
Jak sprawdzaja czy dana osoba nadaje się na luzaka ? Slyszeliscie kiedys dziwne pytania ?


Różnica w zarobkach między Polską a innymi krajami jest taka, że w Polsce na końcu tej samej kwoty masz "zł", a za granicą "€".
Równouprawnienie całkowite. Mało kogo obchodzi jakiej jesteś płci, ważne czy szybko zapitalasz.
A sprawdza się w praniu.

grzesiek.1993, Koniecznie zrób jakieś foty i pokaż! 😀
Ikarina mogłabyś napisać dla kogo nie warto pracować?🙂 a ja obecnie siedzę w Holandii i rozglądam się po stajniach.
Grzesiek zrób zdjęcia !! pewnie coś pięknego.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 kwietnia 2013 15:10
nasicc ale pracujesz już czy tylko rozglądasz się za pracą?
Rozglądam🙂 jestem tutaj u znajomych. Ogólnie to dużo tutaj stajni i dużo takich przydomowych ze strasznie małymi wybiegami <tylko padokami>
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się